Sayfa 185/350 İlkİlk ... 85135175183184185186187195235285 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 1,473 - 1,480 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    hocam gereksiz yere alınganlık olmuş. piyasa her giren hft algoritma yöntem yada ne isim veriyorsanız her birine ayrı sistem yapıp mevcut sistemimizi sürekli değiştirmek çözüm olamaz diyorum.

burda bu tür şeyleri konuşmakta ve gerçekçi olmakta fayda var kimsenin sistemini eleştirmiyorum. yoksa buraya ekran görüntüsü atar geçeriz.

nasıl biz yeni sistemler deniyorsak py lerde deniyor bu işin sonu yok. dön baba dönelim hesabı.
    saygılar.
    Senin yazında anormal bir şey görmemiştim üstat.
    Farklı düşünebilirsin.

Erhan hoca yüksek lot yaptığı için ara sıra takip edildiği hissine kapılıyor her halde, benim de aynı psikolojide olduğumu düşünmüş.
    1 lot işlem yapıp benim üstüme oynuyorlar dersem adama gülerler.

Şef hoca da bir kaç hafta önce demişti 3 yıldır iyi giden sistemlerimi çözdüler diye.
    Kişiye özel bir şey elbette yok.
    Her gün çeşitli kurumları ziyaret ediyoruz.
    Konu ile ilgili bilgi sahibiyim, fakat yazamıyorum.

Kimseye şu doğru bu doğru demem, herkes kendine uygun sistemini bulsun kullansın.
    vahap beyaz, ahmet çakar ....

2.  Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    hocam gereksiz yere alınganlık olmuş. piyasa her giren hft algoritma yöntem yada ne isim veriyorsanız her birine ayrı sistem yapıp mevcut sistemimizi sürekli değiştirmek çözüm olamaz diyorum.

burda bu tür şeyleri konuşmakta ve gerçekçi olmakta fayda var kimsenin sistemini eleştirmiyorum. yoksa buraya ekran görüntüsü atar geçeriz.

nasıl biz yeni sistemler deniyorsak py lerde deniyor bu işin sonu yok. dön baba dönelim hesabı.
    saygılar.
    kucuk yatirimci, buyuk yatirimci, amatoru profosyoneli herkes zaman zaman degisen yontemlerle sistemlerle algoritmalarla bir seyler yapmaya calisiyor. Bu kadar farkli yapida sermayede yaklasimda kisinin kurumun bulundugu bir platformda kimse kimseyi takip etmez, edemezde zaten. Hepsi beraber en buyuk oyuncuyu olabildigince takip etmeye calisir veya hepsinin birden harekete gececegi hepsinin birbirini tetikledigi trend denilen cilginligin belkide anomalinin baslayacagi biteceği yerleri tespit etmeye calisirlar. Kim ne kadar yapabilirse.

Bence buradaki hic kimse takip edildiğini dusunmuyordur.

SM-G960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by Tiberius Yazıyı Oku
    Bir kurumun çok büyük yatırımlarla getirdiği , öğrenen HFTsi kasım ayından itibaren bizim sistemler için sıkıntı yaratmaya başladı.
    Durumu farkedip sistem değişikliğine gitmesek batmıştık (puan olarak tabi)
    Bu ortamda başarı sağlamak için daha planlı sistem tasarlamak lazım.
    (Tabi tesadüfi geliştirilen sistemler de başarılı olabilir.)
    Bu yüzden yeni tasarladığımız sistemlerde son kontrat datasını kullanmayıp, bölgede başarılı olmuş mu diye kontrol ediyoruz.
    Bölgeyi geçemeyen sistemleri hemen çöpe atıyoruz.
    Tiberius hocam ögrenen HFT derken algoritmalar piyasada neyi öğrenmeye calisiyor, biraz daha detaylandirabilirmisiniz.
    Yani öğrenilecek bir sey var mi ?

4.  Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    Tiberius hocam ögrenen HFT derken algoritmalar piyasada neyi öğrenmeye calisiyor, biraz daha detaylandirabilirmisiniz.

Kasım başından beri piyasa hareketlerinde bir anomali hissetmediysen hiç kafanı yorma.
    Hissettiysen; YKOC veya ERHAN'dan detaylı bilgi alabilirsin.
    YKOC daha detaylı biliyor konuyu, Erhan'a her şeyi anlatmadım.
    Sektör çalışanı olduğum için burada konuyla ilgili fazla paylaşım yapamayacağım.
    vahap beyaz, ahmet çakar ....

5.  Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku

Abi ogrenen algoritmalar yokmu su hoplayip ziplayan tekma attiklari robotlarin videolari varya hangi firmaydi ismini unuttum.

Onlar takla atmayi ogreniyor kendi kendilerine sag bacak 3 cm ileri on kollar 30 cm yukari bacaklara verilen basinc 30 psi vesaire gibi parametreleri elle girip robotun takla atmasini saglamak yerine bu optimizasyonu robota birakiyorlar bizim optimizasyon modulu gibi dusun. Robot el kol ve bacak hareketlerindeki parametreleri tek tek deneyerek duse kalka en sonunda en optimize parametreyi ayakta kaldigi anda bulmus oluyor milyon kere yere dusuyor en sonunda en optimum degeri buluyor. Mesela bu ogrenen algoritmaya ornek diyebiliriz.

Bizim istede parametrelerin surekli farkli degiskenlerin kombinansyonuyla optimize edilmesi gibi dusun basit bir optimizasyonu kastetmiyorum tabiki olagan ustu genis parametre agiyla ogrenerek optimum olmaya calisiyor. Ornegin y kocun parametreleri 3 gun icinde bulabilir.

Belki daha genis anlamlarida vardir ben kabaca bir fikir olusturmak icin yazdim konuya net hakim degiliz sonucta
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

6. Kasım ayında dipten sattirip tepeden epey aldirdilar , aralık ayında da GAP larla biraz bezdirdiler

Ama bence kasım ayında piyasa yapımcıların en büyük silahı faizlerin yüksek olmasından dolayı makas silahını çok iyi kullandı

İstedikleri yerde farkı azaltıp istedikdikleri yerde çok fazla açtılar esneme alanlari çoktu

Kimileri teorik fiyat falan diyecek ama vade başında 4000 puan fark nedir

Ama hisselerede ilginiz varsa spot piyasa vadeli piyasadan daha sert olmaya başladı

7. Sistem Karşılaştırma 2

Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Abi ogrenen algoritmalar yokmu su hoplayip ziplayan tekma attiklari robotlarin videolari varya hangi firmaydi ismini unuttum.

Onlar takla atmayi ogreniyor kendi kendilerine sag bacak 3 cm ileri on kollar 30 cm yukari bacaklara verilen basinc 30 psi vesaire gibi parametreleri elle girip robotun takla atmasini saglamak yerine bu optimizasyonu robota birakiyorlar bizim optimizasyon modulu gibi dusun. Robot el kol ve bacak hareketlerindeki parametreleri tek tek deneyerek duse kalka en sonunda en optimize parametreyi ayakta kaldigi anda bulmus oluyor milyon kere yere dusuyor en sonunda en optimum degeri buluyor. Mesela bu ogrenen algoritmaya ornek diyebiliriz.

Bizim istede parametrelerin surekli farkli degiskenlerin kombinansyonuyla optimize edilmesi gibi dusun basit bir optimizasyonu kastetmiyorum tabiki olagan ustu genis parametre agiyla ogrenerek optimum olmaya calisiyor. Ornegin y kocun parametreleri 3 gun icinde bulabilir.

Belki daha genis anlamlarida vardir ben kabaca bir fikir olusturmak icin yazdim konuya net hakim degiliz sonucta
    Konu şu Erhan biz klasik sistemciler gecmiste iyi calişan parametrelerin gelecekte de iyi calisacagini dusunerek kodlar oluşturuyoruz, manuel işlem yapanlar da ayni yontemi izliyor, eğer piyasaya yön verebilecek portföyle işlem yapiyorsan gunumuz teknolojisiyle ve büyük yatirimcilara sunulan geniş veri analiz imkanlarini kullanarak algi çözümlemesi yapabilirsin. 1-2 aydir viop piyasasinda da bu yöntemlerin kullanilmaya başlandigini zaten hareket tarzindan anlayabiliyoruz.

Muhtemelen şu an piyasada bu şekilde işlem üretenin karşisinda ayni yöntemleri kullanan fazla oyuncu olmadiği icin kisa grafiklerde anomalik durum var, ancak bu durumun uzun süre devam etmeyeceğini, ögrenen algoritmalarin sayisi cogaldikca hareketin yeniden denge bulacagini dusunuyorum.

Edit: Son hareketlerin sebebinin sadece bu olduğunu da düşünmüyorum, trend olmayan dönem olmasininda etkisi büyük.

Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku

ben fikrimde sabitim bu konuda ky nin hatası hep şu şekilde ben sisteme bağladım üzerime oynamaya başladılar zarar ettim . hop sistem değiştireyim. ee sistemi değiştirdin diyelim "öğrenen algoritma" madem onuda öğrenmeye çalışcak kısaca öğrenme süreci bu şekilde hç bitmeyecek.

dön baba dönelim. diye boşuna demiyorum.

başka bir herif gelecek onuda öğrenmeye çalışcak. böylelikle opt etme süreci hiç bitmeyecek tabi bedava oynanmıyor bu oyun sermayeyi tüketmeden eline elektarı vermeden öğrenebilirse en sonunda ne ala. ben öyle çok kapsamlı bir yapay zekanın olabileceğine ihtimal dahi vermiyorum.

algoritmanın öğrenebileceği tek şey . bana kalısa yığılan pozların ( genelikle milletin aynı yönde olup MC seviyesi sınırı) buna göre zaman zaman yığılan pozun büyüklüğüne göre üzerine oynadıklarını zaten herkes biliyodur.

bu işin birde spot tarafı varki. asıl bu tarafa ağırlık verin.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Sayfa 185/350 İlkİlk ... 85135175183184185186187195235285 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •