Sayfa 90/326 İlkİlk ... 40808889909192100140190 ... SonSon
Arama sonucu : 2607 madde; 713 - 720 arası.

Konu: SARKY - Sarkuysan

1. Güler misin ağlar mısın?
    Faiz bitmiş.Reeel faiz ekside.Kurlar kontrol altında ve agresif yükselmez.Altın desen şu sıra yukarı gitmesi için sebep yok ve hatta aşağı gidebilir.
    İşte bu durumda borsa kendini yükselmek zorunda hissedip yükseliyor? yükselirken de "zorunda mıyım?" diyor ve piyasalar "evet zorundasın" diyor.Ama dandik senetler yükseliyor .Asıl uçması gerekenler yerinde sayıyor.Ve millet de sanıyor ki,borsa gerçekten yükseliyor.Kardeşim Sarkuysan gibi bir senet böyle bir durumda uçmuyorsa,talep gelmiyorsa ve dahi speki Çaycı ve avanesi hala senedi buralarda tutabiliyorsa bilin ki,borsa gerçekte yükselmiyor.
    Şimdi kredi faizleri de düşüyor mu? düşüyor.Yani borçlanma daha ucuz ve finansal giderler daha az olacak.Kar yükselecek.
    Daha fazla temettü verecek.Yani nereden bakarsanız Sarkuysan bir numara ama gel gör ki,talep yok.İşte yatırımcı burada kendini sorgulamalı?

2. Hocam hedefiniz nedir ?
     Alıntı Originally Posted by behzat Yazıyı Oku
    Güler misin ağlar mısın?
    Faiz bitmiş.Reeel faiz ekside.Kurlar kontrol altında ve agresif yükselmez.Altın desen şu sıra yukarı gitmesi için sebep yok ve hatta aşağı gidebilir.
    İşte bu durumda borsa kendini yükselmek zorunda hissedip yükseliyor? yükselirken de "zorunda mıyım?" diyor ve piyasalar "evet zorundasın" diyor.Ama dandik senetler yükseliyor .Asıl uçması gerekenler yerinde sayıyor.Ve millet de sanıyor ki,borsa gerçekten yükseliyor.Kardeşim Sarkuysan gibi bir senet böyle bir durumda uçmuyorsa,talep gelmiyorsa ve dahi speki Çaycı ve avanesi hala senedi buralarda tutabiliyorsa bilin ki,borsa gerçekte yükselmiyor.
    Şimdi kredi faizleri de düşüyor mu? düşüyor.Yani borçlanma daha ucuz ve finansal giderler daha az olacak.Kar yükselecek.
    Daha fazla temettü verecek.Yani nereden bakarsanız Sarkuysan bir numara ama gel gör ki,talep yok.İşte yatırımcı burada kendini sorgulamalı?

3.  Alıntı Originally Posted by Kanastash Yazıyı Oku
    Hocam hedefiniz nedir ?
    büyük düşün. asılacaksan ingiliz sicimiyle asıl....
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

4. Sanırım 2002 yılıydı.Mevduat faizleri %5-6 lara düşmüş ve ben bir puan daha yüksek veriyor diye en büyüğü 20 TL olan banknotlardan 300 milyarı alıp patlak karton kutuyla Karaköy Meydanı'ındaki Ziraat Bankasından başka bankaya taşıyordum.%2 faiz veren bankalar bile vardı.
    Dün Cumhurbaşkanı;"2020 yılında faizlerin daha da düşeceğini göreceksiniz"dedi.
    Doğru.Üretim ekonomisine geçmenin yolu düşük faz ve nispeten yüksek kur.Yapısal değişim dediklerinin olmazsa olmazı bu.
    İşte,borsa düşse de çıksa da çıkması gereken senetlerin başında Sarkuysan gelir.3.70'lerdeyken de bedava diyordum şimdi de bedava diyorum.Anlayana sivrisinek,saz.Anlamayana davul zurna az.Kedimi mi paralayayım? Karaköy meydanında kendimi mi asayım veya yakayım?

5.  Alıntı Originally Posted by behzat Yazıyı Oku
    Sanırım 2002 yılıydı.Mevduat faizleri %5-6 lara düşmüş ve ben bir puan daha yüksek veriyor diye en büyüğü 20 TL olan banknotlardan 300 milyarı alıp patlak karton kutuyla Karaköy Meydanı'ındaki Ziraat Bankasından başka bankaya taşıyordum.%2 faiz veren bankalar bile vardı.
    Dün Cumhurbaşkanı;"2020 yılında faizlerin daha da düşeceğini göreceksiniz"dedi.
    Doğru.Üretim ekonomisine geçmenin yolu düşük faz ve nispeten yüksek kur.Yapısal değişim dediklerinin olmazsa olmazı bu.
    İşte,borsa düşse de çıksa da çıkması gereken senetlerin başında Sarkuysan gelir.3.70'lerdeyken de bedava diyordum şimdi de bedava diyorum.Anlayana sivrisinek,saz.Anlamayana davul zurna az.Kedimi mi paralayayım? Karaköy meydanında kendimi mi asayım veya yakayım?
    Behzat bey sanırım söylediğiniz faiz oranları aylık oran. Dediğiniz oranlar daha TC. Tarihinde olmadı sanıyorum.
    Sarkuysanın değerine gelirsek, real faiz oranının altında temettü dağıtmayacak şekilde kurgulanmıştır. Çaycı yaklaşık yüz kurucu aile ve mirasçılarını üzmeden bu yolla elde tutuyor vekalet alıyor.
    Ben genel kurullara katılıyorum ve hazirun cetvelini de inceliyorum. Her yıl artan şekilde kurumsal yabancı yatırımcı giriyor. Büyük miktarlarda alım yapmasalar da hızla sayıları artıyor ve En son saydığımda otuzu bulmuştu.
    Sarkuysana dünya çapunda güven var. Çaycı da kağıdınelden kaçırmadan payını yükseltmeye çalışıyor. Üzümünü ye bağını sorma. Temettü bize yetiyor.

6.  Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    Behzat bey sanırım söylediğiniz faiz oranları aylık oran. Dediğiniz oranlar daha TC. Tarihinde olmadı sanıyorum.
    Sarkuysanın değerine gelirsek, real faiz oranının altında temettü dağıtmayacak şekilde kurgulanmıştır. Çaycı yaklaşık yüz kurucu aile ve mirasçılarını üzmeden bu yolla elde tutuyor vekalet alıyor.
    Ben genel kurullara katılıyorum ve hazirun cetvelini de inceliyorum. Her yıl artan şekilde kurumsal yabancı yatırımcı giriyor. Büyük miktarlarda alım yapmasalar da hızla sayıları artıyor ve En son saydığımda otuzu bulmuştu.
    Sarkuysana dünya çapunda güven var. Çaycı da kağıdınelden kaçırmadan payını yükseltmeye çalışıyor. Üzümünü ye bağını sorma. Temettü bize yetiyor.
    Değerli kardeşim;Sanırım 2002 yılıydı.Bir ara faizler böyle oldu.Bunu yaşadığım için yazdım zaten.Hatırladığım da bu.
    Yabancı kurumsal yatırımcının girdiğini yazmışsınız.Elbet doğrudur.Alımlarını büyük yapmadıkları belli.Zira Çaycı ve avanesi senede hala milim milim hakimler.
    Ülkemizde elbet hala kriz devam ediyor ve edecek de.Ancak,gerçekten krizin aşılmasında faizlerin düşmesi olmazsa olmaz.
    Bu gerçekleşiyor ve devam edecek.Benim hala gerçekten hayret ettiğim;Sarkuysan'ın hala bu seviyede nasıl kalabildiğidir.Evet,yatırımcı sayısı az.Ancak,ne aracı kurum tavsiyelerinde ne de emeklilik ve yatırım fonları böyle bir cevherin adı sanı geçmiyor.
    Dünyadaki bakır talebi gerçeğini nasıl olur da görmezden gelirler?
    Sanırım bir de millet borsada büyük bir realizasyon bekliyor.Başka izah bulamıyorum.

7. Behzat bey çok haklısınız. kör olmak gerekir.
    İddialı yerli oto imalatında elektrik öne çıkıyor.
    Avrupa'da üretilen otoların yarısını veren sarkuysan yerli otoya ne verecek?
    İhracat yanında ciddi ve kurumsal alıcılar ortaya çıkacak.
    yaklaşık 7 milyar ciro yanında 160 milyon dolar piyasa değeri çok komik kalıyor...
    Çaycı istediği kadar bastırsın dursun bu cevheri gören bir arap şeyhi mutlaka çıkacak.

8. 3 yıl önce Cemtaş'ı 1,68'e alıp kısa süre önce 7,80'lere satan biriyim.Birçok senette iddialı oldum.Çünkü senetler harika temel verileriyle gel bizi ye diyorlardı.Hattızatında riski sevmeyen ürkek biriyim.
    Ancak,şu an mevcut faizler,kontrol altındaki kurlar sebebiyle ve ayrıca ekonominin bana göre dipten kurtuldu kurtulacak diyebileceğimiz günlerde olduğumuzu düşünürsek ve dahi buna bir de önümüzdeki Ocak ayında faizlerin tekrar düşmesine kesin gözüyle de bakarsak;Sarkuysan gibi bir senedin hala buralarda nasıl durabildiğine hayret etmemek mümkün değil.Kimse kusura bakmasın;kimseye de bilgiçlik taslamak gibi bir hata içinde olmam ama yatırımcı hala Sarkuysan gerçeğini görmeyip hiç hak etmeyen senetlerde macera arıyorsa oturup iki kez daha düşünmeleri lazım.

Sayfa 90/326 İlkİlk ... 40808889909192100140190 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •