Sayfa 174/350 İlkİlk ... 74124164172173174175176184224274 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 1,385 - 1,392 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1.  Alıntı Originally Posted by umit_ykoc Yazıyı Oku
    Ayni şeyi düşünüyoruz ancak senin dediğin şekil bir optimizasyonu yapabilme şansimiz var mi bilmiyorum, ben çoklu sistemlerle zarari yumuşatmayi sectim, haliyle karli işlemi de yumuşatiyor.
    bunu optımıze etmenın kolay bır yontemı yok galıba zaten mevcut optımızasyon modelı eleştireceğim ama benim pek bır ısıme yaramıyor.

optımızasyon dememın sebebı düzeltme anlamında oraya uygun bırsey koymak gibi sen baska bır sıstemle orayı düzeltmişsin bir başkası sıstemıne bır ındıkator veya kar al noktası fılan ekleyerek duzeltır.

Optımızasyondna kasıt duzeltmek anlamında ;)
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

2.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    bunu optımıze etmenın kolay bır yontemı yok galıba zaten mevcut optımızasyon modelı eleştireceğim ama benim pek bır ısıme yaramıyor.

optımızasyon dememın sebebı düzeltme anlamında oraya uygun bırsey koymak gibi sen baska bır sıstemle orayı düzeltmişsin bir başkası sıstemıne bır ındıkator veya kar al noktası fılan ekleyerek duzeltır.

Optımızasyondna kasıt duzeltmek anlamında ;)
    Optimizsayonu kullanamamak büyük kayıp.
    YKOC görkemli sistemlerini OPT modulunu kullanmaya başlayınca ortaya çıkardı.
    vahap beyaz, ahmet çakar ....

3.  Alıntı Originally Posted by Tiberius Yazıyı Oku
    Optimizsayonu kullanamamak büyük kayıp.
    YKOC görkemli sistemlerini OPT modulunu kullanmaya başlayınca ortaya çıkardı.
    sn. tiberius ben hiç optimizasyon kullanmıyorum. sebebi ise optimize ile geçmişdeki en iyi getirinin elde edileceğini, aynı getirinin reel işlemde(gelecekte) sağlanamayacağını düşünüyorum. acaba kaçırdığım/yanıldığım bir noktamı var?

4.  Alıntı Originally Posted by matador38 Yazıyı Oku
    sn. tiberius ben hiç optimizasyon kullanmıyorum. sebebi ise optimize ile geçmişdeki en iyi getirinin elde edileceğini, aynı getirinin reel işlemde(gelecekte) sağlanamayacağını düşünüyorum. acaba kaçırdığım/yanıldığım bir noktamı var?
    acaba kaçırdığım bir nokta mı var?
    sorusuna "çok şey var" diyerek sözü YKOC'a bırakayım.
    Bu konu ile ilgili tecrübelerini en iyi o anlatacaktır.
    vahap beyaz, ahmet çakar ....

5.  Alıntı Originally Posted by matador38 Yazıyı Oku
    bende optimizasyon kullanmayanlardanım, kaçırılan noktaları yakalamak isterim...

6.  Alıntı Originally Posted by Tiberius Yazıyı Oku
    acaba kaçırdığım bir nokta mı var?
    sorusuna "çok şey var" diyerek sözü YKOC'a bırakayım.
    Bu konu ile ilgili tecrübelerini en iyi o anlatacaktır.
    Selam. Optimizasyona soğuk baktığımı , optimizasyonun oluşmuş bitmiş barları bir nevi cilalamak olduğunu söylemiştim önceden.
    Aslında fikrimde çok fazla değişiklik olmamasına rağmen geçen zaman içinde oluşturduğum sistemlerin değişen yapısı nedeniyle tanımlamalarımın da değiştiğini söyleyebilirim.

Şöyle ki ; genel kabul olarak kullanılan değerler dışına çıkmayı hala mantıksız buluyorum. Basit örnekle 200 birimlik ortalama çoğunluk tarafından destek direnç olarak kullanılıyorsa optimizasyondan çıkan 201 değerini kullanmam.

Ancak komplex yapılı sistemler üretiyorsanız kurallarını iyi belirlemeniz kaydı ile optimizasyondan ciddi fayda görüyorsunuz. Doğru kurallar koyarsanız optimizasyon geçmiş datayı süslemek yerine ( garantisi olmamakla beraber) size optimum değerleri verebiliyor.

Kurallarınız neler olmalı?

- Seçeceğiniz değer aralıkları önem arz ediyor. Mesela Momentum indikatörünü optimize ediyorsanız olası fiyat sıçramasında (gap) indikatörün davranışının çok değişken olacağını unutmamanız gerekir. Bu nedenle momentum için yüksek değerler yerine daha düşük değerler kullanmak gerçekçi sonuçlar bulmanızı sağlar.

- Optimizasyon ile elde ettiğiniz sonucun optimize dışında tuttuğunuz bölgede de kontrolünü mutlaka yapmalısınız. Ben optimize dışı grafikte verimli olmayan değerleri optimize bölgede sonucu ne kadar iyi olursa olsun kullanmıyorum.

- Son olarak ise optimizasyonda kullandığınız data miktarı olabildiğince fazla olmalı ki makine gerçekleşmiş tüm ihtimaller ışığında size en iyi değerleri versin.

7. Peki tum degiskenleri ayni optimizasyon kodunamu sokmali yoksa her degiskeni ayri ayri tek basina bir sistemmis gibi optimize edip sonra ic icemi sokmaliyiz.

Yani ayni anda kac adet parametreyi optimize etmeliyiz.
    Ben genelde teker teker yapoyor sonra birlestirmeye giriyorum.

Sanki 3 4 parametreden fazlasini optimize edersem overfit olacagini dusunuyorum
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

8.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Peki tum degiskenleri ayni optimizasyon kodunamu sokmali yoksa her degiskeni ayri ayri tek basina bir sistemmis gibi optimize edip sonra ic icemi sokmaliyiz.

Yani ayni anda kac adet parametreyi optimize etmeliyiz.
    Ben genelde teker teker yapoyor sonra birlestirmeye giriyorum.

Sanki 3 4 parametreden fazlasini optimize edersem overfit olacagini dusunuyorum
    Mom>Momma && Rsi>Rsima şartıyla al üretiyosan burada 4 parametreyi birlikte optimize etmen daha doğru. Önce Mom ve momma yı optimize edip sonra rsi yi optimize ettiğinde mom parametresine göre değer alır rsi. Overfit için bence optimizesiz bölgede karar vermen lazım.

Edit, zaten 6 parametreden fazlası haftalar aylar süreceği için makinenin gücüne kalıyor olay.

Sayfa 174/350 İlkİlk ... 74124164172173174175176184224274 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •