Sayfa 251/350 İlkİlk ... 151201241249250251252253261301 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 2,001 - 2,008 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    afyonkarahisar
    Gönderi
    791

21,10 - 01,11,2019 arası

2. aleks hocam tebrikler öncelikle fakat buradakı tam amaç nedir ?

Bu işin sonu nereye gidecek sizce yani Aylık ne kadar kar etseniz sizin için yeterli. Bunu istikrarlı bir biçimde yapabilecemisiniz.

Mesela babamda manuel işlemler yapıyor porfoyunun cok kucuk bir mıktarıyla şunu aldım bunu sattım 200 lıra kazandım gibisinden yarın zarar edıyor falan fılan.

Peki bu işin sonu nereye gidecek diyorum. böyle böyle kazanacam işte diyor. Ne kadar kazanacan ? 5 yıl sonra 10,000 TL oda herşey yolunda giderse E peki 10 bın lıra karnını doyuruyormu iyiki uğraşmışım ohh be 10 bınlira için su kadar mezıyete katlandım ama değdi diyebileceğin bir paramı diyorum. YOk işin sonunda iş aslında trade etmeye kalıyor.

Bir kitapta okumuştum bazıları borsada heyecan için girer para kazanmak veya kaybetmek önemli değildir onlar için dolayısıyla onlar bugun kazanır yarın kaybederler filan demişti.

Bende babamı onlara benzetirim bir amacı yok heyecan olsun meşgale olsun diye trade ediyormuş gibi.

Çevremde böyle insanlar çok fazla iş yerimdeki polis arkadaşım var. trade ediyor gunluk alıyor satıyor. Viop anlattım ooo çok riskli ya kaybedersen diyor. Bana seçeneklerı sun dedım ne yapayım dedım sen gibi bugun al yarın sat yapa yapa farzedelimki 50 bın TL kazandım benim için yeterlimi dedim ? değil en fazla bir tane araba çekersin altına. Benim istediğim bu değil ki. Benim amacım finansal özgürlük.

ben para kazanmaya geldim ciddi oyuncuyum sürdürülebilir ve yüksek kazanç peşindeyim. Ciddi bir para kazanamayacaksam ve bu kazanç sürdürülebilir süreklilik arz etmeyecekse kıbrısta poker oynamakta heyecan verici.

Amacım bir model oturtup bu model üzerinden istikrarlı şekilde pasif gelir elde etmek. Pasif gelir diyorum cunku calısmadan kazanmak istiyorum.

O bakımdan bir model test ediyorsanız bence sorun yok ancak yaw ben belirli bir kalıpla degılde kafama hıssıyatıma kendı analızlerıme gore ıslem yapıyorum ve bu analızler o ankı ruh halıme psıkolojıme gore degısıyor diyorsan sürdürülebilir kar edecegını sanmıyorum diyelimki sürdürülebilir olsun ancak bu kezde yüksek lotla işlem yapma imkanın olmayacakmış gibi görünüyor.

birde bu işi manuel uyguladıgın için sen çalışmadığın sürece üretim olmayacak. her gün para kazanmak için vakit ayırman gerekiyorsa bunun sonundada cıddı bır kazanç saglayamıyorsan kazandıgı parayı yemeye kıyabılecekmısın veya yemek için bir zamanın olacak mı ?

yani anlatmak istediğim şu video

Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    aleks hocam tebrikler öncelikle fakat buradakı tam amaç nedir ?

Bu işin sonu nereye gidecek sizce yani Aylık ne kadar kar etseniz sizin için yeterli. Bunu istikrarlı bir biçimde yapabilecemisiniz.

Mesela babamda manuel işlemler yapıyor porfoyunun cok kucuk bir mıktarıyla şunu aldım bunu sattım 200 lıra kazandım gibisinden yarın zarar edıyor falan fılan.

Peki bu işin sonu nereye gidecek diyorum. böyle böyle kazanacam işte diyor. Ne kadar kazanacan ? 5 yıl sonra 10,000 TL oda herşey yolunda giderse E peki 10 bın lıra karnını doyuruyormu iyiki uğraşmışım ohh be 10 bınlira için su kadar mezıyete katlandım ama değdi diyebileceğin bir paramı diyorum. YOk işin sonunda iş aslında trade etmeye kalıyor.

Bir kitapta okumuştum bazıları borsada heyecan için girer para kazanmak veya kaybetmek önemli değildir onlar için dolayısıyla onlar bugun kazanır yarın kaybederler filan demişti.

Bende babamı onlara benzetirim bir amacı yok heyecan olsun meşgale olsun diye trade ediyormuş gibi.

Çevremde böyle insanlar çok fazla iş yerimdeki polis arkadaşım var. trade ediyor gunluk alıyor satıyor. Viop anlattım ooo çok riskli ya kaybedersen diyor. Bana seçeneklerı sun dedım ne yapayım dedım sen gibi bugun al yarın sat yapa yapa farzedelimki 50 bın TL kazandım benim için yeterlimi dedim ? değil en fazla bir tane araba çekersin altına. Benim istediğim bu değil ki. Benim amacım finansal özgürlük.

ben para kazanmaya geldim ciddi oyuncuyum sürdürülebilir ve yüksek kazanç peşindeyim. Ciddi bir para kazanamayacaksam ve bu kazanç sürdürülebilir süreklilik arz etmeyecekse kıbrısta poker oynamakta heyecan verici.

Amacım bir model oturtup bu model üzerinden istikrarlı şekilde pasif gelir elde etmek. Pasif gelir diyorum cunku calısmadan kazanmak istiyorum.

O bakımdan bir model test ediyorsanız bence sorun yok ancak yaw ben belirli bir kalıpla degılde kafama hıssıyatıma kendı analızlerıme gore ıslem yapıyorum ve bu analızler o ankı ruh halıme psıkolojıme gore degısıyor diyorsan sürdürülebilir kar edecegını sanmıyorum diyelimki sürdürülebilir olsun ancak bu kezde yüksek lotla işlem yapma imkanın olmayacakmış gibi görünüyor.

birde bu işi manuel uyguladıgın için sen çalışmadığın sürece üretim olmayacak. her gün para kazanmak için vakit ayırman gerekiyorsa bunun sonundada cıddı bır kazanç saglayamıyorsan kazandıgı parayı yemeye kıyabılecekmısın veya yemek için bir zamanın olacak mı ?

yani anlatmak istediğim şu video

Bir maliyetlendirme robotu olmadıktan sonra manuel robottan fazla kazandırır.
    Her periyodda.
    Geniş aralıklı bir sisteminiz varsa ve doğru hissede iseniz 4 günde %50 yapılabilir. Misal soda 2 işlem. 4 günde 4 işlem lede bu yapılır. Misal garanti thyao kozaa.
    Stratejiniz bağlıdır.
    Birde yönün belirgenlistigi durumlarda
    Boga yada ayı piyasasında bu bir günde yapılabilir. Hissede %50 yapıldığını bilirim. %40 i ben yapmistim.Garan.da.bogada. %100 yapildigina ustamiz sahittir.
    Robotcularin yavaş sistem dedikleri sistemlerle ayda %100 yapmak zor değildir. Testerede bile. Bir arkadasim %100 de 20 gün diğeri %60 da üç beş işlem yaptı. ASELSAN THY ve dün sadece full Akbank long.

Kendimden orneklersem, garan, akbnk, vakbn, THY soda ve koza bazen şişe ttkom.
    Sadece THY 46 kademe zararda son iki gün 3 işlem. son bir hafta 60 kademe karda.
    Soda 29
    Koza 30
    Eregl -3 20 kademelik grafiğin dışına çıktığında tekrar oyunda olurum.
    Her hissenin portföyü ayrıdır bende.
    O yüzden
    Altın tarlası arayan arkadaşlar icin,
    Bir mov100 ve 200 bile sizi çok güzel yerlere getirebilir. Yeterki buna uygun strateji ve disiplininin olsun.
    Strateji güzelse zarardan korkmayın.

Şimdi Erhan beyin dediği açıdan bakarsak, ben bunu cepten değil bilgisayardan yazayim

Benim amacım her ay %100 ve vioptadır. Yani aslında %14.
    Yavaş bir sistemim var. 4 Kişiyle 10 içinde paylaşacağım bir sistem bu. Canlar çünki.
    %100 1-2-4-8-16-32-128 şeklinde gider. Ve bu matematik olayı, endeks hisselerinde kullanılır ve sizi kimse farketmez. Çüni hareketin içinde oluyorsun. İstediğiniz periyodda 5 den 60. kadar.
    Temel amacım ise temettü emekliliği filan değil. Finansal özgürlükten kasıtım yavas sistemle arada bir al-sat gönderebilmek.
    Uygulanabilirliği her hisse değişik periyodda kullanılırsa evet. Yoksa bankaların aynı hareketi tekrar ettiği durumlarda aynı yerde iki bankada işlem yapamam. Robotun sistemi var mı var. Ama robottan daha önce girip daha önce çıkabilirim. Bu kodlanabilirnir mi evet. Ama 3 gün gece rüyamda kodlar gördükten sonra biraz uzaklaştım kod işinden. Gene kafa yormaya başlarım belki.

Temel problem şu:
    Misalen bmk.da 300 kod çalışan arkadaş olsa bunalrdan 3-5.i kendini kurtarmıştır. Diğerlerinin eli boş.
    Desenizki her sene bu siteden 1000.lerce kişi geçti.
    Kaç kişi kurtardı kendini?
    5mi 10.mu?
    Alexis.in yazılarını okudum 2015. Yanlış hatırlamıyorsam.
    Sezai abi ve idealyarıdm(galiba) gece 24 .te atılan mesajlarını okudum. 600 sayfa. Teknik açıdan yardımlaşma bildiriler süper olmuş
    bb üstadım kaptanın. Sizin ihtimal.ler, ve anonim üstadın, eğer komutunu içiçe kullandığı ve sayıyuvarla ile çok güzel (ikisinide bende kullanıyorum,biraz daha değişik bir şekilde) 10 üzerinden 1 puan bunlaraydı.)

Sonuç 20 kişi kendini kurtarmışsa,o zaman insanların bu sayfaya bakmasına gerek yoktur şahsımca.

Ama insanlara şiddetle bmk.nın oto trendi tavsiye ederim. sırf onla bile para kazanılır.
    Anıl özekşinin dediği gibi "borsada para kaybetmek sanattır"

Misal ümit koç(saygılar) twitter.dan yatığı çok basit bir örneklemesi sistemin %10 arttırıp işlem sayısını düşürmeme sebep oldu.

Ama oda yok bir haftadır twitterda. Sitem değildir bu. Minnettarım bir kelime için,
    İnsanlar bilgiye aç. (stratejiye aslında) Hiçbir fikirleri yok.

Bursa entresan bir yerdir. Herkes borsacıdır bursada. Parasal büyüklüğünü bilmem, adet olarak fazladır.

#ideal.i bursayada bekliyoruz. a1 geldi. İnfo da gelir umarım.

Diğer konuya gidip yazmak istemiyorum. Onuda buradan yazayım.

Eleştiresel yazıp erhan bey.in cevap yazdığı konuydu. Ne bekliyorsunuz.
    Bir robot şablonu bekliyorum. İçinde yok diye bir kavramın olmadığı bir şablon.
    İnsanlar onun içinden istediklerini istedikleri biçimde alsın. Öğrensin.
    Çünki insanlarda bağılılık yapmış, Entresandır kaybettikleri halde bir umut diye gelip, paralarını fonlara bırakıp gidiyorlar.
    Bıraksınlar banane, ama içimizden kurtulanların sayısı 15-20 değil 150-200 olsun.

3 senedir twitterdayım, bmk ile robota eğildim.
    İnsanların önüne supertrend konmasından sıkıldım ben ya. Bayıyor.
    Dön dolaş "anonim üstadın paylaştığı supertrend" şeklinde. Bayıyor walla da bayıyor billada bayıyor.
    Aynı şey burası içinde geçerli. Geçmişteki 600 sayfayı okuyunca bakıyorsunuz herkes kayma hesaplama ile uğraşmış.
    Bir kişi açılış barı kullanarak bir sistem yapmamış.

Hani insanlar geçmiş forumu okuyacaksa tavsiyedir, okumasınlar.
    ne doluymuşum ama

Bir eleştirim de alexis üstadın işlemleri için olsun.
    Diğer karlara baktığımda sodadaki zarar fazla olmuş.
    Soda merakım şudur hangi gün bu zararı oluşturdu. 8.10-12.10 tarihleri arasındamı?
    Kademelerdeki boşluklarından dolayı sahol kchol gibi hisseler yerine
    garan thy sise gibi kademesi dolu olan hisselerde işlem yapılmalıdır bence.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    afyonkarahisar
    Gönderi
    791
    erhan bey hemşerim
    hasan tahsin bey
    merhaba

viop tan beklentiniz ? ne kazanırsam benim için yeterli ? sorularına cevap vereyim
    yaş 48 şuan hemen hemen 1,5 yıldır işsiizim (arasıra çalışşamda kayıtlı ve düzenli değil eş dost yanında harçlık çıkarmacasına )
    elimde devlet personel başkanlığının kamu iktisadi teşebbüsü ve bağlı kuruluşlarına kpss siz sınavsız açıktan atanabilme hakkımın olduğunu belirten resmi yazısı var ama maalesef 1,5 yıldır ak partiden sağlamn bir torpil bulupta ya bu arkadaşın böyle bir kanuni hakkı var bu adamın işini neden yapmıyorsunuz diye ilgilenecek birilerini bulamadım , kime söylediysem he he deyip atlattılar kimse seçmenin derdiyle sorunuyla falan ilgilenmiyor
    bu iş için sermayem yok desem yeridir 1050 tl ile başladım 4,000 tl ye çıktım şimdi 2,150 tl deyim
    benim amacım belli bir miktar sermaye bulabilirsem mevcut ssk mı ve harçlığımı trade ile çıkarabilirmiyimdi evet olabilirmiş bunu yapabilirmişim ,bu trade işinden para kazanaılabilinir

ailemden 45-50,000 tl gibi bir para denkleştirebilseydim bunu yapacaktım ama melesef bulamadım yanaşmadılar
    bulabilseydim aylık ssk mı yatırıp ( şuan ssk yatmıyor ) belli miktar da harçlığım çıksın yeter de artar benim için

kodlama bilgim sıfır düzeyinde
    canlı işlem olmayan çok kod denedim
    benim robot işlemlerinden çıkarımım şu robot işlemlerle enflasyon 15 iken portföye %30 kar yaptırabilmek başarı , portföye %50 kar yaptırabilmek çok çok başarılıdır

soda daki satış zararı 5,66 alış 5,51 satış 11 kontrat cuma günü içimden gelmeyerek kapamak istedim pozisyonu

Sayfa 251/350 İlkİlk ... 151201241249250251252253261301 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •