Sayfa 283/350 İlkİlk ... 183233273281282283284285293333 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 2,257 - 2,264 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1. @erhanacikgoz1: oncelikle gecmis olsun. burada siz önceden sinyal yaktırmak isterken, bir başkası da ters sinyal yaktırmak istemiş olabilir. bu gerek sizin gibi bir sistemci olabilir gerekse sistemcilere karşı oynayan bir algo olabilir.

Salt bu durum ozelinde soylemek istemiyorum @3c1a ve @kenten'in bahsettiklerine ozellikle dikkat etmek gerekiyor bence. HFT'ler buradan ekmek yiyor işleri bu. Bir digeri de her ne kadar @kenten "çok ciddiye almayın ama teorik olarak mümkün " dese de, bence herkes ciddiye almalı. Hiç bir kurum için kotu bir sey soylemem ama her kurumda (salt aracı krumu kastetmiyorum), yapılanmalarda/organizasyonlarda/teşkilatlarda çürük elmalar vardır, olacaktır da. Ordinoları önceden frontlayanlar, yuksek kredili pozisyonu olanların bilgisini yayıp üzerine oynamalar (https://www.finansgundem.com/haber/a...a-zorda/322082 düşüşe 100milyonluk kredide yakalnamıs tesadüf işte ) dün de vardı, bugün de var, yarın da olacaktır. Ayrıca SPK bültenlerinde aracı kurumların aldıkları İPC' ler ortada. Kurum olarak da usulsuzluk yapiyorlar. O yuzden dikkate alınmalı.

Bütün bunlara ilaveten bizim sistemden genel anladığımız (en azından eskiden benim) belli şartlarda (matematiksel işlemler, indikatorler, kesişimler vs vs ) alım-satım yapan algoritmalar. Ama, piyasada sistemlere karsi oynayan sistemlerde var. Ne gibi? Butun bu big data'yı analiz edip, sistemlerin çalışma şartlarını (alım-satımın yapıldığı yerleri, mantığı) öğrenip(öğrenme algoritmalarını kastediyorum), sistemlerin emir vermelerini poz'a girmelerini tetikliyorlar. Bundan sonra 2 devam yolları oluyor genelde, trende gore. Ya sistemciyi frontlayıp aldıgı malı yuksekten sistemciye veriyor (HFT gibi) ya da ters poza sokuyor, marjla kapanmalarını sağlıyor sistemcilerin(ozellikle yatay piyasada bunu tercih ediyorlar.)

2. Erhan Hoca emin olmamakla birlikte aynı anda başka emirlerle çakışmıştır bence, tesadüf gibi duruyor. aynı anlarda çok az önde giden emir senin sistemin davranışını etkilemiş gibi.

3. Bende kasti olmadığını düşünüyorum.

ilk işlem emrimin önüne birinin girmesiydi. Girdi olabilir tesadüfen denk geldi. Sonra sistemin longladığı yerden gerisin geri aynı milisaniyede Alış Fiyatı 144,375 ben o sırada 144,450 den alış yapıyorum ? Sistem tekrar tetikleniyor. Ben 450 den mal alırken alış fiyat kademesi 375 görünüyor.

Yani mal satacak adam 375 ten mal satacak ama grafik 450 de ben 450 den lot alırken şortlayacak kişi 375 ten şortlayabiliyor. Sistemde bunu gördüğü için alır almaz tekrar ŞORT tetikliyor. Hıza aracı kurum yetişemiyor falan.

Burası ilginç gelen kısım. Yoksa ilk emirde araya giren kişi tesadüfen denk gelmiş olabilir.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

4. Bugün akşam seansında çalışmaya başladım, gözlemlerime göre iyi olacağını umut ediyorum. sisteme ekstra 4 saat eklemiş olduk etkilerini bakalım görelim, kademeler biraz daha dolu olsa daha iyi olacak ama yapacak bir şey yok.

Piyasa açıksa içinde olmak gerekir diye düşünüyorum...

Başladığı günden 17 Ocak’tan beri işlem yapıyorum, az işlemli esneyen sistemler için su an sorun yok , hacim git gide artıyor artık, 15 günde artı1000 puan yazmış gece senası bana.
    DUHUL 2007...
    BİZİ BİLEN BİLİR....

6.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Bende kasti olmadığını düşünüyorum.

ilk işlem emrimin önüne birinin girmesiydi. Girdi olabilir tesadüfen denk geldi. Sonra sistemin longladığı yerden gerisin geri aynı milisaniyede Alış Fiyatı 144,375 ben o sırada 144,450 den alış yapıyorum ? Sistem tekrar tetikleniyor. Ben 450 den mal alırken alış fiyat kademesi 375 görünüyor.

Yani mal satacak adam 375 ten mal satacak ama grafik 450 de ben 450 den lot alırken şortlayacak kişi 375 ten şortlayabiliyor. Sistemde bunu gördüğü için alır almaz tekrar ŞORT tetikliyor. Hıza aracı kurum yetişemiyor falan.

Burası ilginç gelen kısım. Yoksa ilk emirde araya giren kişi tesadüfen denk gelmiş olabilir.
    Evet bugun aynı durum tekrarlandı yine. Herhalde 2 kere üst üste olması tesadüf değildir.

Sanırım sorunu buldum programı güncelleştirmiştik. O sırada hızla alakalıda iyileştirmeler yaptık.

BU hız haddınden fazla hızlı olmuş görünüyor.

Sistem Şort gönderiyor fakat şort geçtiğini anlayamadan sürekli okuma yaptıgı için emri düzeltiyor. Emri düzeltirken aslında şorta geçtiğini anlayıp tekrar şortluyor.

Bugun 3 adet emır gondermış yine bu kez kuruma takılmadan 3 emır gitmiş.

Bar sayılarını arttırdım.

Ayrıca robot bolumune 3 tane daha ek sıstem koydum. Böylece robot bolumundekı ortalama milisaniye arttırmayı amaçladım. Yine ortalama milisaniye 0 görünüyor ancak. Bir kaç ms arttırsam bile yeter diye düşünüyorum.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..

7.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    Evet bugun aynı durum tekrarlandı yine. Herhalde 2 kere üst üste olması tesadüf değildir.

Sanırım sorunu buldum programı güncelleştirmiştik. O sırada hızla alakalıda iyileştirmeler yaptık.

BU hız haddınden fazla hızlı olmuş görünüyor.

Sistem Şort gönderiyor fakat şort geçtiğini anlayamadan sürekli okuma yaptıgı için emri düzeltiyor. Emri düzeltirken aslında şorta geçtiğini anlayıp tekrar şortluyor.

Bugun 3 adet emır gondermış yine bu kez kuruma takılmadan 3 emır gitmiş.

Bar sayılarını arttırdım.

Ayrıca robot bolumune 3 tane daha ek sıstem koydum. Böylece robot bolumundekı ortalama milisaniye arttırmayı amaçladım. Yine ortalama milisaniye 0 görünüyor ancak. Bir kaç ms arttırsam bile yeter diye düşünüyorum.
    Duzenleme sonrasi ilk islem gerceklesti.

Kayma 2 puan pozitif yonde gerceklesti ve tek islem oldu.
    Sanirim robotun asiri hizini bir kac ms yavaslatmayi basarmisim.

Bu durum ayrica 2 puan pozitif kayma yaparak lehimize gerceklesti.

İlerdeki sinyallerde neler olucak bilgilendiririm. ancak bugunle beraber hersey yolunda ve olumlu yonde iyilesme olmus.gorunuyor

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,630
    akşam seansında başladığı günden beri manuel işlem yapıyor,
    robot denemelerini sanal gönderiyordum
    Gerçek işlem bu geceye nasipmiş
    biraz çalıştırdım
    50parça işlem geçti (yayılma 25)