Sayfa 11/350 İlkİlk ... 9101112132161111 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 81 - 88 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1. uzun yıllardır takip ettiğim 5 sistemin ocak 18 den sonraki performansının ortalaması -24000 puan civarında. geçmişte de kötü dönemler olmuştu ama böylesi yaşanmamıştı, 5 inin ortalama maxdd si 12 bin filan olmuştu ama böylesini ilk kez gördüm. en az 6-7 senedir takip ettiğim sistemler bunlar. al sat sinyallerini ters olarak uygulamak lazım sanırım ilerleyen dönemlerde

temel trade mantığı; zararı kısa kes, karda otur, hareketin ne zaman başladığını bilemezsin bu yuzden her harekete katıl vb kurallar çöp oluyor sanırım zamanla bizim piyasada da. geçmişte de söylemiştim etkin piyasa olma yönünde ilerliyoruz, hareketlilik, bar boyları ve trendler gittikçe azalıyor.hareketler cok ufak zaman dilimlerinde çok sert oluyor. iyi bir dönemi genelde geçmişte olmadığı kadar kötü bir dönem takip ediyor.

genel olarak burada yazanlar çok başarılı bence , çünkü bu 2 aylık dönemde az kaybetmek bile büyük başarı diye düşünüuorum..

2. valla dediğiniz gibi bıktırdı bu yataylıklar psikolojimiz bozuldu.

çok zarar yok ama kazançta yok ufak ufak eriyoruz sankı bızde bır asssaga bır yukarı aynı gun ıcınde sert sert barlar hareketler anlam vermenın mumkunatı yok.

yine patlamalı gunler yakındır diye düşünüyorum istisnasız degişmez piyasanın doğası bu ciddi kazançlar gelecek ama pskikoojik olarak yıpratıyor.

Bunun için uzun suredır calısıyorum. bir yöntemde gelistirdim uzaktan takıbe devam edıyorum.

İlerleyen zamanlarda aktıf edecegım bu gıdısle.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,340
     Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    valla dediğiniz gibi bıktırdı bu yataylıklar psikolojimiz bozuldu.

çok zarar yok ama kazançta yok ufak ufak eriyoruz sankı bızde bır asssaga bır yukarı aynı gun ıcınde sert sert barlar hareketler anlam vermenın mumkunatı yok.

yine patlamalı gunler yakındır diye düşünüyorum istisnasız degişmez piyasanın doğası bu ciddi kazançlar gelecek ama pskikoojik olarak yıpratıyor.

Bunun için uzun suredır calısıyorum. bir yöntemde gelistirdim uzaktan takıbe devam edıyorum.

İlerleyen zamanlarda aktıf edecegım bu gıdısle.
    merhaba, erhan bey nasılsın?
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

4.  Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    Subat basindan beri carpiliyorum ben, ozellikle sabah gapleri kucuk kucuk bicti beni..

Gecen yil bu zamanlarda kisa boylu ama sayica fazla gap vardi, tahminimce kisa bir sure sonra dalga boylari artacak ortam sertlesecek biktirdi walla bu hareketler.

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
     Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    4.2 ye düştü bugün çarpmışlar beni
     Alıntı Originally Posted by eloy Yazıyı Oku
    uzun yıllardır takip ettiğim 5 sistemin ocak 18 den sonraki performansının ortalaması -24000 puan civarında. geçmişte de kötü dönemler olmuştu ama böylesi yaşanmamıştı, 5 inin ortalama maxdd si 12 bin filan olmuştu ama böylesini ilk kez gördüm. en az 6-7 senedir takip ettiğim sistemler bunlar. al sat sinyallerini ters olarak uygulamak lazım sanırım ilerleyen dönemlerde

temel trade mantığı; zararı kısa kes, karda otur, hareketin ne zaman başladığını bilemezsin bu yuzden her harekete katıl vb kurallar çöp oluyor sanırım zamanla bizim piyasada da. geçmişte de söylemiştim etkin piyasa olma yönünde ilerliyoruz, hareketlilik, bar boyları ve trendler gittikçe azalıyor.hareketler cok ufak zaman dilimlerinde çok sert oluyor. iyi bir dönemi genelde geçmişte olmadığı kadar kötü bir dönem takip ediyor.

genel olarak burada yazanlar çok başarılı bence , çünkü bu 2 aylık dönemde az kaybetmek bile büyük başarı diye düşünüuorum..
    subat 13 den itibaren carpilma bende de devam ediyor. harbiden biktirdi. 2018 basinda biraz kazanc vardi onu da sildi supurdu.
    bang bang you shot me down..

5.  Alıntı Originally Posted by human01 Yazıyı Oku
    merhaba, erhan bey nasılsın?
    pek iyi değiliz sistemcilerin hali ortada :D
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

6. kullandıgım 5 dakikalık yavaş sistem 1 ocaktan itibaren 34 işlem yapmış 3900 puan brüt kar görünüyor

benim kod bilgim zayıf oldugu için sistem tasarlamaktan ziyade kaldıraç ayarına odaklandım bunuda excel de hesaplayıp manuel yapıyorum

Sistem son 15000 barda toplam 80 işlem yapıyor bunun %10 nu olan 8 işlem ortalamasını alıyorum

kar zarar grafigim 8 işlem ortalamasının 5 bin üzerinde seyrediyorsa 2 kaldıraca düşüyorum 10 bin puan üzerine atarsa 1 kaldıraca düşüyorum ortalamaya 2000 puan yaklaşınca tekrar 2 kaldıraç oluyorum ortalamaya degince 3 kaldıraç oluyorum

kar zarar grafiginde işlem yapmaya çok kişi karsı olsada kaldıraç ayarında ben başarılı buluyorum

Finansal piyasalarda düzeltmeler devamlı olacaksa ve ben hem trent'de hem yatayda başarılı bir sistem geliştiremiyecegim için
    bu yöntemi mantıklı buluyorum

demekki şöyle 3 5 ay daha devam etse milletin canına okuyacaklar.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

8.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    demekki şöyle 3 5 ay daha devam etse milletin canına okuyacaklar.
    O kadar devam edemez, palanin isine gelmez..

[device_name] cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 11/350 İlkİlk ... 9101112132161111 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •