Sayfa 183/350 İlkİlk ... 83133173181182183184185193233283 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 1,457 - 1,464 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

Alıntı Originally Posted by Orhan AKDOĞAN Yazıyı Oku
    2017 sadece long 27.8 PP.
    evet daha iyimiş.

https://prnt.sc/lv3s6l
    direk gözünün önünde canlanıveren bir sen değilsin
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

2. Her ay üstüne koyan sistem (daha doğrusu sistemler kombini) hedefini tutturduk.
    Yeni hedef her hafta üstüne koyan veya tolere edilebilir bir zarar yazan yapı kurmak.

Hızarın
    1/120 min frekans - 1% genlik
    1/240 min frekans - 2% genlik
    hareketlerini çözdük gibi ancak impulsive fonksiyonuna (nam-ı diğer şelale) henüz net çözüm bulamadık.
    Haftalık başarı için resimde kırmızı daire ile gösterilmiş şelale hareketine çözüm bulmak gerekiyor.
    Yükseliş havası verip çok hızlı bir şekilde şatışa geçince sistemler iyi perform etmiyor.
    Çözüm önerisi olan varsa dikkate alınır.

vahap beyaz, ahmet çakar ....

3. ne kadar geç giriyor sinyallerı gorsek sakıncası olurmu ona gore bır fıkır verırız ?
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

4.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    ne kadar geç giriyor sinyallerı gorsek sakıncası olurmu ona gore bır fıkır verırız ?
    Binde 6 lık zarar stopu uygulayarak bazen korunma sağlıyorum ama tam istediğim çözüm bu değil.
    Pozisyon kardaysa stop etkisiz kalıyor, izleyen stop kullanmayı ise sevmiyorum.

5. parametreler ne kadar optimize bilmiyorum sanki ucuyla sıyırarak sinyal açmıyormuş gibi bir izlenim oluşturdu bende.

mesela ayın 11 indeki yukarı harekette sistem tepkisiz kalırken ayın 12 sinde benzer ama daha düşük boyutlu bır hareket olmasına rağmen long acıp yakalanmış. BU nasıl mümkün olabiliyor hayal gücüm pek yetmıyor.

izleyen stop mantıgınında sızın sısteme uygun olmayacagını düşünüyorum sıstem bana ilginç geliyor sebebı ıse bazı bolgelerde gerçekten cok tepkısız kalması izleyen stop olursa sık sık stop olma ihtimali yüksek görünüyor bence. zaten basarısının altındakı sırrında bıraz işlemleri bekletmesi oldugunu düşünüyorum.

yine mesela ayın 15 ındekı sarkma cok buyuk boyutta hemen hemen sınyal actıgı sevıyeye kadar düşmüş piyasa ama şort açıp yakalanmamış.

hataların oldugu yere gelırsek sistemin içinde en yüksek (HHV) ve en düşük(LLV) hesaplamalarıda barındırıyormuş gibi geldi ve bu durumda yanıltıcı çıktılar almaya sebep oluyormuş gibi.

genel olarka çizdiğin bölgelerde mumların yüksek kısmında bir uzama var ardından gelen çöküşte sistem arka plandakı değerleri mumun yuksek yapmasından oturu parametre kesısımlerı uzaklaşıyor buda geç geri dönüş olarak yansımış gibi görünüyor.

ayın 13 ve 14 undekı gecikmiş dediğiniz bölgelerde tek bir mumun uzaması arka plandakı ındıkatorlerınızın degerden uzaklaşmasını saglamış.

Bunun daha iyi bir testi için el ile veri ekleyebilirsiniz. benzer bir veri oluşturup bır barın yüksek seviyesini iyice uzatın sankı 1000 puan yukselmişte mumun kapanısı gerisin geri normal bir seviyede olmuş gibi bir veri yaratıp ardından piyasayı çökertin. sistem çok gecikirse mumun yuksek yapmasından etkilendiği ortaya çıkar.

Daha kısa yoldan düzeltmek için verilerin hareketlı ortalaması kullanılabilir. sisteme giren veriyi yumuşatarak.

TÜm sistem hesaplamalarını yumuşatmanızı saglamış olur ORnegın hhv veriler yüksek yerine. YÜkseklerin 10 luk hareketli ortalamasının HHV si şeklinde. veyahutta mumların direk ortalamasını alıp HHV veya LLVYI vb diğer parametreleri bu hareketlı ortalamayı baz alarak yazmak gibi. yani giren veriyi yumuşatmak hem sistemin curve fiting ihtimalini düşürecek hemde bazı anlamsız beklemeleri ortadan kaldıracakmış gibi geliyor. Yani o bar yüzünden HHV artıyorsa 5 barlın ortalamasının HHVsını aldıgınızda daha indikatorun kesışım noktasını yakınlaştırmış olacagız buda daha erken sınyal anlamına gelecek.

mumun yuksek yaptıgı bolgelerı kontrol ederekte denenebılır. şu tarihlerde bir kontrol edin.

12.11.2018 mumun yuksek yapması 04.11.2018, 07.11.2018, 30.10.2018

22.10.2018 iyi bir fikir verecektr. yine papazın salındıgı gün 12.10.2018 bu günlerdeki mumun yüksekleri genel anlamda tek bar bu geri dönüşleri etkiliyormuş gibi geldi bana.

Girdi verilerini yumusatmak sistemin erken reverse olmasını saglıyor olsa bile bazı bölgelerınde gecikmesine sebebiyet verebilir. Ancak totalde istenen toplam kardan ziyade her hafta kar elde etmek ise girdilerin yumusatılması yani kapanış düşük yüksek gibi girdi verilerini yumusatmak tek barlık abuk subuk hareketlerden sistemin etkilenmemesini saglayacaktır.

bunun haricinde 2. yöntem eğer işlem sayısı bir mıktar arttırmak getiri aşırı etkılemıyorsa parametrelerı bir kaç diş düşürerek sistemin tepki zamanlamasını öne çekilebilir. BU bazı yanlış sinyallere yol açsada belkide totalde daha linear bir kar grafiğide ortaya çıkarabilir denemek lazım.

Benim fikirlerim bu yönde. Bİr sitem resminden neler çıkarılabılırse onu cıkardım :D

bu arada yıne ayın 13 ve 14 unde attıgınız grafiğin basındakı tek barlık düşükler sistemin longa gecerken gecıkmesıne sebep olmuş görünüyor.

Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

6.  Alıntı Originally Posted by Tiberius Yazıyı Oku
    Binde 6 lık zarar stopu uygulayarak bazen korunma sağlıyorum ama tam istediğim çözüm bu değil.
    Pozisyon kardaysa stop etkisiz kalıyor, izleyen stop kullanmayı ise sevmiyorum.
    Pozisyon kardaysa etkili olan halide; Pozisyona giriş sonrası max. kardan Binde 6 lık zarar stopu olabilir hocam.
    aşağıdaki sayfada 2. mesajda buna dair bir şey yazmıştım.
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...=17859&page=73

7.  Alıntı Originally Posted by Orhan AKDOĞAN Yazıyı Oku
    Pozisyon kardaysa etkili olan halide; Pozisyona giriş sonrası max. kardan Binde 6 lık zarar stopu olabilir hocam.
    aşağıdaki sayfada 2. mesajda buna dair bir şey yazmıştım.
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...=17859&page=73
    Onu denedim fakat istediğim sonucu alamadım üstat.
    Belki de benim yapıya uygun gelmedi.

İkinize de teşekkür.

Erhan hocam;
    HHV[i] > HHV[i-10] olarak kullanıyorum.
    Bu HHV'nin 10luk MA sını almak ile aynı sonucu verir diye düşünüyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by Tiberius Yazıyı Oku
    Onu denedim fakat istediğim sonucu alamadım üstat.
    Belki de benim yapıya uygun gelmedi.

İkinize de teşekkür.

Erhan hocam;
    HHV[i] > HHV[i-10] olarak kullanıyorum.
    Bu HHV'nin 10luk MA sını almak ile aynı sonucu verir diye düşünüyorum.

Şöyle de bir deneme yaptım;
    Getiri eğrisi cetvelle çizilmiş gibi linear oldu fakat işlem sayısı çok arttı.
    Sistem LONG diyelim,
    Tepeden binde 6 düşünce FLAT yaptım.
    Yeni zirve yapınca tekrar LONGa geçtim.
    Düşmeye devam edip binde 1.2 düşüş yaparsa tekrar LONGa geçtim.
    Zararı yumuşattığı için muazzam linear bir getiri egrisi elde ettim.
    Fakat işlem sayısı ayda 30 dan 150 civarına yükseldi.
    Rakamlarla oynayarak un uygun yüzdeyi bulmak için fırsatım olmadı.
    Bir ara yeniden deniyeceğim.

Sayfa 183/350 İlkİlk ... 83133173181182183184185193233283 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •