Sayfa 250/350 İlkİlk ... 150200240248249250251252260300 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 1,993 - 2,000 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

Alıntı Originally Posted by matador38 Yazıyı Oku
    slm arkadaşlar
    bu hafta sistemler nasıldı?
    son üç gün +2800 5 işem periyod 5 dk.

Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    aradığınız neydi hocam beklentiniz ?
    Est. hocam.
    Matriks bir kütüphane oluşturdu. Benim anladığım şekilde bir kütüphanemidir bilmiyorum. Ama merak ediyorum.
    İdealci olunca, idealdende bekliyoruz, bu sitedende. 5. konu başlığı kütüphane olabilir. Matematiksel işlemler olabilir mesela.

Ben bir robot şablonu istiyorum.
    Misalen
    iki farklı hesap, Anahtar,defa, sinyali geç kontrol etme (dakika veya saniye) emri geç gönderme,
    Başka neler olabilir?
    hepsi bir robotun içinde açıklamalı, isteyen istediğini kulansın.
    Yoksa ideal candır. Destek ekibide.
    Var yazmayı sevenler topluluğundanız.

3. Bu vadeyide böyle bitirdik, bazı yerlerde trend geliyor düşüncesiyle lot artırımına girince fena çarptı,
    Gerçi hatayı kendimde yada sistemde bulmuyorum, temmuzun ortasından beri piyasada can yok, yatay bi trend söz konusu,bazı yerlerde ani hareketler oluyor 4-5 bini buluyor sonra devamında yine yataya giriyor, şöyle bi 10- 15 bin puan patlayamadık gitti.
    Elbet sağlam trendler gelecektir diye düşünüyorum.
    Son vade kaldı, bakalım yılbaşındaki hedefimi gerçekleştirebilcekmiyim.
    Buradaki yorumlarım ve tavsiyelerim kişisel görüşüme dayanmaktadır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir!

4. sn. göktürk
    1 ocağa göre portföyününz % kaç büyüdü?

5.  Alıntı Originally Posted by matador38 Yazıyı Oku
    sn. göktürk
    1 ocağa göre portföyününz % kaç büyüdü?

Aslında portföyü lot artırım olarak hesaplıyorum, ocak başında 1600 tl param vardı 1 lotla oynarken(kalan 600 tl teminat) sene sonunda 10 lotla oynayabilecek hale getirmek istiyordum,yani 1-10 kazanç.
    Şuan için 5000 tl küsür param oldu yani 5 lot alabilirim buda benim için %500 kazanç demek.
    Çünkü ,ocak ortasında sistemi kapatıp büyük trende ters hareket edip, ilk hatayı orda yaptım, sistem şubattan itibaren 900 tl üzerinden değerlediirsem parayı 5 e katlamış vaziyette(yani lotu).
    Yukardaki kar/zarar raporu geçen ayın 24 üne kadar toplam net kar: 8,317 tl
    Aslında görev benim için başarılı olmuştu ana parayla birlikte 1 lotluk miktarı şubattan eylüle 10 lota katlamıştım,
    ama yine bu ay hata ettim, gereksiz ani hareketlerde aç gözlülükle yüksek lotlarla girdim 7-8 lotla çarpılınca karı baya götürdü.
    Sistem açısından bakarsam gayet tatminkar yani yıllık 1-10 kazanç gayet iyi,
    Ama benim disiplinim açısından pek iyi olmadı,
    Bunları yazmamdaki amaçda ilk hatamı söyledim, sistem kapatıp, sistem tersine hareket etmeyin,
    İkinciside asla yüksek kaldıraçla girmeyin teminatları iyi ayarlayın.
    Bunlar bana ders oldu,dersimi aldım, umarım burayı okuyan arkadaşlarda bu dersi alırlar,aynı hatalara düşmezler.
    Bakalım temmuzdan beri piyasaların yatay olması beni bu vade için tekrardan umutlandırıyor,
    Umarım yıl sonuna kadar tekrar ana parayı 10 bin tl üzerine atabilirsim,
    Seneye benim için çok farklı şeyler olur.
    Buradaki yorumlarım ve tavsiyelerim kişisel görüşüme dayanmaktadır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir!

6. tebrik ederim. çok iyi bi getiri. umarım bundan sonrası sizin için çok daha iyi olur. gelişmeleri de paylaşırsanız sevinirim

7. Bu ay 10 000 puan net getirisi oldu sistemin.

8. Yine destan yazmışım

Alıntı Originally Posted by hasan tahsin Yazıyı Oku
    Est. hocam.
    Matriks bir kütüphane oluşturdu. Benim anladığım şekilde bir kütüphanemidir bilmiyorum. Ama merak ediyorum.
    İdealci olunca, idealdende bekliyoruz, bu sitedende. 5. konu başlığı kütüphane olabilir. Matematiksel işlemler olabilir mesela.

Ben bir robot şablonu istiyorum.
    Misalen
    iki farklı hesap, Anahtar,defa, sinyali geç kontrol etme (dakika veya saniye) emri geç gönderme,
    Başka neler olabilir?
    hepsi bir robotun içinde açıklamalı, isteyen istediğini kulansın.
    Yoksa ideal candır. Destek ekibide.
    Var yazmayı sevenler topluluğundanız.
    Bende acaba dışardan bakan birisi ne gibi eksiklikler görmüş bizim görmediğimiz onu ölçmeye çalışıyorum aslında.

İdeal ekibine web site açıp bir eğitim seti oluşturulması gerektiğini söyledim daha önce. Hatta bir youtube kanalında eğitici kodlamayı da öğreten bir kanal açılabilir dedim. Bir tane eleman alın bu elemanın işi gücü bu olsun dedim. Bir nevi kıvanç bir nevi ufuk olmuş olacak. BU konuyu düşünüyorlar.

Ancak bir yandanda şu var. İnsanlar kod yazmaya veya öğrenmeye meyilli değil. Ortalama bu işe başlama aralığı 30-35 bu yaşlarda da çoğu kişi evli barklı işinde gücünde insanlar. Vakit ayıracak zamanları yok kodlama öğrenmek için yeterli motivasyonları yok hayat koşuşturması para kazanma çoluk cocuk geçindirme ve tabi karı dırdırından ben saatlerce okuyayım saatlerce video izleyeyimde bu işi çözeyim diyecek lükse sahip değiller. Ancak içimizden bizim gibi bu işi yapmaya hevesli ve herne şartta olursa olsun bu işi çözmek öğrenmek isteyen kişi sayısı %10 civarıdır. BU sebeple kodlamayla alakalı yapılacak eğitimler verimlilik açısından sadece %10'u kapsıyor. Geri kalan %90'ı biri bana hazır kazandıran bir robot eliyle bana teslim etsin bende darphanemle mutlu mutlu para kazanayım noktasında bakıyorlar.

BU sadece algo trade için değil hisse tarafında da görüyoruz. Twittera bakın 10 tane üstad var ancak takipçi sayılara baktığınızda 100 bin tane hazırcı var. Ben hazırcı beleşci diyorum onlara Nye tam tersi oluşmuyor. Niye 100 bin adet üstad olupta sadece 10 ar tane takipçisi olan hesaplar yok yada oluşmuyor. Çünkü beleşi hazırı seviyoruz tembeliz. Tembel olmayanlarında zaman problemleri var hayat şartları vesaire sebebiyle birilerinin akıl vermesi hise söylemesi veya sistem vermesiyle para kazanmayı ummaya çalışıyorlar.

Bunun haricinde matrikste sınırlar belli iken idealde bir sınırsızlık var. İdeal için temel mesele C# kodlamasını öğrenmek bunu öğrendiğinizde zaten ideal için ayrı bir eğitime neredeyse gerek kalmıyor. Bir kodlama dilinden bahsettiğimiz için bazı durumlar deneyimle oluşabiliyor. Yani örneğin bir algorıtma kurma eğitimi sadece mantığının nasıl olduğu öğretilebilir. Sonrası tamamiyle sizin tecrübenizle gelişecek birşey.

Verilecek hazır kalıplar sizi geliştirmez. Sadece günü kurtarır yarın başka birşey yapmak istediğiniz yine buraya yazmanız sormanız gerekir ezbere dayalı olur içindeki kalıpların numarlarını ve parametrelerini değiştirmekten öteye gidemezsiniz. Mesela verdiğiniz örnek tamamen algorıtma kurmayla alakalı bir örnek.

Verdiğiniz örnekteki algorıtma tek bir kalıpla oluşmuyor yani bana bunu kur deseniz farklı bir algorıtma mantıgıyla kurarım sezaiye söyleseniz farklı y koça söyleseniz farklı bır algorıtma ile aynı yapıyı yapar. Yani bir tane kalıp yok aslıdna bir sürü farklı algorıtmayla aynı yöntemi kurgulayabilirsiniz. Birisi daha kısa kurar birisi daha uzun kurar.

Kullanılan terimler aynı olacaktır. ancak algorıtması yani oraya giden yol farklı şekillerde olacaktır.

Bir sürü farklı mantıklarda robot kalıpları oluşturulsa bile bu sizin sisteminizde doğru çalışacağı anlamına gelmeyecektir. Sizin sissteminiz çok farklı bir mantıkla çaışıyordur. O sistemi bu hazır robot kalıbına sokarsanız sisteminiz saniyede 100 adet emir gönderebilir. SOnrasında yaw sizin verdiğiniz robot kalıbı bozuk bir sürü emir gönderdi batırdı beni dersiniz. Ancak aslında sizin kurgunuz yanlış kurgunuz bu robot kalıbına uygun değil.

Mantığı algorıtmayı bilmeyen biri hangi hazır robot kalıbının kendi sistemine uygun ve hatasız olacağınıda bilemeyecek. Bir yeri kolaylaştırıyım derken binlerce sorunla uğraşacak başka bir yan etki çıkabilir ve bunu düzeltmek hazır kalıp vermekten daha zor bir hal alabilir.

Ve dediğim gibi bu kalıcı bir çözüm değil. İnsanlar yeni fikirler aklına geldikçe mecburen onun hazır bir kalıbının olmasını bekleyecektir. Kimse kodlamalarda yazan mantığı anlamadığı ve sadece kopyala yapıştırla işini gördüğü için. yeni fikirler yeni kalıplar için yine çeşitli talepler ortaya çıkacaktır. Bunun sonunun geleceğini düşünüyorsanız yanılıyorsunuz. Bunu sonu hiç gelmiyor. Bir robot tasarlıyorsun. veriyorsun bakıyor bazı bölgelerde sıkıntı göruyor. Yaw hocam buna şunuda ekleyivermisin diyor. Onuda ekleyıveriyorsun. hmm fena değilde aslında şurayıda değiştirsek iyiymiş hocam birde sşunu ekleyiverirmisin. Tamam ekleyivereyim. Bu olmuşta aslında bir şöyle çalıştırsak daha iyi olabilir hocammmmmmmm hocammmmmmm yaw çok zahmet verdimde yaw surayı da soyle bi değiştirsek. HAYDAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA işim gücüm yok senin bir tane sisteminin çeşitli eklemeleriyle benmi uğraşıp duracam kardesım ne bu yaw. Bunun sonu asla gelmeyecek. Yaşadığımdan biliyorum. Şunu şunu yapıver diyorlar Yapıyorsun ardında birde buna kar al ekleyiver diyor ekliyorum bakıyor yaw stoplosta ekleyelim diyor eklıyorum. bakıyor takıp eden stoploss çevirelim diyor. onu yapıyorum. kestikten 5 sanıye sonra işleme girsin ekleyiver diyor eklıyorum. vade geçişlerinde nakıte geçsini ekleyiver diyor. eklıyorum. Bana faydası ne tüm bunlarla niye bu kadar vakit harcadım işim gücüm yokmu benim.

neyse bunla bir süre trade ediyor yatırımcı 5 ay sonra kapını çalıyor yaw hocam bu oncekı yaptıgımız robot iyi ama 200 bin puan uretıyor şunu şunu eklersek 250 bın uretecegını düşünüyorumda bi el atıversen uzaylılardan bana gelen bir indikator buldumda söyle bir inceledim güzel bir indikatormuş twttardan kıvanç anlatmış robotu çok hoşuma gitti bunuda koyuver. koyuyorsun bakıyor yaw bunu ekledık ama şu indikator fazla gelmiş onun işleme girmesini engellemiş içinden şu ındıkatoru cıkartsak mı ?

Aslında güzel oldu bu sekılde ama sankı kar al ıptal etsek daha iyi olacak gibi. birde kar alı ıptal edebilirmisin.

Buyur burdan yak bitmiyor AGA bitmiyor ekledıgım herşeyi geri siliyorum bam başka bir indikator sokuyorum talep ettiği şeyler bazan öyle zorkı kodu tamamen silip yeniden tasarlaman gerekiyor kurguyu ona göre kurman gerekiyor. herşeyi sıfırdan tasarlaman gerekiyor.

Yani bir kod yazdım onun üzerinden herşey tıkır tıkır eklenir diye birşey yok öyle birşey eklemen gerekiyor ki ta en bastan onu ayrıca belirtmen gerekiyor algorıtmayı kurarken onu basta belirtmediysen tüm kodu silip yeniden tüm satırları yazman gerekiyor.

Uzaktan nolacak kurulup geçecek sanırsın öyle değil. Algorıtma kurmayı öğrendiğinde dediğimi dah iyi anlayacaksın. Defalarca kez silip silip yeniden yazman gerektiğini öğreneceksin.

Tüm bu deneyimler zaten algorıtma kurarken nelerı düşünmen gerektiğini ve ona göre algorıtmayı bastan herşeye uyumlu bır sekılde kurgulaman gerektiğini ortaya koyacak.

Kısaca bir sürü öğrenmeniz gereken şey var. Bunun yerine idealgo modulunu alıp hazır hiç kodlarla ugrasmadan robot yaratabılırsınız yok ben daha gelişmiş birşeyler yapacam dıyorsanız.

ÖNCE ALGORITMA EĞİTİMİ Daha sonra C# eğitimi almanızı tavsiye ederim bu ikisi oturdugunda ki algorıtma eğitimi zamanla gelişen birşey bu iki eğitimden sonra ideal için ayrı bır egıtıme ıhtıyaç kalmıyor zaten ne yazman gerekiyorsa şakır şakır kodluyorsun idealde. Ne kalıbıymış kalıbı sen yazıp buraya yapıştırırsın. ))

TÜm bunların harıcınde asıl mesele binlerce farklı mantık ve kurguyla sistem oluşturmak olmadığı gerçeğini 3 yıl sonra anlayacaksın onlarca sistem geliştirir yüzlerce farklı kalıp yaratırsın. Ancak bir bakmışsın gelecekte calısmayacak bır sıstemler sürüsü ortaya çıkmış. Herşeyi kodlayabiliyorsun ancak gelecekte calısacak ve para kazandıracak sistemi bulamıyorsun BU sefer işin felsefesi ve bilimiyle baş başa kalacaksın. SOnra busayfanın değeri daha iyi anlaşılacak. Çünkü burada gelecekte calısabılecek sistem nasıl olmalı nasıl bir mantıgı içermeli nelere dikkat edilmeli gibi konulara daha çok değiniliyor önce doğru sistem nasıl yaratılmalı sorusuna cevap bulunmalı daha sonra o sistemi nasıl kodlanıra geçersin. ANcak doğru sistemi kurmayı bilmedikten sorna 100 lerce farklı sistemde kursan gelecekte başarı elde edemezsiniz.

Yararı olacaksa kıt bılgımle bir video hazırladım

Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Sayfa 250/350 İlkİlk ... 150200240248249250251252260300 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •