Sayfa 736/766 İlkİlk ... 236636686726734735736737738746 ... SonSon
Arama sonucu : 6127 madde; 5,881 - 5,888 arası.

Konu: AGHOL AG Anadolu Grubu HOLDİNG A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by hissedar01 Yazıyı Oku
    ne kadar borçlanılacağı belli mi . kısa vade derken ne demek istediler.
    Dikkat etmemişim,kapta yayınlanır, bugün , yarın,herhalde..

bu hafta hisseye yazan deli (sinek-bok teorisi sahibi, galile hayrani) gercekten hakli galiba.
    adam (diyelim) israrla ne bekliyonuz diyordu?
    dove dove kovduk da biz neyi bekliyoruz harbiden? Niye bu hissedeyiz?

Kol gibi borc var, yetmezmis gibi bugun yonetim kurulu daha da borclanmak icin onay aldi,
    hayirlisi...

bir turlu kurtulamadik Teoman`dan, dön dolash tekrar teoman, kaderimiz teoman...

https://www.youtube.com/watch?v=P59K5xa5vho

5.  Alıntı Originally Posted by KERASUS PASCHA Yazıyı Oku
    TKSDG nereden çıktı?...Bu hafta ilk defa gördüm...Yatırım Tavsiyesi Değildir...

6.  Alıntı Originally Posted by erich fromm Yazıyı Oku
    Toplantı 15-20 dakika sürdü,,kısa vadeli borçlanma kabul edildi.......
     Alıntı Originally Posted by hissedar01 Yazıyı Oku
    ne kadar borçlanılacağı belli mi . kısa vade derken ne demek istediler.

Toplantı tutanağından alıntı:
    Türk Ticaret Kanunu'nun 505. Maddesi ............ kapsamında, borçlanma araçlarının ihraç edilmesi, ihraç işlemlerinin gerçekleştirilmesi, ihracın hükümleriyle şartlarını saptamak ve ihraç ile ilgili diğer tüm konuların belirlenmesi hususlarında, Yönetim Kurulu'na 15 ay süreyle yetki verilmesi onaylanmıştır.

Gereksiz kısmı .... şeklinde kısalttım. Ben burda "kısa vadeli borçlanma" göremiyorum. Kısa vadeden kasıt belki yetkinin 15 ay ile sınırlı olması. Yetki tamamen yönetim kurulunda. İster kısa vadeli borçlanırlar, ister uzun vadeli, ister bankadan, ister tahvil ihracı vs.

Ben halen 2-3 milyar TL'lik uzun vadeli tahvil ihracı yapılacağını düşünüyorum. AEFES'i, MGROS'u geçtim Çelik Motor gibi küçük bir iştirak bile geçen yıllarda kendi tahvilini ihrac etmişken şu an şirketlerinin sermayesini artırmış, borçluluğu azaltmış AGHOL'ün uzun vadeli tahvil ihrac ederek borçluğu sürdürülebilir şekilde yapılandırması en doğru hareket olur.

Şu bilançolar bir açıklansa net borçluluğun en güncel halini görsek hiç fena olmayacak.

Alıntı Originally Posted by roark Yazıyı Oku
    TKSDG nereden çıktı?...Bu hafta ilk defa gördüm...Yatırım Tavsiyesi Değildir...
    Bu TKSDG nedir bilen biri yazabilir mi

ASUS_X00TD cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by habala Yazıyı Oku
    Bu TKSDG nedir bilen biri yazabilir mi

ASUS_X00TD cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Kısaltma ne anlama geliyor bilmiyorum ama rakam aile bireylerine ait olup, borsada işlem görmeye açılmış ve Azimut SKY Serbest Özel Fon'daki hisse sayısına birebir benziyor.

Sanırım bu fondaki hisseleri açığa satmak isteyenlere "ödünç" vermek için kullanıyorlar. Teknik olarak aile bireyleri hisselerini satmış olmuyor ama birileri onlardan faizle ödünç alıp satıyor daha sonra geri ödemek üzere.

Sayfa 736/766 İlkİlk ... 236636686726734735736737738746 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •