Mayıs ayı luna clasikin dönüm noktası...2022 13 mayısta 100 dolarlardan birden sert düşmüştü yani %999-yani 5 sıfırlı oldu,peşinden 4 sıfırlı 8 seviyesini gördü,şu sıralar tekrar 5 sıfırlı 9 rakamlarında,eski ceo-inance'in eski CEO'su Changpeng Zhao, 4 ay hapis cezası aldı...
Zhao'nun avukatları, eski CEO'nun hatasını kabul ettiğini, ABD'ye gönüllü olarak geldiğini, daha önce yasaları ihlal etmediğini ve işbirliği yaptığını savundu.

Bir zamanlar kripto sektörünün en güçlü kişisi olarak kabul edilen ve "CZ" olarak bilinen Zhao, "kara para aklamaya karşı yeterli korumayı sağlamadığı" gerekçesiyle 4 ay hapis cezası aldı.

Adam hatasını kabul ediyor ABD'ye gidiyor gönüllü olarak olayın açıklığa kavuşması için mahkemede hesap veriyor...

https://www.aa.com.tr/tr/dunya/binan...i-aldi/3206797

https://www.youtube.com/watch?v=p5trrsowpeU&t=26s

Peki bundan sonra ne olacak,bu mayıs ayı dönüm noktası tahminen iyi bir yere geleceğine inanıyorum,13-22 mayısa bakmak lazım,bakalım sürpriz yapacakmı,aradan tam 2 sene geçti.

Haberler şöyle.

Mevcut arz göz önüne alındığında, LUNC için 1 dolarlık bir fiyat, Terra Classic pazarının 5,9 trilyon dolar olacağı anlamına geliyor. Piyasa değeri, zirve noktasında 3 trilyondu. LUNC arzı önemli ölçüde azalmadıkça '1 dolarlık LUNC'' makul bir beklenti değil.17 Eki 2023.

1 dolar olması çok zor mebla çok yüksek olduğu için,2 sıfırlı olması daha makul,1 cent beklentisi olanda var.

BTC şu sıralar 57.000 cıvarında,eski seviyesi 69.000 cıvarıydı,buda buradan sert düştü fed faizleri devamlı artırdığı için,artırmanın sonuna gelindiğinde tekrarın 16.000 görmüştü 73.000 seviyesine çıktı,fed durumu karışık,israil hamas-iran gerilimi nedeniylen 57.000 cıvarına indi,ama luna bu sert düşüşe direndi buda ilginç,bekleyelim bakalım,öyle yüklüce işlem yapmıyorum,sadece 1000-3000 dolar arası,başlangıçta 10 dolardı bende,zarar yazmadım pek,öyle fazla karda yazmadım,sadece merak,zaten 2010 coini 69 cente almıştım %90 karlan satım yani 1.20 dolar cıvarına 99 adetini şimdi fiatını gördükçe ,neyse o geçti,şimdi bunda takipteyim belki birşeyler olur diye...ytd.