Special Days Image
Sayfa 88/326 İlkİlk ... 3878868788899098138188 ... SonSon
Arama sonucu : 2607 madde; 697 - 704 arası.

Konu: SARKY - Sarkuysan

1. Kimseyi yanıltmak istemem.Ancak,samimi ve inandığım görüşlerimi yazarım.Zira aksi çok büyük vebal.
    Bundan diyelim 3 ay önce Sarkuysan'ın 4TL'ye bile gelmesi hayal idi.Zira faizler yüksek,önümüzde belirsiz bir çok risk vardı.
    Şu an bunların hepsi geride kaldı ve önümüzde yine bir takım riskler olmasına rağmen,eski risklerin zararsız biçimde çözülmesi bunları da atlatabileceğimizi düşündürüyor beni.Nedir bu riskler? Çin ABD anlaşması,HALKBANK yargılanması,S-400 ve Doğu Akdeniz meselesi.
    Borsanın bunca çıldırmasına rağmen önümüzdeki dönem muhtemel kar realizasyonlarına rağmen borsanın yükselmesi beklenebilir.
    Bizim Sarkuysan'a gelince;bazı kardeşlerim senedin yeterince çıktığını,artık alınacak seviyede olmadığını düşünebilirler. Ama bir de
    şöyle daha aklıselim ve akılcı düşünürsek; sektörüyle,piyasa değeriyle,geleceğiyle,karıyla ve diğer senetlerin geldiği seviye itibarıyla Sarkuysanı değerlendirsek,normalde fiyatın hala düşük olduğu kanaatine varabiliriz.
    İlginçtir;buna rağmen gerçekte senette hatırı sayılır alıcı yoktur.Bunu spekin abuk ve hakim haraketlerinden kolayca görebiliyoruz.
    Bu sebeple borsada hala bakir kalan birkaç senetten birisi desem abartı mı yapmış olurum?

2. Sayin behzat bey, samimi düşünceleriniz için çok teşekkürler. Soyledikleriniz çok haklı. Ben de 40 koldan hesapliyorum on kat daha yükselmesi gerekir. Peki ne oluyor. hakim hisedar olmadığı için şirketi sıkıntısız ve ucuza ele geçirmeye çalışan birileri var. Onun dediği kadar yükseliyor ve düşüyor dağınık hissedarlar dan mal kapıyor. Daha önce de söyledim kurucu 100 aile varislerin üzmeden kırmadan ellerindeki malın alinmasi lazım. Yani borsa kuralları bu kağıtta calismiyor. Fiyat kurallara göre degil
    birinin hesaplaması ile bulunan rakamdir. 3.90x1.225=4.78 eğer bu fiyat %5 lik bir farklılık gösterirse benim haksız olduğum ortaya çıkar...

3.  Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    Sayin behzat bey, samimi düşünceleriniz için çok teşekkürler. Soyledikleriniz çok haklı. Ben de 40 koldan hesapliyorum on kat daha yükselmesi gerekir. Peki ne oluyor. hakim hisedar olmadığı için şirketi sıkıntısız ve ucuza ele geçirmeye çalışan birileri var. Onun dediği kadar yükseliyor ve düşüyor dağınık hissedarlar dan mal kapıyor. Daha önce de söyledim kurucu 100 aile varislerin üzmeden kırmadan ellerindeki malın alinmasi lazım. Yani borsa kuralları bu kağıtta calismiyor. Fiyat kurallara göre degil
    birinin hesaplaması ile bulunan rakamdir. 3.90x1.225=4.78 eğer bu fiyat %5 lik bir farklılık gösterirse benim haksız olduğum ortaya çıkar...

Değerli kardeşim; Bu aralıkta faizlerin 200 baz puan bile düşeceğini öngören kurumlar var.Bu durumda ölmeyen sektörüyle iyi para kazanıp düzenli temettü veren şirketler revaçta olacaktır.Sarkuysan bunların başında geliyor.
    Sarkuysan'ın speki kanımca şirketi idare eden ve başta Çaycı olmak üzere belirli bir gurubun olduğudur. Senet haraketlerinde en dikkat çekici haraket; bir kediyi kuyruğundan tutup duvara vuran bir sapığın haraketi tarzı.Aniden yukarı yapıp,birden aşağıya bırakmalar...
    Şimdi Çaycı ve avanesi bu senedi topluyorlar mı? bana göre evet.Peki,bu fiyata rağmen mi topluyorlar? yine evet.Zira hala çok ucuz.
    Bu durumda biz öncelikle olanları elimizde tutacağız.Ancak,yakın zamanda borsada olması muhtemel bir düzeltme haraketini şahsen bekleyip bu ara Sarkuysan da hedeflediğim fiyat seviyesine gelirse bir miktar daha alacağım.

Ayrıca yatırımcılar birçok senedin uçtuğunu görünce uçmayan senetler için borsada resmen av peşindeler.Şayet Çaycı ve avanesi bu senedi av yaparlarsa şaşarım.

4. Milliyet'ten Zeynep Aktaş, yeni haftada dolarda izlenmesi gereken 5 göstergeyi ve yabancı yatırımcıların Borsa İstanbul'daki yeni eğilimlerini yazdı. Aktaş'a göre, yabancılar artık küçük hisselere yöneliyor... İşte Aktaş'ın o yazısı:
    .......

Merkezi Kayıt Kuruluşu (MKK) verilerinden derlediğimiz bilgilere göre Borsa İstanbul’da Katar ve Birleşik Arap Emirliklerinin (BAE) payı arttı. Mayıs 2018’de Borsada payı en yüksek 10 ülke içerisinde Katar dokuzuncu sırada yer alırken Birleşik Arap Emirlikleri listeye girememişti. Ancak son açıklanan Kasım 2019 verilerine göre, Borsa İstanbul’da payı en yüksek ülkeler içerisinde Katar ikinci sırada yer alıyor, BAE ise dördüncü sıradan listeye girmiş durumda.

Aha dediğim Arap şeyhi geliyor.....

5. Dedim de mi.
    Adam %22,5 değer yükselişi yaptı ve orda tutuyor.
    Hep aynı numara hep aynı oyun.
    Hadi hayırlısı. Arap şeyhi beklemeye devam....

Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    Dedim de mi.
    Adam %22,5 değer yükselişi yaptı ve orda tutuyor.
    Hep aynı numara hep aynı oyun.
    Hadi hayırlısı. Arap şeyhi beklemeye devam....
    4.64 aktif satış fiyatıydı 5000 lot alış girdim, adamlar sadece 972 lot verdiler kademeyi hemen 4.67 ye çıkardılar.

7.  Alıntı Originally Posted by Muhtar63 Yazıyı Oku
    4.64 aktif satış fiyatıydı 5000 lot alış girdim, adamlar sadece 972 lot verdiler kademeyi hemen 4.67 ye çıkardılar.
    Ucuza vermez pahalıya almaz. Varsa yoksa mal toplar. Geçen gün iki defa 4.84 e kadar çizdim tepeme vura vura geri aldı. Para da onda kağıt da. Sabıra devam....

8.  Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    Ucuza vermez pahalıya almaz. Varsa yoksa mal toplar. Geçen gün iki defa 4.84 e kadar çizdim tepeme vura vura geri aldı. Para da onda kağıt da. Sabıra devam....
    Yarında ciz dostum bende vereyim biraz düşük maliyetlilerden. Sonra geri vereceksin ama Şaka bir yana endeksin eksisini dinlenmek ve mal toplamak için kullanmış olabilirler yarın ufak bir tırmanış olabilir gibi sen mi cizersin başkası mı bilmem artık.

Sayfa 88/326 İlkİlk ... 3878868788899098138188 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •