Sayfa 319/326 İlkİlk ... 219269309317318319320321 ... SonSon
Arama sonucu : 2607 madde; 2,545 - 2,552 arası.

Konu: SARKY - Sarkuysan

1.  Alıntı Originally Posted by dostum2 Yazıyı Oku
    Merhaba Sayın Cover13

Kaç yıldır bu şirket ortağısınız bilemiyorum ama gerçekten bir araştırmanızı tavsiye ederim. Bakın bu yıl da geçen yıla göre çok fazla kar yapmış. Ciroya göre de her yıl olduğu gibi çok düşük. Dağıttığı parada ortada ama hiç bir Allah kulu yorum yapmıyor . Neden acaba?
    kar marjının düşüklüğü bilinen bir gerçek, bu pek hızlı değişmiyor ama iyileşiyor. Yıllara göre bakarsak net kar kısmı büyük bir ivme kaydetti,
    2019 ciro: 5.780.000 net kar : 89.000
    2020 ciro: 6.742.000 net kar: 248.000
    2021 ciro :13.864.000 net kar: 553.000
    2022 ciro: 27.406.000. net kar: 1.128.000

3 senede gelen ivmeye baktığınızda 13 kat a yakın artan bir net kardan bahsediyoruz. % 1.5 civarı olan net kar marjı % 4.4 e gelmiş ve iyileşmiş. Dolayısıyla bence çok iyi bir sıçrama var şirketin karlılığında bu da hisse fiyatına belirli ölçüde yansıdı, 2019 bilançosunu 2.1 tl fiyatla karşılayan hissenin fiyatı bugün 31.54 tl de ve bence hala oldukça ucuz, çünkü piyasanın risk iştahı o günlere nazaran çok daha yüksek ve bu hisseyi en az 16 F/k oranları civarında fiyatlamalı (şu an 11.18 ).

Temettü konusundaki yorumunuzu tam anlamadım. "dağıttığı parada ortada" beğendiniz mi beğenmediniz mi anlamadım. Beğenmeme olasılığınızı daha yüksek görüyorum. fakat sarkuysan iş hacminin ne kadar büyüdüğü ve işletmenin finansman ihtiyacı ortada, tahvil bile ihraç ettiler, bu durumdayken kar payını nakit temettü olarak dağıtmak saçmalık olur. çok az bir tutarı kurumsallık ve şirketin her sene temettü ödeme geleneği sebebiyle dağıtıyorlar ve bu bence yatırımcıyı memnun etmeli.

son konuya gelirsek forumda kimsenin yorum yapmaması, sarkuysan hissesine forumda yazı yazma alışkanlığı olan insanlar pek tercih etmiyor. Neden çünkü forumlarda yazanlar daha çok arayış içinde olan yüksek hareketlilikte hisselerde veya popülerliği yüksek hisselerde işlem yapanlar. Bazen uğruyorlar ve hisseye lanet edip çıkıyorlar o kadar. Bu sadece sarky de değil benzer hazinelerde hep böyle. Escom da mesela benim son iki senede en başarılı yatırımım hisse mükemmel bir performans gösterdi ama forumunda 5 aydır yazı yok.

Forumlarda yazanlar belirli bir trendde sürekli yükselen hisselerde tutunamıyor. hisselerde grafik biraz yukarı sertleştiğinde birkaç yükselişin cazibesine kapılan geliyor. onlarda tam ele verme zamanına denk geldiği için dayak yiyip gidiyorlar. Ama sarkuysan tahtası bizim piyasa risklerinde en sağlam hisselerden biri, teknik olarak düzgün çalışan bir tahta geri çekilmelerde en hızlı geri dönüşü bu hisse yapıyor. 551.000 endeksten 478.000 endekse düştüğümüzde endeks 510.000 i bulmadan sarky eski fiyatına geri dönebildi. ha sonrasında yatışa geçti ama emin olun, zamanı geldiğinde zirvesini kırıp yeni bir zirve yapacak.

2. güçlü direncinin üzerinde kapattı bakalım devam mı tuzak mı ufukta 43 ler görünüyor

3. Temel olarak gelecek haberin kimse habercisi ve araştırmacısı değil sanırım. Kastamonu ndaki maden ruhsatı alımı ve MTA dan olduğu bölgenin etrafındaki madenleri incelerseniz potansiyel gelebilecek olan müjdenin izini bulabilirsiniz.

Mi 9 Lite cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Bizim sarıkızımıza ne oldu paldır küldür yükseliyor sonra aniden gümlüyor. Bizim eski güzide tutarlı aklı başında yatırımcı kitlemiz hisseden el ayak çekince kriptocular (lafın gelişi) oyun alanı yaptı hisseyi

5. merhaba

Alıntı Originally Posted by Cover13 Yazıyı Oku
    Bizim sarıkızımıza ne oldu paldır küldür yükseliyor sonra aniden gümlüyor. Bizim eski güzide tutarlı aklı başında yatırımcı kitlemiz hisseden el ayak çekince kriptocular (lafın gelişi) oyun alanı yaptı hisseyi
    Sarıkızla dostluğumuz un 50. yılı nerdeyse. Hiç bu kadar çakallara yem olmamıştı. Sıfırdan gelip de büyük ortaklar sınıfına girenler toplaya toplaya doyamadı. Gerçi bizde boş durmadık ama bizimki ana sütü gibi helal. Torunlara haram yedirmemmm.

6. bilançoyu ve orta vadede sarıkızımızın yapacakları hakkında fikri olan kardeşler yorumlayabilir mi acaba?

7.  Alıntı Originally Posted by mmyasar69 Yazıyı Oku
    bilançoyu ve orta vadede sarıkızımızın yapacakları hakkında fikri olan kardeşler yorumlayabilir mi acaba?
    Kendimce basit anlatayım, bu kadar iyi bir bilanço beklemiyordum. 2022 1. ceyrek çok iyiydi, bu sene birçok bilanço kötü gelince 2023 1. ceyrek sarky de zayıf gelir F/k oranı da kötüleşir beklentisindeydim. Hatta sert fiyat düşüşünü de buna bağlamıştım. Lakin bütün kafamdaki korkular boş çıktı neredeyse en iyi ceyreklerden biri.

2023 ün ikinci ve ücüncü çeyreği ise çok daha önemli ve iyi gelmesi olası, ayrıca bu ceyrekler 2022 için zayıf olan çeyreklerdi. Dolayısıyla 2023 1.ceyrek benzeri gelebilecek her iyi 3 aylık f/k nın cazibesini arttıracaktır.

Ama inşallah böyle deli dana gibi bir zirveye bir dibe sert hareketlere devam etmez. Eskisi gibi sakin sakin yükselsin sağlam adımlarla ilerlesin bize yeter.

8.  Alıntı Originally Posted by Cover13 Yazıyı Oku
    Kendimce basit anlatayım, bu kadar iyi bir bilanço beklemiyordum. 2022 1. ceyrek çok iyiydi, bu sene birçok bilanço kötü gelince 2023 1. ceyrek sarky de zayıf gelir F/k oranı da kötüleşir beklentisindeydim. Hatta sert fiyat düşüşünü de buna bağlamıştım. Lakin bütün kafamdaki korkular boş çıktı neredeyse en iyi ceyreklerden biri.

2023 ün ikinci ve ücüncü çeyreği ise çok daha önemli ve iyi gelmesi olası, ayrıca bu ceyrekler 2022 için zayıf olan çeyreklerdi. Dolayısıyla 2023 1.ceyrek benzeri gelebilecek her iyi 3 aylık f/k nın cazibesini arttıracaktır.

Ama inşallah böyle deli dana gibi bir zirveye bir dibe sert hareketlere devam etmez. Eskisi gibi sakin sakin yükselsin sağlam adımlarla ilerlesin bize yeter.
    teşekkür ederim.

Sayfa 319/326 İlkİlk ... 219269309317318319320321 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •