Sayfa 215/327 İlkİlk ... 115165205213214215216217225265315 ... SonSon
Arama sonucu : 2610 madde; 1,713 - 1,720 arası.

Konu: SARKY - Sarkuysan

1.  Alıntı Originally Posted by surungen Yazıyı Oku
    Sn arpacı 55 arkadaşım ben şirket personeli deyilim Sizler gibi şirket hissedarıyım kısmetse birgün tanışırız Ayrıca yenide deyilim Kendi işlerimde var Kazançın nekadar zor olduğunu bilenlerdenim özellikle bu zamanda Sasa da gerçekten güzel bir hisse benim kasteddiğim çok sığ tamamen spekülatif oyun kağıtları
    Say'ın surungen arada bir yazıyorsunuz onda da sadece Çaycı çok iyi biri kıymetini bilin deyip kayboluyorsunuz.
    Yatırımcı olduğunuza da sevindim. Bizim buradaki arkadaşlar ÇOĞU uzun vadeli sağlam yatırımcılardır.

Gelelim SASA ya.
    Şimdi bir SASA şirketi almak için 12 tane sarkuysan vermeniz gerekiyor.
    Bu işin mantığı nerde? Tabi borsa Herşeyin olabilir.
    Diyoruz ki çaycı biraz daha çok çalışsın. Finans ile uğraşacam diye fabrikaları ihmal etmesin.
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

2. Sasa'dan konuşulmuş, mantıksız fiyatlara ulaştığı çok ortada, hikaye yükseltiyor bazen hisseleri bazen de kaptı kaçtı oluyor yükselişin sebebi. Sasa da hangisi bilemem. Ama kapsama alanında değil, sarky nin f/k oranı 50 nin üzerine çıkmış olsa onu da kapsama alanımın dışına çıkarırım. Su andaki 21.86 f/k sı bile belki biraz yüksek ama 12 aylık da gelecek kar ile potansiyel f/k düşük olacaktır. Bazı hiselere bağlanıyoruz da uzun vade yatırımın da ...... çıkarmamak lazım.

Hayatımda en uzun süreli olarak elimde tuttuğum hisse sarky olmuştur Muhtemelen. Hem geçmiş performanstan memnunum, hem tahta hareketlerinden memnunum, hem de geleceğinden umutluyum. Bol kazançlar ortaklar.

3.  Alıntı Originally Posted by Cover13 Yazıyı Oku
    Sasa'dan konuşulmuş, mantıksız fiyatlara ulaştığı çok ortada, hikaye yükseltiyor bazen hisseleri bazen de kaptı kaçtı oluyor yükselişin sebebi. Sasa da hangisi bilemem. Ama kapsama alanında değil, sarky nin f/k oranı 50 nin üzerine çıkmış olsa onu da kapsama alanımın dışına çıkarırım. Su andaki 21.86 f/k sı bile belki biraz yüksek ama 12 aylık da gelecek kar ile potansiyel f/k düşük olacaktır. Bazı hiselere bağlanıyoruz da uzun vade yatırımın da ...... çıkarmamak lazım.

Hayatımda en uzun süreli olarak elimde tuttuğum hisse sarky olmuştur Muhtemelen. Hem geçmiş performanstan memnunum, hem tahta hareketlerinden memnunum, hem de geleceğinden umutluyum. Bol kazançlar ortaklar.
    Üstad bilanço ne zaman açıklanır ve beklentiler ne düzeyde? Teşekkürler.

4. yanlışlıkla sasa sayfasına girdim zannettim. bildiğimiz sarkuysan sayfasıymış.. açıklanan kârı hisse dökmek için mi yaptılar göreceğiz. abd, bulgaristan şirketlerindeki durumu meçhul lokasyonlara göre karlılıkları yazmıyor. konsolide ederken kullandıkları numaraları, aktifleştirilen zararlar, özkaynak çevrim farklarına gizlenen kârlar var mı. faaliyet raporunda yıllarca aynı yatırımları yazdıklarını farkettiler çıkardılar. sermaye 100 milyon fiyatlar 3 civarındayken 30 diyorduk. sermaye 300 olduğuna göre virgülün yeri değişti sayılır. yetmez kibirli duayen bedelsiz açıklar mı acaba. muhtemeldir ki kilimciler-mirasyediler vekalet konusunda sıkıştırırsa gnl kurul öncesi temettü yerine bedelsiz gelir.

5.  Alıntı Originally Posted by sailor06 Yazıyı Oku
    Üstad bilanço ne zaman açıklanır ve beklentiler ne düzeyde? Teşekkürler.
    Bilançoyu muhtemelen mart'ın ikinci haftasına kadar bekleriz. ben en kötü olasılık vergi dairesine bildirilen karın 15 milyon altı, yaklaşık 170 milyon en fazla da 220. milyon bekliyorum. Bilançoya kadar bu dereden çok su akacağa benziyor. 12 aylık bilançodan çok, benim merakımı bakır fiyatları mart sonunda ne kadar olacak ve bu bakır fiyatı sarky bilançosunda nasıl bir etki yaratacak onun merakındayım. yükselen bakır illa sarky bilançosuna iyi yansıyacak iddiasında değilim. bakır yükselirse sarky de yükselir iddiasında da değilim. Bilançolar açıklandıkça neyin nasıl etki yarattığını daha iyi algılayacağız inşallah.

yükselen bakır fiyatına rağmen (hammadde) kar marjı yükselebiliyor mu?
    Yükselen bakır fiyatına rağmen (hammadde) satış hacmi miktar olarak artabiliyor mu?
    Fabrika kapasite kullanım oranları ne durumda ?
    bunlar mevcut durumda cevaplanması gereken önemli sorular

Not: Ankete katılmayan arkadaşların imzamdaki ankete katılmalarını önemle rica ediyorum

6. 11 üzerinde zemin sağlamlaşıyor gibi teknikçilerden güzel bir grafik çalışması gelirse güzel olur. Hisse grafiği güzel bir trendin yolunda gittiğini gösteriyor. Hacim gayet dengeli.

Anketi es geçmeyelim

https://forms.gle/bWr4LdqBwDBHMMDU7

7. Petrol çağı kapanacak, elektrikli araçlara hızlı bir geçiş süreci başladı, yenilenebilir enerji alanı da hızla ivme kazanmaya başladı. Bu sektörlerde iletgen metallere talep artışı gün geçtikçe daha da talep göreceği ortada.. özellikle gümüş, bakır ve altını iyi iletkenler kabul edersek..

Sayfa 215/327 İlkİlk ... 115165205213214215216217225265315 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •