Special Days Image
Sayfa 281/350 İlkİlk ... 181231271279280281282283291331 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 2,241 - 2,248 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

53 ideal demiyorum yani merakımdan soruyorum 53 tane vobta robot çalıştırıyorsanız mantık olarak birden fazla hesapınız olması lazım,yok farzı misal 1 hesapada baglanır ama 26 long 27 short olsun sisteminiz 1 shortsunuz yani pozisyon olarak,cok karmaşık olmuyormu
    DUHUL 2007...
    BİZİ BİLEN BİLİR....

2. bilgisayarlar bu karmaşık işlerle başetmemiz için varlar zaten

Alıntı Originally Posted by kenten Yazıyı Oku
    bilgisayarlar bu karmaşık işlerle başetmemiz için varlar zaten
    acıklayıcı bir cevap oldu teşekürler...
    DUHUL 2007...
    BİZİ BİLEN BİLİR....

4. ukalalık olsun diye söylemiyorum , durum bu
    ideal muhteşem bi ortam , benim işim kod yazmak değil ama öğrenip kafanızdaki herşeyi uygulayabiliyosunuz. benim bir telefon numarasını aklımda tutamamamın önemi yok her sistemin değişik kontrat/hisselerdeki çok daha fazla pozisyonu aklında tutması arada aracı kurum hesabıyla karşılaştırıp teyit etmesi falan çok basit işler

5.  Alıntı Originally Posted by kenten Yazıyı Oku
    ukalalık olsun diye söylemiyorum , durum bu
    ideal muhteşem bi ortam , benim işim kod yazmak değil ama öğrenip kafanızdaki herşeyi uygulayabiliyosunuz. benim bir telefon numarasını aklımda tutamamamın önemi yok her sistemin değişik kontrat/hisselerdeki çok daha fazla pozisyonu aklında tutması arada aracı kurum hesabıyla karşılaştırıp teyit etmesi falan çok basit işler
    bende benzer karmaşık bi yapı kullanıyorum. çalışan 91 sistem var. ancak 50 tanesi hesaba reel emir yolluyor diğerleri test amaçlı (ilerde dahil olmayı bekliyorlar)

sayın devran bendeki sistemler pay vadeli hisselerde çalışıyor. aynı hissede 4 tane farklı sistem var ise hepsi satken toplam 100 adet kısa ise, ikisi al ikisi sat iken Flat oluyor poz.

sn. kenten
    54 sistemin ortalaması için 1 ayda %26 oldukça başarılı. tebrik ederim.
    bende aktif olan sistemlerin ocak ayı ortalaması komisyon kayma düşülmüş NET olarak % %10, son 12 aylık ortalaması ise NET %6 civarında

6. Başarılarınızın devamını dilerim.

Buradaki yüzdelik kazançı neye göre hesaplıyorsunuz. Teminata göremi , Toplam portföye göremi , Hissenin o ayki performansına göremi ?

Sayın matodor ve kenten pay vadelide vade sonu taşıma işlemini nasıl yapıyorsunuz. manuelmi, otomatikmi

7.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Başarılarınızın devamını dilerim.

Buradaki yüzdelik kazançı neye göre hesaplıyorsunuz. Teminata göremi , Toplam portföye göremi , Hissenin o ayki performansına göremi ?

Sayın matodor ve kenten pay vadelide vade sonu taşıma işlemini nasıl yapıyorsunuz. manuelmi, otomatikmi
    ben yüzdeyi getiri ve fiyatla hesaplıyorum. yani fiyatı 20TL olan bir senet 2 puan kazanmışsa %10 getiri elde etmiş demektir. benim naçizane tavsiyem mutlaka kayma komisyonları düştükten sonra hesaplama yapılması. yoksa hayaller ve hayatlar farklı olabilir.
    vade geçişlerini ise manuel yapıyorum. yani genelde aynı dakika içinde bir vadeyi kapayıp sonraki vadeyi açıyorum

8. ben sistem başına sermaye veriyorum dönem başında , o rakamlar kar/sermaye oranı. sermayenin ne kadar kullanılacağını belirleyen başka bil algoritma da var risk yönetimi için.
    sitemin içinde trend takipçi sistemler yanında başka mantıkla çalışan sistemler de var, mean reversion vadelerarası arbitraj vs . mean reversion son 3 aydır tuhaf şekilde karlı , o yüzden biraz hoş geldi. acısını çıkarır piyasa yakında tahminim.

Sayfa 281/350 İlkİlk ... 181231271279280281282283291331 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •