Sayfa 148/350 İlkİlk ... 4898138146147148149150158198248 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 1,177 - 1,184 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    @caglar üstad bahsettiğin yöntemi bir çok kişi biliyor en azından eskiler, sorun şu ki trend follow elimizde tonlarca sistem varken nonlinear calısan sistem bulmada şahsen ben problem yaşıyorum. yaptıgım çoğu nonlınear sistem negatif getiri üretiyor.

kar üretende tatmın edici civarlara yaklaşamıyor.

@Ykoçun sisteminin başarısının altında yatan sebebin matematiksel farklı sonuçlar oldugunu düşünüyorum tonlarca indikator denedım 1 dakıkalıkta 300 bını doğru durst geçemiyoruz. Bunun sadece piyasanın 40 ayını optimize etmekle elde edilebilecek birşey oldugunu sanmıyorum. Bence başka bir mantık var ykoçun sistem de iş sadece trend bulmakla bitmiyormuş gibi getiri normal değil anormal çünkü. İnşallah böyle gider hayranlıkla izliyorum. Ancak herhangibir mantık uyduramadım bu kadar yüksek getiri elde etmek gerçekten ilginç.

Ayrıca sorun şu ki 40 ayada optimize etsen full optimize etsen nihayetinde elde edeceğimiz sonuç yine 40 ayda optimize ettiğinle aynı sonuç çıkacaktır diye düşünüyorum. Çünkü en iyi sistemin o olacak.

Ha 5 ayda bir sistemi optimize ediyorsa çağlarında bahsettiği gibi Walk Forward'a girersin.

@orhan hocam felsefeyi severiz dedikte biraz abartmışsın sanki :D

bu arada sayın tiberusun bahsettiği bölgede fikrini katılıyorum bahsedilen bölgede birçok sistemin kar ettiği konusunda hem fikirim. ancak kar etmeyen sistem için çağlar gibi düşünüyorum. Çünkü trend sistemini dengeleyici bir unsur olarak çok iyi işler başarabilir. klasik trend follower sistemi oldukça riski düşük bir hale çevirecektir.

En son bizde ana sermaye falan fistan kalmadı baya baya kardayız. 5 yıllık emeğin sonuçlarını nihayet hakkıyla almayı başarabildik. Geriye her kar sonra dükkandakı karı çekmek kaldı.

2018 yılını temsili resimlersek ana sermaye bölgesi kırmızı çizgi

Erhan senin adina mutlu oldum, hem psikolojik hemde sistemsel anlamda ciddi sinavlardan gectin. Tek sistemmi kullaniyorsun bilmiyorum, ancak eger tek sistemse bir an önce sayiyi cogaltmani tavsiye ederim.

2.  Alıntı Originally Posted by umit_ykoc Yazıyı Oku
    Erhan senin adina mutlu oldum, hem psikolojik hemde sistemsel anlamda ciddi sinavlardan gectin. Tek sistemmi kullaniyorsun bilmiyorum, ancak eger tek sistemse bir an önce sayiyi cogaltmani tavsiye ederim.
    bende ykoçun sistem paso konuşuluyor ortada ykoç yok diyordum

tek sistem yorulduk artık kar çekerek ilerleriz.

haa ben bir topık acıp klasık bir sistemle 2. wps server acıp ufak lotlarla gerçek hesap extrasını paylaşarak yayın yapacagım.

birşeylerle mesgul olmadan duramıyorum yardım etmeyıde seven bir tipim.

belkide sistem kiralama filan işlerinede girişebilirim gibi.

tabiki kendı kullandıklarımı değil. baska sistemlerle.

sen neler yaptın üstad. sistemin harika gidiyor valla böyle sistem olsa bir dakıka beklemem açıkcası para yönetimine filanda gerek yok zaten dogru duzgun zarar etmiyor sistemin oldukça düşük riskli.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

3.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    @caglar üstad bahsettiğin yöntemi bir çok kişi biliyor en azından eskiler, sorun şu ki trend follow elimizde tonlarca sistem varken nonlinear calısan sistem bulmada şahsen ben problem yaşıyorum. yaptıgım çoğu nonlınear sistem negatif getiri üretiyor.

kar üretende tatmın edici civarlara yaklaşamıyor.

@Ykoçun sisteminin başarısının altında yatan sebebin matematiksel farklı sonuçlar oldugunu düşünüyorum tonlarca indikator denedım 1 dakıkalıkta 300 bını doğru durst geçemiyoruz. Bunun sadece piyasanın 40 ayını optimize etmekle elde edilebilecek birşey oldugunu sanmıyorum. Bence başka bir mantık var ykoçun sistem de iş sadece trend bulmakla bitmiyormuş gibi getiri normal değil anormal çünkü. İnşallah böyle gider hayranlıkla izliyorum. Ancak herhangibir mantık uyduramadım bu kadar yüksek getiri elde etmek gerçekten ilginç.

Ayrıca sorun şu ki 40 ayada optimize etsen full optimize etsen nihayetinde elde edeceğimiz sonuç yine 40 ayda optimize ettiğinle aynı sonuç çıkacaktır diye düşünüyorum. Çünkü en iyi sistemin o olacak.

Ha 5 ayda bir sistemi optimize ediyorsa çağlarında bahsettiği gibi Walk Forward'a girersin.

@orhan hocam felsefeyi severiz dedikte biraz abartmışsın sanki :D

bu arada sayın tiberusun bahsettiği bölgede fikrini katılıyorum bahsedilen bölgede birçok sistemin kar ettiği konusunda hem fikirim. ancak kar etmeyen sistem için çağlar gibi düşünüyorum. Çünkü trend sistemini dengeleyici bir unsur olarak çok iyi işler başarabilir. klasik trend follower sistemi oldukça riski düşük bir hale çevirecektir.

En son bizde ana sermaye falan fistan kalmadı baya baya kardayız. 5 yıllık emeğin sonuçlarını nihayet hakkıyla almayı başarabildik. Geriye her kar sonra dükkandakı karı çekmek kaldı.

2018 yılını temsili resimlersek ana sermaye bölgesi kırmızı çizgi

eski bir forum üyesi olarak overfitting olayını anlamamış olmanız kötü bir durum.
    overfitting, optimize yapılan dataya "cuk oturma" dır.
    önlemek için ya daha büyük veri seti kullanırsınız yada çapraz doğrulama yaparsınız.
    çapraz doğrulama aynı sembolün optimize içermeyen bir örneğinde sonuca bakarak yada korelasyon olmasa dahi benzer piyasa şartlarında hareket eden bir sembol de test ederek yapılır.

sizin bahsettiğiniz konu ise asla overfitting çözümü olamaz. "cuk oturma" değil "cuk'a yakın oturma" ları bulmakda overfitting dir çünkü.

Birde anlatmaya çalıştığım puan konusu overfitting den daha vahim sonuçları olan bir konu. sizi ilgilendirmeyebilir ama bir kaç sayfa önce sn. cashflow fiyatı düşük enstrümanlarda optimize yaptığını yazmış.benzer işe girişen arkadaşlara tek büyük sorunun brüt puan-net puan olayı olmadığını, net hesaplama yapılsa dahi bir kaç yıllık datadaki büyük fiyat farklılıklarının optimize çıktısını dramatik şekilde etkilediğini birilerinin yazması gerekiyor.
    Fiyatı 5 olan bir sembol 3-4 sene önce 0 lı fiyatlardaydı belki. SASA gibi bir örnek var.
    https://onedio.com/haber/toplumsal-d...r-deney-413446

4.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    bende ykoçun sistem paso konuşuluyor ortada ykoç yok diyordum

tek sistem yorulduk artık kar çekerek ilerleriz.

haa ben bir topık acıp klasık bir sistemle 2. wps server acıp ufak lotlarla gerçek hesap extrasını paylaşarak yayın yapacagım.

birşeylerle mesgul olmadan duramıyorum yardım etmeyıde seven bir tipim.

belkide sistem kiralama filan işlerinede girişebilirim gibi.

tabiki kendı kullandıklarımı değil. baska sistemlerle.

sen neler yaptın üstad. sistemin harika gidiyor valla böyle sistem olsa bir dakıka beklemem açıkcası para yönetimine filanda gerek yok zaten dogru duzgun zarar etmiyor sistemin oldukça düşük riskli.

Henüz YKOC'un O1 sistemini görmedin Erhan. 2 haftadır gerçekte gözlemliyorum.
    Dudak uçuklatan cinsten. Resim atayım mı ?
    vahap beyaz, ahmet çakar ....

5.  Alıntı Originally Posted by Orhan AKDOĞAN Yazıyı Oku
    eski bir forum üyesi olarak overfitting olayını anlamamış olmanız kötü bir durum.
    önlemek için ya daha büyük veri seti kullanırsınız yada çapraz doğrulama yaparsınız.
    çapraz doğrulama aynı sembolün optimize içermeyen bir örneğinde sonuca bakarak yada korelasyon olmasa dahi benzer piyasa şartlarında hareket eden bir sembol de test ederek yapılır.

sizin bahsettiğiniz konu ise asla overfitting çözümü olamaz. "cuk oturma" değil "cuk'a yakın oturma" ları bulmakda overfitting dir çünkü.

Birde anlatmaya çalıştığım puan konusu overfitting den daha vahim sonuçları olan bir konu. sizi ilgilendirmeyebilir ama bir kaç sayfa önce sn. cashflow fiyatı düşük enstrümanlarda optimize yaptığını yazmış.benzer işe girişen arkadaşlara tek büyük sorunun brüt puan-net puan olayı olmadığını, net hesaplama yapılsa dahi bir kaç yıllık datadaki büyük fiyat farklılıklarının optimize çıktısını dramatik şekilde etkilediğini birilerinin yazması gerekiyor.
    Fiyatı 5 olan bir sembol 3-4 sene önce 0 lı fiyatlardaydı belki. SASA gibi bir örnek var.
    Üstat, Erhan matbaayı buldu, artık overfiti falan takacağını sanmam.
    10 günde 140K daha ekledi, ayıp olmasın diye söylemiyor.

6.  Alıntı Originally Posted by Tiberius Yazıyı Oku
    Üstat, Erhan matbaayı buldu, artık overfiti falan takacağını sanmam.
    10 günde 140K daha ekledi, ayıp olmasın diye söylemiyor.
    Allah bereket versin. sonuca götüren her yol doğru yoldur

7.  Alıntı Originally Posted by Orhan AKDOĞAN Yazıyı Oku

Konuyu acalimmi hocam bilgiye acim. Boyle paylasimlarda cogalsin istiyorum.

Daha once rasgele viop grafigi cizen grafikle sistemleri test ettim.

Isterseniz programi vereyim sonra bunu ideale entegre ettim koydugum hicbir sistem dogru durst kar etmedi. Hatta 10 yillik veri bile ayarladim.

En son artik mevcut veriye sistem optimize ettirdim.

En yusek sonuc 200 k puan cikti. Islem maloyetleriyle 100 k ya dustu.

Viop rasgelelik icermiyor gibi bir izlenim edindim. Piyasanin gercekten bir modeli var. birseyler olmasi gerektigi icin oluyor ve olmayada devam edecek hicbor yil birbirine benzemiyor ama sanki birsey var ve bu sistemlerin kar etmesini sagliyormus gibi.

Optimize icermeyen bir algoritma kurduk diyelim 400 k uretti.

Fark ne olursa oveefit veya degil diyecegiz ? Yada baska birseymi yapmaliyiz gercekten ogreneyim dogrusu neyse uyugulayalim bilelim Istiyorum
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

8. whatsapp mesajın üzerine resmi attım Erhan.

YKOC - O1

sarı çerçeveyi canlıda gözlemledim.

Sayfa 148/350 İlkİlk ... 4898138146147148149150158198248 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •