Sayfa 269/350 İlkİlk ... 169219259267268269270271279319 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 2,145 - 2,152 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1. genelde sirketler birden fazla datacenterda calisir.
    madem konusuyoruz birde server nesekesi var. vps de diger 20 kisiyle bir makinayi paylasmak yerine dedicated server kullanmak daha mantikli. tabi maliyetleri dikkate almak gerek. vps e 100 odeseniz dedicated makinaya 300 odersiniz. ama imkb colocation derseniz maliyet 6000 lere kadar cikar. dedicated server fiyat perfirmans acisindan dogru noktada. sistemin perfirmansi ayri bir durum. 250 ms falan gibi dongu sureleri cok fazla.
    burada hergun yaptiginiz islemkeri degil extreme durumlari dusunun . ayda 2 kere 500 puan yemek yeterli maliyeti kaesilamak icin

2. robot döngüleriniz kaç ms?
    bende 15ms civarı dönüyor. yaklaşık 60 sistem tarıyor. 8GB ram var sunucuda.

Alıntı Originally Posted by matador38 Yazıyı Oku
    robot döngüleriniz kaç ms?
    Nerden nasil bakariz ..
    DUHUL 2007...
    BİZİ BİLEN BİLİR....

4.  Alıntı Originally Posted by devran42 Yazıyı Oku
    Nerden nasil bakariz ..
    idealin robot bölümünde

Matriksciyim aga biZde yoktur o zaman zaten)
    DUHUL 2007...
    BİZİ BİLEN BİLİR....

6. 5-6 ay once öylesine bir hisse sistemi atmıştım buraya
    400 civarı hisse 2ms de dönüyodu

7.  Alıntı Originally Posted by matador38 Yazıyı Oku
    robot döngüleriniz kaç ms?
    Bendeki robotlarin en hizlisi 150ms. Zaten biraz da bu nedenle VPS tarafinda dusuk gecikme simdilik onceligim degil. Kodlar uzerinde optimizasyonla sureyi olsa olsa yariya dusurebilirim heralde.

Matador hocam yazinizdan 15 milisaniyede 60 robotun tumunun donguleri tamamlaniyor gibi anladim. 15 ms ortalama calisma suresidir, robotlari tek tek calistirarak herbirinin dongu hizi bulunabilir. 60 robotun hepsini calistirip en bastaki robota tekrar gelene kadar gecen sureniz toplamda 60x15= 900ms diyebiliriz.

Arsivden notlarim arasina aldigim gecikmeyle ilgili onemli bir detaydan daha bahsetmek istiyorum: tradelog'da sure diye bir bolum var burada araci kurumunuza iletilen her bir emir icin backoffice emir isleme suresini gorebiliyoruz. Bu surenin idealle hicbir ilgisi yokmus. Bendeki degerler 90 ile 400ms arasinda degiskenlik gosteriyor. Farkli degerler backoffice altyapisi/yogunluyla alakali heralde. Sonuc olarak dusuk gecikme oncelikse kurum secimi de onemli.
    Son düzenleme : 3c1a; 19-01-2020 saat: 01:04.

8.  Alıntı Originally Posted by 3c1a Yazıyı Oku
    Bendeki robotlarin en hizlisi 150ms. Zaten biraz da bu nedenle VPS tarafinda dusuk gecikme simdilik onceligim degil. Kodlar uzerinde optimizasyonla sureyi olsa olsa yariya dusurebilirim heralde.

Matador hocam yazinizdan 15 milisaniyede 60 robotun tumunun donguleri tamamlaniyor gibi anladim. 15 ms ortalama calisma suresidir, robotlari tek tek calistirarak herbirinin dongu hizi bulunabilir. 60 robotun hepsini calistirip en bastaki robota tekrar gelene kadar gecen sureniz toplamda 60x15= 900ms diyebiliriz.

Arsivden notlarim arasina aldigim gecikmeyle ilgili onemli bir detaydan daha bahsetmek istiyorum: tradelog'da sure diye bir bolum var burada araci kurumunuza iletilen her bir emir icin backoffice emir isleme suresini gorebiliyoruz. Bu surenin idealle hicbir ilgisi yokmus. Bendeki degerler 90 ile 400ms arasinda degiskenlik gosteriyor. Farkli degerler backoffice altyapisi/yogunluyla alakali heralde. Sonuc olarak dusuk gecikme oncelikse kurum secimi de onemli.
    bende 15ms de 60robotun döngüsü tamamlanıyor.

Sayfa 269/350 İlkİlk ... 169219259267268269270271279319 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •