Sayfa 270/350 İlkİlk ... 170220260268269270271272280320 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 2,153 - 2,160 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1.  Alıntı Originally Posted by matador38 Yazıyı Oku
    bende 15ms de 60robotun döngüsü tamamlanıyor.
    15ms de 60 rototun tamamini donduruyor ise "ROBOT" bolumunde "Ortalama Milisaniye" bilgisinin karsisinda 0.25 degerini goruyor olmalisiniz? Oyleyse, robotlariniz cok hizli calismakta. Yok eger "Ortalama Milisaniye" satirinda 15 yaziyor ise robotlarin toplam donus suresi 15x60 yani 900ms olur.

2. Benim robot kodlamacı arkadaşla yapıldı kurgu zaten karmaşık değil. Ayrıca ek program yardımıyla çalışıyor.

Ben hız vesaire konuların da çok bilgili sayılmam teorik bilgilerim mevcut.

İdealin robot bölümündeki kısım şu şekilde kodlamacı arkadaşım söylediğine göre bu program sayesinde idealden daha hızlı çalıştırıyoruz robotu dedi.

Robotum anlık emir gönderiyor emirlerimin büyük bir kısmı 0 kaymayla gerçekleşiyor 10 emirin %60'ı 0 kayma geri kalan %30'u 0-25 arasında %10 ise 25 -50 arasında oluyor. Kaymaları önlemek için başka bir düzenek daha var robtta tabiki.

Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

3. BU arada istabulda konuşlanmış data center varsa deneyebiliriz hızını.

Birde şunu merak ediyorum ilk önceliğimiz hangisi olmalı.

Yani idealle aracı kurum ortasında mı olmalıyız ?

Cünkü veri bize idealden gelecek bizim data centerda işlenip kuruma yolculuk başlıyor kurumdan da borsaya.

Bu böyleyse en iyi kombinasyon.

Bist'e en yakın aracı kurumu seçmek ardından idealle aracı kurum arasında bir data center bulmak.

Tüm bunları seçerken idealede çok uzak olmamamız lazım. mesafe olabildiğince kısalmalı

Yani idealle bist arasına giren bir data center ve kurum bulmamız gerekiyor.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

4. Aynen öyle...

Ama buradan kazanacagimiz küçük fark islemlerin çok hizlandigi haber saatleri, ani olaylar vs. Ayda 2 3 kez belki 100 puan avantaj saglar. Onun haricindeki zamanlarda pek faydasi olmaz gibi. Tabi denemek test etmek lazim. Sonucta hizlaniyorsa illaki avantaj olacaktir.

Birde emri yoldaki zaman tabiki onemli ama herhangi bir zamanda idealdeki, araci kurumdaki, severdaki, borsadaki herhangi birindeki anlik trafik, yogunluk, yavaslama vs yine bir gecikmeye sebep oluyor ve cok kontrol edebilecegimiz bir durum degil.
     Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    BU arada istabulda konuşlanmış data center varsa deneyebiliriz hızını.

Birde şunu merak ediyorum ilk önceliğimiz hangisi olmalı.

Yani idealle aracı kurum ortasında mı olmalıyız ?

Cünkü veri bize idealden gelecek bizim data centerda işlenip kuruma yolculuk başlıyor kurumdan da borsaya.

Bu böyleyse en iyi kombinasyon.

Bist'e en yakın aracı kurumu seçmek ardından idealle aracı kurum arasında bir data center bulmak.

Tüm bunları seçerken idealede çok uzak olmamamız lazım. mesafe olabildiğince kısalmalı

Yani idealle bist arasına giren bir data center ve kurum bulmamız gerekiyor.
    SM-G960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by 3c1a Yazıyı Oku
    15ms de 60 rototun tamamini donduruyor ise "ROBOT" bolumunde "Ortalama Milisaniye" bilgisinin karsisinda 0.25 degerini goruyor olmalisiniz? Oyleyse, robotlariniz cok hizli calismakta. Yok eger "Ortalama Milisaniye" satirinda 15 yaziyor ise robotlarin toplam donus suresi 15x60 yani 900ms olur.
    ortalama milisaniye bölümünde 15 yazıyor

6. ping süresini attım da buraya yazıyorum sanarken sistem robot tarafına atmışım
    ihtiyarlık

7. Tüm bu planlar kaymalara katkısının işlem başına düşen payının en fazla 5 puanı geçmeyeceğini düşünüyorum. 5 puan bile oldukça iyimser kalır.

Ayda 30 işlem olsa her birinden 5 kazansak aylık 150 puan maliyet düşürmüş olacağız.

Çok ince düşünülmesi gereken detaylar var. Serveri değiştirmek mesela yeni servera ödeyeceğimiz maliyet artar mı ?

Kurum değiştirecek olursak komısyonu ve ideali eskisi gibi tutarlar mı ?

Tüm bunlar okeyse bile robotta kullandığınız sermaye ayda 150 puan fazla kazansa ciddi bir para kazanmış olur mu ?

Kar zarar fayda durumlarına baktıgım zaman serverdaki veri sayısını oldukça kısık tutmak tüm buralardan elde edeceğiniz milisaniyeyi aslında kazanmanızı sağlıyor.

Bunu dışında robotu olabildiğince sade hale getirmek yine bir çözüm.

User.dll imkanını kullanarak kodlarınızı ayrı Thread (işlemci yolları) ile hesaplattırarak tek yola binen yükü azaltarak milisaniye kazanabilirsiniz.

en kolay yöntem veri sayısını düşürmek ilk etapta bu gözümüzü doyurmuyorsa diğer işlemler için bir ar-ge yapılabilir.

Kısa vadede hiçbirimizin pek işine yarar gibi durmuyor ancak uzun vadede lot sayılarımız ve sermayemiz büyeyecekse bu tarz ufak detaylar önem kazanmaya başlayacaktır.

-Ben şimdilik performans ve kaymalarımdan memnunum zaten tek robot kullandığım için endişelenmem gerekmiyor.

Ancak cok fazla robot kullananlar için bu durum ciddi bir maliyet kaybına sebep oluyordur diye düşünüyorum.

Zaten benim tek robot üzerinde gitmekte ısrarcı olma sebebim de bu tarz performans kaygıları.

8. tabii hesabınızı yapıp ona göre karar verirsiniz.
    bu tek ve en önemli konu değil,
    onlarca dikkat edilmesi gereken konudan sadece biri
    yalnız bar bitiminde emir veren trend takip edici momentum sistemleri için dikkat edilmesi gereken bir durum var.
    burdaki çoğunluk ,birçok kişi aynı yada benzer sistemleri çalıştırıyor , aşağı yukarı aynı noktalarda aynı anda emir gönderiyor. piyasa yapısından kaynaklanan hızlı hareketlerden başka sıkca bu sistemlerin sebep olduğu mikro hareketler var . katlanılan maliyetler varsayılandan fazla olabilir.
    bundan başka kayma hesaplarını falan dikkatli istatiksel yöntemlerle yapmak gerek , varsayımlar yanıltabilir.

Sayfa 270/350 İlkİlk ... 170220260268269270271272280320 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •