Sayfa 108/326 İlkİlk ... 85898106107108109110118158208 ... SonSon
Arama sonucu : 2607 madde; 857 - 864 arası.

Konu: SARKY - Sarkuysan

1. Arkadaşlar bu hacimle nasıl bist 100 e girmiş bu hisse

2.  Alıntı Originally Posted by matias Yazıyı Oku
    Arkadaşlar bu hacimle nasıl bist 100 e girmiş bu hisse
    ya giremeyenler daha kötüdür ya da Torpil yapmışlardır....
    sık dişini işlem hacminin 10-20 kat arttığı günleri göreceğiz...
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

3. SARKUYSAN ELEKTROLİTİK BAKIR SANAYİ VE TİCARET A.Ş. 29.06.2020 TARİHLİ OLAĞAN
    GENEL KURUL TOPLANTISI BİLGİLENDİRME DÖKÜMANI
    SPK DÜZENLEMELERİ KAPSAMINDA AÇIKLAMALAR

SPK’nın II-17.1 sayılı “Kurumsal Yönetim Tebliğiâ€nde yer alan 1.3.1. no.lu Kurumsal Yönetim
    İlkesi uyarınca yapılması gereken açıklamalardan gündem maddeleri ile ilgili olanlar, ilgili
    gündem maddesinde yapılmış olup, genel açıklamalar bu bölümde bilginize sunulmaktadır:

a. Ortaklık Yapısı ve Oy Hakları Şirketimizin Çıkarılmış Sermayesi :
    Şirketimiz çıkarılmış sermayesi 200.000.000 TL olup, bu sermaye her biri 1 kuruş itibari
    değerde 1.000 adet A grubu nama yazılı, 19.999.999.000 adet B grubu hamiline yazılı
    paya bölünmüştür. Her payın bir oy hakkı vardır. Oyda imtiyaz yoktur. Esas sözleşmemiz
    gereği 11 yönetim kurulu üyesinden 5’i A grubu paylara sahip olanların göstereceği
    adaylar arasından, 4’ü B grubu paylara sahip olan pay sahipleri tarafından gösterilecek
    adaylar arasından, 2’si de Sermaye Piyasası Kurulu’nun kurumsal yönetime ilişkin
    düzenlemeleri çerçevesinde tespit ve ilan edilerek Genel Kurul’a önerilecek bağımsız üye
    niteliğine sahip adaylar arasından, Genel Kurulca seçilir.
    Şirketimizin ortaklık yapısı :
    Şirketimiz halka açık bir şirket olup, borsada fiili dolaşımda olan paylarımızın oranı
    29.05.2020 tarihinde % 82,71 ’dır. Geri kalan %17,29 oranındaki paylardan %10 ve daha
    fazlasına sahip ortağımız bulunmamaktadır.
    b. Şirketimiz veya İştirak ve Bağlı Ortaklıklarımızın Şirket Faaliyetlerini Önemli Ölçüde
    Etkileyecek Yönetim ve Faaliyet Değişiklikleri Hakkında Bilgi
    Yoktur.
    c. Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi adaylarının özgeçmişleri, ortaklık ve ortaklığın ilişkili
    tarafları ile ilişkisinin niteliği ve önemlilik düzeyi, bağımsızlık niteliğine sahip olup
    olmadığı ve bu kişilerin Bağımsız Yönetim Kurulu Üyesi seçilmesi durumunda,
    ortaklık faaliyetlerini etkileyebilecek benzeri hususlar hakkında bilgi.
    29.06.2020 tarihli Genel Kurulumuz’da Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeleri’nin seçimi vardır.
    Şirket esas sözleşmesinin 8.maddesinde yapılacak değişiklikle bağımsız üye sayısı bu yıl
    itibari ile 3’e yükseltilecektir. Söz konusu tadil metni Sermaye Piyasası Kurulu’nun
    19.03.2020 tarih 29833736-110.03.03-E.3383 sayılı yazısı ile uygun görülmüştür.
    Bağımsız Yönetim Kurulu Üye adaylarına ilişkin bilgiler aşağıdadır:

Prof. Dr. Mehmet BAHTİYAR (Bağımsız Üye)

Ayhan Zeytinoğlu (Bağımsız Üye)

Virma Sökmen (Bağımsız Üye)

ç. Pay Sahiplerinin Gündeme Madde Konulmasına İlişkin Talepleri Hakkında Bilgi:
    2019 yılı faaliyetlerinin görüşüleceği Olağan Genel Kurul toplantısı için pay sahipleri
    tarafından, gündeme ilave madde konulmasına ilişkin herhangi bir talepte
    bulunulmamıştır.

29 HAZİRAN 2020 TARİHLİ OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISI GÜNDEM MADDELERİNE
    İLİŞKİN AÇIKLAMALARIMIZ

1) Açılış ve Toplantı Başkanlığının Oluşturulması;
    Türk Ticaret Kanunu, Sermaye Piyasa Kanunu ve ilgili mevzuat çerçevesinde Genel Kurul
    toplantısını yönetecek olan Toplantı Başkanı, Oy Toplama Memurları ve Tutanak
    Yazmanı’ndan oluşan Toplantı Başkanlığının oluşumu gerçekleştirilecektir.
    2) Genel Kurul Toplantı Tutanağı’nın ve hazır bulunanlar listesinin imzalanması
    hususunda Toplantı Başkanlığı’na yetki verilmesi;
    Türk Ticaret Kanunu hükümleri doğrultusunda Genel Kurul’da alınan kararların tutanağa
    geçirilmesi konusunda, Genel Kurul’un Toplantı Başkanlığı’na yetki vermesi hususu
    oylanacaktır.
    3) Şirketin, Yönetim Kurulu’nca hazırlanan 2019 dönemine ait Faaliyet Raporunun
    okunması ve görüşülmesi;
    Türk Ticaret Kanunu, Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat düzenlemeleri
    çerçevesinde Yönetim Kurulunca hazırlanan 2019 dönemine ait Faaliyet Raporunun
    okunması ve görüşülmesi. 13.03.2020 tarihinden itibaren Şirketimiz Merkezi’nde, irtibat
    yerlerimiz olan Perpa İş Merkezi A Blok Kat 7-8 No:733-735 Okmeydanı, Şişli İstanbul, Ege
    Serbest Bölgesi Nilüfer Sk. 19 Gaziemir-İzmir, Birlik Organize Sanayi Bölgesi, Batı Cad.
    No:4 34953 Tuzla İstanbul adreslerinde, 10.03.2020 tarihinden itibaren de Merkezi Kayıt
    Kuruluşu’nun Elektronik Genel Kurul Sistemi’nde ve www.sarkuysan.com Şirket internet
    adresinde ortaklarımızın incelemesine sunulan Yönetim Kurulu Faaliyet Raporumuz
    hakkında bilgi verilerek ortaklarımızın görüşüne ve müzakeresine sunulmuştur.

4) 2019 yılı hesap dönemine ilişkin Bağımsız Denetim Raporunun okunması;
    TTK, Sermaye Piyasası Kanunu ve ilgili mevzuat hükümleri çerçevesinde Güreli Yeminli
    Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim Hizmetleri A.Ş. tarafından hazırlanan Bağımsız
    Denetim Raporumuz 3. maddede bahsi geçen yerlerde ortaklarımızın incelemesine
    sunulmuştur. Söz konusu rapor okunarak, Genel Kurul’da ortaklarımızın bilgisine
    sunulacaktır.
    5) 2019 Dönemi Konsolide Finansal Tabloların Okunması, Görüşülmesi ve
    Onaylanması;
    Türk Ticaret Kanunu, Yönetmelik ve Sermaye Piyasası Kanunu ile ilgili düzenlemeler
    çerçevesinde, 13.03.2020 tarihinden itibaren, Şirketimiz Merkezi’nde, irtibat yerlerimiz
    olan Perpa İş Merkezi A Blok Kat 7-8 No:733-735 Okmeydanı, Şişli İstanbul, Ege Serbest
    Bölgesi Nilüfer Sk. 19 Gaziemir-İzmir, Birlik Organize Sanayi Bölgesi, Batı Cad. No:4 34953
    Tuzla İstanbul adreslerinde, 10.03.2020 tarihinden itibaren de Merkezi Kayıt Kuruluşu’nun
    Elektronik Genel Kurul Sistemi’nde ve www.sarkuysan.com Şirket internet adresinde
    ortaklarımızın incelemesine sunulan Finansal Tablolarımız hakkında bilgi verilerek
    ortaklarımızın görüşüne ve onayına sunulacaktır.
    6) Yönetim Kurulu Üyelerinin Şirketimizin 2019 dönemi faaliyetlerinden dolayı ibra
    edilmesi;
    Türk Ticaret Kanunu, yönetmelik ve ilgili mevzuat çerçevesinde 2019 yılı faaliyetlerinden
    dolayı Yönetim Kurulu üyelerinin ibra edilmeleri Genel Kurul’un onayına sunulacaktır.
    7) 2019 dönemi kârının kullanım şeklinin, dağıtılacak kâr ve kazanç payları oranları ile
    dağıtım tarihinin görüşülerek karara bağlanması;
    Türk Ticaret Kanunu ve Sermaye Piyasası hükümleri çerçevesinde düzenlenen Yönetim
    Kurulu’nun kâr dağıtım önerisi Genel Kurulun görüşüne ve onayına sunulacaktır.
    8) Şirketimiz tarafından 3. kişiler lehine verilen teminat, rehin ve ipotek konuları
    hakkında pay sahiplerine bilgi verilmesi,
    Sermaye Piyasası Kurulu’nun II-17.1 sayılı Kurumsal Yönetim Tebliği’nin 12. Maddesi’nin 4.
    Fıkrası uyarınca Şirketimiz ve/veya Bağlı Ortaklıkları tarafından üçüncü kişiler lehine
    verilen teminat, rehin ve ipoteklere olağan genel kurul toplantısı gündeminde ayrı bir
    madde olarak yer verilmesi gerekmektedir. 31 Aralık 2019 tarihli Konsolide Finansal
    Tablolarımızın 22.5 numaralı dipnot maddesinde yer alan bilgiler, Genel Kurulda
    ortaklarımıza sunulacaktır.
    9) Esas sözleşmemizin “Yönetim Kurulu†başlıklı 8.Maddesindeki bağımsız üye
    sayımızın 3 kişiye çıkarılması için aşağıda yer alan tadil metninin görüşülerek
    karara bağlanması
    10) Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri gereğince, Şirketimizin sosyal yardım
    amacıyla 2019 yılında yaptığı bağış ve yardımlar hakkında pay sahiplerine bilgi
    verilmesi ve 2020 yılında yapılacak bağış ve yardımlar için üst sınır belirlenmesi;
    Şirketimizin 2019 yılında yaptığı bağış ve yardımlar hakkında ortakların bilgilendirilmesi
    sağlanacak ve ayrıca 2020 yılında yapacağı bağışların üst sınırı Genel Kurul tarafından
    belirlenecektir.
    11) Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri gereğince, Yönetim Kurulu Üyelerinin ve
    Üst Düzey Yöneticilerinin ücretlendirme esasları hakkında pay sahiplerine bilgi
    verilmesi
    “Kurumsal Yönetim Tebliğiâ€nin 4.6.2 no’lu Maddesi gereğince Yönetim Kurulu Üyelerinin
    ve Üst Düzey Yöneticilerin ücretlendirme esasları Şirketimiz tarafından Genel Kurul
    toplantısında ayrı bir madde olarak ortakların bilgisine sunulacaktır.
    Eski Metin Yeni Metin Gerekçe
    YÖNETİM KURULU YÖNETİM KURULU
    MADDE - 8 - Şirketin idaresi ve temsili Genel
    Kurul tarafından, Ana Sözleşme, Türk Ticaret
    Kanunu ve ilgili mevzuat hükümleri dairesinde
    seçilecek 11 (on bir) üyeden meydana gelen bir
    Yönetim Kurulu tarafından yürütülür. Yönetim
    Kurulu üyelerinin 5’i (A) grubu paylara sahip
    olanların göstereceği adaylar arasından, 4’ü (B)
    grubu paylara sahip olan pay sahipleri
    tarafından gösterilecek adaylar arasından, 2’si
    de Sermaye Piyasası Kurulu’nun kurumsal
    yönetime ilişkin düzenlemeleri çerçevesinde
    tespit ve ilan edilerek Genel Kurul’a önerilecek
    bağımsız üye niteliğine sahip adaylar arasından
    Genel Kurulca seçilirler.
    MADDE - 8 - Şirketin idaresi ve temsili Genel
    Kurul tarafından, Ana Sözleşme, Türk Ticaret
    Kanunu ve ilgili mevzuat hükümleri dairesinde
    seçilecek 12 (on iki) üyeden meydana gelen bir
    Yönetim Kurulu tarafından yürütülür. Yönetim
    Kurulu üyelerinin 5’i (A) grubu paylara sahip
    olanların göstereceği adaylar arasından, 4’ü (B)
    grubu paylara sahip olan pay sahipleri
    tarafından gösterilecek adaylar arasından, 3’ü
    de Sermaye Piyasası Kurulu’nun kurumsal
    yönetime ilişkin düzenlemeleri çerçevesinde
    tespit ve ilan edilerek Genel Kurul’a önerilecek
    bağımsız üye niteliğine sahip adaylar arasından
    Genel Kurulca seçilirler.
    Kurumsal yönetim ilkelerine uyum
    açısından bağımsız üyelerin etkinliğinin
    artırılması ve önümüzdeki yıl olası grup
    değişimine uyum sağlanması amacıyla
    yönetim kurulu üye sayısının artırılması
    amaçlanmaktadır.
    12) Sermaye Piyasası Kanunu ve Türk Ticaret Kanunu hükümleri çerçevesinde
    şirketimizin bağımsız denetimini yapmak üzere Yönetim Kurulunca bir yıl müddetle
    seçilen Güreli Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim Hizmetleri A.Ş.’nin
    onaylanması;
    Türk Ticaret Kanunu ve Sermaye Piyasası Kanunu düzenlemelerine uygun olarak Yönetim
    Kurulumuzun, Şirketimizin 2020 yılı hesap dönemindeki finansal raporların denetlenmesi
    ile bu kanunlardaki ilgili düzenlemeler kapsamındaki diğer faaliyetleri yürütmek üzere 1
    yıl müddetle seçmiş olduğu Güreli Yeminli Mali Müşavirlik ve Bağımsız Denetim
    Hizmetleri A.Ş.’nin onaylanmak üzere Genel Kurula önerilmesine karar verilmiştir.
    13) Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri gereği Bağımsız Yönetim Kurulu Üyeleri
    dahil, Yönetim Kurulu Üyelerinin seçimi ve görev sürelerinin tespiti
    3 yıllığına seçilen yönetim kurulu üyeleri ile 1 yıllığına seçilen bağımsız yönetim kurulu
    üyeleri seçiminin yapılması.
    Kurumsal Yönetim İlkeleri hükümlerine uygun olarak Mehmet BAHTİYAR, Ayhan
    Zeytinoğlu ve Virma Sökmen Bağımsız Yönetim Kurulu Üye adayları olarak
    belirlenmiştir.
    14) Yönetim Kurulu Üyelerinin aylık brüt ücretleri ile huzur haklarının belirlenmesi,
    Türk Ticaret Kanunu ve Sermaye Piyasası düzenlemeleri gereğince Yönetim Kurulu
    Üyelerine verilecek aylık brüt ücretleri ile huzur hakları hakkında Genel Kurulca karar
    alınacaktır.
    15) Yönetim Kurulu Üyelerine, Türk Ticaret Kanunu’nun 395.ve 396. Maddeleri ile
    Sermaye Piyasası Kurulu düzenlemeleri çerçevesinde işlem yapabilmesi için izin
    verilmesi,
    Yönetim Kurulu Üyelerimizin Türk Ticaret Kanunu’nun “Şirketle İşlem Yapma, Şirkete
    Borçlanma Yasağı†başlıklı 395. Maddesinin birinci fıkrası ve “Rekabet Yasağı†başlıklı 396.
    maddeleri çerçevesinde işlem yapabilmeleri ancak Genel Kurulun onayı ile mümkün
    olduğundan, söz konusu iznin verilmesi için Genel Kurulda ortaklarımızın onayına
    sunulacaktır.
    16) Dilekler ve kapanış.
    Bu bölümde ortaklarımızın şirketimiz hakkında dileklerine yer verilecektir.

4.  Alıntı Originally Posted by emirgüler Yazıyı Oku
    Sarkuysan bence ucuz kalmış gibi sabah sarkıysana geliyorum belki kısmetimle gelirim süpriz olsun
    Pek de kısmetli değilmişsiniz anlaşılan.......

5.  Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    ya giremeyenler daha kötüdür ya da Torpil yapmışlardır....
    sık dişini işlem hacminin 10-20 kat arttığı günleri göreceğiz...
    Bence Sarkuysan a özel endeks yapsınlar çünkü sarky hiç bir hisseye benzemez

6.  Alıntı Originally Posted by Cover13 Yazıyı Oku
    Bence Sarkuysan a özel endeks yapsınlar çünkü sarky hiç bir hisseye benzemez
    Genel kurula katılalım çaycının bardağını kıralım. ..
    Endeksi boş ver, Ya olacağız ya olacağız. ( kimse duymasın da herhalde 20 yıldır ben bunu söylüyorum)

7. Endeks çıkıyorsa bu kağıt çıkmaz direnir. bu böyle biline. Bir kere de yalancı çıkayım ne olur.

8.  Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    Endeks çıkıyorsa bu kağıt çıkmaz direnir. bu böyle biline. Bir kere de yalancı çıkayım ne olur.
    Bir planım var sayın arpacı, endeksi düşürelim

Amaan yükselmesin sarıkız ne gerek var daha öncede dedim parayı ne yapacağız bize sarky lazım. Temettü versin ama vermeden olmaz

Sayfa 108/326 İlkİlk ... 85898106107108109110118158208 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •