Sayfa 97/326 İlkİlk ... 47879596979899107147197 ... SonSon
Arama sonucu : 2607 madde; 769 - 776 arası.

Konu: SARKY - Sarkuysan

1. Çakallarla dans !

Uzun süredir CELHA yatırımcısıydım.İnandığım senetti.İyi sebepleri vardı.Onca zaman tuttuğum senedi aşağıdan alırım hesabıyla kısa süre önce 8 TL den verdim.Ama senet bir kaç gün içinde %40'ın üzerinde arttı.
    Şimdi Sarkuysan'a bakıyorum.6,80'leri görüp geri gelen senet,borsa çıksa da düşse de düşüyor.Sürekli olarak aşağıya gidecek hissini veriyorlar.Bakır fiyatları dün Çin kaynaklı epeyi düştü.Bugün toparladı.
    Antibakteriyel özelliklere sahip bakırın neredeyse kullanılmadığı alan yok.Ancak,gel gör ki, Sarkuysan borsada iki tane çakalın eline kalmış ve onlarla dans etmek zorundayız.
    Ne demiş Namık Kemal;
    Felek her türlü esbab-ı cefasın toplasın gelsin
    Dönersem kahbeyim Sarkuysan yolunda bir azimetten.

2.  Alıntı Originally Posted by behzat Yazıyı Oku
    Çakallarla dans !

Uzun süredir CELHA yatırımcısıydım.İnandığım senetti.İyi sebepleri vardı.Onca zaman tuttuğum senedi aşağıdan alırım hesabıyla kısa süre önce 8 TL den verdim.Ama senet bir kaç gün içinde %40'ın üzerinde arttı.
    Şimdi Sarkuysan'a bakıyorum.6,80'leri görüp geri gelen senet,borsa çıksa da düşse de düşüyor.Sürekli olarak aşağıya gidecek hissini veriyorlar.Bakır fiyatları dün Çin kaynaklı epeyi düştü.Bugün toparladı.
    Antibakteriyel özelliklere sahip bakırın neredeyse kullanılmadığı alan yok.Ancak,gel gör ki, Sarkuysan borsada iki tane çakalın eline kalmış ve onlarla dans etmek zorundayız.
    Ne demiş Namık Kemal;
    Felek her türlü esbab-ı cefasın toplasın gelsin
    Dönersem kahbeyim Sarkuysan yolunda bir azimetten.
    Dünya borsalarında bakır fiyatlarının düşmesi sarkuysan için iyi bir gelişme çünkü işlemek ve talebe yetişmek için devamlı bakır ithal ediyor. nekadar ucuz alırsa o kadar iyi.
    Gerçi Çaycı her ihtimale karşı devamlı Hedge ediyor ve vadeli kontratları Londra borsasında işlem gören tek Türk şirketi.

Gelelim Çakal konusuna. Kağıtta hiçbirzaman ciddi satıcı yok. Kimse yeteri kadar alamıyacağını bildiği için ciddi giriş yapmıyor. Çaycu benzeri Alıcılar da zorda kalanları ve kurucu hissedarların mirasyedilerini payını topluyor.
    ABD (iki fabrika) ve ABde (Almanya İtalya ve Bulgaristan) kurulu 8 alt şirketli, 7 milyar cirolu bir şirketin piyasa değeri halen 200 milyon dolar civarında. (Tasarruf amaçlı istanbuldaki binlerce dönüm arazi bina vs de unutmamak gerekir)

Batan geminin malı olsa, yolda bulunsa yine kimse bu fiyata satmaz. mesele alıcıda değil satıcı olmamasında.
    ( yatırım tavsiyesi değildir Bunlar benim hayali düşüncelerimdir.)
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

3. Sayın spek kardeş; seni anlıyorum.Kuduruyorsun.Çıldırıyorsun.Ne yapayım da elinde olanların moralini bozayım diyorsun.Heveslenenler de yapacağım saçma haraketlerle senede yanaşmasın diyorsun.Ve bu yüzden aptalca,angutça haraketler yapıyorsun.
    Bre angut; sen bu yatırımcının bakırdan anlamadığını mı sanıyorsun? Bugün faizlerin geldiği seviyede Sarkuysan gibi bir senedi taşımanın hiç de sıkıntı olmayacağını biz anladık,sen hala anlamadın mı?
    Ve bu gün korkutma amaçlı millete "HÖT" diyorsun ki,zannediyorsun bunun karşılığında onlar da sana "AL SANA Bİ DÖT" diyecekler.
    Peki, hiç aklına gelmiyor mu? sen onlara " HÖT" dersen, onlar da sana senin umduğunun tersine " VER BANA Bİ DÖT" derler.
    Örneğin; ben çok az aldım ama biraderimi 50.000 lot daha almaması için zor tuttum.

Kimseye yatırım tavsiyem yoktur.

4. Sarkuysan şu an satılsa hisse başı 20-25 liradan gider...Başkada birşey demiyorum....Bildiğim kadarı ile imtiyazlı hisse de yoktu bunda....

5. İki yılda bır yaptığı rutin atağı yaptı ve uykuya gecti. Çaycı toplasın şimdi...
    AĞAÇ İSTEYEN TOHUM EKER....

6.  Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    İki yılda bır yaptığı rutin atağı yaptı ve uykuya gecti. Çaycı toplasın şimdi...
    Melih Bey;

yorumların formunda değil

Dün %22 diyordun.

Bugün ise bunu yazıyorsun..

Ciro 7 milyar÷200milyon= 35 TL ye bu hisse gelecek

Gelmesin elinden alırlar o zaman da alırlarda..

Ben almasam amca oğlu gelir alır

O zaman ağlamayacak..

Bordo mavi

Ytd dir beklenti benimdir

Oraya gelsin söz..

Gelmedi uzatır ise.. ben elinden alırım.

Lenovo A7020a48 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by arpaci55 Yazıyı Oku
    İki yılda bır yaptığı rutin atağı yaptı ve uykuya gecti. Çaycı toplasın şimdi...
    Bence çaycı uykuda bu aralar. 3 tl- 4tl arası her gün alan adamlar 4 TL üzerine çıkınca kuruş almadı. Set de çeken olmadı, neler döndüğünü daha neler döneceğini bilmek zor. Bence ucuz başkasınca pahalı yönetimdekilere göre fazla kelepir değil o kesin. İzliyorlar, bazı şirketlerde borsa değeri artınca ucuzdan yapılan hisse geri alımları satıma döndü. Sarky de satan da yok bir bilanço açıklansın bir temettü belirlensin bir temettü gelsin bakalım. Bu sene sanki sermaye arttırımı da planlanacak gibi geliyor. Çaycı bir ara sanki yatımcılara maliyeti en az olacak şekilde gelecekte sermaye artırımına gidebiliriz demişti. Bu sene sadece sarky yi elde tutmaya karar verdim özellikle uzun vade başka hisse tutmayacağım. Ha tuttururlarsa o ayrı

8. Birde sadece şunu merak ettim sadece 6 TL basamağında yüklü işlem dönüyor diğer basamaklara kıyasla 6 nın sihri nedir acep Blok işlem mi bunlar gören bilen varsa yazsın

Sayfa 97/326 İlkİlk ... 47879596979899107147197 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •