Special Days Image
Arama sonucu : 2 madde; 1 - 2 arası.

Konu: Türkiyede Yatirim yapmak

1. Question Türkiyede Yatirim yapmak

Merhaba arkadaşlar aranıza yeni katildim , ben Almanyada yasayan bir gurbetciyim , borsa ile pek bir alakam yok şimdiye kadar hisse senedi almisligim satmisligim yok , buradaki arkadaslarin rakamlar ile aralarinin iyi olacagini düşündüğümden burada sorma gereği duydum.

Benim 50bin€ kadar bir birikmisligim var , bu parayi burada değerlendirme imkanim pek yok yani daire alayim kiraya vereyim desem bu para borclanmadan düzgün kira geliri getirebilecek bir daireye yetmez tabi bunun üzerine kira gelirine alinan vergi+daire bakim masrafları vs çok bir şey kalmiyor geriye , bankaya faize yatirayim desem buradaki faiz oranlari cok ama cok az.

Arkadaşlar gel sana İstanbuldan bir daire alalim kiraya verirsin yan geleirin olur ve üstüne dairen degerlenir sermayen artar dediler , ancak orada olmadigimdan ilglemeyecegimden dolayi + bazi arkadaslarimin kiracilar ile yasadiklari sorunları gördükten sonra pek icime sinmedi.

Simdi size sormak istedigim
    bu para tl olarak ortalama 225000 tl yapiyor . Ing Diba bank %14 faiz veriyor , tabi tl`nin düsme rizikosu var ancak 33günlük bir rizikoya girip online olarak türkiyedeki durumlari takip edip sürekli euroya ve tl ye cevirerek islem yapmak ne kadar mantikli ? Sizce bu sekilde kur dalgalanmasından çok etkilenmeden bir kazanc elde etmek mümkün olur mu ?

Siz olsanız nasil bir yatirim yapardiniz ?

Şimdiden cevaplariniz icin teşekkürler
    umarim konuyu dogru bölüme acmisimdir.

2. merhaba , Hoşgeldiniz
    sizin açınızdan değerlendirirsem ,
    şöyle ; Türkiyede malum piyaslar tam balon , sağı solu belli değil , bir çok küresel riskler var ,
    siyasi denge ise sürekli değişiyor , Zarrab davaları , vb , say say bitmez , seçim yılınada giriliyor ,, seçim 2019 yılında ama şimdiden kaşımaya başlandı,,,
    düzgün devlet garantili bankada döviz üzerinden veya tl üzerinden ne veriyorlarsa onunla yetinmek , daha çok çok olsun diye çırpınmadan , olan ile yetinmek en uygun olur diye düşünüyorum ,,, çok fazla kurcalarsanız eldeki bulgurdanda olursunuz ...
    durum bu

kendi açımdan ise ; iş bankası sanal altın ( alış satış , alttan alıp , yukarıdan satmak , döngü ) veya uygun hisse senetlerini tespit edip kısa süreli al sat yapmak , tek hissede olmayıp tahtası kapanma riski daha az olan kaliteli hisselere sermayemi dağıtırdım.

hayırlısı olsun

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •