Sayfa 298/350 İlkİlk ... 198248288296297298299300308348 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 2,377 - 2,384 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadeniz
    Gönderi
    179
     Alıntı Originally Posted by Doğanay Yazıyı Oku
    Puan dan yana sıkıntı yok,yatay da sıkıntı var,ya çok işlem yatayda küçük periyotla,yada büyük periyotla işlemsiz geçmek gerekiyor
    28 AY VE 2 AY yavaş sistem

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Karadeniz
    Gönderi
    179
    Puan dan yana sıkıntı yok,yatay da sıkıntı var,ya çok işlem yatayda küçük periyotla,yada büyük periyotla işlemsiz geçmek gerekiyor
    28 AY VE 2 AY HIZLI SİSTEM

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İSTANBUL
    Gönderi
    9,242
    sıkıntının kendisi zaten sıkıntı

mesele YATAY piyasada olup olmadığımızı anlamak zaten...bunu da ancak iş işten geçtikten sistemler tokadı yedikten sonra anlıyorsun...

genelde çok iyi getirili işlemlerin ardından sistemler çarpılır ama maalesef bu da %100 kesin değil...mesela son 122.000 seviyesine düşüşte çok iyi getiri oldu orada sistemden çıksan bu sefer kaç puanlık yükseliş oldu onu kaçırmış olursun...ama perşembe günü tokat manyağı yaptılar milleti...kabaca 12.000 puanlık dalgalanma oldu...

Alıntı Originally Posted by devran42 Yazıyı Oku
    süre önemli 1 sene desek ...benim hesaplama şeklime göre 972 işlem (iki yönlü)0.35 kayma ,komisyon 34 k kaymaya gider , 6 ay vade geçişi var cogu sistem vade gapını almış gibi görür,ama nisan ayı temettü ye denk geldiginde pek gap olmaz biz buna 5 ay diyelim 1600 puan olsun oda ortalama 8k ordan eksi yaz toplam 42 k gider geriye net 15 k yapar oda aylık 1250 net puan ....
    işlem sayısını neden iki ile çarptın dostum. al sat zaten işlem sayısının içerisinde.

süre 1,8 ay
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    işlem sayısını neden iki ile çarptın dostum. al sat zaten işlem sayısının içerisinde.

süre 1,8 ay
    ideali bilmiyorum fakat matriksde sadece işlem sayısını gösteriyor yani grafikte sinyalde iki ok cıkıyor (biri poz kapatma biri yeni poz acma )tek işlem olarak hesap ediyor
    DUHUL 2007...
    BİZİ BİLEN BİLİR....

Alıntı Originally Posted by TÜRKOĞLU Yazıyı Oku
    kaç ayda yapmış 486 işlemi...çok ciddi bir kısmı zaten kayma-komisyon olarak gider...adamı manyak eder 486 işlem...kafaya huni takıp dolaştırır sokakta
    garan ve thy de kazançlar çok daha yüksek işlem sayılarıda az.

üstelik endeks vadeliyi hedge amaçlıda gidebiliyor. endeks long olsa thy shorta geçebiliyor orta vadeli trend sistemi 2 kez long olmasına rağmen thy 3 haftadır shortta bekliyor.

keşke işlem hacimleri yüksek olsa.
    Son düzenleme : EMLAK; 07-03-2020 saat: 18:32.

Alıntı Originally Posted by devran42 Yazıyı Oku
    ideali bilmiyorum fakat matriksde sadece işlem sayısını gösteriyor yani grafikte sinyalde iki ok cıkıyor (biri poz kapatma biri yeni poz acma )
    benimki matriks zaten.

ancak bu gece seansları işi bozdu fazladan sinyal demek. aslında 5 kontrat ile denemek lazım. gecey poz taşımadan sabah aç bağla sisteme aksam kapa. gece seansında işlem sayısı yüksek olan sistemlerin kar ettiğini düşünmüyorum ekstra komisyon kayma yaşıyor gibi gözlemlerim.

sizinkide matrkisse o zaman ,dedigim gibi tek sinyaldeki işllemi kapsıyor isterseniz acın bi graf 5-10 dk sayın işlemleri deigim gibi rapordaki işlem adedi carpı 2
    DUHUL 2007...
    BİZİ BİLEN BİLİR....

Sayfa 298/350 İlkİlk ... 198248288296297298299300308348 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •