Sayfa 106/326 İlkİlk ... 65696104105106107108116156206 ... SonSon
Arama sonucu : 2604 madde; 841 - 848 arası.

Konu: SARKY - Sarkuysan

1.  Alıntı Originally Posted by behzat Yazıyı Oku
    Kar tahmini konusunda şahsen bir rakam telaffuz etmem olanaksız. Bakır fiyatları epeyi bir zayıf seyretti.Muhtemel satışlar da öyle.Kaldı ki üç aylıklar denetimsiz oduğundan baştaki zevat senedi değersizleştirmek için bilançoda oynamalar yapıp kötü de gösterebilirler.Baksanız ya; hala genel kurul yok.Temettüyü iç ettiler görünüyor.
    Bir olasılık satışlar kötü olmayabilir, bazı işçilerde korona çıkmasına rağmen üretime mümkün olduğunca hızlı geri döndüler, bu da ya stok arttırmak istediklerini yada talebin devam ettiğini düşündürüyor bana,

Bilanço ile ilgili olarak, kısa vadeli borç oranının yüksek olması finansman giderlerinin hızlı şekilde düşebileceğini düşündürüyor. Net kardan ciddi bir miktar finansman giderleri ile tırpanlanıyordu.

Stok değerlemesi bakır fiyatlarının düşük olması nedeniyle kar rakamını azaltabilecek bir durum.

Hisse fiyatı da sanki iyi gelebilecek bir bilançoyu fiyatlamaya çalışıyor gibi, ama bazen birilerinin sahte fiyatlama yapıp kötü bilanço açıklanmadan 5 dakika önce hisseyi çökerttiğini gördük, fiyat o nedenle bilanço öncesinde benim için gösterge değil. Bilançoyu fiyat için gösterge almak daha mantıklı,

Temettüyü geç de olsa verecekler muhtemelen, dmsas da vermekten vazgeçtiklerini hemen açıkladılar, burda çaycı ve diğer yöneticiler fiyatı pahalı buluyorsa ve temettüyle hisse almanın karlı olmayacağını düşünüyorlarsa temettü den vazgeçerler ama fiyatı 5 e yaklaştırabilirlerse temettü verip hisselerini arttırmayı düşüneceklerdir, yani kısaca hisse şu üç aylıktan sonra koparsa yukarı temettü vermeme, kötü bilanço sonrası kalıcı bir düşüş olursa temettü verme kararı alınır, tabi ki yazdıklarım sadece fikir yürütme, aksini düşünenler olacaktır. Benim fiyatla işim yok, şimdilik, 5, 4 altında ve 5.8 üstünde işlem yapma eğilimindeyim.

2. Tam bilanço tarihi belli mi acaba?
    y.t.d.

3. Vergi dairesine gönderdiği tabloda net donem karı 14 milyon tl bu rakam komik geldi bana. Değerlendirme yapan üstadlar olur mu ?

4. Behzat Bey yazdıklarınızı yeni gördüm. İçim üzülerek okudum. Birebir muhabbetimiz hiç olmasa bile yazdıklarınızdan biliyorum sizi. Umarım tamamen şifa bulmuşsunuzdur. Kayınpederinize de Allah rahmet eylesin inşallah.
     Alıntı Originally Posted by behzat Yazıyı Oku
    Zar zor da olsa ancak yazabilmeye başladım.Ben 67 yaşımdayım.
    27 Nisan'da Süreyyapaşa Göğüs hastalıkları Hastanesinde Beş gün içinde aldığım Pl**uenil (Hidroksiklorokin) ile yanında başka alternatifi olmayan bir antibiyotik olan Azitromisin kullandım.3 kez çok miktar kan alınarak tahliller yapıldı. İlk çekilen BT ile sonra çekilen 2 kez Akciğer röntgeni'ni takiben uygun gördüler ve evde kullanmam için 1 kutu Avelox400 yazarak evime gönderdiler.
    Hastanede 4 kişilik bir odada tek kişi olarak tecrit edildim.5 gün boyunca Çıkan ve doktroların da iğrenç olarak tabir ettikleri yemeklerden hepsini toplasan 1 öğün yemek yiyebildim.Doktorlar da evden getiriyorlarmış. Kahraman ilan ettikleri sağlık personelimize reva görülen bu idi.Çünkü yemekleri ihale ile veriyorlar ve en ucuz verene veriyorlar.
    5 gün boyunca ateşle boğuştum.Hemşirelere ne olur parol verin ateşimi düşürün yalvarmalarım sonuçsuz kaldı.Bir yerde herkes kahraman değil.Ateşimi düşük hangi amaçla düşük göstemek için bilemem ama önce ölçüp sonra git alnını soğuk suyla yıka gel diyen hemşire kız yıkayıp geldikten sonra ölçtüğü değeri esas alıyordu.O hemşirenin nöbet değişmesi için dua ediyordum.
    Souçta 22 Nisanda yatıp 27 Nisan'da evime geldim.Aldığım ağır ilaçların, artan ciğer iltihabının ve vücudun virüsle mücadelesi ile 38,38,5 derecelerde seyreden ateşim evde daha da azdı.Ölmeyi gerçek anlamda istedim.Vücüdümun bana ihanetine kızıp,şimdi de ben sana ihanet edeyim de gör dedim.Ama ölmedim.
    Şimdi insanlar sanıyorlar ki,bu hastalık da grip gibi geçecek...Asla.Büyük bir kasırga geldi.Şehri yarım saatte yıktı geçti.Ama fırtına bitince o şehir eski haline hemen gelir mi?
    Burada ısrarla vurgulamak istediğim bir husus da; Yüce Allah öyle bir yaratmış ki,en büyük güçleri en zor zamanda veriyor.Buna inanın. Şu an iyileşme aşamasındayım.Eşim ayrı odada ve o da covitli.İkimiz de binalarında birçok covitli aile bulunan kayınpederi mecbur hissedip evimize alınca meğer o da covitliymiş ve biz ondan kaptık.83 yaşındaki kayınpederim 30 Nisan'da hakkın rahmetine kavuştu.Dünya üzerinde eşi benzeri görülmemiş babaya ve anneye hayırlı bir evlat olan eşim henüz öldüğünü bilmiyor. Bu aşamalarda Dr.Uzman Klinik Psikolog olan kızımın da psikologluğunun kendi işine hiç yaramadığını gördüm.Bizi kaybedecek korkusuyla çocuk terapiye muhtaç hale geldi.
    Daha yazarım elbet.. Şimdilik değerli kardeşimin nezdinde beni okuyan tüm kardeşlerime Allah bu hastalığı yaşatmasın.Selam ve sevgi ile...
    SM-N960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by risksizborsa Yazıyı Oku
    Behzat Bey yazdıklarınızı yeni gördüm. İçim üzülerek okudum. Birebir muhabbetimiz hiç olmasa bile yazdıklarınızdan biliyorum sizi. Umarım tamamen şifa bulmuşsunuzdur. Kayınpederinize de Allah rahmet eylesin inşallah.

SM-N960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Çok değerli kardeşim; Duyarlılığınız ve iyi dilekleriniz için çok sağolun. Ben ve eşim negatife döndük şükürler olsun.Ancak,İtalya ve Fransa'nın iki gün önce tedaviden kaldırdığı ama bana 12 eşime 10 adet kullandırdıkları pl**uenil isimli hidroksi klorokin sıtma ilacının yan etkileri devam ediyor.Özellikle hala bel ağrıları ve kanda yüksek pıhtılaşma tehlikesi hala var ve kan sulandırıcı iğneler yapılıyor.Bu ilaç çoğu ölümlerin de sebebi oldu.Ancak,Allahın izniyle 15-20 gün içinde ilaç yan etkilerinin tamamıyla geçeceği umdunu taşıyorum. Şükürler olsun.
    Bu vesileyle değerli kardeşime en içten sevgi ve selamlarımı gönderiyorum.Allah sizleri her türlü hastalık,kaza ve kederden korusun.

6.  Alıntı Originally Posted by newroninnea Yazıyı Oku
    Vergi dairesine gönderdiği tabloda net donem karı 14 milyon tl bu rakam komik geldi bana. Değerlendirme yapan üstadlar olur mu ?
    Değerli kardeşim; öncelikle 14 değil 15 diyebiliriz.Bilançoyu gerçek anlamda görmedik ve bu denetimsiz bir bilanço.Ayrıca konsolide değil.
    Faiz devrinin bittiği bir ortamda bu bile iyi.Üstelik en kötü ekonomik koşullar yaşanmasına rağmen... İç ve dış piyasalarda yaşanacak bir canlanmada daha iyi olacaktır elbet.Şahsen bu ortamda bu karı küçüsemiyorum. Talep oluştuğunda bakır fiyatları da artacak ve kar marjı da yükselecektir. Ben olumlu buluyorum açıkçası.

7.  Alıntı Originally Posted by behzat Yazıyı Oku
    Çok değerli kardeşim; Duyarlılığınız ve iyi dilekleriniz için çok sağolun. Ben ve eşim negatife döndük şükürler olsun.Ancak,İtalya ve Fransa'nın iki gün önce tedaviden kaldırdığı ama bana 12 eşime 10 adet kullandırdıkları pl**uenil isimli hidroksi klorokin sıtma ilacının yan etkileri devam ediyor.Özellikle hala bel ağrıları ve kanda yüksek pıhtılaşma tehlikesi hala var ve kan sulandırıcı iğneler yapılıyor.Bu ilaç çoğu ölümlerin de sebebi oldu.Ancak,Allahın izniyle 15-20 gün içinde ilaç yan etkilerinin tamamıyla geçeceği umdunu taşıyorum. Şükürler olsun.
    Bu vesileyle değerli kardeşime en içten sevgi ve selamlarımı gönderiyorum.Allah sizleri her türlü hastalık,kaza ve kederden korusun.
    Allah acil şifalar versin inşallah .En kısa sürede sağlığınıza kavusmanizi dilerim

8.  Alıntı Originally Posted by newroninnea Yazıyı Oku
    Allah acil şifalar versin inşallah .En kısa sürede sağlığınıza kavusmanizi dilerim
    Allah razı olsun sizlerdn.Sağolun değerli kardeşim.Selam ve sevgilerimle...

Sayfa 106/326 İlkİlk ... 65696104105106107108116156206 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •