Sayfa 970/970 İlkİlk ... 470870920960968969970
Arama sonucu : 7759 madde; 7,753 - 7,759 arası.

Konu: AGHOL AG Anadolu Grubu HOLDİNG A.Ş.

1.  Alıntı Originally Posted by candyshop Yazıyı Oku
    pek nadir de olsa insanlar sallamasyondan uzak, bilgi içerikli ve yerinde mesajlar atabiliyor foruma. şaşırdım ve takdir ettim açıkcası.
    Sn. Candyshop ,özellikle bu forumda, kimsenin salladığını düşünmüyorum...Yatırım Tavsiyesi Değildir...

2.  Alıntı Originally Posted by roark Yazıyı Oku
    Sn. Candyshop ,özellikle bu forumda, kimsenin salladığını düşünmüyorum...Yatırım Tavsiyesi Değildir...
    yıllardır hisse sahibi olmasına rağmen ve işten anladığını düşünmesine rağmen biri gelip bildiklerinin yanlış olduğunu söyleyince dayanamıyor tabi bu durumla oldukça fazla karşılaşıyorum artık alıştım takmıyorum

3. Bence kavga edeceğinize portföyünüzü büyütün.

ben öyle yapıyorum şahsen

Yatırım tavsiyesi midir? Değildir. Ama olabilir de.

4.  Alıntı Originally Posted by roark Yazıyı Oku
    ben insanların yalanlarını madde madde, faaliyet raporlarından, denetimden geçmiş bilançodan sayfa numaraları vererek ispatladım zamanında.

yakın zamandan çok basit bir örnek vereyim, birbirini takip eden yıllarda yayınlanan bilançolardaki rakamların ifrs16 etkisi sebebi ile farklılığını hemen "böyle iş mi olur, bu rakamlar tutmuyor, bir alengir var" tarzında sallamak değil de nedir? eğer sallamak değilse kötü niyettir, yalancılıktır.

5. beni takip eden, tanıyan, tarzımı bilen kişiler de billir genelde böyle konuları forumda konuşmayı da sevmem ama ben büyük ihtimalle aghol'den en çok kazananlardan biriyimdir. bu kesinlikle bilgi/kabilet ile de olmadı. tamamen şans. zamanında migros vardı bende ondan biraz kazanmıştım ama en büyük şansım ise tam olarak norveçli fonun 30'dan başlayıp 9'larda biten satışında en son ki satışları karşılayan olmamdı. yabancı satışı olduğunu biliyordum ama kaçta biteceğini ellerinde ne kadar kaldığını bilmiyordum. çok büyük şans ile o son satışlarda hisseye girdim. o gün bugündür de sadece aefes ile trade yaptım ama şimdi yine aghol'deyim. aefes ile trade yapmamın sebebi de yakın zamanda aefes'te yabancı satışı vardı ve yine şanslı bir şekilde o satışda aefes'i 17'lere kadar düşürmüştü ben ise 17.50'den maliyetlendim. yeterince prim yaptıktan ve temettü hakedişimi aldıktan sonra tekrar aghol'e döndüm ve uzun bir süre trade yapmayı düşünmüyorum. ayıptır söylemesi bu trade sayesinde bir çok insanın portföyünden daha fazla temettü hakedişim oldu lakin şirket kısıtlamalardan dolayı paramızı rehin aldı şu an için.

malesef bir çok insan aghol mağduru lakin ben şanslı taraftaydım hisseye gerçekten dip noktadan giriş yapmışım.

ama dediğim gibi bu iş teknik/temel analiz sayesinde değil, şans ile böyle. belki de zamanında halkb'den yediğim kallavi kazığın rovanşını verdi piyasa bana.

son söz, aghol iştirakleri ve holding düzelen piyasa şartlarında, faizlerin ve dövizin normalleşmesi şartlarında halen çok ucuz ve potansiyeli yüksek. holdingin içinde çok sağlam blue chip yatırımlar da var büyüme potansiyeli olan teknoloji yatırımları da var. şu an holdingin tamamının piyasa değeri 4.6 milyar TL ama TOGG üretime başlasın 10 yıl sonra sadece TOGG'daki %19'lu pay 5 milyar TL eder demedi demeyin.

6. Bir konu daha var ki "migros büyümüyor" demek abesle iştigaldir zira uzun vadeli ciro büyümesini kıyaslayınca rakiplerinden geri kalmadığı ortada. buna rağmen bizdeki "ciro" ve "market sayısı" fetişisti yatırımcı tayfası malesef uzun vadeli beklentiyi ve değişen alışveriş alışkanlıklarını çözümleyemiyor bir türlü.

Migros'un ekonomik ömrü 5-10 yıl arasında olacak yüzlerce yeni lokasyonda market açmaması, bunun yerine stratejik konumlarda daha büyük ama az sayıda mağaza ve depo açarak büyümeye devam etmesi marjinal karlılık açısından en uygun olanıdır. Önemli olan en yüksek ciroyu elde etmek değil, optimum kaynak kullanarak en yüksek kazancı sağlamaktır. Kaldı ki alışveriş alışkanlıkları sürekli değişmekte ve bu değişime hızlı adapte olmaktadır Migros.

Daha önceden de belirttim, Migros gıda perakendeciliğinin yanında artık teknoloji yatırımlarına başladı. Yakın zamanda (umarım) Migros Sanal Market'i marketplace'e çevirip tam bir e-ticaret platformu olduğunda asıl ciro büyümesi o zaman çok daha hızlı bir şekilde yaşanacak.

Yoksa öyle "en fazla bulguru kim sattı" matematiği ile şirket yönetilmemeli zaten.

7.  Alıntı Originally Posted by candyshop Yazıyı Oku
    Bir konu daha var ki "migros büyümüyor" demek abesle iştigaldir zira uzun vadeli ciro büyümesini kıyaslayınca rakiplerinden geri kalmadığı ortada. buna rağmen bizdeki "ciro" ve "market sayısı" fetişisti yatırımcı tayfası malesef uzun vadeli beklentiyi ve değişen alışveriş alışkanlıklarını çözümleyemiyor bir türlü.

Migros'un ekonomik ömrü 5-10 yıl arasında olacak yüzlerce yeni lokasyonda market açmaması, bunun yerine stratejik konumlarda daha büyük ama az sayıda mağaza ve depo açarak büyümeye devam etmesi marjinal karlılık açısından en uygun olanıdır. Önemli olan en yüksek ciroyu elde etmek değil, optimum kaynak kullanarak en yüksek kazancı sağlamaktır. Kaldı ki alışveriş alışkanlıkları sürekli değişmekte ve bu değişime hızlı adapte olmaktadır Migros.

Daha önceden de belirttim, Migros gıda perakendeciliğinin yanında artık teknoloji yatırımlarına başladı. Yakın zamanda (umarım) Migros Sanal Market'i marketplace'e çevirip tam bir e-ticaret platformu olduğunda asıl ciro büyümesi o zaman çok daha hızlı bir şekilde yaşanacak.

Yoksa öyle "en fazla bulguru kim sattı" matematiği ile şirket yönetilmemeli zaten.
    Annen baban seni sevmemiş sende mazoşist olmuşsun mevzu bundan ibaret hakikatten tedaviye ihtiyacın var

Sayfa 970/970 İlkİlk ... 470870920960968969970

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •