Special Days Image
Sayfa 107/326 İlkİlk ... 75797105106107108109117157207 ... SonSon
Arama sonucu : 2607 madde; 849 - 856 arası.

Konu: SARKY - Sarkuysan

1.  Alıntı Originally Posted by behzat Yazıyı Oku
    Kar tahmini konusunda şahsen bir rakam telaffuz etmem olanaksız. Bakır fiyatları epeyi bir zayıf seyretti.Muhtemel satışlar da öyle.Kaldı ki üç aylıklar denetimsiz oduğundan baştaki zevat senedi değersizleştirmek için bilançoda oynamalar yapıp kötü de gösterebilirler.Baksanız ya; hala genel kurul yok.Temettüyü iç ettiler görünüyor.
    Sarkuysandaki bilanço tamamen çaycının o yılki hedefi doğrultusunda düzenlenir. Kar ayarlanır, sermaye artırımı vs. Hepsi tamamen çaycı tarafından borç, alacak, stok, dönen varlık, duran varlık vs. çerçevesinde ayarlanır.
    Hedef: kurucu hissedarların varislerini üzmemek, tepkisini çekmemek. faizden bir tık fazla temettü ile durumu idare etmek. Milyar dolar piyasa değeri olması gereken hisseyi 100 milyonlarda tutar ve toplamaya devam eder.
    Bıkkının yılgının ölenin düğün yapanın kağıtlarını bedavaya ala ala sıfırdan %10 çıktı.
    Bir %10 daha toplasa belki kağıdı bırakır. Halen %90 bir tehdit altında ve ipin ucunu bırakmadan bunları yapmak zorunda.
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

2.  Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    Sarkuysandaki bilanço tamamen çaycının o yılki hedefi doğrultusunda düzenlenir. Kar ayarlanır, sermaye artırımı vs. Hepsi tamamen çaycı tarafından borç, alacak, stok, dönen varlık, duran varlık vs. çerçevesinde ayarlanır.
    Hedef: kurucu hissedarların varislerini üzmemek, tepkisini çekmemek. faizden bir tık fazla temettü ile durumu idare etmek. Milyar dolar piyasa değeri olması gereken hisseyi 100 milyonlarda tutar ve toplamaya devam eder.
    Bıkkının yılgının ölenin düğün yapanın kağıtlarını bedavaya ala ala sıfırdan %10 çıktı.
    Bir %10 daha toplasa belki kağıdı bırakır. Halen %90 bir tehdit altında ve ipin ucunu bırakmadan bunları yapmak zorunda.

Çok değerli arpaci55; Söyledikleriniz çok doğru.Ancak,şüpheyle baktığım Hayrettin'in gerçek pay oranıdır.Evet,resmi görünen %9.45.Şükrü Kilimci'nin ise %7,5.
    Peki ama geri kalan %83,05 yani 166.000.00 Lot nerede? ky'nin elinde mi? şayet ky'nin elinde olsa bu senet böylesine uyuz ve geberik kalır mı?
    Resmi olarak görünenin çok ötesinde bu adamların yakınlarının %5'i geçmeyen payları var.
    Yıllardır merkez bankasının para basmayla yetirştiremeyeceği şekilde bu adamlar şirketten nemalanıyorlar.Ve bu nemalanmadan elde ettikleri gelirden ekmek parasını çıkarıp hisse aldılar.
    Düşünün bir; Bakır'ın işlenmesi sırasında hatırı sayılır miktar da altın elde ediliyor.Şahsen 30 yıldır bu altınları bilançoda görmedim.
    Çaycı yaşlandı ama o ve avanesi ky'leri bezdirip hala ucuzdan hisse toplamak için can atıyorlar.Gözlerini toprak doyursun.
    Temettüyü bile belirsiz bırakarak olumsuz algı yarattılar.
    Benim burada gerçek anlamda üzüldüğüm; bilançolar yeminli şirketlerin imzasıyla devlete sunulup,devlet de bunlara güvenerek yıllardır inceleme yapmıyor.Sözde %9,45 hisse ile şu moruğun şirkette yaptıklarına bak !
    Yıllardır yüksek borçluluk ve bundan dolayı karın üç katı kadar finansal gider var.Nedir bu?
    Milyarlarca TL ciro yapan şirketin yaptığı kara bakın ! bunların hepsinin anlamı var elbet.
    Geçen perşembe günü bir haber yayımlandı.Haberde bu yıl 200 bin ton kadar ama gelecek yıl 675 bin ton dünya piyasasında bakır arz fazlası oluşacakmış.Bakın göreceksiniz oluşmayacak.Bu yıl tüm dünyada duran ekonomilerde arz fazlası 200 bin ton olurken gelecek yıl ekonomilerin hatırısayılır büyümeye geçeceği öngörüleri varken ve dahi elektrikli otomobil üretimleri için tam gaz verilmişken nasıl olur da bu kadar arz fazlası tahmin edilir?
    Bildiğiniz gibi, faizlerimiz reelde ekside.Yani faiz yok.Dünyada da öyle.Ve patron devletler piyasaları paraya boğuyorlar ve boğacaklar.Talepler ve üretim patlaması yaşanacak.Yaşanmak zorunda.Bunca işsiz kalmış insan varken bunu başaramayan hükümetler iktidarda kalamazlar.
    Ben de diyorum ki,şu an dünya ve ülkemizin içinde bulunduğu korkunç bir ekonomik çöküntüye rağmen borsalar çıkıyor.Neden? para bolluğu ve faiz yokluğu ile önümüzdeki dönem ekonomilern canlanacağı beklentisini satın alması sebebiyledir.
    Sarkuysan'a ait beklentimi hep yüksek tutmaya çalışsam da çoğu kez şirketin başına yarasa gibi çöküp onu kemirenleri unutuyorum.Bu şirket bundan onlarca yıl evvel muazzaam temettü verip sürekli de bedelsiz veriyordu.Dikkat ederseniz son yıllarda bu konuda büyük ve sinsi politika değişikliği oldu.Sanırım yarasalar öylesine kemiriyorlar ki,temettünün yatırımcıyı senet almaya ve tutmaya özendirmemesine azami dikkat gösteriyorlar.
    Evet,değerli apaci55; İnanın bu yarasalar yüzünden senet konusunda neredeyse nötr durumdayım desem abartı olmaz.Sanırım haysiyetsizlikte sınır tanımayan bu zevat başardılar..!

3. Sayın beyhzat, bir iki hususu ilave etmek isterim.
    Sarkuysan 1972 yılında 100 kişiden oluşan sarraf, kuyumcu ve esnafın eşit şekilde %1 lik ortaklığı ile kurulmuştur. A tipi 5 adet kurucu hisse ile de şirketin kontrolden çıkması önlenmiştir. Çaycıdan önceki Bektaş beye döneminde şirket hem kar dağıtımında hem faaliyetinde çok etkiliydi. Türkiye lideriydi. Çaycıın çalıştığı Rabak batınca işsiz kaldı ve Sarkuysana yapıştı. Öyle bir yapıştı ki, kurucu yaşlı hissedarlar bununla baş edemedi, ve bütün kıymetli binaları yok pahasına sattı şirketi borçlandırdı, çalışmayan bir altın rafinerisi kurdu, saçtı savurdu ve şirketin değerini düşürdü. Bemka gibi Bazı alt şirketleri batırdılar bazılarını zarar ettirdiler (demidaş gibi) bazı batıkları şirket bünyesine kattılar. Karaköy esnafına da milyonlarca bakır kaptırdılar. Anlayacağın yağma Hasan'ın böreği oldu. Diğer bürokratik oyunları anlatmıyorum .
    Bir yandan da kurucu 100 ortağın mirascılarından mal toplamaya başladı. İşte bu güne geldi. Adına küçük yatırımcı denir mi bilmiyorum ama %1 den fazla hissesinin olmadığı bir mantık ile kurulsa da çaycı bilinen %10 ve kilimciler de ( baba +oğul %8 +%8) 20 lere yakın hisse topladılar.
    Şimdi senin benim gibi küçüklerin haricinde ABD fonları düzenli alım yapıyor. ( genel kurul hazirun cetvelinden bunu görebilirsin) Kimden topluyorlar? Miras yoluyla mala konmuş kıymet bilmezlerden. ( tabi böyle olmayan var ve onları tenzih ederim. )
    Bu miras yediler tükenmeden bize rahat yok.
    Artık mızrak çuvala sığmıyor bu çuval bir yerden patlayacak malına sıkı sarıl...
    Son düzenleme : arpaci55; 31-05-2020 saat: 13:37.

4. 200 bin ton kapasiteli,
    2 bin çalışanı olan,
    7 milyar cirolu,
    binlerce m2 fabrika binası ve arazisi bulunan,
    7 alt şirketli,
    ABD de iki, Almanya , Bulgaristan da fabrikası olan,
    ihracat şampiyonu,
    NASA ya ürün satan,
    50 yıllık mazisi olan bir şirket,

100 çalışanlı üç beş yıl mazisi olan oyun sitesi PEAK ın, onda biri bile etmiyor. Onda biri etmiyor.... doesn't ten percent

Demek ki, neymiş en kıymetli değeri BEYİN üretiyormuş...
    Biliyoruz ki insan yaşlandıkça beyni küçülüyor ve bir dedenin beyni artı değer yaratmak yerine var olanı tırtıklama için çalışır.....
    PEAK ı içten tebrik ediyorum.,..

5. Hanönü madenden hiç haber yok?
    Neler oluyor acaba?

6. YÖNETİM KURULU BAŞKANLIĞI’NDAN TİCARET SİCİL NO : 13898
    OLAĞAN GENEL KURUL TOPLANTISINA ÇAĞRI

COVID-19 virüs salgını, beraberinde gelen seyahat kısıtlamaları ve genel toplum sağlığı gereklilikleri göz önüne alınarak, hastalığın ülkemizde yayılmasının önlenmesine dair tedbirler çerçevesinde ve Ticaret Bakanlığı İç Ticaret Genel Müdürlüğü'nün 20.03.2020 tarihli ve 53382221 sayılı yazısına istinaden Yönetim Kurulumuzun 31.03.2020 tarih 1600/20.10 sayılı kararı ile daha önce iptal edilen, Şirketimizin 2019 faaliyetleri ile ilgili Olağan Genel Kurulu aşağıda yazılı gündem maddelerini görüşmek ve karara bağlamak üzere bu kez 29.06.2020 Pazartesi günü saat 14:30’da Emek Mahallesi Aşıroğlu Caddesi No:147 Darıca/KOCAELİ adresindeki Şirket Merkezi’nde yapılacaktır.
    Genel Kurul Toplantısında Merkezi Kayıt Kuruluşu A.Ş.(MKK)’dan sağlanan pay sahipleri listesi dikkate alınarak hazır bulunanlar listesi oluşturulacağından, listede adı yer alan pay sahipleri sadece kimlik göstermek suretiyle toplantıya katılabilir. İşlemlerin sağlıklı yapılabilmesini temin amacıyla pay sahiplerimizin veya vekillerinin toplantı saatinden en az bir saat önce toplantı salonuna gelerek işlemlerini yaptırmalarını önemle arz ederiz.
    Kendilerini vekil sıfatıyla temsil ettirmek isteyen pay sahiplerimizin;
    1. Aşağıda örneği olan vekaletnameyi (www.sarkuysan.com internet sitemizde örneği
    mevcuttur) doldurup imzaladıktan sonra imzalarını noterden tasdik ettirmeleri veya,
    2. İmzalı vekaÌ‚letnamenin ekine noterce onaylı imza sirkülerini (fotokopi evrak geçerli değildir.)
    ilave etmeleri gerekmektedir.
    Pay sahiplerimiz vekaÌ‚letnamelerini vekillerine teslim edebileceği gibi Şirketimize de gönderebilirler. Türk Ticaret Kanununun 437.maddesi gereğince, Konsolide Finansal Tablolarımız, Yıllık Faaliyet Raporumuz, Denetleme Raporları, Yönetim Kurulu KaÌ‚r Dağıtım Önerisi 13.03.2020 Cuma gününden itibaren şirket merkezinde, irtibat yerlerimiz olan Perpa İş Merkezi A Blok Kat 7-8 No:733-735 Okmeydanı, Şişli İstanbul, Ege Serbest Bölgesi Nilüfer Sk. 19 Gaziemir-İzmir, Birlik Organize Sanayi Bölgesi, Batı Cad. No:4 34953 Tuzla İstanbul adreslerinde ve www.sarkuysan.com internet sitemizde pay sahiplerimizin tetkiklerine sunulmuştur.
    Genel Kurulumuza şahsen katılamayacak olan pay sahiplerimiz Türk Ticaret Kanunu 1527/5 madde hükmü gereğince gerekli prosedürleri yerine getirdikten sonra internet erişimi olan yerlerden elektronik ortamda toplantımıza katılabilirler.
    Daha önceki çağrı ilanımızda belirttiğimiz ve pay sahiplerimizin ulaşımını kolaylaştırmak
    üzere kaldırılması planlanan servislerimiz COVİD-19 virüs salgını nedeni ile alınan önlemler çerçevesinde toplum sağlığı gereği iptal edilmiştir. Ortaklarımızın söz konusu salgın ile ilgili azami önlemler alarak Şirketimize gelmelerini rica ederiz.

7. Sarkuysan ucuz kalmış

Sarkuysan bence ucuz kalmış gibi sabah sarkıysana geliyorum belki kısmetimle gelirim süpriz olsun

8.  Alıntı Originally Posted by emirgüler Yazıyı Oku
    Sarkuysan bence ucuz kalmış gibi sabah sarkıysana geliyorum belki kısmetimle gelirim süpriz olsun
    Şimdiden hoşgeldiniz diyelim. Bol kazançlar

Sayfa 107/326 İlkİlk ... 75797105106107108109117157207 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •