Sayfa 289/350 İlkİlk ... 189239279287288289290291299339 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 2,305 - 2,312 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1. Yine noktaya virgüle takıldık. Hisse bölünmelerinde grafik geçmişe dönük güncelleniyorsa VİOP Endeks kontratlarında da aynı şekilde geçmişe dönük veriler data sağlayıcılar tarafından 10 ile çarpılarak güncellenecektir. Geçiş öncesi gün akşam seansı yapılmayacak. Bu arada grafikleri güncellemek gerekli. Burada bilgisayar ayarlarında ondalık değerlerini noktalı mı virgüllü mü yapmamız gerekir. Emir gönderiminde bu sorun yaşatabilir. İlk gün.

Alıntı Originally Posted by ozmen Yazıyı Oku
    Yine noktaya virgüle takıldık. Hisse bölünmelerinde grafik geçmişe dönük güncelleniyorsa VİOP Endeks kontratlarında da aynı şekilde geçmişe dönük veriler data sağlayıcılar tarafından 10 ile çarpılarak güncellenecektir. Geçiş öncesi gün akşam seansı yapılmayacak. Bu arada grafikleri güncellemek gerekli. Burada bilgisayar ayarlarında ondalık değerlerini noktalı mı virgüllü mü yapmamız gerekir. Emir gönderiminde bu sorun yaşatabilir. İlk gün.
    hiç birşey değişmeyecekse bu değişiklik neden neden kafa yoruyorlar anlamıyorumki
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

3. Geçmiş verileri nasıl düzeltecez yıne sıctık.

programıda güncellemem lazım.

Rahat durmuyor kaşınıyorlar bunlar ya

her regülasyon bizim başımıza patlıyor.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    EMLAK bunu daha öncede konuştuk ozmen haklı hiç birşey değişmeyecek sistemler etkilenmez matriks ve ideal gerekli güncellemeleri yapar grafiklerde ve indikatörlerde geçmiş datalar v.s. hepsi ayarlanır hiçbir etkisi olmaz sistemlere v.s. hisseler bedelsiz verip bölündüğünde o hisse üzerinde çalışan sistemler sapıtıyor mu? yooo...aynı şey şimdi bist ve viop için düşün...bedelsiz bölündü gibi düşünün yav...

neden yapılıyor bu değişiklik? çok basit... endeks olurda 150.000 / 200.000 olursa korkudan kimse yaklaşamaz ama 2 sıfır attığında 1.500 / 2.000 endeks insanlar psikolojik olarak ucuz algısıyla borsaya gelmeye devam eder...yoksa hesaplamada v.s. zorluk olduğundan da değil...dünyada sanırım 6 haneli borsa bir biz varız bir de BOVESPA...belki benim dikkat etmediğim birkaç endeks daha vardır...komik oluyor düşünsene 1.000.000 endeks falan olacak iş değil

Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    hiç birşey değişmeyecekse bu değişiklik neden neden kafa yoruyorlar anlamıyorumki

Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    EMLAK bunu daha öncede konuştuk ozmen haklı hiç birşey değişmeyecek sistemler etkilenmez matriks ve ideal gerekli güncellemeleri yapar grafiklerde ve indikatörlerde geçmiş datalar v.s. hepsi ayarlanır hiçbir etkisi olmaz sistemlere v.s. hisseler bedelsiz verip bölündüğünde o hisse üzerinde çalışan sistemler sapıtıyor mu? yooo...aynı şey şimdi bist ve viop için düşün...bedelsiz bölündü gibi düşünün yav...

neden yapılıyor bu değişiklik? çok basit... endeks olurda 150.000 / 200.000 olursa korkudan kimse yaklaşamaz ama 2 sıfır attığında 1.500 / 2.000 endeks insanlar psikolojik olarak ucuz algısıyla borsaya gelmeye devam eder...yoksa hesaplamada v.s. zorluk olduğundan da değil...dünyada sanırım 6 haneli borsa bir biz varız bir de BOVESPA...belki benim dikkat etmediğim birkaç endeks daha vardır...komik oluyor düşünsene 1.000.000 endeks falan olacak iş değil
    üstat ben ilk başta kademeye takılmıştım oturdum hesap ettim kademede sıkıntı yok aynı.

ama işin içine nokta ve virgülde giriyor ? mutlaka grafikte bozulma olacak.

bedelsiz gibi düşünebiliriz ama bedelsiz bölündüğünde çarp böl aynı hesaba çıksada 10,00 olan hisse atıyorum 6,57 oluyor.

şimdi ise böyle değil 15.150,250 gibi gibi. bozulmaması mümkün mü ?

Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

6. Aranızdan birine telefondan mesaj yazmıştım. 15 20 milyon portföy için bir teklif sunacaktım ama kibirli tavırları yüzünden konudan bahsetmedim. Aranızda hisse viop emtia sistemlerine güvenen varsa bana yazabilir..

Alıntı Originally Posted by cashhflow Yazıyı Oku
    Aranızdan birine telefondan mesaj yazmıştım. 15 20 milyon portföy için bir teklif sunacaktım ama kibirli tavırları yüzünden konudan bahsetmedim. Aranızda hisse viop emtia sistemlerine güvenen varsa bana yazabilir..
    aga robotuna tam anlamıyla güvenen olsa bag, bahce ,tarla,at,araba satar baglar geçmiş verileri güvenip bişeyler yapmaya çalışıyoz ... ya gelecek
    DUHUL 2007...
    BİZİ BİLEN BİLİR....

8.  Alıntı Originally Posted by cashhflow Yazıyı Oku
    Aranızdan birine telefondan mesaj yazmıştım. 15 20 milyon portföy için bir teklif sunacaktım ama kibirli tavırları yüzünden konudan bahsetmedim. Aranızda hisse viop emtia sistemlerine güvenen varsa bana yazabilir..
    ben guvenırım de okadar parayı trade edeceksem ısı bırakır bır sırket kurarım en az 5 mılyon TL isterim.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

Sayfa 289/350 İlkİlk ... 189239279287288289290291299339 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •