Sayfa 164/737 İlkİlk ... 64114154162163164165166174214264664 ... SonSon
Arama sonucu : 5889 madde; 1,305 - 1,312 arası.

Konu: AGHOL AG Anadolu Grubu HOLDİNG A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by Depeche Mode Yazıyı Oku
    Bizimki borsanin en karli (degil tabiki karsiz) 402. sirketi.
    Bosuna listede aramayin...
    Sayın depeche kasadaki paraları bunlar ne yapacak peki küfleniyor

2. parekendede (migros-kipa -efes-cola-adel) migros euro kredisi dışında sıkıntı görünmüyor..o borcu kapatsa ordan güzel kar akacak..gayrimenkul da projeleri bitti..duyduğum kadarıyla durgun piyasaya rağmen satışlar çok kötü değil.yan projeye de başlıyorlar.sıkıntı otomotivde bence..çelik motor ,asuzu zarar ediyor..asuzunun artık karlılık anlamında atağa geçmesi lazım.
    yerli otodan da kısa vadede birşey beklememek lazım..ordan akarsa 21-22 de akar..
    patron migrosu tam konsolide etmedi etseydi kar yazacaktık..1 milyarlık kipa şerefiyesi boşagitti..demek ki daha zamanı var düğmeye basmasına..
    ama bildiğim şey bu birleşme sonrası patronun elinde komik sermayeli,komik piyasa değerinde ve %90 u paketlenmiş bir mal var.
    Bu malı parlatıp pazarlarsa ciddi nakir yaratır kendine..borçların kapatılması için de başka çaresi yok gibi görünüyor..çünkü demir-çelik-enerji-sanayi sektöründe yoklar..ülkenin bu şartlarında parekendeyle,otomotivle,1-2 bin konut projesiyle bu iş dönmez..
    Tek çare bu pazar bence..bakalım ne zaman başlayacaklar..
    YTD

Alıntı Originally Posted by Black Diamond Yazıyı Oku
    parekendede (migros-kipa -efes-cola-adel) migros euro kredisi dışında sıkıntı görünmüyor..o borcu kapatsa ordan güzel kar akacak..gayrimenkul da projeleri bitti..duyduğum kadarıyla durgun piyasaya rağmen satışlar çok kötü değil.yan projeye de başlıyorlar.sıkıntı otomotivde bence..çelik motor ,asuzu zarar ediyor..asuzunun artık karlılık anlamında atağa geçmesi lazım.
    yerli otodan da kısa vadede birşey beklememek lazım..ordan akarsa 21-22 de akar..
    patron migrosu tam konsolide etmedi etseydi kar yazacaktık..1 milyarlık kipa şerefiyesi boşagitti..demek ki daha zamanı var düğmeye basmasına..
    ama bildiğim şey bu birleşme sonrası patronun elinde komik sermayeli,komik piyasa değerinde ve %90 u paketlenmiş bir mal var.
    Bu malı parlatıp pazarlarsa ciddi nakir yaratır kendine..borçların kapatılması için de başka çaresi yok gibi görünüyor..çünkü demir-çelik-enerji-sanayi sektöründe yoklar..ülkenin bu şartlarında parekendeyle,otomotivle,1-2 bin konut projesiyle bu iş dönmez..
    YTD

patron migrosu tam konsolide etmedi etseydi kar yazacaktık.
    hocam maalesef bu soylem degil.
    Sonuc maalesef degismez. Yine ayni kar/zarar yazilir.
    Sadece satis rakamlari vs degisir, kar degismez. Bilanco da da belirtmisler zaten bu detayi.
    Son düzenleme : Depeche Mode; 16-03-2018 saat: 13:32.

Alıntı Originally Posted by rakarr Yazıyı Oku
    Sayın depeche kasadaki paraları bunlar ne yapacak peki küfleniyor
    borclar cok daha fazla maalesef...

5.  Alıntı Originally Posted by rakarr Yazıyı Oku
    Ebcim miafori depeche 15 lerde girmişti yanlış hatılamıyorsam rork hatırladıklarım eskilerden 5 sene önce kafamdan malına mülküne baktım hesabıma nacizane 5 sene önce 80 li rakamlar döndü aklımda ülker anadolu gıda birleşmsi olmuştu 10 misli artmıştı 5 sene önce bu birleşmeyi öngörmüştüm gel velakin gelinen nokta belli asuzu savunma sanayine besbelli girdi ama ama yerli araba aghol dingi nin işi onda bile asuzuyu zıplattılar aklıma patron dan başka çapanoğlu gelmiyor allah c.c kuyu kazanın kuyusunu kazar 24 saat içinde neler olur neler bir babayiğit çıkar elbet bekleyip görecez depechenin dediği gibi satmadıktan sonra sıkıntıyok
    Sevgili Rakarr,ben de 21'li fiyatlardan 3 yıl önce girdim.Fakat hisse düştüğü zaman büyük riske girip düşük faiyatlardan aldım ve 13.500 ortalamayı yakaladım.Ancak;bir çok arkadaşımız çok zararda.Hakikaten akılalmaz şeyler oluyor bu hisse de.Eğer temel bilançoyu dikkatlice incelerseniz borca karşı ,kasa da ve dağıtılmayan kar hesaplarında yüklü bir para gözüküyor.Ama asıl önemlisi ciddi bir dönen ve duran varlıklar kalem artışı gözüküyor.İnatla önce bedelsiz (1'e 20 gibi) sonrasında da bedelli yapmaları lazım.Bedelliden sonra kasya para girer.Hatta .sonrasında ise ottakların katılmadığı yabancı veya yerli bir ortak alarak sermayeyi biraz daha yükseltirlerse şirket şahane duruma gelir.Bunu yapmak hiç zor değil.Sermaye bedelsizle birlikte 5 milyar olur.Burtadan bir bedelli yaparlarsa sermaye 10 milyara çıkar ve borçların neredeyse hepsi temizlenir.Tabi ki bu arada hisse rahatlıkla üçlü rakamlara gelir.Bunu yapmak gayet kolay.Belki sermaye 10 milyar olduktan sonra ortakların katılmadığı % 50'lik bir sermaye artışı daha yapılır.yeni ortak sermayenin aşağı -yukarı en az % 30 ortağı olur.Mevcut yönetimin payı da en az % 50'ye düşer.Ancak AGHOL türkiyenin en büyük üçüncü holdingi olur.Belki yeni ortağın şirkete katılması zor gözükmekle birlikte mümkün.Bütün bunlar olabilir.İlk iki seçenek kolaylıkla olur.Üçüncü seçenek de bu kadar kolay olmasa da olur.Yeter ki,bunların "ölü toprağını üslerinden atması lazım"...Bu arada ben yurtdışın da yaşıyorum.Acaba 24 Nisan'daki genel kurula gidecek olan var mı?En azından giden kişi veya kişiler hem orada konuşma,şikayet haklarını kullanırlar hem de bizlere bilgi verirler...

Alıntı Originally Posted by ebcim Yazıyı Oku
    Sevgili Rakarr,ben de 21'li fiyatlardan 3 yıl önce girdim.Fakat hisse düştüğü zaman büyük riske girip düşük faiyatlardan aldım ve 13.500 ortalamayı yakaladım.Ancak;bir çok arkadaşımız çok zararda.Hakikaten akılalmaz şeyler oluyor bu hisse de.Eğer temel bilançoyu dikkatlice incelerseniz borca karşı ,kasa da ve dağıtılmayan kar hesaplarında yüklü bir para gözüküyor.Ama asıl önemlisi ciddi bir dönen ve duran varlıklar kalem artışı gözüküyor.İnatla önce bedelsiz (1'e 20 gibi) sonrasında da bedelli yapmaları lazım.Bedelliden sonra kasya para girer.Hatta .sonrasında ise ottakların katılmadığı yabancı veya yerli bir ortak alarak sermayeyi biraz daha yükseltirlerse şirket şahane duruma gelir.Bunu yapmak hiç zor değil.Sermaye bedelsizle birlikte 5 milyar olur.Burtadan bir bedelli yaparlarsa sermaye 10 milyara çıkar ve borçların neredeyse hepsi temizlenir.Tabi ki bu arada hisse rahatlıkla üçlü rakamlara gelir.Bunu yapmak gayet kolay.Belki sermaye 10 milyar olduktan sonra ortakların katılmadığı % 50'lik bir sermaye artışı daha yapılır.yeni ortak sermayenin aşağı -yukarı en az % 30 ortağı olur.Mevcut yönetimin payı da en az % 50'ye düşer.Ancak AGHOL türkiyenin en büyük üçüncü holdingi olur.Belki yeni ortağın şirkete katılması zor gözükmekle birlikte mümkün.Bütün bunlar olabilir.İlk iki seçenek kolaylıkla olur.Üçüncü seçenek de bu kadar kolay olmasa da olur.Yeter ki,bunların "ölü toprağını üslerinden atması lazım"...Bu arada ben yurtdışın da yaşıyorum.Acaba 24 Nisan'daki genel kurula gidecek olan var mı?En azından giden kişi veya kişiler hem orada konuşma,şikayet haklarını kullanırlar hem de bizlere bilgi verirler...
    sevgilim ebcim, hangi ulkedesin?

7.  Alıntı Originally Posted by Depeche Mode Yazıyı Oku
    patron migrosu tam konsolide etmedi etseydi kar yazacaktık.
    hocam maalesef bu soylem degil.
    Sonuc maalesef degismez. Yine ayni kar/zarar yazilir.
    Sadece satis rakamlari vs degisir, kar degismez. Bilanco da da belirtmisler zaten bu detayi.
    paylaşırsanız öğrenelim üstadım..
    ciro da eklenecekti kar da eklenecekti benim gördüğüm kadarıyla..

8.  Alıntı Originally Posted by Black Diamond Yazıyı Oku
    parekendede (migros-kipa -efes-cola-adel) migros euro kredisi dışında sıkıntı görünmüyor..o borcu kapatsa ordan güzel kar akacak..gayrimenkul da projeleri bitti..duyduğum kadarıyla durgun piyasaya rağmen satışlar çok kötü değil.yan projeye de başlıyorlar.sıkıntı otomotivde bence..çelik motor ,asuzu zarar ediyor..asuzunun artık karlılık anlamında atağa geçmesi lazım.
    YTD
    faaliyet raporunda 2019 dan itibaren mgrosu tam konslolide edeceklerini yazmışlar

Sayfa 164/737 İlkİlk ... 64114154162163164165166174214264664 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •