Sayfa 93/326 İlkİlk ... 43839192939495103143193 ... SonSon
Arama sonucu : 2607 madde; 737 - 744 arası.

Konu: SARKY - Sarkuysan

1.  Alıntı Originally Posted by Cover13 Yazıyı Oku
    Tutmaya çalıştıklarını sanmıyorum. Size tek katılmadığım nokta bu, bence pasifte izliyorlar, güçlü bir grup sürüklemeye kalksa uçmasına karşı çıkan olmayacaktır ki belirli seviyelere doğru iyi bir yukarı çekiş izledik öyle yükselişe set çeken olmadı. Endeksin şu son sıçramasında geri kalmış olabilir ama sarı kız hiçbir zaman uzun süre endeksin gerisinde kalmadı, farkı çok geçmez kapatır fazlasını da yükselir. Size katıldığım noktalar ise Sarky nin farklı ve özel olma durumu.Normalde % 60 civarı karda olduğum hisseyi tutmaya asla devam etmem, temkinliyimdir kar cebe yakışır der verir geçerim. Piyasa da iyi kötü dans edecek nakit gücüm var sağda solda yakaladığım balıklardan kar sağladıkça sarı kıza koyacağım SARI KIZ ister yükselir ister düşer kredisi bende sonsuz Bu arada karakteristik üçlüyü yine bir araya getirdim. (Sarky, Link, Dmsas) link kaçmıştı yakaladık konfor alanımı tekrar oluşturdum.
    Çok değerli Cover13; Bir senedi değerlendirirken,senedin temel verilerinden ayrı olarak ülkemiz ve dünyanın ekonomik gerçeklerini de düşünmek zorunda olduğumuz gerçeğini gözönünde tutuyorum.
    Şöyle düşünüyorum;faizler çok düşük ve daha da düşecek.Döviz asala agresif artmayacak.Altın iner de çıkar da zarar da ettirebilir.Gayrimenkulun ise reel getiri sunacağını hiç düşünmüyorum.Şayet bir dünya krizi olmazsa yine borsanın bu seviyelerinden daha yukarılara düşe kalka da olsa yolculuk yapacağını düşünüyorum.İşte şimdi burada Sarkuysan'ın yeri ne? ben senede aşık değilim.Senedin borsa endeksinin seviyesine göre ve yukarıda saydığım yatırım araçlarının bundan sonraki getirilerinin kısır olacağı düşüncemle fiyatının çok düşük olduğu düşüncem ağır basıyor.Sizin "senet %60 pirim yaparsa satarım"düşüncenize saygı duyuyorum ama bazen %60 çıkan senedi satınca senet asıl yükselişini ondan sonra yaptığına eminim siz de çok şahit oldunuz.
    Ekonomik krizde olmamıza ve özellikle dış konjonkürde ülkemizin canını sıkan bunca meseleler olmasına rağmen borsa bu seviyelere gelebiliyor,kurlar ve faiz tamamıyla kontrol altında tutulabiliyorsa bizim yeni bir sayfa açıp farklı ve olumlu bir trende girdiğimizin göstergesi de olabilir düşüncesindeyim.Bakın size bir örnek vereyim; IŞC borsanın bu seviyesinde bile hala ne kadar düşük.Oysa özsermayesine göre bile en az olması gereken fiyatı 10.7 TL.ama senet hala fiyatı çok yüksekmiş gibi buralarda tutuluyor. Sarkuysan'ı da böyle görüyorum,Soda'yı da.
    Selam ve sevgilerimle herkese sağlıklar diliyorum.

2. sarku yu ana hatta tutarken al satları da ihmal etmemek gerekiyor. Bir yıldır borsada para yağıyor.
    Çeşme akarken tencereyi tutmak lazım. Çeşmenin suyu kesilirse sarkuysan bize yeter.
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

3. Her ne kadar borsaya ve ekonomiye ilişkin olumlu yönde tahminler varsa da bunun tam aksi tahminlere de yer vermek gerektiği böyle bir konjonktürde çok önemli.
    Düşünülmesi gereken şudur; ABD İran'ın peşini asla bırakmayacaktır.Şu an yaptığı geri çekilme manevrası Büyük Atatürk'ün Sakarya meydan muharebesi öncesinde taktik geri çekilmenin bir benzeridir.Bugün bile Trump'ın Irak, Suriye ve Libya'daki petrol kaynaklarının kullanımına dair sözleri işin rengini ortaya koymaktadır.Hele İran'ın uzun menzilli füzelerinin Suriye ve Irak'taki ABD güçleri için tehdit oluşturması ve yine bu füzelerin İsrail'in güvenliğine de tehdit oluşturması ABD'nin işin sonunu getireceğine dair şüphelere yer bırakmamaktadır.
    Borsanın bunca yükselişine rağmen gerçekte borsada yabancının olmadığı konunun uzmanları tarafından ifade edilmektedir.Hak etmeyen bir çok senedin olması gereken fiyatın iki üç katına ulaştığı da bir gerçektir.Ancak,aynı değerlendirmeyi Sarkuysan için yapmak mümkün olmadığı halde Sarkuysan'ın rağbet görmeyip hala bu fiyatlarda pineklemesi de gerçekte alıcının olmadığı piyasada senet baskılamanın ne denli kolay olduğunu da göstermektedir.
    Senedi baskılayan zevat önümüzde olan riskleri elbet çok daha detaylı değerlendirmekteler.
    Şimdi bazı çok değerli kardeşlerim;borsaya çok büyük para girdiğini düşünebilirler.Şahsen böyle düşünmüyorum.Ayrıca kredi notumuzun çöp seviyesinde olması yabancı fonların Türkiye'den hisse senedi almasını engelliyor.Bu fonların yasasında var zaten.
    Düşünün bir; İŞC gibi bir senet hala bu fiyatta kalabiliyorsa borsada tek bir yabancının olmadığı açıkça ortadadır.
    Şimdi burada beş saat önce yapılan yorumun beş saat sonra tam tersini de yapmanın böyle bir siyasi konjonktürde normal olduğunu kabul etmenin de anlaşılır olması gerekir.
    Burada birçok kardeşim elbet sadece Sarkuysan deği,l belki birçok senedin yatırımcısı.İşte bu sebeple diyorum ki; mal alırken çok nazlı olmalıyız.Satarken de bazen çok değerli Cover13 gibi düşünmenin de birçok riski bertaraf edeceği gerçeğini de unutmamak gerekir.Yoksa "malı aldım fabrikanın sahibi oldum artık" zihniyetiyle mal tutmak da her türlü hava şartlarına maruz kalmayı peşinen kabul etmek anlamına gelir.

4. Arpacının da söyledikleri çok doğru al satları ihmal etmemek lazım, Behzat ında söylediği çok doğru uzun vadede güzel hisseler çok yükselse de biryerden sonra daha hızlı yükselebilir. Nacizane 2001 den beri piyasada aktifim, yatırım mantığım 2008 den sonra biraz daha yerine oturdu. Doğru hisse seçmek piyasada erimemek için en önemli unsur. Yaklaşık 2 yıl önce brsan dan memnun olmamam sebebi ile Sanayi sektöründeki hisselerde yaptığım temel analizde dmsas ve sarky karşıma çıkmıştı ve o günden sonra maddi olarak güzel katkı sağladılar. O günlerdeki seçimlerin faydasını gördüm. Al sat ise çok önemli her ne olursa kahin olmadığımız için en yüksek değerin ne olacağını bilmek imkansız o yüzden değer yükselirken azaltmak, değer düşerken arttırmak lazım. Bunda da ilkeli olmak lazım tabi belirli lotun altına düşürmeme, belirli lotun üstüne çıkarmama kararını çok önceden vermek lazım. O kademeli al satlarla hissede hiç görülmeyen düşük değerlerde maliyet yapmak mümkün. Birde bir kaç elime sıcak gelen beğendiğim hisseyle günlük al satlar yapmak benim hoşuma gidiyor. Ama uzun düşünülmeyen hissede stoplu çalışmak lazım. Borsada ki yatırım tarzımın hem arpacı ya hem behzat a yakın olduğunu düşünüyorum. Sadece biraz abartılı al sat yapıyorum. O da link in kazandırdığı bir alışkanlık. 2020 için kendime çizdiğim yol sarky üzerine odaklanmak. Başka hisselerde olacak elvet temeli sağlam beğendiğim ama işin sonunda bütün piyasada topladığımı uygun fiyatta buldukça sarky e depolamak temel amacım olacak.

5. Yürü dilber yürü ömrümün varı
    Eridi kalmadı dağların karı
    Günde on beş kere gördüğüm yâri
    Aylar yıllar oldu göremez oldum

Hicaz olanı değil. Uşşak olanı bu.

6. Parça parça alıma devam

Lenovo K33a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. Gideceği belliydi 5.15'i geçince.

Lenovo K33a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. 5 TL den 4.20 gelirken devreye girmeyen kesici 4.90 dan 5. 44 e gidince devreye giriyor

Şikayet edince de...

Neyse.....

Ciro=piyasa değeri

olacaksın elin mahkum...

Lenovo A7020a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Sayfa 93/326 İlkİlk ... 43839192939495103143193 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz