Sayfa 150/326 İlkİlk ... 50100140148149150151152160200250 ... SonSon
Arama sonucu : 2608 madde; 1,193 - 1,200 arası.

Konu: SARKY - Sarkuysan

1.  Alıntı Originally Posted by Cezaa Yazıyı Oku
    Uzun zamandır bu kadar sıkışmamıştı, 6,7 kademede top çevriliyor. Ne aşağı nede yukarı gitmesine izin verilmiyor. rasyoları bu kadar iyi bir şirketin hisselerine şöyle iştahlı bir alıcı gelmemesi de ayrı bir soru işareti. Aşı da bulundu, bakır fiyatları da yukseliyor, kârlılığın artmış, son dönemde endekste % 15 yükseldi, eee ..
    Arpacı babaya kızdılar dün, bugün triplere girdiler.

2.  Alıntı Originally Posted by Cover13 Yazıyı Oku
    Arpacı babaya kızdılar dün, bugün triplere girdiler.
    Dün aldıklarını on kuruş eksiğine bugün geri ver diyorlar.
    Tahtayı kontrolde tutuyorlar, Alıcının beş altı katı satış yazıyorlar.
    Ah ah şimdi para bol olacaktı ki görürdü gününü.....
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

3. Evet..güçlü alıcılar yok.Birçok tanıdığım yeni ky bana telefon edip moktan senet isimleri vererek gireyim mi abi senet 5 TL den 35 TL ye gelmiş gireyim mi? diyor.Ben onlara Sarky'a gir de demiyorum.Sebebi de şu; günlerdir senedi burada tutabiliyorlarsa alıcı yok demektir.zaten alan olsa da bıkıp satanın daha fazla olduğunu düşünüyorum.Kaldı ki, böyle olmasa neden buralarda tutmak için mıçlarını yırtarlar?Bir de şunu düşünüyorum; önümüzde olumlu ve olumsuz birçok senaryolar var.Bunlar olumsuz bir senaryoda çökmesini bekledikleri borsayı kolluyorlar. O günleri bekliyorlar. Ama işte biz de görüyoruz ki, borsa adam gibi senetlerle değil,nerede triçka senet var onlarla gidiyor.
    Borsa şu sıra şaşılacak biçimde yükseliyor.Ama çoğu günler de yükselmesine rağmen birçok iyi senet düşüyor.İşte bu da bize ders olmalı.Burada koç gibi Sarky varken bir Allahın kulunun uğramaması çok düşündürücü.
    Sonuç olarak; bunların bitmeyen oyun ve taktikleri tüm hızıyla devam ediyor ve her halukarda senedi kontrol edebiliyorlar...

4. Sakince bekleyelim bakalım.
    Bu arada bir sorum olacak
    Sirketin bakir ithal ettgini biliyoruz, yurt dışı satışlar doviz cinsinden olduguna gore bakir fiyaarinin yükselmesi olumlu gibi duruyor.
    Fakat ic piyasaya verilen urunlere maliyet artışının sağladığı fiyat yansıtılabilir mu ?
    Gun sonuna baktigimizda bakir fiyatlarının uluslararasi piyasada artiyor olmasi ciroyla beraber karliliga yansir mı?
    Senette uzunn süredir yatırımcı olan arkadaslar yorum yaparsa sevinirim .
    Tüm ortaklara selamlar...
     Alıntı Originally Posted by behzat Yazıyı Oku
    Evet..güçlü alıcılar yok.Birçok tanıdığım yeni ky bana telefon edip moktan senet isimleri vererek gireyim mi abi senet 5 TL den 35 TL ye gelmiş gireyim mi? diyor.Ben onlara Sarky'a gir de demiyorum.Sebebi de şu; günlerdir senedi burada tutabiliyorlarsa alıcı yok demektir.zaten alan olsa da bıkıp satanın daha fazla olduğunu düşünüyorum.Kaldı ki, böyle olmasa neden buralarda tutmak için mıçlarını yırtarlar?Bir de şunu düşünüyorum; önümüzde olumlu ve olumsuz birçok senaryolar var.Bunlar olumsuz bir senaryoda çökmesini bekledikleri borsayı kolluyorlar. O günleri bekliyorlar. Ama işte biz de görüyoruz ki, borsa adam gibi senetlerle değil,nerede triçka senet var onlarla gidiyor.
    Borsa şu sıra şaşılacak biçimde yükseliyor.Ama çoğu günler de yükselmesine rağmen birçok iyi senet düşüyor.İşte bu da bize ders olmalı.Burada koç gibi Sarky varken bir Allahın kulunun uğramaması çok düşündürücü.
    Sonuç olarak; bunların bitmeyen oyun ve taktikleri tüm hızıyla devam ediyor ve her halukarda senedi kontrol edebiliyorlar...
    SM-A105F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by kaptanoglu Yazıyı Oku
    Sakince bekleyelim bakalım.
    Sirketin bakir ithal ettgini biliyoruz, yurt dışı satışlar doviz cinsinden olduguna gore bakir fiyaarinin yükselmesi olumlu gibi duruyor.
    Fakat ic piyasaya verilen urunlere maliyet artışının sağladığı fiyat yansıtılabilir mu ?
    Gun sonuna baktigimizda bakir fiyatlarının uluslararasi piyasada artiyor olmasi ciroyla beraber karliliga yansir mı?

Kap a uzun süredir alın haberi gelmez olmuştu, sevgur bey almış, yakında çaycı dan da diğerlerinden gelir. Demekki bizde alabiliriz.

6.  Alıntı Originally Posted by kaptanoglu Yazıyı Oku
    Sakince bekleyelim bakalım.

Değerli kardeşim; bakır fiyatlarının artıyor olması elbette karlılığa olumlu yansır.Ne var ki,karı eriten finansal gider yazmasıdır.Bu yıllardır hep böyle.

7. Son bilanço da stokların miktarı gayet iyi, stok devir hızı ne kadar bakmak lazım. Ama aynı stoklar sürekli korunuyorsa 9 aylıktan sonra bile stok değeri % 10 artması gerekir bakır fiyatındaki değişime göre, Aralık sonunda bakır fiyatı ne kadar olacak ? Dolar Kuru ne kadar olacak ? Ciro ne kadar olacak ? Finansman giderleri ne kadar olacak ? Bu denklemi çözen kar rakamını önceden kestirir. Son çeyrek le aynı performans gösterilirse ki bu çok mümkün bu fiyatta tutulamaz. Yine de piyasa da akıl dışı işler olmuyor değil.

8. Behzat Bey kardesim öncelikle çok teşekkür ederim, işin aslı mali tablolarına çok çok dikkatli bakmadım, üstün körü inceledim, esas faliyet karı kısmı ve temettü geleneği beni cezbetti.

Bu donemde hala ederinin altında kalmış şirket bulmak cidden zorlaştı.

Elimde sembolik miktarda da olsa biraz var, duruma göre artırmayı düşünüyorum. Bu gece döviz açık pozisyonu, finansman gideri ne kadar ona bakacağım. Son çeyrek karlılığı nerdeyse her sene değişkenlik göstermiş, tahminde bulunmak biraz zor gibi...

Bir kaç satır geride son dönemde bir çok kağıdın ve endeksin saçma sapan yukselişinden bahsetmişsiniz ki son derece haklısınız.

100 yıllık kârına fiyatlanan şirketler var, garip dogrusu...

Aşağı yukarı 12 yıldır dönem dönem borsada oldum, boyle bir saçmalığa hic denk gelmedim, ama şunu tecrübe ettim ki iyi kağıt eninde sonunda ederini buluyor.

Uzun vadeli yatirimcinin portfoyunde belirli bir oranda mutlaka Sarkuysan olması gerektigini düşünüyorum.

Alıntı Originally Posted by behzat Yazıyı Oku
    Değerli kardeşim; bakır fiyatlarının artıyor olması elbette karlılığa olumlu yansır.Ne var ki,karı eriten finansal gider yazmasıdır.Bu yıllardır hep böyle.

Sayfa 150/326 İlkİlk ... 50100140148149150151152160200250 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •