Sayfa 117/165 İlkİlk ... 1767107115116117118119127 ... SonSon
Arama sonucu : 1315 madde; 929 - 936 arası.

Konu: HATEK - Hatay Tekstil

1. dün alan deniz bugun zararına veriyor...ytd.

2. bir gün kerevitasa bugün düşen gibi bir haberde hatekse düşermi arkadaşlar?

3. Ahsen ülker adlı ortak 53 milyon adet hissesini KERVT' da borsa dışında 2,67 TL fiyattan satmış.

NOT:Kervt'in defter değeri:0,90 TL .Borsadaki fiyatı:1,50

Hatek defter değeri:10,40 TL. borsa fiyatı:4,16 TL

4. Genel Kurul İşlemlerine İlişkin BildirimÖzet Bilgi 2018 yılı Olağan Genel Kurul Toplantısı
    Yapılan Açıklama Güncelleme mi ? Hayır
    Yapılan Açıklama Düzeltme mi ? Hayır
    Yapılan Açıklama Ertelenmiş Bir Açıklama mı ? Hayır

Genel Kurul Çağrısı
    Genel Kurul Tipi Olağan Genel Kurul
    Hesap Dönemi Başlangıç Tarihi 01.01.2018
    Hesap Dönemi Bitiş Tarihi 31.12.2018
    Karar Tarihi 09.04.2019
    Genel Kurul Tarihi 09.05.2019
    Genel Kurul Saati 11:30
    GK'na Katılım İçin Pay Sahibi Olunması Gereken Son Tarih 08.05.2019
    Ülke Türkiye
    Şehir HATAY
    İlçe ANTAKYA
    Adres Antakya – İskenderun yolu 28.km Topboğazı Mevkii Hateks Hatay Tekstil İşletmeleri A.Ş. Toplantı salonunda

Gündem Maddeleri
    1 - Toplantı Başkanlığı'nın oluşturulması, Genel Kurul Toplantı Tutanağı'nın ve hazır bulunanlar listesinin imzalanması hususunda Toplantı Başkanlığı'na yetki verilmesi
    2 - 2018 yılına ilişkin Yönetim Kurulu Faaliyet Raporu ve Bağımsız Dış Denetim Raporu'nun ayrı ayrı okunması ve görüşülmesi
    3 - 2018 yılına ilişkin Finansal Tabloların okunması, görüşülmesi ve onaylanması
    4 - 2018 yılına ait Yönetim Kurulu'nun kâr dağıtımına ilişkin teklifinin görüşülerek karara bağlanması
    5 - Yönetim Kurulu Üyeleri'nin 2018 yılı, muamele, fiil ve işlerinden ötürü ayrı ayrı ibra edilmeleri konusunda karar oluşturulması
    6 - Yönetim Kurulu Üyelerinin Ücretlerinin belirlenmesi
    7 - Yönetim Kurulu'nun; Türk Ticaret Kanunu'nun 399. maddesi ve sermaye piyasası düzenlemeleri uyarınca Şirketin 2019 yılına ilişkin denetiminin yapılması hususundaki bağımsız denetim kuruluşu seçimine ilişkin teklifinin görüşülerek karara bağlanması
    8 - Yönetim Kurulu tarafından hazırlanan "Pay Geri Alım Programının" onaylanması
    9 - Şirket'in Ücretlendirme Politikası doğrultusunda Yönetim kurulu üyelerinin ve üst düzey yöneticilerin ücretlendirme esasları hakkında ortaklara bilgi verilmesi
    10 - Şirket tarafından gerçekleştirilebilecek bağış sınırının belirlenmesi hususunun görüşülerek karara bağlanması ve Şirket tarafından yıl içinde gerçekleştirilen bağışlar hakkında ortaklara bilgi verilmesi
    11 - Şirket tarafından 3. Kişiler lehine verilmiş olan teminat, rehin ve ipotekler ve bunların karşılığında elde edilen gelir veya menfaat hususunda ortaklara bilgi verilmesi
    12 - Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-17.1 Sayılı Kurumsal Yönetim Tebliğinin ekindeki "Kurumsal Yönetim İlkeleri"nin (1.3.6) maddesinde belirtilen işlemler hakkında bilgi verilmesi
    13 - Şirket tarafından, şirketin yaygın ve süreklilik arz eden ilişkili taraf işlemleri hakkında ortaklara bilgi verilmesi
    14 - Yönetim hakimiyetini elinde bulunduran pay sahiplerine, Yönetim Kurulu üyelerine, üst düzey yöneticilere ve bunların eş ve ikinci dereceye kadar kan ve sıhrî yakınlarına, Şirket veya bağlı ortaklıkları ile çıkar çatışmasına neden olabilecek nitelikte işlem yapabilmeleri, Şirketin faaliyet konusuna giren işleri bizzat ve başkaları adına yapmaları ve aynı tür işleri yapan şirketlerde sorumluluğu sınırsız ortak sıfatıyla da ortak olabilmeleri ve diğer işlemleri yapabilmeleri hususunda Türk Ticaret Kanunu'nun 395 ve 396. maddeleri uyarınca izin verilmesi
    15 - Dilek ve Temenniler
    Gündemde Yer Alan Hak Kullanım Süreçleri
    Kar Payı Dağıtım

Genel Kurul Çağrı Dökümanları
    EK: 1 2018 Olagan Genel Kurul İlan Metni.pdf - Genel Kurul Bilgilendirme Dokümanı

Yukarıdaki açıklamalarımızın, Sermaye Piyasası Kurulu‘nun yürürlükteki Özel Durumlar Tebliğinde yer alan esaslara uygun olduğunu, bu konuda/konularda tarafımıza ulaşan bilgileri tam olarak yansıttığını, bilgilerin defter, kayıt ve belgelerimize uygun olduğunu, konuyla ilgili bilgileri tam ve doğru olarak elde etmek için gerekli tüm çabaları gösterdiğimizi ve yapılan bu açıklamalardan sorumlu olduğumuzu beyan ederiz.

5. Defter değeri 10,40 olan hissenin 4 liralarda gezinmesi çok ilginç.
    Şirket hisse geri alım kararı vermiş. Büyük ihtimal kendileri de hisse
    bazında kazanç peşinde.

Bu hisse uzun süre 4 liralı fiyatlarda durmaz diye düşünüyorum.
    Çünkü mali tabloları son derece düzgün ve temettü dağıtacak.
    doların şu anki fiyatları da ihracatını destekler yönde.
    Yazılarımın tamamı şahsi görüşlerim olup, SPK Kanunu ; madde 101, 103, 104, 106, 107, 110 ve diğer ilgili maddeleri kapsamında görüş ve düşüncelerim asla yatırım tavsiyesi olarak değerlendirilmemelidir. Aksi halde zarar edebilirsiniz...

6.  Alıntı Originally Posted by tokgönül Yazıyı Oku
    3.67 den 4.40 tavan olup dönmüştü.hemde 3.5e düşmüştü. 1bucuk ay sonra ve daha sonralarıda kapanış yaptığı yere kadar çıkıp döndü.aynı şeyi yaparsa 4.44 e kadar çıkar tabi nerden döner bilmiyorum.belki 4e düşecek.1 2 aysonra felan 4.44 olur ama şimdi düşüş nerde durur bilmiyorum..benim nacizane tavsiyem çok düştü diyip girmeyin.çünkü hatek her sert çıkıştan sonra çoook düşüyor.
    4.95 tavan olup döndüğünde yazmıştım.Düştü diye girmeyin çünkü sert çıkıştan sonra çoook düşüyor demiştim ve 3.60 lara düştü.4.44 olur 1-2 aya kadar dedim 4.70 görüp 4.39 kapattı. Bi alkışı haketmişim hep aynı şeyi yapıyor aslında, düşükten sonra bekle iyice düşünce al fırlayınca sat. Fazla çıkacak diye bekleme geri düşüyor.Düştü diye alma çoook düşüyor ytd

7. 0,49 tl temettü 9 Mayıs genel kurulda onaylanacak olursa ve hisse geri alımla birlikte temettü ödenecek tarihe kadar küçükte olsa bir hareket yapabilir. Bu dönemde %11 net temettü göz ardı edilmez. Bakalım zaman ne gösterir

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

Sayfa 117/165 İlkİlk ... 1767107115116117118119127 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •