Sayfa 245/350 İlkİlk ... 145195235243244245246247255295345 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 1,953 - 1,960 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1.  Alıntı Originally Posted by HALİL KALKAN Yazıyı Oku
    Mursevim merhaba, herkesin sistemi gibi benim sistemim de verilen koda göre kendi kendine al sat yapıyor vobda. Kullandığım sistem hızlı sayılabilecek bir sistem, fazla sinyal üretiyor. Daha bu işlerde çok acemiyim, umarım bir gün kendi kodumu yazabilirim.
    fxplus tan sankonun işlem yapıyorum ama hiç otamatik al satı denemedim.sistemim al dediğinde girip manuel alıyorum sankodan.

2. denediğinde artık vazgeçemeyeceksin

3. bendede bu ay kötüydü. sizlerin temmuz ve ağustosu puan ve işlem sayısı olarak nasıl?

4.  Alıntı Originally Posted by HALİL KALKAN Yazıyı Oku
    Son 3 gündür Robotla işlem yaptım, 18 poz açtı, 300 puancık topladı, işlem adedine göre komisyon / kayma 35 puan x 18 işlem adedi = 630 puan ederse, -330 ile bu üç günü hafif zararla bitiriyorum. Ama bu sonuç Eylül için iyi bir ışık verdi diye düşünüyorum. Ben kendim poz açsaydım kesinlikle zararım çok daha yüksek olurdu. Eylül ayı tamamlandığında 5 Bin, 6 Bin puan alırım diye umut ediyorum. Kısmet tabi.
    3 günde 18 pozmu? çok yüksek bi rakam, sistemini görmeden birşey diyemem ama okadar poz seni uzun vadede batırırı çünkü her işlem için aracı kuruma bedel ödemek zorundasın, öyle bedava değil ki işlem açmak, üstelik piyasanın durumuna göre her işlemde kayma yapabiliyor bazen kaymalar 25 puan değil daha fazla olabiliyor, yani gerçekte daha çok para kaybedebilirsin, 3 günde 18 poz uçuk geldi bana, benim sistem aylık ortalama 15-20 poz açıyor,genel standart da genelde bu miktarlarda oluyor, kullandığın sistemin ismine tıkla sistem performans bölümü var orda nekadar getiri olduğunu görebilirsin tabi buna işlem kayma ve komisyon bedelini eklemen gerekir, ozaman net sağlıklı sonuç ortaya çıkar.

Alıntı Originally Posted by mursevim Yazıyı Oku
    fxplus tan sankonun işlem yapıyorum ama hiç otamatik al satı denemedim.sistemim al dediğinde girip manuel alıyorum sankodan.
    Bunun için ücretli veri terminali(program) almanız gerekmekte, ve sürekli programın açık durması gerekiyor, elinizde bu iş için hazırda bilgisayar yoksa ücretli bilgisayar vpn diyoruz kiralayabilirsin, uzak bağlantıdan bağlanıp programı takip edebilirsin, cep telefonundan bile bağlanabiliyorsun.
    İdeal ile ilgili bilgi edinmek istersen;
    https://www.youtube.com/channel/UCE3...PaXxZjA/videos
    Bu videoları kullanabilirsin.

Alıntı Originally Posted by HALİL KALKAN Yazıyı Oku
    Mursevim merhaba, herkesin sistemi gibi benim sistemim de verilen koda göre kendi kendine al sat yapıyor vobda. Kullandığım sistem hızlı sayılabilecek bir sistem, fazla sinyal üretiyor. Daha bu işlerde çok acemiyim, umarım bir gün kendi kodumu yazabilirim.
    Senin içinde bu videoyu öneririm;
    https://www.youtube.com/watch?v=eTqPPUF6_cA
    Adamlar sistem tasarlamayı çocuk oyuncağı etmiş, ben idealgo hiç kullanmadım normal elle yazılmış kod kullanıyorum sadece vidoeda denk geldim, ama videoda gördüğüm kadarıyla gerçekten çok büyük bi yükü ortadan kaldırmışlar, böyle birşey olsun istiyordum ama bukadar çabuk beklemiyordum,düşüncemizi okumuşlar, gerçekten çocuk oyuncağı etmişler.
    İdealgo ekibini tebrik ederim.
    Buradaki yorumlarım ve tavsiyelerim kişisel görüşüme dayanmaktadır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir!

5. 18 islem varsa long short 70 yapar

Longdan shorta cift islem demektir.

Sizin yapmaniz gereken her sinyalden sonra porformans ve maliyet bilgisi ayni mi kontrol edin derim.

Ne kadar suredir kullaniyorsunuz
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

6. Matriksten ideale tasiyip 6 yillik verilerle optimize ettigim 1dk' lik cok islem acan sistemimim performansi agustos fena degildi. 61 islem olmus, getiri hesabinda 35 puan kayma uygulanmis haliyle 8400 puan neti var. Kayma 25 puani gecmiyor, 0 puan olan cok islem oldu. Sistemin topladigi puanlarin bir kismini matriks/ideal senkronizasyonu saglamaya calisirken alamadim.

Son 10 gunde canli islemlerle izlemeye alip testlerini yaptigim 5dk'lik, aylik ~12 islem acan 2.sistemim ise agustosta -4000 zarar yazdi (35 puan kayma dahil).

Tiberius ustadin kullanidigi tabirle; tasiyici frekans 1dk lik sistemime uygundu.
    Son düzenleme : 3c1a; 29-08-2019 saat: 23:14.

7. Önerilerinizi tabi ki dikkate alacağım, teşekkür ederim. Bugünkü işlemlerimde 11 al/ sat, toplamda 200 puan kayma göstermiş, bu beni bile şaşırttı. Ayın 27'sinden itibaren 3 günde 22 işlem olmuş (son yazımdan itibaren 4 işlem daha yaptım). Aldım 1. işlem, sattım 2. işlem, tekrar aldım 3. işlem ..., flat olmadığı için sürekli pozda ve böyle 22 işlem, belki 11 işlem demek daha doğru, bilemiyorum. ama yine de sayının fazla olduğunun farkındayım. Buraya grafik ekleyecektim ama beceremedim, 3 günde -175 zarar puan + kayma + Komisyon kadar zarar etmiş oldum. Bin puan civarı sanıyorum. Eylül'de devam etmeyi düşünüyorum, bu arada kod yazmayı falan bilmem, mevcut kodlar içinde oynayarak bir acemi sistem yarattım ilginize tekrar teşekkürler

8. Bu ay sadece 500 puan kar var

Sayfa 245/350 İlkİlk ... 145195235243244245246247255295345 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •