Sayfa 264/350 İlkİlk ... 164214254262263264265266274314 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 2,105 - 2,112 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1. Sistemcilik açısından bayağı sıkıntılı günler geçiriyoruz,
    Yani sizi bilmemde bende durum onu gösteriyor,bu nedir ağa anlam veremedim,piyasa ölmüş resmen, ağlayanı yok!
    Temmuzun ortasından beri yatay bi piyasa vardı, şimdi iyice abarttılar son 2 haftadır, 2-3 bin puan aralığında sıkışmış piyasa beni mahvetti,
    Margin yiye yiye bi hal oldum,ha şurdan döner ha burdan döner,sene başında 1 lotla başlangıç yaptım 8 lota kadar çıktım hemde temmuz ayına kadar, 8 lotla oynarkende düşe düşe artık 3 lota kadar inmek zorunda kaldım,
    Bu kadar içler acısı piyasa beklemiyordum.
    Bu tarz piyasalar için de yeni bi sistem geliştirdim,
    Artık bu yeni sistemle yeni yılda,
    Ya benim için yeni yıl olacak, yada artık son.
    Buradaki yorumlarım ve tavsiyelerim kişisel görüşüme dayanmaktadır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir!

2. Valla göktürk 1 lottan 8 e çıkıyorsan bu müthiş bir kazançtır.

Hemen 3 lot parasını sistemden çekip ,

5 lot parası hesapta bırakıp 2 lot işlem yapsan bence yılı kazançlı kapatirdin,

Umarım tekrar kazanirsin....

3.  Alıntı Originally Posted by oralet Yazıyı Oku
    Valla göktürk 1 lottan 8 e çıkıyorsan bu müthiş bir kazançtır.

Hemen 3 lot parasını sistemden çekip ,

5 lot parası hesapta bırakıp 2 lot işlem yapsan bence yılı kazançlı kapatirdin,

Umarım tekrar kazanirsin....
    Aynen öyle ama piyasada hesaba katmadığım birşey oldu, çok uzun süre yatay kaldı,
    Bu kadarını beklemiyordum,
    Tekrardan alırım sistemime güveniyorum, yeni sistemimde buna da çare ürettim,
    Bunun da üstesinden gelirsem, artık benim için engel kalmayacak,son engelide aşmış olacağım,
    Düşük lotla oynadığım için pek dert etmiyorum, amacım zaten sistemcilikte yapabilecekleri görmekti.
    İyi temennin için teşekkür ederim.Umarım daha iyisi senin olur.
    Buradaki yorumlarım ve tavsiyelerim kişisel görüşüme dayanmaktadır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir!

4. Sistemine göre değişiyor gokturk.

Farklı işlem sayılarıyla bak aynı bolgelere genellikle hızlı zarar edıyorsa yavaşlar kar ediyordur yavaslar zarar ediyorsa hızlılar kar ediyordur.

En kötü ihtimalle hızlı çarpılıyorsa yavas tek sınyal acıp 0 k/z yaratarak parayı korumus olur.

Bunların arasındakı farklılıkları deneyımlersen doğru zamanda doğru yerde olmayıda öğrenirsin.

Benim sistemimde aktif al gülüm ver gülümlerle geçiyor gerçekten sınır bozucu ancak cıddi bir geri çekilmede yok. Parayı korumaya calısıyor diyelim. Şimdi artık yıl sonuda geliyor yani yarın mb bankası kararından sonra hareket oldu oldu olmadı bu seneyı unut uyuz uyuz bır pıyasa goruruz genelde yıl sonları uyuzluyor pıyasa.

Ancak bildiğimiz birşey var oda piyasa bu sekilde bir yerde tıkanırsa bir patlama geliyor. O patlamayı kaçırmamak lazım.

Birde sistem olayında lot düşürmek en berbat iş. riski doğru ayarlayamamışsın demektir bu. 8 lotla zarar yazıp 3 lotla kazanmaya calısırsan bu ıs matematıksel olarak karlı gıbı gorunmuyor.

Yapman gereken şey basit bu tarz yatayların uzaması durumu sık sık karsılasıyorsan. teminatı bıraz fazla tut azına kadar kaldıraçla girme 12 bin lıran var ve 8 lotla giriyorsa 6 ile devam edıver kaldıracı 1 2 diş düşür. geri çekilme devam ederse lot düşürmek zorunda kalmazsın para kazandıkça kaldıracı korudugun surece bileşke yapabilirsin.

Tahmın edıyorum zaten bu tarz bır temınat ayırdın ancak evdeki hesap çarşıya uymadı. O halde bu stratejın calısıyor ancak para yönetimin doğru degıl anlamı cıkar demekki teminat olarak ayırdıgın mıktarı bıraz daha fazla tutman gerekiyordur.

Yaptıgımız iş istatistik matematik ve bilim içerdiği için elde ettiğin kötü ve iyi sonuclara bakıp hataları düzeltip tekrar devreye alınarak daha ıyıye dogru yol alınabılecek bır ıs.

Hani şöyle düşün Bir araba üretiyorsun dıyelımkı bu aracın motorunun 95 derece uzerıne cıkmaması lazım yoksa motor patlıyor 1. denemeyi yapıyorsun 300 km sonra patlıyor motor. Bunun sebebı ne verıler elınde bakarsın su tesısatı sıkıntı daha kalın ve genıs borular lazım onu duzeltırsın tekrar test edersın 500 km de patladı. Sorun ne efendım pıstonların şekli yanlıs su sekılde cevırırsen daha iyi rüzgar alır boylece ısı yukselmez. Ona gore tekrar retir tekrar alırsın gibi gibi yaptıgımız iş böyle bir iş veriler ışıgında yanlısları duzelte duzelte yanı aslında arge yaparak daha ıyıye dogru yol alabılıyoruz. Bu işin güzel tarafı bu.

Diğer türlü elınde bır verı olmuyor manuel trade ederken neye gore aldın ne hatası yaptın algın ne durumdaydı mehmetın analizi kafanımı karıstırdı iş yerinde ahmet buradan alınmaz demesı senin pozisyonunu nasıl etkiledi. Okadar cok parametre ve değişken varkı bu verilerde beynimizin bir yerlerde cd ye kopyalayıp bilgisayara atıp sorun suradaymıs dıyemıyoruz. haliyle hatayı tespit edip duzeltme sansın neredeyse yok. Zaten o ankı ruh halını duygularını ve algılarını anlama ıhtımalın bıle yok.

İşin özü yatırımcımı dersın trader mı dersın bılmem her kim olursan ol alım satım kararlarını geçmişe dönük veriler ışıgında inceleyip hatalarını gorup tekrarlammamak üzerine kurmalısın. Bunu yapabılmek ıcınde sıstematık bır bıcımde yatırım tarzı benımsemelıyız. Ki elde ettıgımız veriler analiz edilebilir olmalı.

İnsan beyni herşeye bir parametre olarak atayıp olaslık atıyor. Dolayısıyla hata hangi parametre tespit edemiyorsun.

İş yerinin maaşı 2 gun geçiktirmesi beynıne bır parametre olarak giriyor. Hmm maaşımı gecıktırdıler acaba ekonomı kotumu daha once hıc gecıktırmezlerdı ozman demekkı borsa düşecek bu parametreye %2 ağırlıkla şort yonlu pozisyon veriyor beyin. bloomberg ızlerken barıs ozcan ekonomıde kotuye gıdıs bencede devam edıyor dedi. Hmm beyin hemen parametre atıyor barıs ozcan parametresı %0,02 ihtimalle şort ataması yaptı.

beyin oyle bır calısıyorkı sız deyın 100 ben dıyeyım 200 parametre. Ekrana bakarken uzaklara dalıyorsun geçmiş günlere gidio aralık ayını hatırlıyorsun. bundan 5 yıl once izlediğin blommberg anısı aklına gelıyor orada birilerinin aralık aylarında genellıkle borsa düşer dediğini hatırlıyorsun beyın hemen bunu parametre olarak alıp %3 agırlıkla ŞORT hanesine yazıyor.

Falan yanı bır suru parametre beynıne boyle işliyor sonra yarın ekran başına gecıp bu parametrelerın ürettiği toplam long ve şort agırlıgının hangisi fazla ise o yönde pozısyon acma eğilimi gösteriyorsun. Beynimizin atadıgı tum parametrelerı bır yere not alıp hangı parametre yanlıs karar aldırıyor olcemeyecegımız kadar cok parametre oldugu ıcın su parametreyı eleyeyım dıyemıyorsun. Rasyonel kararlar alamıyorsun halıyle başarı elde etme ıhtımalın cok zayıf. Bır basarı elde ettsen bıle bunun tesadüf olup olmadıgını anlayamayacaksın.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Bugun nefes aldik cok sukur )
    DUHUL 2007...
    BİZİ BİLEN BİLİR....

6. Erhan hocam yazınız için çok teşekkürler, elinize sağlık, sizin bütün yazılarınızı keyifle okuyorum.
    Yazmış olduğunuz yazılardan sadece muhatap aldığınız kişi değil, tüm forum istifade ediyor,
    Yani bizim her yanlışımız, aslında potansiyel olarak her sistem kullanan kişilerin başına gelebilecek şeyler,
    Ben sadece ocak ayında sistem kapattım, daha doğrusu ocaktaki büyük trende ters oldum, ağzımın payını aldım, o günden sonra bir daha sistem kapatmadım,
    Şimdide hatamın en büyük payı, teminat ayarlayamamaktan kaynaklandı,
    Her bir kaç puanlık harekette tamam dedim bu sefer trend başlıyor, lot yükselttim, terse dönünce de piyasa bana bir kez daha dersini verdi, ve bu yatay süreçte uzun sürdükçe habire lot düşürerek yoluma devam etmek zorunda kaldım.
    (Geçenlerde de ufak bi aksilikle karşılaştım, aracı kurumun şifre değiştirme süresi dolmuş, sistem sat sinyali vermiş ama sistem satmamış, bende trend gelebilir düşüncesiyle hemen şifre değiştirip en dipten sisteme bağlanmak zorunda kaldım, sonra piyasa tekrar yukarı ve testere devam, hem puanı kaçırdım hemde gereksiz yere fazladan puan yedim.)
    Bundan sonra yatay piyasalar içinde geliştirdiğim sistemim var, kaldıraç düzenlemesi yaptım, daha sistematik gideceğim, bakalım her şey düşündüğüm gibi olursa seneye bir çok hatadan arınmış olarak devam edeceğim, bakalım ondan sonra bizleri ne bekleyecek.
    Bu sene içinde biraz umut bugün başladı gibi, eğer bu trend noel rallisine dönerse en azından kaybettiğimi bi miktar geri alırım, yılı yinede iyi bir sonuçla kapatabiliriz.
    Bekleyelim görelim.

7.  Alıntı Originally Posted by Göktürk Yazıyı Oku
    Erhan hocam yazınız için çok teşekkürler, elinize sağlık, sizin bütün yazılarınızı keyifle okuyorum.
    Yazmış olduğunuz yazılardan sadece muhatap aldığınız kişi değil, tüm forum istifade ediyor,
    Yani bizim her yanlışımız, aslında potansiyel olarak her sistem kullanan kişilerin başına gelebilecek şeyler,
    Ben sadece ocak ayında sistem kapattım, daha doğrusu ocaktaki büyük trende ters oldum, ağzımın payını aldım, o günden sonra bir daha sistem kapatmadım,
    Şimdide hatamın en büyük payı, teminat ayarlayamamaktan kaynaklandı,
    Her bir kaç puanlık harekette tamam dedim bu sefer trend başlıyor, lot yükselttim, terse dönünce de piyasa bana bir kez daha dersini verdi, ve bu yatay süreçte uzun sürdükçe habire lot düşürerek yoluma devam etmek zorunda kaldım.
    (Geçenlerde de ufak bi aksilikle karşılaştım, aracı kurumun şifre değiştirme süresi dolmuş, sistem sat sinyali vermiş ama sistem satmamış, bende trend gelebilir düşüncesiyle hemen şifre değiştirip en dipten sisteme bağlanmak zorunda kaldım, sonra piyasa tekrar yukarı ve testere devam, hem puanı kaçırdım hemde gereksiz yere fazladan puan yedim.)
    Bundan sonra yatay piyasalar içinde geliştirdiğim sistemim var, kaldıraç düzenlemesi yaptım, daha sistematik gideceğim, bakalım her şey düşündüğüm gibi olursa seneye bir çok hatadan arınmış olarak devam edeceğim, bakalım ondan sonra bizleri ne bekleyecek.
    Bu sene içinde biraz umut bugün başladı gibi, eğer bu trend noel rallisine dönerse en azından kaybettiğimi bi miktar geri alırım, yılı yinede iyi bir sonuçla kapatabiliriz.
    Bekleyelim görelim.
    forumdaki yazıları şöyle baştan sona okusak zaten kendi kendini tekrar edip duruyor. Hep aynı terane mudahle sistem tersi işlem yanlış kaldıraç yatay piyasa başımıza gelen olmadık öngörülemez problemler wps kapanması şifre süresi vb gibi.

sorunlar hep aynı ancak bunları yaşayıp bırdaha dıkkat edecez ve diğer sistemciler bakın bunlara dikkat edin denmesine rağmen her sistemci bu sorunları tekrar yaşıyor yaşayıp deneyım kazananlarda aynı hataları bir süre sonra tekrarlıyor. Çok garip bende dahilim yani bunların içine.

yeni yıl hepimiz içi iyi geçer bende yeni bir heyecan içerisindeyim 2020 yılında yenı sıstem start verecek bakalım yıl sonunda nerede olacaz göreceğiz.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

8.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Öncelikle hisse tarafı için algo tradenin sağlıklı olduğunu sanmıyorum. Piyasa tek yönlü kaldıraç imkanınızda yok. Yatay piyasada ciddi zararlar yazacaksınız düşen piyasa da zaten parayı koruyabilirseniz şükredin. Tek kazanç yukarı yönde hareket olması. Yani baktığınız zaman matematiksel olarak 3/1 şansınız var.

Ayrıca veriler ve alım satım sayısı yetersiz. İşimiz istatistikle doğrudan orantılı oldugunu düşünürsek. Ne kadar fazla işlem ne kadar uzun data o kadar tutarlı ve güvenilir sonuçlar ortaya çıkacaktır.

O sebeple paylaştığınız sistem ve performans aslında biraz anlamsız kalıyor.

Bence hisse tarafında sadece temel analizle bile algorıtmalardan daha sağlıklı getiriler sağlarsınız. 3/1 olan şansınızı zorlamanın manası yok.

Pay vadelilerde işlem yapacaksanız iş değişir hem kaldıracın gücü hemde pay vadelilerdeki oynaklık bist30 dan daha fazla. Sadece yatay piyasada kaybedeceğiniz için kazanç olaslılığınızı 3/2 ye çıkarmış olacaksınız.

Yok ben illede hisse tarafında işlem yapacam diyorsanız. BİMAS hissesini alıp tutmaktan daha fazla getiri sağlayacak bir algorıtma yazın BİMAS hissesine. Uzun süre yatay kalmıs ve büyük hareketler çizen hisselerde hep olumlu sonuçlar göreceksiniz. Ancak totalde yukarı giden ancak yavas yavas giden büyük hisselerde BİMAS FROTO vb malesef algorıtmalarınız tek yonlu calıstıgı için verimli getiriler üretmeyecektir. Yani attığın taş kurbağayı ürkütmez.

İllede yinede hisse dersen algorıtma işini bırak gel temel analiz öğretelim. Hisse tarafından konu açıldığı için göstereceğim. Teknık meknık yok algo yok sadece bilanco karlılık vb analizine dayanarak tam 8 yıldır kendımı deniyorum. Kafaya göre satmak yok Kafaya göre almakta yok mehmet dedi diye satmak yok. Sadece temel göstergeler ve bir sonrakı bılanco donemıne göre alıp sattığım kendımce bir kural ve strateji geliştirdim. Sürekli test edip duruyorum.

Alış tarihleride yazmakta.

Ocak 2019 da da Sadece JANTS vardı. Onu satım bunları aldım. Aslında bu portfoyde de Sadece ODAS vardı. Ancak twitterda yayınladığım için riski biraz düşük tutma bağbında birden fazla hisse alarak yayınladım. Hepside sadece temel analiz içeriyor daha eski arşivlerde var jantsanında resmı var ama arşivden iki saat araştırmak istemedim.

Hisse tarafı benim için BANKO öyle görüyorum çünkü uzun süredir test ettim stratejimi çok rahatlıkla yıllık ortalama %50 getiri elde edersin bileşkeyle çok daha büyük olacaktır. Son 5 yıldır bir fiil algorıtmalarla uğraşsamda bir yandanda çaktırmadan hisse tarafında sürekli temel analiz stratejimi test etmeye devam ettim. son 6 yıldır hiç hisse senedi yatırımı yapmama rağmen bilanco programına her yıl 500 TL ödeme yapıyorum sırf Ar-ge amaçlı.

İllede Hisse diyorsan gel bunu öğretelim.

Ha bu arada sürekli benim birşeyler biliyormuşçasına konuşuyor olmam her zaman bana danışacağınız bana soracağınız en çok ben bilirim gibi bir iddiam yok. Öğretmeyi anlatmayı sevdiğim için soruları üstlenip cevap yazıyorum. Bu buradakiler hiçbirşey bilmiyor herşeyin en iyisini erhan biliyor anlamına gelmez gelmemeli de benim tek farkın cevap vermekten ve öğretmekten haz almam. Birde kanıtlarla hareket etmeyi seviyorum. Yoksa kimseye hava atmak derdinde değilim. Hoşuma gitmiyor desem yalan söylerim başarımı göstermek hoşuma gidiyor.

Aynı şekilde başarısızlıklarımı da dile getirmekten çekinmem defalarca kez direkten döndüğümüde zaten bu sayfalarda okumuşsunuzdur Herneyse yani kısacası buradaki diğer arkadaşlara haksızlık etmeyelim onlarından görüşleri varsa benden farklı düşünüyor olabilirler onların yöntemlerinide dinleyebilirsiniz. Ben zaten algo işinde 5 yılda paranın %70-%80 ini kaybettim sonra 1 yılda kaybedelimiş bu parayı %1500 yaptım bu yıl ise %70 ini tekrar geri verdim. Hani hala daha şöyle tam oturtamadım bir yerlerde hep sorun cıkıyor ancak düzelte düzelte öğrene öğrene düzelterek gidiyorum. O bakımdan 5 yıldır bu işi yapıp totalde karda olan bildiğim en az 5 kişi var. Yine çok güzel sistemler yaratan ykoç var ve diğer arkadaşlar var. Hani benim üstlenipten cevap veriyor olmam bu işin en iyisiyim anlamına gelmesin. Evet bu işte iyi piştim ancak ne herkesten en iyiyim nede herkesten en kötüyüm. Ben deneyimlerimi paylaşıyorum olay bu. Daha iyi bir yöntemi olanı dinlemekten keyif alırım her konuda.

TÜm bunlardan sonra NİHAYET ana sorulara dönelim )))))))))))))

Yani olay pf şu çıktı öteki bu çıktı meselesi oldugunu sanmıyorum. Mesele gelecekte geçmiş istatistiklerinin bir benzerini oluşturan sistem kurabilmek. Hani 1 2 sayfa ötede paylaştım ya slow trade 2014 yılında kurgulanan bu sistem. Getiri ortalamasını tuturmuş ancak maxdd yeniledi. İşte temel mesele bu. Yani bir sistemin geçmiş getirisinin bir benzerini gelecektede yaratabilmesi.

Ben inanıyorum ki buradaki ESKİ tüm sistemciler için ana problem geçmişte çıkan istatistiklerin gelecekte de aynen devam etmesini sağlayacak sistem/strateji geliştirmeye çalışıyorlar. Çünkü temel mesele bu. Yeniler ise çoğunlukla uzaydan twitterdan oradan buradan birilerinin paylaşacağı hiper indikatörle mukemmel getiri üreten sistemler yaratacağına inanıyorlar. Ben böyle bir indikator veya strateji olacağını sanmıyorum. Olduğunu varsaysak bile sağda solda gezmeyeceğini garanti ederim.

BU işin bir sınırı bir ucu bucağı yok aslına bakarsan bahsettiğim gibi ve gerçek hesapta yaşadığım gibi %1600 bir yılda kazanacak bir stratejide yazılabiliyor gördüğün gibi. Paranı %70 ini kaybettiren stratejide yazılabiliyor. Bunlar tamamen risk ve getiri anlayışına göre değişiyor.

Mesele gelecekte aynen çalışacak bir sistem kurgula gerisi zaten gelecektir. Önce bir kar etmeyi öğrenmek lazım daha sonra karını arttıracak calısmalara geçersin. Öyle oradan buraya zıplayayım meselesı değil bu iş öyle gibi görünüyor ama oyle olmadığını kaybettikçe anlıyorsun

Ben gibi mükemmel sistem yaratmak için zaman kaybetme. En iyisini yaratacam diye daldan dala atlama onu yaptım bundan daha iyi diyip diyip bi ona bi buna atlarsan bu iş yürümez. Yani yürürde ben gibi 5 yıl da paranı %70 ini kaybedersin.

Yapman gereken hemen basit bir kurguyla sistemi tasarlamak istatistiklerini ölç bak gör slow trade de anlattığım şekilde bir kurguyla yarat sistemi bağla hemen 1 lot. Tüm herşeyi excele not al hataları gör yanlışları gör doğruları gör daha sonra bu hataları düzelterek doğruları tutarak yeni bir kurgu yaz. SAKIN HA SAKIN 1 lotun üzerine kesinlikle çıkma en az 1 sene boyunca 1 lotla elde ettiğin tüm deneyimleri not al istatistikleri not al gerçek hespala sistem getirisi arasındakı farklılıkları ölç BİR AR-GE ELDE ET bir veri elde et. Daha sonra otur bunu nasıl düzeltirim nerede hata var bunlara bak 2. sene inandığın daha güvenilir hataları 0 ladığın bir sistem tasarla. Çokta zaman kaybetme artık bu güvendiğin sisteme bağla paranı. Tabi arge hala devam edecek tüm işlemleri yine not almaya devam et bakalım hataları doğru şekilde analiz etmişmisin. böyle böyle ilerlersen kısa sürede başarılı bir pasif gelir elde edersin.

Bunun niçin yapman lazım. Doğru sistemi yaratmak ayrı bir külfet iken gerçek hesaba bağlayıpta aynı süreci yaşamak tam 2 kat daha külfetli bu sebeple diyorum 1 lot gerçeğe bağlada gör bi o süreci. Belkide o 1 yılda vazgeçeceksin bu işten.

Bu işte bazı şeyler anlatılmaz yaşanır yani yaşayınca anlaşılabiliyor. Biz her ne kadar yazarak anlatmaya calıssakta kafalarda herşey hayal edilemiyor. Bu sebeple zaten videolu anlatmlarda yapayım istiyorum. Sizin için en sağlıklı yöntem bu diye düşünüyorum. Ne kadar mantıklı görünüyor bilmiyorum. Ancak önemli olan harekete geçmek hızlıca BATIP yeni deneyimlerle öğrendıklerınle tekrar deneyeceksın TEKRAR HIZLICA BATT tekrar dene. Böylece öğreneceksin. BATMAKTAN KORKMA yani batmak derken 1 lotla batır parayı onu kastediyorum.

BATMIŞ ADAMDAN KORKMA BATMIŞ ADAM İŞİ BİLEN ADAMDIR. HİÇ TOKEZLEMEDEN GIDEN ADAMDAN KORK. CUNKU BUYUK IHTIMAL ASLINDA HİÇBİRŞEY BİLMİYORDUR
    Ya çok feci grip olmuşum cevabınızı yeni okuyabildim. 5 gündür yatakta, kolumu kaldıracak halim yoktu, çok şükür bugün biraz iyi oldum .
    Yaklaşık 10 senedir hisse senedi piyasasında işlem yapıyorum. Ama pay vadelilerde hiçbir tecrübem yok.(Anlaşılan ona girme zamanı geldi :D). Az çok bir kurgum var kendime göre. Fakat özellikle bu sene için söylüyorum piyasayı ben daha önce hiç böyle görmemiştim. Acayip bir seneydi. Ben artık hisse senedi tarafında bile algoritmalar olmadan işlem yapmanın mantıklı olmayacağı bir döneme doğru gittiğimizi düşünüyorum. Ama hisse tarafında algoritma yazmak mantıklı değil diyorsanız eğer, ki birkaç arkadaş da aynısını ifade etmiş, doğrudur Ama bir yerden başlamam lazımdı. Ondan dolayı size sistemle alakalı şeyler sormuştum . Ama dediklerinizi kesinlikle dikkate alacağım. Ama şimdilik hissede de olsa sistemlerle alakalı şeyler sormaya devam edebilirim değil mi? :D

Ellerinize sağlık, hiç üşenmeden uzun uzun yazmışsınız. :D Valla video serinizi de merak bekliyorum onu da söyliyim :D

Sayfa 264/350 İlkİlk ... 164214254262263264265266274314 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •