Sayfa 315/326 İlkİlk ... 215265305313314315316317325 ... SonSon
Arama sonucu : 2608 madde; 2,513 - 2,520 arası.

Konu: SARKY - Sarkuysan

1.  Alıntı Originally Posted by acemşah Yazıyı Oku
    Gecen gün metroda cok okumuş abiler olduğu belli iki yaman delikanlı sohbet ediyorlardı kulak misafiri oldum; bu elektrik elektronik kablo pil batarya işlerinden hiç anlamam ama caktırmadan da not aldım; borsa değil bu elektrikli arabalar sarj istasyonları vs denilen şeylere mobilite diyorlardı..
    Güneşten rüzgardan elektrik üretip pillerle saklamaya powerfactory diyorlardı
    Akaryakıtın yerini lityum-iyon pil dedikleri bir hücreler grubundan powerpacklar batary arrayler sonrada powerfactoryler gigafactoryler oluyormuş
    Daha anlamlarını bilemediğim lityum ıon nikel cobalt mangan mncbatary sülfür vs vs cok sey gecti konuşmada
    Tüm bunlara elektrifikasyon deniliyormuş yani yakıttan pilli teknolojilere gecmeyide içine alan dekarbonisazyon sürecleri imiş.
    Velhasılı delikanlılardan biri millet lityum ıon pilin sadece lityumdan ibaret olduğunu sanıyor ancak
    Lityum pillerde anot olarak kullanılan bakır pil maliyetinde %35 payı varmış bi % 15 civarıda katot olarak kullanılan alimınyumun.
    Dünyada bakır sıkıntısı şu an varmış ve elektrikli araba işi bu toplam süreci anlatan elektrıkfıkasyonun % 20 sı imiş
    % 80 i yesil enerji depolama ve tesil dönüşümden hidrojen elde edilmekte vs falan kullanılacakmış.
    Rüzgar ve günes enerjı santrallerinin kurulmasında lisans ve tesvik almak için Pil bankası kurmak şart haline gelmiş.
    Bu işlerin yıllık %200 oranında büyüyeceğinden de bahsettiler.
    Elektrik batarya pil dönüşümünde bakıra büyük oranda ihtiyaç olacagı bakır üreten yada hurda bakırı işleyen tesislerin yeni çağın Petrol Rafinerisi dediler.
    Bu lityum ion pillerde verimliliğin 250 watt/ kg den 400watt/ kg ye bir iki yıl içinde cıkacagını pilli otoĺarda 400- 500 km olan menzilin pilin bakır kalitesine göre 800- 1100 km arasına cıkacagını tüm oto oto yedek parca vs üretenlerin de değişmek dönüşmek zorunda olduğunu belirttiler.
    Türkiye piller için bakır alımunyum sarkuysan dediler.
    Dünyada bu elektrifikasyon sürecinin 100 trılyon dolarlık ekonomı demek olduğunu belirttiler.

Hiç bir şey anlamadım ama Modern cağın ve geleceğin Petrol rafinerisi, bakır, sarkuysan , 100 trılyon dolarlık ekonomı kelimelerini biraz anlar oldum amma yınede lityum pil içinde bakır olduğunu anlayamadım.

Borsada Adel kalemcilikten başka hisse tanımam ama bu sarkuysanda modern cagın petrol rafinerisi kelimesinden dolayı 32 yi gecerse biraz alabilirim.
    Birde bunun darıcada 500 milyon dolarlık kent içinde kalan gayrımenkulleri varmiş galiba
    Oradaki fabrikalara 2025 yılına kadar tasınmaları için musaade verilmiş. Bu taşınma işi bu şirkete pahalıya patlamasın sakın.
    32 ye kurdum alarmı gecerse gelecegın petrol rafinerisi için 300- 500 lot alırım..
    Bol kazançlar dilerim.
    Genler doğru söylüyormuş...

Bugunkü resmi gazetede kanunlaşan yenilenebilir enerji yatırımlarında lisans ve teşvik için
    Pil depolama sistemleri mecburi hale getirilmiş.
    30 milyar dolarlık pil depolama yatırımı bekleniyormuş.
    Bu dev rakamda 5 milyar dolarlık sarkuysan pil bakırlarına sadece Türkiyede ihtiyaç ortaya cıkmış.

Yenilebilir enerji şirketlerinin bu pil depolama işleri için cok para harcaması lazım.
    Sarkuysanda bakır krom mangnez cobalt varken rüzgara kapılıp lityum-iyon pil fabrikası kurar mı bilinmez ama kurarsa bakıra hakim olduğu için en kuvveti pilci olur.
    En azından Pilcilerin sarkuysan önünde bakır sırasına gireceği kesinleşti artık.

Söz verdim 32 yi aşasa 300- 500 lot alacağım demiştim.
    Bu kanunla herhalde önümüzdeki hafta bu rakam görülür ve bende ortak olurum sarkuysana..
    Bol kazanclar.!
    2 Milyar Dolar

2. Sayın acemsah ıyı bır arastırmacı. Iyı bır yatırımcı hep araştırır. O yuzden bazı arkadas lar, '' ne kulak varmış, nasıl duymuş '' gıbı yorumlarına katılmıyorum. Arkadas lar dunyanın en buyuk kulaklı varlıkları filler. Ama o kulaklar duymaya bıle yaramaz. Bır nevi yelpaze.. Kulak gıbı gordugunuz sey bıldıgınız sogutucu.. Sayın acemsah bır yatırımcı olarak. Ikı kısının hısse ile alakalı konusmalarını kulaklarıyla duyabilir.. Ama bazılarında fil gibi kulakta olsa duyamaz. Anlayamaz..Yanı duymak için anlamak lazım.. Fil kadar kulak olacağına fındık kadar akıl olsun.. Konu hakkında kucuk bır bilgi olsa anlaşılır.. Acemsah ta dınlemış. Kaldık İlgi alanına giren bır konu.. ne yapsaymış kulaklarına pamuk mu tıkasaydı..
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

3. sayın acemsah umarım hedefledıgınız 350/400 lotu almışsınızdır..kulak misafiri olduğunuz Z gençliği herseyi biliyor maşallah
    ''Yatırım Tavsiyesi Değildir'' görüşlerim tamamen şahsi düşüncelerim olup beni bağlar

4. 32 nin özelliği ne Sn Acemşsh

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,022
    Ben acemşah ın bu söylediklerini birilerinden duyduğuna inanmıyorum, bir duyum bu kdr detaylı anlatılamaz, bu olsa olsa acemşahın araştırmalarıdır. Bi süre adelde takılmıştım, adam tek başına adeli uçurdu, ama az emek vermedi..

6.  Alıntı Originally Posted by decamercion Yazıyı Oku
    Ben acemşah ın bu söylediklerini birilerinden duyduğuna inanmıyorum, bir duyum bu kdr detaylı anlatılamaz, bu olsa olsa acemşahın araştırmalarıdır. Bi süre adelde takılmıştım, adam tek başına adeli uçurdu, ama az emek vermedi..
    Metroda duydukları kurgumu... Eger kurguya cok guzel bir kurgu yapmış.. 🤔
    .

7.  Alıntı Originally Posted by acemşah Yazıyı Oku
    Genler doğru söylüyormuş...

Bugunkü resmi gazetede kanunlaşan yenilenebilir enerji yatırımlarında lisans ve teşvik için
    Pil depolama sistemleri mecburi hale getirilmiş.
    30 milyar dolarlık pil depolama yatırımı bekleniyormuş.
    Bu dev rakamda 5 milyar dolarlık sarkuysan pil bakırlarına sadece Türkiyede ihtiyaç ortaya cıkmış.

Yenilebilir enerji şirketlerinin bu pil depolama işleri için cok para harcaması lazım.
    Sarkuysanda bakır krom mangnez cobalt varken rüzgara kapılıp lityum-iyon pil fabrikası kurar mı bilinmez ama kurarsa bakıra hakim olduğu için en kuvveti pilci olur.
    En azından Pilcilerin sarkuysan önünde bakır sırasına gireceği kesinleşti artık.

Söz verdim 32 yi aşasa 300- 500 lot alacağım demiştim.
    Bu kanunla herhalde önümüzdeki hafta bu rakam görülür ve bende ortak olurum sarkuysana..
    Bol kazanclar.!
    Gençler metroda konuşmuştur niye doğru olmasın bu gençler acemşah ve bir arkadaşıdır karşılıklı bilgi alış verişi yapmışlardır. SARKY ye merhaba

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    4,022
    Bu sarkysanın ihtiyarı öldümü, bilen var mı?
    Bi ara millete ne kan kusturmuştu 4 liralarda.

Sayfa 315/326 İlkİlk ... 215265305313314315316317325 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •