Sayfa 200/739 İlkİlk ... 100150190198199200201202210250300700 ... SonSon
Arama sonucu : 5912 madde; 1,593 - 1,600 arası.

Konu: AGHOL AG Anadolu Grubu HOLDİNG A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by odi Yazıyı Oku
    Merhaba sn black diamond
    Bu yazdıklarınıza katılıyorum. Ben yaklaşık 20 aydır hissedeyim. Zararım yok, hatta kardayım.
    Benim beklentim de büyük. Daha önce de yazdıgım gibi kardd ve sasa çok yakından takip ettigim kagıtlardı. Borçlarını/yatırımlarını bitirdiler durum düzeldi. Ama ben çok sıkıldıgım için %20 civarı karla verdim. Sonra biri 4, digeri 14 kat arttı.
    Bu hisse de bazen çok çook sıkıyor beni. (muhtemel hepimizi) ancak, dedigim gibi beklentim büyük. Ancak bu beklentim ne zaman gerçekleşecek bilmiyorum. Belki 1 belki 2 yıl.
    Bu sürede imkanım oldukça 20-25 bantında hisse almak kafamda hala var.
    Sizin yazdıgınız ve şirket için olumlu gözüken gelişmeler hisse fiyatına ne sürede yansır? Sizin beklentiniz nedir?
    Bu arada sn depeche nin bir süre önce yazdıgı fiyatın çok uzun olmayan bir sürede gerçekleşecegine inanıyorum.
    Tabiki bunlar yönlendirme degil, tamamen bemim hayalim

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Merhaba sn odi
    daha önce de ifade ettiğim gibi şahsi naçizane vade görüşüm grup şirketlerindeki gelişmeleri de analiz ettiğimde 2019 sonudur.Extra gelişmeler olmadığı takdirde Yatırım vademi 2 sene olarak belirledim.
    Ama beklentim şirketin finansallarının düzelmesi,çok olumlu gelişmelerdir.. bu durumun borsa fiyatına aynı oranda yansımasının bir garantisi yok tabi..Bu tip patron hakimiyetli kağıtlarda malesef durum bu..(Bknz Borusan..şirket yatırım,kar rekorları kırıyor ama borsa fiyatına yıllardır yansımıyor..)
    sonuç malesefki "Patron ne zaman isterse" durumu..
    Bizim amacımız bu soru olmalı..ne zaman ister ve düğmeye basar?
    Birleşme kararı benim için arka plan düğmeye basılmasıdır ve benim yatırım kararımın ana nedenidir.
    Düşüncem yönetimin bu gelişmeleri borsada kendi lehlerine kullanmasıdır.Altyapı hazırlandı..Mal paketlendi.Sıra güzel finansalllarla malın parlatılması ve pazarlanmasında.Hayırlısı olsun..
    Bol kazançlar

Alıntı Originally Posted by Black Diamond Yazıyı Oku
    Merhaba sn odi
    daha önce de ifade ettiğim gibi şahsi naçizane vade görüşüm grup şirketlerindeki gelişmeleri de analiz ettiğimde 2019 sonudur.Extra gelişmeler olmadığı takdirde Yatırım vademi 2 sene olarak belirledim.
    Ama beklentim şirketin finansallarının düzelmesi,çok olumlu gelişmelerdir.. bu durumun borsa fiyatına aynı oranda yansımasının bir garantisi yok tabi..Bu tip patron hakimiyetli kağıtlarda malesef durum bu..(Bknz Borusan..şirket yatırım,kar rekorları kırıyor ama borsa fiyatına yıllardır yansımıyor..)
    Birleşme kararı benim için arka plan düğmeye basılmasıdır ve benim yatırım kararımın ana nedenidir.
    Düşüncem yönetimin bu gelişmeleri borsada kendi lehlerine kullanmasıdır.Altyapı hazırlandı..Mal paketlendi.Sıra güzel finansalllarla malın parlatılması ve pazarlanmasında.Hayırlısı olsun..
    Bol kazançlar
    Teşekkürler. Belki ileride 10-15 bin lot alma tanır patron da teşekkür ederiz

3.  Alıntı Originally Posted by odi Yazıyı Oku
    Teşekkürler. Belki ileride 10-15 bin lot alma tanır patron da teşekkür ederiz

rica ederim.
    yanlış hatırlamıyorsam 31.12.2017 kur kapanışlı finansallara göre grubun banka kredi borcu 14 milyar..(kur artışıyla arttı tabi)
    Bence dikkat çekici nokta bu borcun yaklaşık 6 milyarlık kısmının vadesi 2018 sonu olması.2 milyarı da 2019 sonu ..sonraki 5+ yılda ise sadece 6 milyar borcu var..özellikle 2020-21 yıllarında ödemesi çok düşük.
    Bence bu demektir ki patrona kısa vadeli kaynak lazım.Ya mal satacak,ya yeni bir kredi ile yapılandıracak (ki şu anda uygun bir ortam yok) ya da fon/yabancı büyük yatırımcılara hisse satışı ile kaynak yaratacak..eğer son şıkkı tercih ederse bu durum dolayısıyla da küçük yatırımcıya da yarayacaktır..
    YTD

4.  Alıntı Originally Posted by Black Diamond Yazıyı Oku
    rica ederim.
    yanlış hatırlamıyorsam 31.12.2017 kur kapanışlı finansallara göre grubun banka kredi borcu 14 milyar..(kur artışıyla arttı tabi)
    Bence dikkat çekici nokta bu borcun yaklaşık 6 milyarlık kısmının vadesi 2018 sonu olması.2 milyarı da 2019 sonu ..sonraki 5+ yılda ise sadece 6 milyar borcu var..özellikle 2020-21 yıllarında ödemesi çok düşük.
    Bence bu demektir ki patrona kısa vadeli kaynak lazım.Ya mal satacak,ya yeni bir kredi ile yapılandıracak (ki şu anda uygun bir ortam yok) ya da fon/yabancı büyük yatırımcılara hisse satışı ile kaynak yaratacak..eğer son şıkkı tercih ederse bu durum dolayısıyla da küçük yatırımcıya da yarayacaktır..
    YTD
    yani her şartta bu yıl içinde 6 milyarlık bir atraksiyon olacak , ister mal satarak(şirket olabilir) ister yapılandırma yaparak , ister hisse satarak . hangisi olursa olsun hissede hareket yaratacaktır. bizim ümidimiz yukarı yönlü olma ihtimali . aşağı yönlü hareketi düşünmek bile istemiyorum.

5. T spor un 1 milyar borcu var ve diger kulüplerin ülkerin6 milyar dolar yani bana kalırsa bizim manda yı hesaplarsan dgerlerine göre devede kulak patronun bir film çevirdiği kesin nede olsa patron

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by Black Diamond Yazıyı Oku
    Merhaba sn odi
    Bol kazançlar
    Yatırım vadenizi 2 sene olarak belirlemek çok saçma değil mi ? Enterasan bir süre

7. Rusya yla bir bütün olduk hisse düşüyor baba yiğit oldu hisse düşüyor dünyadaki en fenomen ve bilinirlik açısında olan markaları var hala düşüyor Migros u aldı kipayı kelepir aldı uyum desen aldı hala düşüyor elektirik santralleri var araba üretir kalem oyuncak üretir hala düşüyor anahtar teslim lüks daire yapar filo kiralaması var hala düşüyor ulen sen bizim zekamızlamı oynuyon diycem hakkaten oynuyor

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by Black Diamond Yazıyı Oku
    Merhaba sn odi
    Bol kazançlar
    Üstad borusan karşılaştırma yapmanız bence hatalı; şöyleki borusanın finansalları AOG mukayese kabul etmeyecek derecede iyi, oradaki tek sıkıntı klasik yatırımcı anlayışı yükselsin de patronu kekliyeyim.

Burada öncelikle ana problem ağır borç yükü, bu şirket borusanın finansallarına gelinceye kadar kırk fırın ekmek yemesi lazım, patronunu zihniyet olarak yakından iyi tanırım, borusanın patronu bundan kırk kat daha insaflıdır, sonra en önemli mesele bu şirket borç sorunu çözünce piyasa değerinin artacağının ne garantisi var?

Bunun lambası daha parlakmı ki borusan düzelen rasyolara rağmen piyasa ederi çok yukarı gitmiyorsa bunun gideceği nerden garanti?

Bir de yakın vadede kurlar üzerindeki baskı borç yükünün iyice ağırlaşacağı ortamda bu guruba yüklü mal alacak yabancı fon gelmesi bence imkansız.

Aksine yabancı gelme ihtimali olsaydı ilk halka arzında yazıcılar holding malı hızlı spekülatör z.ş. toptan devredilmezdi, adamın kumaşının ana hammadesi bozuk neyse sizin haber kaynaklarınız daha sağlıklı ben yinede naçizane fikrimi sundum.

Sayfa 200/739 İlkİlk ... 100150190198199200201202210250300700 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •