Sayfa 190/350 İlkİlk ... 90140180188189190191192200240290 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 1,513 - 1,520 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1.  Alıntı Originally Posted by alekss Yazıyı Oku
    sayın Tiberius

Segoe UI ve/veya Franklin fontları yüklü değil galiba ?

cehalet zor iş anlamadım valla

Bizim kullandığımız yazı tipleri sizin bilgisayarda yüklü olmadığı için windows başka yazı tipleri kullanmış.
    Sizin resimde yazılar hücre dışına taşmış. Orijinal yazı tipleri yüklü olsaydı yazı dışarı taşmazdı.

vahap beyaz, ahmet çakar ....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    afyonkarahisar
    Gönderi
    791
    doğrudur sayın tberius
    lisanssız bir Windows kullanıyom
    bilgisayardan da pek anlamam
    hafta sonu yeğenler canına okuyorlar bilgisayarın
    internet çalışsın ideal çalışsın yeter

3.  Alıntı Originally Posted by alekss Yazıyı Oku
    doğrudur sayın tberius
    lisanssız bir Windows kullanıyom
    bilgisayardan da pek anlamam
    hafta sonu yeğenler canına okuyorlar bilgisayarın
    internet çalışsın ideal çalışsın yeter
    eksik yazı tiplerini yükleyebilirsiniz.
    ideal ekibinde mevcut, yarın arayıp isteyebilirsiniz.
    vahap beyaz, ahmet çakar ....

4. Alarm ozellıgını henuz denemedım.

yeni çıkan ozellıklerı iyice oturduktan sonra denemeyı daha uygun goruyorum robotun calısması acısından.

Fakat merak ettiğim birşey var.

Bu alrm kapanıslamı kesınleşiyor yoksa dokunur dokunmaz mı ?

soru 2 alarmları veya çizgileri acaba indikator penceresınde de kullanabılıyormuyuz.

MESELA RSI 20 YE ÇİZGİ YERLEŞTİRSEM YADA ALARM ANLIK OLARAK 20 ye değdiğinde alarm verse veya alış yapsa.

bilmiyorum ne kadar ileri gidilebilir bu konuda.

Mesela kendı sıstemımın örnegın kz cızgısıne veya yaptıgım hrehangıbır farklı ındıkator var sıstem olarak koysam panel 2 yede cızgısını yerlestırsem.

Trendı veyahutta yatay cızgıyı panel 2 ye çizsem kesısım olunca alarm veya işlem yapar mı ?

Yine aynı sekılde grafik üzerine bir MA atasam veya bir sistem olarak MA yı S butonundan koysam.

diyelimki 30 luk ma olsun. SOnra bir yatay çizgi ceksem MA bu cızgıyı gecerse al veya alarm ver diyebilirmiyim.

Aslında algorıtma olayını daha gorsel ve erısılebılır yapar bu durum.

Mesela ben normalde manuel traderım farzedelım cektıgım cızgılere dokunur dokunmaz almıyor grafiklerin yumusatıyorum ma ile ve ma belli desteği geçince almak ıstıyorum anlık hareketlerı es geçen bir manuel traderım.

BU sekılde indikatorlerıde baz alınamıyorsa aldırma özelliği eklenılerek sankı devrım nıtelıgınde bır gelişme yaratılabılırmıs gibi geliyor bana. İnsnalar altık c sarp kodlamadan bıle ıstedıgı ındıkator su noktaya gelınce alarm ver veya al sat diyebilir.

Bunun üzerine düşünebilirsiniz bence @tiberus @sezai beyler.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

5.  Alıntı Originally Posted by cashhflow Yazıyı Oku
    Tebrikler.

Yalnız birden fazla hesap kullananlar hangi hesaba emir bağlamış olacak Onu göremedim.
    Aynı sıkıntı derinlik ekranında açılan emir kutusunda da var birden fazla hesap kullananlar için büyük bir sıkıntı. Ayrıca KEP ekranında sürükle bırak ile emrin aktiften limite şeklinde olsa çok daha kullanışlı olur gibi geliyor belki talebi değerlendirirsiniz.

6. Merhaba iyi akşamlar. Bu siteye emek veren hocalarımıza ve takip edip gerçek anlamda işlem yapanlardan 1 konu hakkında değerli yorumlarınızı almak istiyorum. Kurgulamış olduğumuz al sat sistemlerinin-sinyallerinin çok işlem yapıp karının yüksek olmasını mı, yoksa az işlem yapan ama sistem karının da daha az ama kabul edilebilir, tatmin edici seviyede olmasını mı tercih edersiniz. Ben gerçek anlamda işlem yapmadım. İlerleyen zamanda yapmayı düşünüyorum.(Hisse ve hisselerin vadelilerinde) Az önce yazmış olduğum koşullara uyan sinyallerden hangisini kullanmak daha mantıklıdır diye değerli yorumlarınızı öğrenmek istiyorum. Şimdiden teşekkürederim iyi geceler bol kazançlar.

7.  Alıntı Originally Posted by knife_sharppp Yazıyı Oku
    Merhaba iyi akşamlar. Bu siteye emek veren hocalarımıza ve takip edip gerçek anlamda işlem yapanlardan 1 konu hakkında değerli yorumlarınızı almak istiyorum. Kurgulamış olduğumuz al sat sistemlerinin-sinyallerinin çok işlem yapıp karının yüksek olmasını mı, yoksa az işlem yapan ama sistem karının da daha az ama kabul edilebilir, tatmin edici seviyede olmasını mı tercih edersiniz. Ben gerçek anlamda işlem yapmadım. İlerleyen zamanda yapmayı düşünüyorum.(Hisse ve hisselerin vadelilerinde) Az önce yazmış olduğum koşullara uyan sinyallerden hangisini kullanmak daha mantıklıdır diye değerli yorumlarınızı öğrenmek istiyorum. Şimdiden teşekkürederim iyi geceler bol kazançlar.
    Cevap veriyorum önemli olan net kar.

Öncelikle hisse tarafını vadelıde olsa tecrübe etmedım bence vıoptan daha kötü olur. Geçmiş veriler varmı kı ? sistemı test edeceksın ?

getirisi götürüsünü iyi hesaplamak lazım kaymaya diikat etmek lazım ornegın 6,00 da sıstem al koyar senın alıs malıyetın 6,02 olur.

İşlem sayısı aylık 30 tane ise hemen hemene hepsınde 0,2 kayıyorsan hesapla bakalım nette getırı ne kadar kalıyor ?

Sistemin işlemı yaparkenkı komısyon ve kayma mıktarını bıleceksın sonra net karını bulacaksın her ıkı sıstemde de totalde net karı ıyı olan ve en lınear dogrusal getırı egrısı olan ıyı sıstemdır.

Ancak test edılen verı aralıgı olabıldıgınce yüksek olsun. elınde bırıkmıs hısse grafiği var mı yaptıgın bır sıstem

birde kendıne su soruyu sor.

hisse tarafında sistem ne kadar basarı saglar sence hisse yukarı gıderken basarı saglar yataya sardıgında zarar eder assaga gıderken hıcbırsey kazanamaz.

Ama vıopta yukarı gıderken kazanır assaga gıdeken kazanır yatayda kaybeder.

Doğal olarak her iki yonde ıslem den para kazanmak daha ıyıdır.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

8. Erhan hocam cevap için teşekkürler.

Sayfa 190/350 İlkİlk ... 90140180188189190191192200240290 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •