Alıntı Originally Posted by behzat Yazıyı Oku
Kar tahmini konusunda şahsen bir rakam telaffuz etmem olanaksız. Bakır fiyatları epeyi bir zayıf seyretti.Muhtemel satışlar da öyle.Kaldı ki üç aylıklar denetimsiz oduğundan baştaki zevat senedi değersizleştirmek için bilançoda oynamalar yapıp kötü de gösterebilirler.Baksanız ya; hala genel kurul yok.Temettüyü iç ettiler görünüyor.
Bir olasılık satışlar kötü olmayabilir, bazı işçilerde korona çıkmasına rağmen üretime mümkün olduğunca hızlı geri döndüler, bu da ya stok arttırmak istediklerini yada talebin devam ettiğini düşündürüyor bana,

Bilanço ile ilgili olarak, kısa vadeli borç oranının yüksek olması finansman giderlerinin hızlı şekilde düşebileceğini düşündürüyor. Net kardan ciddi bir miktar finansman giderleri ile tırpanlanıyordu.

Stok değerlemesi bakır fiyatlarının düşük olması nedeniyle kar rakamını azaltabilecek bir durum.

Hisse fiyatı da sanki iyi gelebilecek bir bilançoyu fiyatlamaya çalışıyor gibi, ama bazen birilerinin sahte fiyatlama yapıp kötü bilanço açıklanmadan 5 dakika önce hisseyi çökerttiğini gördük, fiyat o nedenle bilanço öncesinde benim için gösterge değil. Bilançoyu fiyat için gösterge almak daha mantıklı,

Temettüyü geç de olsa verecekler muhtemelen, dmsas da vermekten vazgeçtiklerini hemen açıkladılar, burda çaycı ve diğer yöneticiler fiyatı pahalı buluyorsa ve temettüyle hisse almanın karlı olmayacağını düşünüyorlarsa temettü den vazgeçerler ama fiyatı 5 e yaklaştırabilirlerse temettü verip hisselerini arttırmayı düşüneceklerdir, yani kısaca hisse şu üç aylıktan sonra koparsa yukarı temettü vermeme, kötü bilanço sonrası kalıcı bir düşüş olursa temettü verme kararı alınır, tabi ki yazdıklarım sadece fikir yürütme, aksini düşünenler olacaktır. Benim fiyatla işim yok, şimdilik, 5, 4 altında ve 5.8 üstünde işlem yapma eğilimindeyim.