Sayfa 198/350 İlkİlk ... 98148188196197198199200208248298 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 1,577 - 1,584 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    anladım dediğinide onuda bir şekilde engelleyeceksın gerçi dediğin gibi bu seferde geç girmekten dayak yiyecek :D

sinyalsız kalmak niye katlanılabilir değil onu tam anlamadım çarpılmak daha katlanılamaz bir durum yaratıyor bence

bu arada son bir kaç gündür sistemcilerin bir çoğu şu durumu hissetmiştir.

Sinyalsiz kalmak derken 1000 p yukariya 1000 puan aşagiya giden testere piyasada ayni yönde bekleyen sistemin dipten sat tepeden al üretmeyeceğinin garantisi yok, üreteceği tek hatali sinyal 2000 puan demek. Oysa ben 1 dk periyot sistemleri bu amacla yapmadim. Sistem Bu dalgalari yutacaksa zaten 1 dk olmasina gerek yok.

2.  Alıntı Originally Posted by cashhflow Yazıyı Oku
    Hocam maşallah. İşlem sayısı bana göre az bile. Merak ettiğim 5dk ya uyarlansa benzer bir görüntü çıkar mı çünkü genelde 5 dk lar üzerinde çalışıyorum 1dk grafiğe ısınamadım bir türlü. Bir de tek sistem midir hocam ? Nerde yanlış yapıyorum anlamaya çalışıyorum :D
    5 dk kullanmiyorum çok önceden birakmiştim, kullanacak olsam sanirim trend takip eden kar al yapan bişey hazirlardim. Evet tek sistem , bu hafta bunuda carptilar

3.  Alıntı Originally Posted by umit_ykoc Yazıyı Oku
    Sinyalsiz kalmak derken 1000 p yukariya 1000 puan aşagiya giden testere piyasada ayni yönde bekleyen sistemin dipten sat tepeden al üretmeyeceğinin garantisi yok, üreteceği tek hatali sinyal 2000 puan demek. Oysa ben 1 dk periyot sistemleri bu amacla yapmadim. Sistem Bu dalgalari yutacaksa zaten 1 dk olmasina gerek yok.
    evet haklısın o bolgelerde tepkısız kalıyorsa buyuk yataylarda carpılıyor bu kez bence onumuzdekı hafta büyük yataylara başlayacaklar. ANcak senın sisteminde öyle cok sınyalı yokmuş gibi geldi bana. az sinyal verımlı karlı ıslem % si ve verimli pf oranı var. birşey iyileşmeyi çok arttırmış gibi yada piyasaya çok uyumlu olan bır durum var.

kitap ismi robotların yükselişi okurken denk geldim geneli sistemcilik üzerine değil totalde robot teknoloji üzerine bunlara değinirken borsa tarafındakı gelısmelerede değinmiş orayla ilgili bir bölüm sadece.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

4.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    evet haklısın o bolgelerde tepkısız kalıyorsa buyuk yataylarda carpılıyor bu kez bence onumuzdekı hafta büyük yataylara başlayacaklar. ANcak senın sisteminde öyle cok sınyalı yokmuş gibi geldi bana. az sinyal verımlı karlı ıslem % si ve verimli pf oranı var. birşey iyileşmeyi çok arttırmış gibi yada piyasaya çok uyumlu olan bır durum var.

kitap ismi robotların yükselişi okurken denk geldim geneli sistemcilik üzerine değil totalde robot teknoloji üzerine bunlara değinirken borsa tarafındakı gelısmelerede değinmiş orayla ilgili bir bölüm sadece.

İşlem sayisi azaldikca yutulan dalga boyu artiyor, ters sinyalden kurtulmakta güçleşiyor, ancak çok işlemlilerin de handikapi var, yatayda ard arda sinyal uretmesinin önüne gecmek , trendde kalabilmesini sağlamak vs. Nihayetinde indikatör temelli sistemlerin yapabileceği şeyler sınırlı.

5.  Alıntı Originally Posted by umit_ykoc Yazıyı Oku
    İşlem sayisi azaldikca yutulan dalga boyu artiyor, ters sinyalden kurtulmakta güçleşiyor, ancak çok işlemlilerin de handikapi var, yatayda ard arda sinyal uretmesinin önüne gecmek , trendde kalabilmesini sağlamak vs. Nihayetinde indikatör temelli sistemlerin yapabileceği şeyler sınırlı.
    mum analizlerine mi odaklanmak lazım benim bir kaç denemem olduda. Bazan anlamsız sınyaller türetebildiği gibi hiç bir indikatorun yaratamayacagı çok tutarlı sınyallerde türeyebiliyor.

Mum analizlerinden ilginç durumlar çıkartılabilir aslında oturup calısmak lazım.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

6.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    mum analizlerine mi odaklanmak lazım benim bir kaç denemem olduda. Bazan anlamsız sınyaller türetebildiği gibi hiç bir indikatorun yaratamayacagı çok tutarlı sınyallerde türeyebiliyor.

Mum analizlerinden ilginç durumlar çıkartılabilir aslında oturup calısmak lazım.
    Mum analizlerine ciddi emek harcadım.Kendi mum formasyonlarım da var :D . Tutarlı formasyonlar var. Ancak düşük periyotlarda anlamsız sonuçlar üretiyor. Büyük periyotu aşağı periyota yedirip flatlı sistemler yazılabilir. Bir den farklı formasyonları harmanladığımızda bir sinerji çıkmasını bekliyordum ancak çıkmadı

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    afyonkarahisar
    Gönderi
    791
    var V =Sistem.GrafikVerileri ;
    var C = Sistem.GrafikFiyatOku(V, "Kapanis") ;
    var H = Sistem.GrafikFiyatOku(V, "Yuksek") ;
    var L = Sistem.GrafikFiyatOku(V, "Dusuk") ;
    var O = Sistem.GrafikFiyatOku(V, "Acilis") ;
    var median = Sistem.GrafikFiyatOku(V, "OrtaNokta") ;
    var B2 = Sistem.GrafikVerileriniOku(Sistem.Sembol, "5");
    var C2 = Sistem.GrafikFiyatOku(B2,"Kapanis");

var adx5 = Sistem.ADX(B2, 8);
    var adxx = Sistem.DonemCevir(V, B2, adx5);
    var MA2 = Sistem.MA(C2, "Exp", 21);
    var MA2D = Sistem.DonemCevir(V, B2, MA2);

var p =7;

var p1 = 3;

var HH = Sistem.HHV(p1, H);
    var LL = Sistem.LLV(p1, L);
    var HLMID = Sistem.ListeOrta(HH, LL);
    var HLUP = Sistem.ListeOrta(HH, HLMID);
    var HLDOWN = Sistem.ListeOrta(HLMID, LL);

var a = Sistem.Liste(0);
    var b = Sistem.Liste(0);
    var line = Sistem.Liste(0);

var SonYon = "";

for (int i =Sistem.BarSayisi-21; i < Sistem.BarSayisi; i++)
    {
    a[i] = HH[i] - ((HH[i] - LL[i]) * 0.25f);

b[i] = LL[i] + ((HH[i] - LL[i]) * 0.25F);
    }

for (int i = 1; i < Sistem.BarSayisi; i++)
    {
    if ( C[i] > a [i] && C[i] > b [i] &&SonYon != "A")
    {
    Sistem.Yon[i] = "A";
    SonYon = "A";

}

else if ( C[i] < b [i] && C[i] < a [i] && SonYon != "S")
    {

Sistem.Yon[i] = "S";
    SonYon = "S";
    }

if (SonYon=="A")
    line[i] = b[i];
    else if (SonYon=="S")
    line[i] = a[i];

}

float DojiSize = 0.05f;//DojiSize = input(0.05, minval=0.01, title="Doji size")
    var g= 100;
    var upper = Sistem.HHV(g,H);
    var lower = Sistem.LLV(g,L);
    var ref1= Sistem.Ref(upper,-1);
    var ref2= Sistem.Ref(lower,-1);
    var corta = Sistem.ListeOrta(upper,lower);

for (int i = C.Count-100; i < C.Count; i++)

//for (int i = 100; 200 < V.Count; i++)
    {
    //data=(abs(open - close) <= (high - low) * DojiSize)
    //plotchar(data, title="Doji", text='Doji', color=white)
    if(Math.Abs(O[i]-C[i])<=(H[i]-L[i])*DojiSize)
    {
    var Yazi = "\n*\n*" ;
    Sistem.YaziEkle(Yazi, 1, i, Sistem.GrafikVerileri[i].Low, Color.White, "Tahoma", p);

}
    // data2=(close[2] > open[2] and min(open[1], close[1]) > close[2] and open < min(open[1], close[1]) and close < open )
    // plotshape(data2, title= "Evening Star", color=red, style=shape.arrowdown, text="Evening\nStar")
    if (C[i-2] > O[i-2] && Math.Min(O[i-1],C[i-1]) > C[i-2] && O[i]< Math.Min(O[i-1],C[i-1]) && C[i]<O[i])

{
    var Yazi = "\n*\n* " ;
    Sistem.YaziEkle(Yazi, 1, i, Sistem.GrafikVerileri[i].Low, Color.Black, "Tahoma", p);

}
    //data3=(close[2] < open[2] and max(open[1], close[1]) < close[2] and open > max(open[1], close[1]) and close > open )
    //plotshape(data3, title= "Morning Star", location=location.belowbar, color=green, style=shape.arrowup, text="Morning\nStar")
    if(C[i-2] < O[i-2] && Math.Max(O[i-1],C[i-1]) < C[i-2] && O[i] > Math.Max(O[i-1],C[i-1]) && C[i] > O[i])
    {
    var Yazi = "\n*\n* " ;
    Sistem.YaziEkle(Yazi, 1, i, Sistem.GrafikVerileri[i].Low, Color.Black, "Tahoma", p);

}
    //data4=(open[1] < close[1] and open > close[1] and high - max(open, close) >= abs(open - close) * 3 and min(close, open) - low <= abs(open - close))
    // plotshape(data4, title= "Shooting Star", color=red, style=shape.arrowdown, text="Shooting\nStar")
    if(O[i-1] < C[i-1] && O[i] > C[i-1] && H[i] - Math.Max(O[i],C[i]) >= Math.Abs(O[i]-C[i])*3 && Math.Min(C[i],O[i]) - L[i]<= Math.Abs(O[i]-C[i]))
    {
    var Yazi ="\n*\n* " ;

}

//data6=(close[1] > open[1] and open > close and open <= close[1] and open[1] <= close and open - close < close[1] - open[1] )
    //plotshape(data6, title= "Bearish Harami", color=red, style=shape.arrowdown, text="Bearish\nHarami")
    if((C[i] > O[i-1] && O[i]> C[i] && O[i]<=C[i-1] && O[i-1]<=C[i] && O[i]-C[i]< C[i-1]-O[i-1]))
    {
    var Yazi ="\nH\nr\nm" ;
    Sistem.YaziEkle(Yazi, 1, i, Sistem.GrafikVerileri[i].Low, Color.Red, "Tahoma", p);

}
    //data7=(open[1] > close[1] and close > open and close <= open[1] and close[1] <= open and close - open < open[1] - close[1] )
    //plotshape(data7, title= "Bullish Harami", location=location.belowbar, color=green, style=shape.arrowup, text="Bullish\nHarami")
    if((O[i-1] > C[i-1] && C[i]>O[i] && C[i]<= O[i-1] && C[i-1]<=O[i] && C[i]-O[i]< O[i-1]-C[i-1]))
    {
    var Yazi ="\nH\nr\nm" ;
    Sistem.YaziEkle(Yazi, 1, i, Sistem.GrafikVerileri[i].Low, Color.Green, "Tahoma", p);

}
    // data8=(close[1] > open[1] and open > close and open >= close[1] and open[1] >= close and open - close > close[1] - open[1] )
    // plotshape(data8, title= "Bearish Engulfing", color=red, style=shape.arrowdown, text="Bearish\nEngulfing")
    if((C[i-1] > O[i-1] && O[i]>C[i] && O[i]>=C[i-1] && O[i-1]>=C[i] && O[i]-C[i]>C[i-1]-O[i-1]))
    {
    var Yazi = "\nE\nn\ng";
    Sistem.YaziEkle(Yazi, 1, i, Sistem.GrafikVerileri[i].Low, Color.Red, "Tahoma", p);

}
    //data9=(open[1] > close[1] and close > open and close >= open[1] and close[1] >= open and close - open > open[1] - close[1] )
    //plotshape(data9, title= "Bullish Engulfing", location=location.belowbar, color=green, style=shape.arrowup, text="Bullish\nEngulfling")
    if((O[i-1] > C[i-1] && C[i] > O[i] && C[i]>=O[i-1] && C[i-1]>=O[i] && C[i]-O[i]>O[i-1]-C[i-1]))
    {
    var Yazi = "\nE\nn\ng" ;
    Sistem.YaziEkle(Yazi, 1, i, Sistem.GrafikVerileri[i].Low, Color.Green, "Tahoma", p);

}
    //upper = highest(10)[1]
    //data10=(close[1] < open[1] and open < low[1] and close > close[1] + ((open[1] - close[1])/2) and close < open[1])
    // plotshape(data10, title= "Piercing Line", location=location.belowbar, color=green, style=shape.arrowup, text="Piercing\nLine")
    if((C[i-1]<O[i-1] && O[i]<L[i-1] && C[i]>C[i-1]+((O[i-1]-C[i-1])/2) && C[i]<O[i-1]))
    {
    var Yazi = "\nP\nL\ni\nn\ne" ;
    Sistem.YaziEkle(Yazi, 1, i, Sistem.GrafikVerileri[i].Low, Color.White, "Tahoma", p);

}

//data14=(((high-low>4*(open-close))and((close-low)/(.001+high-low)>=0.75)and((open-low)/(.001+high-low)>=0.75)) and high[1] < open and high[2] < open)
    //plotshape(data14, title= "Hanging Man", color=red, style=shape.arrowdown, text="Hanging\nMan")
    if((((H[i]-L[i]>4*(O[i]-C[i])) && ((C[i]-L[i])/(0.001f+H[i]-L[i])>=0.75f) && ((O[i]-L[i])/(0.001f+H[i]-L[i])>=0.75f)) && H[i-1]<O[i] && H[i-2]<O[i]))
    {
    var Yazi = "\nH\nM\na\nn" ;
    Sistem.YaziEkle(Yazi, 1, i, Sistem.GrafikVerileri[i].Low, Color.Purple, "Tahoma", p);

}
    }

Sistem.Cizgiler[0].Deger=a;
    Sistem.Cizgiler[1].Deger=b;
    Sistem.Cizgiler[2].Deger=line;

Sistem.Cizgiler[5].Deger = Sistem.MA(21,"Exp","Kapanis");
    Sistem.Cizgiler[6].Deger = MA2D;
    //Sistem.Cizgiler[6].Deger = Sistem.MA(100,"Exp","Kapanis");

Sistem.Cizgiler[7].Deger = Sistem.RSI(13);

Sistem.Cizgiler[8].Deger = Sistem.Liste(30F);
    Sistem.Cizgiler[9].Deger = Sistem.Liste(70F);

Sistem.Cizgiler[10].Deger= adxx;