Sayfa 149/326 İlkİlk ... 4999139147148149150151159199249 ... SonSon
Arama sonucu : 2607 madde; 1,185 - 1,192 arası.

Konu: SARKY - Sarkuysan

1. Yok mu bir babayiğit, şu puştun elinden malı alacak.

2.  Alıntı Originally Posted by Cezaa Yazıyı Oku
    Yok mu bir babayiğit, şu puştun elinden malı alacak.
    Adam akıllandı 10 kademede 80 bin lot satış var. Alıcının iki katı.

Dediğinimizi duydu 7.05 e 270 bin lot satış yazdı. Buyur kaldır.
    Son düzenleme : arpaci55; 19-11-2020 saat: 16:39.
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

3. Finans borçları çok azalmışken, son iki yıl aniden tekrar çok arttı? Faliyet alanında hep kar verirken finans borç neden birden bu kadar arttı? Yatırımlarları mı car, ve bunun için kredi mi alındı?

4. Merhaba Hacı bey

Nasılsınız. Dediğiniz gibi ufak ufak alıma devam ediyorum. Siz bekle diyene kadar. Ama siz virgül düzelmeden dur demeyeceksiniz galiba. Bende 7 altına düştükçe ufak ufak alacam. Çaycı gibi alamasak ta çok şükür torunlar için birikim yapıyoruz. Darısı herkesin başına.

Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    Adam akıllandı 10 kademede 80 bin lot satış var. Alıcının iki katı.

Dediğinimizi duydu 7.05 e 270 bin lot satış yazdı. Buyur kaldır.

5. Görüldüğü gibi Sarky da spekülasyon yok.Öyle birçok senet gibi tavan tavan gitmiyor.Peki neden? çünkü Çaycı ve avanesi kalıcı olarak,pay arttırma amacıyla mal topluyorlar.Bunu yaparken de tahtadaki alıcıve satıcı dengelerini gözeterek Fazla alıcının olmadığı kademelere rahatlıkla verip senedi baskılayıp yatırımcıyı bıktırıp verdirme politikasını uyguluyorlar.E,bunların yerinde kim olsa aynısını yapar.Alıcı yoksa neden alıp götürsün?
    Borsa çıldırıyor ama Sarky genelde hep eksi seyrediyor.Tecrübeli kardeşlerim tınmıyor ama bu dinazorları tanımayanlar elbet etkilenip AMK Sarkuysan'ın deyip satabiliyorlar.Bu piyasa deneyim ister.Bakın her yerde dolar 7.200'e düşecek diye neredeyse ilan vermişlerdi ama dolar 8'in üzerine çıktı.Algı yönetimi bu işte.Ve dolar 7,5 altına gelecek korkusuyla epeyice döviz satan da oldu.
    Ama işte kurların bırakın çok kısa vadeyi,kısa vadede bile düşük kalması Türkiye'nin intiharı demektir.Ne yazık ki,MB nin artık hiçbir manevra alanı yoktur.MB'nin bırakın rezervini , eksi 43 milyar döviz borcu vardır.9 aylı bütçe açığı 240 miyar TL ve pandemi korkularıyla ekonomiler kapanmaktadır.Elbette bu durum hepimizi üzmelidir.Ülkemiz bizimdir.
    İşte ! Sarky dinazorları kanımca yakın zamanda ülkemizin algılarla değil,gerçeklerle yüzleştiği zaman çökmesi muhtemel borsayı beklemektedirler diye düşünüyorum.O zamana kadar hisseyi yüzer gezer kontrol etme amacındalar.
    Bana göre bu süründürmenin başkaca izahı olamaz.

Asla herhangi bir yatırım tavsiyem ve yanıltma amacım yoktur.

6. ne yapıyoruz bakır madeni işine daha girmedik mi.Ah gübreci olaydık keşke.

7. Sabah on kademede on bin lot vardı. Biraz eğleneyim dedim. 5 kademe kaldırdım. Çaycı uyandı hemen yüz bin lot satışı serpiştirdi.
    Yükselişte küçük yatırımcıya kaptırdığı malı geri toplama derdinde.
    Gün ola harman ola.
    Çaycı veliye biz de torunlara çalışıyoruz durum bu.
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

8. Uzun zamandır bu kadar sıkışmamıştı, 6,7 kademede top çevriliyor. Ne aşağı nede yukarı gitmesine izin verilmiyor. rasyoları bu kadar iyi bir şirketin hisselerine şöyle iştahlı bir alıcı gelmemesi de ayrı bir soru işareti. Aşı da bulundu, bakır fiyatları da yukseliyor, kârlılığın artmış, son dönemde endekste % 15 yükseldi, eee ..

Sayfa 149/326 İlkİlk ... 4999139147148149150151159199249 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •