Special Days Image
Sayfa 276/350 İlkİlk ... 176226266274275276277278286326 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 2,201 - 2,208 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,629
     Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Buna ayrıca bir zaman ayırmak lazım Hala kafamda çok bulanık durumda bunları görebilirmiyim acaba.

Long poz alım opsiyonunu sevdim. Az parayla çok kazanmak tam bana göre

Xu30 idealden opstiyonları açtım bom boş hiç işlem yokmu bunlar alım mı satım opsiyonlarımı nasıl anlayacaz.
    daha önce hiç açmadığın için data gelmemiş
    açık dursun sayfa ideal refreş gönderdiğinde datalar gelir

O_XU030E0220C150.000 bunu parçalayalım şimdi ne resi nedir görelim.
    O_ Opsiyon
    XU030 dayanak varlığı
    E Avrupa tipi
    02 şubat ayı
    20 2020 yılı
    C Call yani ALIM Opsiyonu P olursa PUT Satım opsiyonu
    150.000 Kullanım fiyatı

opsiyonlarla ilgili dökümanlarda bu açıklamalar vardır.

sistem karşılaştırma başlığını Opsiyon başlığına çevirdik.

konuya devam etmek istiyorsanız, hazır önceden açılmış https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=5767 başlık var abonelik yapıp oradan devam edelim.
    Bear_Bull
    @BearBull26

2. bence oradan devam edek ben oralarda olurum oraya sorarım
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

3. Uzunca bir seyler yazmistim ama dokunmatik telefonun azizligine ugradim hepsi gitti maalesef pc basina da gecmeye ben useniyorum haftaici bir toparlayip yazacagim

Bir de gercekten cok onemli bir konuda bir soru sormak isterim: araci kurumunuzun emir iletim hizi hakkinda bilginiz var mi? Bununla da ilgili basimdan gecen olayi da yazacagim haftaici

4. Oy oy ne güzel bilgiler yazılmış...

5. @erhanacikgoz1: soylediginizde kesinlikle dogru. her ne kadar kaotik de olsa her zaman 2 durum var, yatay piyasa veya trend piyasası. ah, hangisinde oldugumuzu anlasak o an bitti gitti

" Ben bu 3 hareket yönünün ortalamasını bulabileceğimize inanıyorum. Düşününki her gun ne kadar ileri yukarı hareket edebiliyor ne kadar ileri aşağı gidebiliyor ve ne kadar sadece ileri gidebiliyor.

Bunları ölçüp belirli bir ortalama belirledim varsayalım
    "

burası, daha bir yakaladı beni de daha once bunu calismasini yapmistim.hangi marjlarda, ne zaman(hangi durumlarda) ne kadar dalgalanıyor? hala da kullanırım.

curve fitting, optimazasyons vs dusundugum, ilgimi ceken bir konu degil normalde ama pi teoremine bakacagim ben de. bu iste sonucta tek bir tane dogru yok. iste bu olayi cek seviyorum, bir fikir baska bir fikri getiriyor. ordan alıyorsun bir sey ekliyorsun sonra karsindaki ekliyor falan, baslangic noktandan ileriye dogru guzel bir yol almissin. sinerji, brain storm kalp

bugun ikinci yenide, cuma gunku bakiyenin uzerine +4k TL yazdik. sabahtan 10k TL disari cikarmama ragmen, ekrani kapatsam yeri bugun bu hafta ay kapanisi var. haftasonu her 2 proje icin de son durumlari atarim.

6. bir sabah saat 9:00 da 3 aracı kurumu da emirler yazdım. geceye ender poz tasimam ragmen 3unde de S girdim geceye. sabah 3 kurumdan da kademeli emirler yaziyorum. rakamları tam hatırlamıyorum ama su sekilde dusunun. geceden 149,3 kapatmis olsun.

148,6'^dan baslayarak
    148,6
    148,55
    148,5
    148,475
    148,450
    vs vs
    148,275' e kadar.

sabah tahmin ettigim gibi pin bar yaparak acti.

gerceklesen emirleri kontrol ediyorum 148' pin bar yapıp 148,55'e geldi endeks. 2 kurumdaki tum emirler gerceklesti. 148,275'e kdar.diger kurumdaki 148,55 ve altı emirler duruyor.

kurumlardan bir tanesini emir iletim hızı konusunda cok iddialıydı zaten, bir ara reklamlarını bunun üzerinden vurguluyordu zaten o tamam. o kurumun emrini de en son girmiştim. gerceklesmeyen kurumun emrini de ilk yada ikinci sırada girmiştim hatırlamıyorum ama zaten hepsi saat 9:00 da borsa acilmadan girildi.

server'in, data centerlerin hizlarinin, internet cikislarinin cok onemli oldugu bir yerde aracı kurumlarin ki cok cok daha onemli bence. cok da bilgim yok, emir iletim hizlarini ogrenebiliyor muyuz kruumlarin, nasil ogreneriz vs. buna benzer bir olay yasayan oldu mu daha once?

7.  Alıntı Originally Posted by ikinciyeni Yazıyı Oku
    ...emir iletim hizlarini ogrenebiliyor muyuz kruumlarin, nasil ogreneriz vs. buna benzer bir olay yasayan oldu mu daha once?
    "C:\iDeal\TradeLog" altindaki gunluk .txt loglar icerisinde her bir emirin islenme suresini gorebiliryoruz. "Süre :" satirinda, milisaniye olarak veriliyor. Ayni kurumda backoffice kapasitisine/yogunluguna bagli olarak cok farkli degerler soz konusu.

Arsivden bir not:

"..tradelogdaki süre backoffice tarafından emrin işlenme süresini gösterir..
    bu sürenin ideal ile bir ilgisi yoktur..
    backoffice firmalarında ciddi performans (hız) farkları vardır..
    biz hepsine eşit mesafede olduğumuz için bir isim telafuz edemeyiz..
    her aracıkurum kendine en uygun backofficei şeçmiştir sanırım."

8. benim kurum 31 ms de görünüyor trade logda süre= 31 yazıyor bir kaç emri kontrol ettim.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Sayfa 276/350 İlkİlk ... 176226266274275276277278286326 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •