Sayfa 12/350 İlkİlk ... 210111213142262112 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 89 - 96 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1. Pala sistemcilere acidi bugun jest yapiyor , tatli tatli tepkisiz düşüyor

2. gunlerdir mazlumu getirin bana diye tokatliyordu , olsun o kadar ya hu
    bang bang you shot me down..

3.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku

yine patlamalı gunler yakındır diye düşünüyorum istisnasız degişmez piyasanın doğası bu ciddi kazançlar gelecek
    İmza Erhan Açıkgöz
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,578
     Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    bu konuyu geçmişte çok konuşmuştuk..ben şahsen sisteme mutlak uyulmasına karşıyım..

sisteme asla ters olmamak lazım ama her sinyale de uyulmamalı...işin içine ,takas,belli başlı formasyon vs. katılabilir.
    mesela sistem ne olursa olsun saatlik mavlara ters hafta sonu girmemek gibi...

haftalık 3.000 puan oluşmuşsa o hafta bir daha işlem yapmamak gibi vs...bunlar hepsi öznel değerlendirmedir..kişiden kişiye değişir...(verdiğini alabiliyor)

bu sayede işlem sayısı çok azaldı ama son dört haftanın son 2 haftası aynı yerimdeyim..ama ilk 2 hafta 3.000+3.000 =6.000 oluştu...

geceye de short kaldım(sistem diğer argumanları değerlendirince çıkan sonuç)...eğer kapanışa göre 3.000 oluşursa kapanırım...yoksa mavi yanarsa stoploss...
    139.375 görüldü...hedef gerçekleşti...
    artık cuma kapanışa kadar endeks ne isterse o olsun...

yöntem bu..en uygun zamanı bekle ama asla sisteme muhalif olma...
    Az ciddiyet, Çok geyik...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,630
    Nisan vadede geçen 1 ay sonucunda
    3-5-10-15 dk lık sistemin performansı

ay ortasına kadar kar/zarar giderken ay sonu az da olsa toparlayıp artıya geçtiler

Bear_Bull
    @BearBull26

6. Sanırım artık pek sistem kullanan kalmadı. Sistemler iyi kötü bir şekilde ayakta kalmaya devam etse bile bizim piyasa ciddi zor bir piyasa oldu. Örneğin eskiden dow yuzde 2 dustugunde bızım piyasa da yuzde 2 ye yakın eksi gaple acılır ardından tepki beklenirken uzerıne bır yuzde 2 lık daha hareket yapardı. Sonraki gun yıne yuzde 2 civarı bir dusus ve ucuncu gun yıne eksi gaplı bir acılıs ardından bir bakardık ki sistemler tek işlemle sadeece 3 gunde yuzde 7-8 e yakın kar yapmıs, yani şimdiki endeks degerıne gore 10-12 bin puanlık hareketten bahsediyorum. 2 hafta içinde yuzde 12 asagı sonrakı 2 haftada yuzde 8 yukarı hareketler gorurduk. Şimdi ise sankı dunyanın en stabil piyasası biz olduk, hareketlerin buyuk cogunlugu hemen sönümleniyor, aylık ortalama 10 dan az işlem yapan orta vadeli sistemlerin beklediği biraz daha buyuk dalgalar ya cok az olusuyor ya da hemen ardından başlayan yatay surecınde karlar eriyip gidiyor.

7.  Alıntı Originally Posted by eloy Yazıyı Oku
    Sanırım artık pek sistem kullanan kalmadı. Sistemler iyi kötü bir şekilde ayakta kalmaya devam etse bile bizim piyasa ciddi zor bir piyasa oldu. Örneğin eskiden dow yuzde 2 dustugunde bızım piyasa da yuzde 2 ye yakın eksi gaple acılır ardından tepki beklenirken uzerıne bır yuzde 2 lık daha hareket yapardı. Sonraki gun yıne yuzde 2 civarı bir dusus ve ucuncu gun yıne eksi gaplı bir acılıs ardından bir bakardık ki sistemler tek işlemle sadeece 3 gunde yuzde 7-8 e yakın kar yapmıs, yani şimdiki endeks degerıne gore 10-12 bin puanlık hareketten bahsediyorum. 2 hafta içinde yuzde 12 asagı sonrakı 2 haftada yuzde 8 yukarı hareketler gorurduk. Şimdi ise sankı dunyanın en stabil piyasası biz olduk, hareketlerin buyuk cogunlugu hemen sönümleniyor, aylık ortalama 10 dan az işlem yapan orta vadeli sistemlerin beklediği biraz daha buyuk dalgalar ya cok az olusuyor ya da hemen ardından başlayan yatay surecınde karlar eriyip gidiyor.

bu kanıya varmak için henüz erken. benim sistem aynı yerde dalgalanıp duruyor bugun kazanıyor yarın kaybedıyor.

aynı terane donuyor ama zarar eden robot sayısı cok fazla yoktur diye düşünüyorum.

kazandırmıyor ama koparmıyorda anca komısyona calısıyoruz.

o sebeple bu yatay giden ciddi anlamda insan psikolojısı bırakmayan UZUN ÇUBUKLAR eşşliğinde trade etmeye devam ediyor sıstemler. ANcak henüz MC kıvamına gelen bir robot olduğunu sanmıyorum. Karlarımızda yataya sardı piyasada yataya sardı.

Bunun üzerine zarar gelip mc boyutlarına kadar inersek o noktada evet piyasa artık...... diyebiliriz.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

8.  Alıntı Originally Posted by eloy Yazıyı Oku
    Sanırım artık pek sistem kullanan kalmadı. Sistemler iyi kötü bir şekilde ayakta kalmaya devam etse bile bizim piyasa ciddi zor bir piyasa oldu. Örneğin eskiden dow yuzde 2 dustugunde bızım piyasa da yuzde 2 ye yakın eksi gaple acılır ardından tepki beklenirken uzerıne bır yuzde 2 lık daha hareket yapardı. Sonraki gun yıne yuzde 2 civarı bir dusus ve ucuncu gun yıne eksi gaplı bir acılıs ardından bir bakardık ki sistemler tek işlemle sadeece 3 gunde yuzde 7-8 e yakın kar yapmıs, yani şimdiki endeks degerıne gore 10-12 bin puanlık hareketten bahsediyorum. 2 hafta içinde yuzde 12 asagı sonrakı 2 haftada yuzde 8 yukarı hareketler gorurduk. Şimdi ise sankı dunyanın en stabil piyasası biz olduk, hareketlerin buyuk cogunlugu hemen sönümleniyor, aylık ortalama 10 dan az işlem yapan orta vadeli sistemlerin beklediği biraz daha buyuk dalgalar ya cok az olusuyor ya da hemen ardından başlayan yatay surecınde karlar eriyip gidiyor.
    varlik fonuyla birlikte yerli ve milli piyasa yapilmis oldu sanirim ustad ) masada iki yildir hem oyun kurallarini belirleyen, hem de direkt masada olan hem de guclu yazilimlariylariyla sizin eli goren, ya da yuzde 90 tahmin edebilen kisiler var. bu ne kadar surdurulebilir bilmiyorum. eskiden de yazmistim, piyasa ciddi hacim yapsa da bos bir hacim var, hacim bakimindan likit gibi gorunse de , oyuncu cesitliligi anlaminda likidite cok guduk. farkli yonelimdeki fonlar ortaya cikmyor cikamiyor. bu dogada surduruleilir degil. bizzat o habitati yok edebilecek bir durum.
    karsida simdilik parasi sonsuz olan birsey var, para yonetimini iyi yapmayan yok olacak. benim sistemler de ise durum sizinkinden farkli degil, max dd tazelendi.
    bang bang you shot me down..

Sayfa 12/350 İlkİlk ... 210111213142262112 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •