Sayfa 277/350 İlkİlk ... 177227267275276277278279287327 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 2,209 - 2,216 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1. herkese tesekkurler. bu log olayini bilmiyordum ben. bir dahakine kontrol edecegim, geri beslemeleri yazarım.

2. "adamlar kadınları alıp arabistana götürürlerdi
    dünyanın en güzel arabistanına"
    -turgut uyar-

eski postlarda, @erhanacikgoz1 de bahsetmisti yapay sinir aglarindan. matriks IQ'da vardı sanırım ogrenme algoritmaları vs vs. ay sonuna kadar ucretsizdi, test icin yuklemistim ama .dll vs olmayinca vakit ayırmadım, isteyen bakabilir. ideal'i seviyorum, kullanıyorum, degistirmeyi dusunmuyorum ama yeni hic bir gelismeye de gozumu kapatmıyorum. (yeşilken büyürsün, olgunlaşınca çürürsün)

bugun itibari ile ikiciyeni'de 2 ayda sermayemizin %85ini geri aldık, sırf ocak ayinda bu oran neredeyse %50si (%46) ocak ayi bitsin artik, bir kaza olmadan lutfen haftasonu ekstre, excel paylasimlari yapip hatalarımıza da bakarız insallah. hiiiç, birinciyeni'den bahsediyor mu. birinci yeni de sermaye az, dolayisi ile kazanc da az. birinci yeni, garip akımı. orhan veli kanık'tır birinci yeni.

"cep delik, cepken delik,
    kol delik, mintan delik,
    yen delik, kaftan delik,
    kevgir misin be kardeşlik"
    -orhan veli-

yükseliş trendini kaçıran yatırımcılar (yanlış poz alanları da dahil edebiliriz), giden trendi üzülerek veya terste izlerler. zamanında trene binmedikleri için pişman olurlar. bir düşüş, düzeltme, çöküş (adının ne olduğunun bir önemi yok bence) gelince de bu pişmanlığını telafi etmek için alıma geçerler.
    "yükselince satılmaz, yükselirken de satılmaz. düşerken satılır."

işte, edebiyat yaptığımız bu kısmı rakamlara/sayılarla ölçüyorum. black box'a bir takım girdiler giriyor ki en temel de bunlar O,C,L,H,V ve zaman. bunların sonucunda yukarıda tanımladığımız durumu, psikolojiyi, sentimenti (ne denir, nasıl tanımlanır bilmiyorum) ölçüyorum. sistemim bu kısımda hesaplamaları, çizimleri yapiyor. (birden çok fazla değer ve çizim) son kısımda ise bunların yorumlamasını robota yaptırmıyorum ben kendim yapıyorum. (aslında son karar veren olmak, tuşa basan olmak, sorumlulugu alan olmak, ekran izlemek bunları seviyorum da )

şimdi bu, benim izledigim yolun bir kısmı. bundan cok daha iyileri, dogrulari, farkli yoldan gidenleri vardir. (ki sistemimi trend takip eden olarak tasarlamamistim belki o sekil tasarlasam sonuclar cok daha guzel olabilirdi bu trendde bilmiyorum ama bu yoldan gitik buradan devam edecegiz).

aslında baska kısımlar, yaptığım seyler de var. daha guzel daha farklı seyler de yapılabilir. tek bir yol birden fazla dogru/yol var bence. peki buraya nasıl geldim, cikis noktam neydi? tabi ki bunu anlatmayacagim ama yardimci olursa yine anahtar kelime soyleyebilirim:

reverse engineering.

not: bu arada, bugun twitterda, selamıma, aleyküm selam demeyen arkadaşımıza, buradan bir kez daha selamlar diyorum

3.  Alıntı Originally Posted by ikinciyeni Yazıyı Oku
    "adamlar kadınları alıp arabistana götürürlerdi
    dünyanın en güzel arabistanına"
    -turgut uyar-

eski postlarda, @erhanacikgoz1 de bahsetmisti yapay sinir aglarindan. matriks IQ'da vardı sanırım ogrenme algoritmaları vs vs. ay sonuna kadar ucretsizdi, test icin yuklemistim ama .dll vs olmayinca vakit ayırmadım, isteyen bakabilir. ideal'i seviyorum, kullanıyorum, degistirmeyi dusunmuyorum ama yeni hic bir gelismeye de gozumu kapatmıyorum. (yeşilken büyürsün, olgunlaşınca çürürsün)

bugun itibari ile ikiciyeni'de 2 ayda sermayemizin %85ini geri aldık, sırf ocak ayinda bu oran neredeyse %50si (%46) ocak ayi bitsin artik, bir kaza olmadan lutfen haftasonu ekstre, excel paylasimlari yapip hatalarımıza da bakarız insallah. hiiiç, birinciyeni'den bahsediyor mu. birinci yeni de sermaye az, dolayisi ile kazanc da az. birinci yeni, garip akımı. orhan veli kanık'tır birinci yeni.

"cep delik, cepken delik,
    kol delik, mintan delik,
    yen delik, kaftan delik,
    kevgir misin be kardeşlik"
    -orhan veli-

yükseliş trendini kaçıran yatırımcılar (yanlış poz alanları da dahil edebiliriz), giden trendi üzülerek veya terste izlerler. zamanında trene binmedikleri için pişman olurlar. bir düşüş, düzeltme, çöküş (adının ne olduğunun bir önemi yok bence) gelince de bu pişmanlığını telafi etmek için alıma geçerler.
    "yükselince satılmaz, yükselirken de satılmaz. düşerken satılır."

işte, edebiyat yaptığımız bu kısmı rakamlara/sayılarla ölçüyorum. black box'a bir takım girdiler giriyor ki en temel de bunlar O,C,L,H,V ve zaman. bunların sonucunda yukarıda tanımladığımız durumu, psikolojiyi, sentimenti (ne denir, nasıl tanımlanır bilmiyorum) ölçüyorum. sistemim bu kısımda hesaplamaları, çizimleri yapiyor. (birden çok fazla değer ve çizim) son kısımda ise bunların yorumlamasını robota yaptırmıyorum ben kendim yapıyorum. (aslında son karar veren olmak, tuşa basan olmak, sorumlulugu alan olmak, ekran izlemek bunları seviyorum da )

şimdi bu, benim izledigim yolun bir kısmı. bundan cok daha iyileri, dogrulari, farkli yoldan gidenleri vardir. (ki sistemimi trend takip eden olarak tasarlamamistim belki o sekil tasarlasam sonuclar cok daha guzel olabilirdi bu trendde bilmiyorum ama bu yoldan gitik buradan devam edecegiz).

aslında baska kısımlar, yaptığım seyler de var. daha guzel daha farklı seyler de yapılabilir. tek bir yol birden fazla dogru/yol var bence. peki buraya nasıl geldim, cikis noktam neydi? tabi ki bunu anlatmayacagim ama yardimci olursa yine anahtar kelime soyleyebilirim:

reverse engineering.

not: bu arada, bugun twitterda, selamıma, aleyküm selam demeyen arkadaşımıza, buradan bir kez daha selamlar diyorum
    Tebrikler,
    Python kullanıyormusunuz?

Zaman serisini parçalara bölüp analiz etme ve tahmin yürütmeyle ilgili güzel bir makale : https://www.pythonforfinance.net/201...ion-in-python/

Bildiğim kadarıyla "machine learning"de de Python öncü.

4. @anonimm: teşşekkür ederim hocam, size de başarılar dilerim.

pyhton bilmiyorum, vakit ayırabilseydim bakmak isterdim ama işte, iş-aile-trafik(malum istanbul) ucgeninde firsat olmadi hic. daha onceleri ysa ile denemlerim olmustu. benim daha cok veri madenciliği ilgimi çekiyor. data mining' te istatistiksel yaklasimlar ile bir seyler yapmistim faydasini da gormustum. is nedeniyle yaklasık 2 hafta ydısında olacagim bu donemde islemler, paylasimlar eskiye oranla azalacaktir ama machine learning ile tavsiyeleriniz, tecrubeleriniz ile ilgili yazarsaniz ilgiyle okurum.

5.  Alıntı Originally Posted by ikinciyeni Yazıyı Oku
    @anonimm: teşşekkür ederim hocam, size de başarılar dilerim.

pyhton bilmiyorum, vakit ayırabilseydim bakmak isterdim ama işte, iş-aile-trafik(malum istanbul) ucgeninde firsat olmadi hic. daha onceleri ysa ile denemlerim olmustu. benim daha cok veri madenciliği ilgimi çekiyor. data mining' te istatistiksel yaklasimlar ile bir seyler yapmistim faydasini da gormustum. is nedeniyle yaklasık 2 hafta ydısında olacagim bu donemde islemler, paylasimlar eskiye oranla azalacaktir ama machine learning ile tavsiyeleriniz, tecrubeleriniz ile ilgili yazarsaniz ilgiyle okurum.
    Çok fazla tecrübem olmamakla birlikte, ben de inceliyorum ve öğrenmeye çalışıyorum. Herhangi bir online/offline veri sağlayıcısından (ben İdeal üzerinden csv file ile aldım) verileri Python'a import ediyoruz. Çok sayıda hazır kütüphane var. Scikit-learn (https://scikit-learn.org/stable/) machine learning/yapay öğrenme alanında en yaygın olarak kullanılan kütüphanelerden biri. Temel mantık, geçmiş veri setini çeşitli parçalara ayırıp, bunun bir kısmını eğitim bir kısmını ise test için kullanıyor.

Konu derin olmakla birlikte, avantajımız veri setimiz (H,L,C,O,V) karmaşık değil ve ilgi alanımız (finance) oldukça odaklı.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,630
    iDealAlgo
    @Algoyardim
    ·
    57d
    Akşam seansında robot kullanmak isteyen kullanıcılarımız;
    mevcut robot kodlarındaki emir satır bölümü içerisine Sistem.EmirAksamSeansi = 1; komutunu ekleyerek akşam emir gönderebilir.
    Tek satır robot kodu için ise Sistem.RobotViopTumGun komutu kullanılabilir.(ver8.06) #ideal
    Bear_Bull
    @BearBull26

7.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    benim kurum 31 ms de görünüyor trade logda süre= 31 yazıyor bir kaç emri kontrol ettim.
    benim tradelog klasörü neden boş acaba?

8. tradelog daki aracı kurum cevap zamanlarının çok belirleyici bir etkisi yok . o sanırım aracı kurumun ben talimatı aldım zamanlaması. birde onun biste iletilmesi aşaması var

ben 3 ayrı aracı kurumla işlem yapıyorum. aynı makinadan farklı sistemler farklı aracı kurumlarla konşuyolar.
    varsayımım işlem başı 40 puan maliyet (kayma+kom)
    sonuçta bazı aylarda bazıları öne geçiyor varsayılan rakamdan genelde tasarruf ediyolar . bazı aylar farklı oluyor. mesela kasım aralık fecaatti maliyet bütün aracılarda 40 ın üstüydü.

Sayfa 277/350 İlkİlk ... 177227267275276277278279287327 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •