Sayfa 238/350 İlkİlk ... 138188228236237238239240248288338 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 1,897 - 1,904 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    nasıl becerdiğini de anlatsaydın kısaca
    Kural 1) ne dedik! Asla Pes Etme!

Maymun ve tuzak

Asya’da maymun yakalamak için kullanılan bir çeşit tuzak vardır:

Bir Hindistan cevizi oyulur ve iple bir ağaca veya yerdeki bir kazığa bağlanır.

Hindistan cevizinin altına ince bir yarık açılır ve oradan içine tatlı bir yiyecek konur(genellikle muz).

Bu yarık sadece maymunun elini açıkken sokacağı büyüklüktedir.

Yumruk yaptığında elini dışarı çıkaramaz.

Maymun tatlının kokusunu alır, yiyeceği yakalamak için elini içeri sokar, ama yiyecek elindeyken elini dışarı çıkarması olanaksızdır.

Sıkıca yumruk yapılmış el, bu yarıktan dışarı çıkmaz.

Avcılar geldiğinde maymun çılgına döner, ama kaçamaz.

Aslında bu maymunu tutsak eden hiçbir şey yoktur.

Onu sadece, kendi bağımlılığının gücü tutsak etmiştir.

Yapması gereken tek şey, elini açıp yiyeceği bırakmaktır.

Ama zihninde açgözlülüğü o kadar güçlüdür ki, bu tuzaktan kurtulan maymun çok nadir görülür.

Bizleri de tuzağa düşüren ve orada kalmamıza neden olan şey, arzularımız ve zihnimizde onlara bağımlı oluşumuzdur.

Tüm yapmamız gereken; elimizi açıp benliğimizi, bağımlı olduğumuz şeyleri serbest bırakmak ve dolayısıyla özgür olmaktır!

Kural 2) Asla aç gözlü olma :D
    Buradaki yorumlarım ve tavsiyelerim kişisel görüşüme dayanmaktadır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir!

2.  Alıntı Originally Posted by Göktürk Yazıyı Oku
    Kural 1) ne dedik! Asla Pes Etme!

Maymun ve tuzak

Asya’da maymun yakalamak için kullanılan bir çeşit tuzak vardır:

Bir Hindistan cevizi oyulur ve iple bir ağaca veya yerdeki bir kazığa bağlanır.

Hindistan cevizinin altına ince bir yarık açılır ve oradan içine tatlı bir yiyecek konur(genellikle muz).

Bu yarık sadece maymunun elini açıkken sokacağı büyüklüktedir.

Yumruk yaptığında elini dışarı çıkaramaz.

Maymun tatlının kokusunu alır, yiyeceği yakalamak için elini içeri sokar, ama yiyecek elindeyken elini dışarı çıkarması olanaksızdır.

Sıkıca yumruk yapılmış el, bu yarıktan dışarı çıkmaz.

Avcılar geldiğinde maymun çılgına döner, ama kaçamaz.

Aslında bu maymunu tutsak eden hiçbir şey yoktur.

Onu sadece, kendi bağımlılığının gücü tutsak etmiştir.

Yapması gereken tek şey, elini açıp yiyeceği bırakmaktır.

Ama zihninde açgözlülüğü o kadar güçlüdür ki, bu tuzaktan kurtulan maymun çok nadir görülür.

Bizleri de tuzağa düşüren ve orada kalmamıza neden olan şey, arzularımız ve zihnimizde onlara bağımlı oluşumuzdur.

Tüm yapmamız gereken; elimizi açıp benliğimizi, bağımlı olduğumuz şeyleri serbest bırakmak ve dolayısıyla özgür olmaktır!

Kural 2) Asla aç gözlü olma :D
    olayı çözmüşsünüz tebrikler.

3. s . a hocam ak yatırım alısa al satarsa sat diye örnek kod yazabilirmisiniz

4.  Alıntı Originally Posted by Göktürk Yazıyı Oku

Evet arkadaşlar bir vade daha sonuna geldik, klasik vade sonu paylaşımları.

Bu sene başında 900 lira kalan param ve 1 lotla devam eden serüvenim 3 lota kadar çıkmış durumda, katlayarak devam ediyoruz bakalım, nerede patlayacak.

Aylık 5000 puan hedefim vardı şimdilik fazlasıla yerine getiriyorum,
    Ne dedik; Asla Pes Etme!
    tebrikler sn. göktürk
    manuel işlemmi yapıyorsunuz? yoksa robot/sistem mi var?

5.  Alıntı Originally Posted by matador38 Yazıyı Oku
    tebrikler sn. göktürk
    manuel işlemmi yapıyorsunuz? yoksa robot/sistem mi var?
    Öncelikle teşekkür ederim,

Manuel hiçbir işlem yapmıyorum, tamamiyle robot ne derse o, çünkü bizim para kaybetmemizin en büyük nedeni manuele bulaşmak ve bana göre;

1-)İçeriden bilgi edemiliyorsa(insider trading),
    2-)Haberleri önceden alma imkanınız yoksa,
    3-)Ve piyasayı yönledirecek para gücü sahip değilseniz,

Kesinlikle ve kesinlikle manuel işlem yapılmamalı,
    Çünkü piyasada artık inan 5 dakika sonra bile neler olacak kestiremiyorum, tamam kötü haberler geliyor piyasa çökecek dediğimde adamlar tek barla piyasayı 2-3 bin yukarı alıp daha sonrada sürebildikleri kadar yukarı sürüyorlar, yada tam tersi iyi haberlerde bi anda binlerce puan çakıp arkasından sonu gelmeyen düşüşlere gidiyorlar, biz buna shortcu yada longcu sıkıştırması diyoruz,
    O yüzden gerçek bir sistemci kesinlikle duygusal davranmamalı öngörü üzerinden işlem yapmamalıdır.
    Ocak ayının başında sağlam bir yükseliş trendi oldu isteyen açıp bakabilir, orda piskolojikl davranıp çok yükseldi daha fazla yükselmez dedim terse oynadım robotu kapatıp terse girmemle birlikte piyasayı dahada sürdükçe yukarı sürdü, ve bütün karımı alıp zarara soktu beni, ve margin call yeme noktasına geldim, zaten ilk vadeye bakarsanız kar oranım çok düşük, şubat vadeyi 240 tl ile kapatabilmişim, eğer o hatayı yapmasaydım, şuan daha yüksek lotlarla devam ediyor olurdum.
    Her ne kadar bunu yapmayacağız desekte hepimizin başına geliyor, sene başında yeni yıla kendimi şartlayıp daha ilk ayda böyle bir hata yapmam(robotun tersine olmam) beni piskolojik olarak sarstı ama kendimi tekrardan toplayıp sisteme bağlı kaldım.
    O yüzden eğer yukarıda dediğim şartlara sahip değilseniz boşuna piyasayla oynamaya kalkmayın,yoksa en ufak hatanızda kaldıraçlı piyasaya oldugu için hiç affetmiyor, tüm emeklerinizi bir anda alıp götürür acımaz, merhamet etmez, o sizinle oyun oynar.
    Ünlü borsacının dediği gibi; Kaldıraçlı piyasalar rus ruleti oynamaya benzer, nezaman sıra sana gelecek bilemezsin.

Ha şunu sororsanız robota manuel müdale ediyormusunuz, evet yeri geldiğinde robotu aç/kapa yapıyorum.
    Buradaki yorumlarım ve tavsiyelerim kişisel görüşüme dayanmaktadır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir!

6. Göksel bey bu haziran vadede yaptıgınız 3770 tl kaç ayda , kaç lotla yapıldı. Merak ettigim bu haziran vadedeki karınınız kontrat başı aylık kaç puana tekabül ediyor.

7. tebrik ederim mükemmel bir açıklama olmuş.

Başarılarının devamını diliyorum.

Albert Einstein' in bir sözü vardır.: " Bileşik faiz, evrendeki en güçlü kuvvettir. "
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

8.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Göksel bey bu haziran vadede yaptıgınız 3770 tl kaç ayda , kaç lotla yapıldı. Merak ettigim bu haziran vadedeki karınınız kontrat başı aylık kaç puana tekabül ediyor.

Tebrik eden arkadaşlara teşekkür ederim.

Sene başında yaptığım açıklamada 1600 küsür tl param vardı tek lotla giriş yaptım bunuda sonra manuel işlemim sonucu trent de ters yakalandım ve 900 küsürlere indi, 1 lotla devam ettim ve şubat vade sonuna kadar bütün zararımı çıkatıp üzerine 240 tl kara geçtim,
    Daha sonra nisan vadede martın sonunda, nisan başı gibi 2 lotla devam ettim ve
    Haziran vadeyide 3 lotla devam ettim, yani para olarak baktıgında evet mükemmel paralar diyemeyiz, yani adam 10 lotla tek seferde 3bin puan alsa benim bir vadede kazandığım paraya eşit ama puan olarak baktığımızda 900 tl lerden 3 bin tl lere gelmem bile 20bin puanlık kazancın sonucu, buda benim beklentilerimi puan bazında fazlasıyla karşılıyor.
    Yani kendim kaba hesap yaptığımda, aylık 5000 puan ve biraz fazlası kazanç söz konusu ki sene başında yaptığım açıklamada aylık 5000 puan hedefim olduğunu söylemiştim bunuda fazlasıyla yerine getirdim.
    Tabi piyasanın durumuna göre değişkenlik gösterebilir.
    Zaten faiz ve giderlere bakılırsa nekadar düşük miktarla ayakta olduğumda görülebilir.

Sayfa 238/350 İlkİlk ... 138188228236237238239240248288338 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •