Sayfa 255/350 İlkİlk ... 155205245253254255256257265305 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 2,033 - 2,040 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1.  Alıntı Originally Posted by matador38 Yazıyı Oku
    Tesekkuler Matador hocam.

2. sayfa 3. paragrafta yazildigina gore aksam seansinda sadece limitli ve sartli emirler kullanilabilecek. Tek satir robot mevcut haliyle piyasa fiyatindan emir gondermekte. Tek satir kullanmayan kisilerin cogu da robotarini piyasa fiyatindan emir gondermesi seklinde kurgulasmislar diye tahmin ediyorum. Yani kisaca, robotunuzun surekli muzayede saatlerinde "piyasa", aksam saatlerinde "limitli emir" ile calisacak sekilde yeniden kurgulanmasi gerekecek!

Ideale onerim tum islem saatlerinde calisabilen piyasa ve/veya limit emir secenegi olan yeni bir tek satir robot olusturmasi olur.

2.  Alıntı Originally Posted by 3c1a Yazıyı Oku
    Tesekkuler Matador hocam.

2. sayfa 3. paragrafta yazildigina gore aksam seansinda sadece limitli ve sartli emirler kullanilabilecek. Tek satir robot mevcut haliyle piyasa fiyatindan emir gondermekte. Tek satir kullanmayan kisilerin cogu da robotarini piyasa fiyatindan emir gondermesi seklinde kurgulasmislar diye tahmin ediyorum. Yani kisaca, robotunuzun surekli muzayede saatlerinde "piyasa", aksam saatlerinde "limitli emir" ile calisacak sekilde yeniden kurgulanmasi gerekecek!

Ideale onerim tum islem saatlerinde calisabilen piyasa ve/veya limit emir secenegi olan yeni bir tek satir robot olusturmasi olur.
    Güzel bi konuya değinmişsiniz, teşekkür ederim.
    Tek satır robot kodların, dediğiniz gibi haliyle değişmesi gerekecek, yoksa işlemler havada kalır.
    Bu konuyu @Tiberius üstada iletmemiz lazım.
    Eminim bi çözüm getireceklerdir.

Birde sormak istediğim; bu tek satır robot kodunda anlık emir gönderimi oluyormu, yoksa barın kapanmasını bekliyormuyuz?
    Eğer yoksa, bar kapanışını beklemeden, sinyal geldiğinde gönderen tek satır robot tasarlanabilir mi?
    Ciddi anlamda kaymalar yiyebiliyoruz.Bu konuya da değinebiliriz.
    Buradaki yorumlarım ve tavsiyelerim kişisel görüşüme dayanmaktadır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir!

3.  Alıntı Originally Posted by Göktürk Yazıyı Oku
    Güzel bi konuya değinmişsiniz, teşekkür ederim.
    Tek satır robot kodların, dediğiniz gibi haliyle değişmesi gerekecek, yoksa işlemler havada kalır.
    Bu konuyu @Tiberius üstada iletmemiz lazım.
    Eminim bi çözüm getireceklerdir.

Birde sormak istediğim; bu tek satır robot kodunda anlık emir gönderimi oluyormu, yoksa barın kapanmasını bekliyormuyuz?
    Eğer yoksa, bar kapanışını beklemeden, sinyal geldiğinde gönderen tek satır robot tasarlanabilir mi?
    5 Saniyelik grafikler geldi artık.

Sisteminizi 5 Saniyeliğe çevirebilirsiniz.

Diyelim 5 dakıkalıkta 10-20 lik MA kesiştiriyorsunuz.

Bunu ekrana açın sağ tarafa sol tarafada aynı sistemin 5 Saniyeliğini koyun.

Daha sonra sinyaller aynı yere denk getirecek biçimde parametrelerinizi yükseltin.

Böylece 5 dakikalık sisteminiz tıpkı anlık çalışıyormuş gibi 5 saniyede aynı bar içinde aldırmış/sattırmış olursunuz. Bir nevi anlık sisteme dönüşür. Anlık sistemden tek farkı 5 Saniye beklemesi.

Tek satırlık robot kodunun mantığı kapanışı baz alması diye biliyorum 5 Saniyelik grafikte kapanıs bazlı olduğu için tek satırlık robotta problem çıkarmayacaktır.

Diğer bir konu ise tavsiyemi daha öncede soyledim.

Yeni bir vadeli endeks grafiği yaratılması yönünde bir opsiyon tanınması.

Yani

VIP-X030 grafiğine gece seansları eklebilir sıkıntı yok.

Sistemciler için şu yapılabilir.

SVIP-X030 grafiğine gece seanslarının hiçbir mumu dahil edilmez.

Böylece sistemlerimiz eski verilerle tam uyumlu halde çalışmaya devam eder ve revizyon yapmamıza gerek kalmaz.

Sistemimizin gece seanslarında davranışıyla eski şekildeki davranışı arasındaki performans kayıp/kazançlarını görebilir bu durumun lehimize/aleyhimize mi olduğunun ölçümünü kolayca yapabiliriz.

İsteyen SVIP-X030 kulanarak gece grafiklerini göremez eski şekilde devam eder.
    İsteyen VIP-X030 kullanarak gece grafiklerinide görür ve o şekilde sistemini kullanır.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

4.  Alıntı Originally Posted by Göktürk Yazıyı Oku
    ..

PHP Code:
    var Sistem.RobotViopAktif("SistemAdi""BazSembol""EmirSembol""Periyot"Miktar"SANIYE"0)

//-SANİYE verisi girilmiş ise, herhangi bir barda sinyal geldiği zaman, barın kapanması beklenmeden emir (barın kapanmasına, girilen kadar saniye kala) gönderilir. 
    Tek satir robot ile 1dk lik grafik verisi uzerinden kapanisi beklemeden anlik emir gondermek mumkun. Ancak bar kapanisi olmadan sinyal kesinlesmeyecegi icin ayni bar icerisinde fazlaca al/sat emri gorulebilir. SANIYE degerine en yuksek 60 degeri atanabildiginden dolayi 1 dk uzeri periyotlarda calisan sistemlerde bar kapanisinin sadece son 60 saniyesinde anlik emir gondermek mumkun.
    Son düzenleme : 3c1a; 24-11-2019 saat: 22:09.

5.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku

Yeni bir vadeli endeks grafiği yaratılması yönünde bir opsiyon tanınması.

Yani

VIP-X030 grafiğine gece seansları eklebilir sıkıntı yok.

Sistemciler için şu yapılabilir.

SVIP-X030 grafiğine gece seanslarının hiçbir mumu dahil edilmez.

Böylece sistemlerimiz eski verilerle tam uyumlu halde çalışmaya devam eder ve revizyon yapmamıza gerek kalmaz.

Sistemimizin gece seanslarında davranışıyla eski şekildeki davranışı arasındaki performans kayıp/kazançlarını görebilir bu durumun lehimize/aleyhimize mi olduğunun ölçümünü kolayca yapabiliriz.

İsteyen SVIP-X030 kulanarak gece grafiklerini göremez eski şekilde devam eder.
    İsteyen VIP-X030 kullanarak gece grafiklerinide görür ve o şekilde sistemini kullanır.
    Aksam seanslarinda robotlarimi calistirmayip, seans boyunca olan islemleri yok farz ederek bir sure izlemede kalmayi dusunuyorum. Onerdiginiz bicimde ideal tarafindan yeni bir grafik kodu olusturulmasi gecis doneminde isimizi kolaylastircaktir. Ideal umarim onerinizi dikkate alir. Hic birsey yapilmazsa bear hocamin paylastigi cozum elimizin altinda duruyor.

Ben matrikste islem yapiyorum emiri baglarken alim satimi piyasa seklinde giriyorum, idealde su an bu gece seansinda kullanilacak emir tipi olan limit ve sarta bagla emir olarak bi emir secenegi varmi su an??
    DUHUL 2007...
    BİZİ BİLEN BİLİR....

7.  Alıntı Originally Posted by 3c1a Yazıyı Oku
    Aksam seanslarinda robotlarimi calistirmayip, seans boyunca olan islemleri yok farz ederek bir sure izlemede kalmayi dusunuyorum. Onerdiginiz bicimde ideal tarafindan yeni bir grafik kodu olusturulmasi gecis doneminde isimizi kolaylastircaktir. Ideal umarim onerinizi dikkate alir. Hic birsey yapilmazsa bear hocamin paylastigi cozum elimizin altinda duruyor.
    valla genel anlamda konustum da sistemci pazarı %5 ya ediyor ya etmiyor dediler. Yani çok az kişiyiz. Hani böyle birşey yapmaya uğraşırlar mı ne kadar iş yükü yükler yüklemez analiz edecekler bir karara varacaklar umarım istediğimiz şekilde bir gelişme olur. Sonuç olarak bu bir insiyatif.

Şimdi uzun vadede bu grafiklerin yanına birde pay vadeliler vesaire gibi başka başka grafikler içinde aynı talep oluşacaktır.

Her biri ayrı ayrı programlanmak durumunda kalacaktır. Bu durumu nasıl otomatize edecekler. Bir bağlatı problemınde veri kesintisinde ne gibi sorunlarla karşılılacak bunun sorumlusu kim tutulacak gibi detaylar var.

Şu anda sorumlu hep BİST niye veriler oradan geliyor ve oldugu gibi yansıtılıyor fakat yeni bir endeks yaratıldıgında bunun versi önce bistten ideale idealdende eksiltilmiş biçimde bize gelecek. Bir hata bir yanlışlık yapılıp kazara gece verileri geliverirse herkesın robotu sapıtıverir sonradan düzeltseler bile. Sorumlu ideal terminali olarak görülecektir.

Serverlarda 2. bir veri bankası oluşacak Başında S kodlu olan Bunlar her bir periyodu için yani 1-5-30 GUN vesaire için ayrı ayrı datalar tutulacak. Yani azınlık olan %5 yani bizler buna ne kadar ihtiyaç duyuyoruz. Konuyu açmasak kimsenin birşey diyeceği yokmuş Gibi.

BENİM uykularım kaçtı bu gece saatleri haberinden sonra ancak sistemcilere bakıyorum hiçbirinde kaygı yok gibi. Biran için tüm topıkteki sistemciler ya battı çekti gitti hepsi yada ciddi bir yatırımları olmadıgı için kimse sallamıyor bu olayı diye düşündüm.

Herhalde benden başka ideale bu konuda ne planladıklarını soranda olmamış.

Bizim için çok önemli bir konu. GECE dataları eklenirse ve opsiyon tanınmazsa işimiz çok zor, akşam flata geçsek bile indikatorlerımızı etkileyecek. Modellerimiz bozulacak. Yeteri kadar GECE verisi elde edene kadar yeni sistem tasarlamak ve bu sistemlerin istatistiklerine güvenmek oldukça zor olacak.

Yeteri kadar gece veriside kimbilir kaç yıllık Kimiisine göre 2 yıllık kimsine göre 5 yıllık. Kaldı ki bu veriler geldiği an belkide geçmiş verilerimizin hepsini çöpe atmak durumunda bile kalabiliriz.

Bu durumda matrıkstekiler gibi 6 aylık verilerle overfitting sistemler tasarlamaya başlar gelecek ayda batarız.

Hadi bu çok pesimist oldu. İyi tarafından bakalım.

Bu veriler belkide sistemlerimizi okadar bozmayacak aksine sabah açılış gapleri yemekten bir nebze kurtaracak diyebiliriz.

İyiye yormaya çalışıyorum da abi fiyatlamanın ve hacmın yetersiz olacağını inanıyorum. Olayın iyi tarafından bakmayı mantıklı görmüyorum çünkü kendim dahi inanamıyorum. DOW ve DOLARA bakıp endeksı fiyatlamaya calısacaklar bu iki parametre fiyatlama için ne kadar yeterli bari pay vadelileride açsalardı BİST30 değilmi fiyatladığımız şey abi şimdi neye dayanarak BİST30 fiyatlayacaklar SAÇMA!!!

Fiyatlamanın doğru olmayacağı bilindiği için hacimsiz bir piyasayla karşı karşıya kalacaz. Buda ikinci bir sorun saçma sapan bar uzamaları cins cins hareket dahi olabilir.

ÖFF öFFFF Tam parayı vuracam diyom önüme taş koyuyorlar arkadaş ne çektim bee

Alıntı Originally Posted by devran42 Yazıyı Oku
    Ben matrikste islem yapiyorum emiri baglarken alim satimi piyasa seklinde giriyorum, idealde su an bu gece seansinda kullanilacak emir tipi olan limit ve sarta bagla emir olarak bi emir secenegi varmi su an??
    su an bekleyen emir yok diye biliyorum algo tarafında. Zaten bar kapanmadan emır yollayamıyorsun kı nasıl olacak algoları degıstırmen lazım.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

8. 1-2 sene önce bu forumda çokca konuştuk
    fiyatlı emir gönderme seçeneği var , hatta bistech geçişinde değişimler vardı uygulanması gereken falan , sorunsuzca yapıldı
    orada sorun yok ama ilerisinde belki var
    emir açıkta kalırsa beklerse falan
    idealin bekleyen emir okuma yöntemi var, ayrıca C# ın bütün yetenekleri de elinizin altında
    borsa gibi bir kurtlar sofrasında , kazancınızın başkasının kaybından gelmesi gereken bir dünyada başkalarından hap gibi çözümler beklemek bence biraz yersiz
    ideal datanızı sağlıyor emrinizi iletiyor . finansal sorumluluk getirecek yükler üstlenmesini beklememek lazım bence

Sayfa 255/350 İlkİlk ... 155205245253254255256257265305 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •