Sayfa 321/350 İlkİlk ... 221271311319320321322323331 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 2,561 - 2,568 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1.  Alıntı Originally Posted by Hector Salamanca Yazıyı Oku
    dün yazdım dönem çevir için bir örnek zaten.aynısını şöyle..

PHP Code:
    //Ehlers60 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    var V_60  Sistem.GrafikVerileriniOku(Sistem.Sembol"60");
    var 
    E_60 Sistem.EhlersFilter(V_60 );
    var 
    E_60_1 Sistem.Liste(E_60.Count0); for (int i 1E_60.Counti++){ E_60_1[i] = E_60[i-1];}
    var 
    Ehlers60 Sistem.DonemCevir(Sistem.GrafikVerileriV_60E_60_1 ); 
    //---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

for....

if( 
    C[i-1] > Ehlers60[i] ) .... 
    hocam 1 dk periyotta dediğiniz gibi çalışıyor da bunu 5 dk. lık periyotta kullanmak için gerekli çeviriyi yapamadım.
    hangi kodu değiştireceğimi veya yeni kodlama yapacaksam neyi yazacağımı söyleyebilir misiniz zahmet olmazsa.

2.  Alıntı Originally Posted by mossin Yazıyı Oku
    hocam 1 dk periyotta dediğiniz gibi çalışıyor da bunu 5 dk. lık periyotta kullanmak için gerekli çeviriyi yapamadım.
    hangi kodu değiştireceğimi veya yeni kodlama yapacaksam neyi yazacağımı söyleyebilir misiniz zahmet olmazsa.
    aynı, değişen bir şey olmayacak.
    bu kodu 5 dk grafikte çalıştırırsanız yine aynı çalışır.

3. Merhaba,

İstediğim bir zaman aralığındaki, mesela 9.30 - 10.01 HH ve LL değerlerini okutup bir değişkene atamak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

4.  Alıntı Originally Posted by Hector Salamanca Yazıyı Oku
    dün yazdım dönem çevir için bir örnek zaten.aynısını şöyle..

PHP Code:
    //Ehlers60 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
    var 
    E_60 Sistem.EhlersFilter(V_60 );
    var 
    E_60_1 Sistem.Liste(E_60.Count0); for (int i 1E_60.Counti++){ E_60_1[i] = E_60[i-1];}
    var 
    //---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

for....

if( 
    C[i-1] > Ehlers60[i] ) .... 
    Hareketli ortalamayı betzetmeye çalıştım yapamadım hocam onuda yazabilirmisiniz

5.  Alıntı Originally Posted by Maximusix Yazıyı Oku
    Sistem.EhlersFilter yerine sistem.ma gelecek sadece her şey aynı.

6.  Alıntı Originally Posted by Maximusix Yazıyı Oku

MA veriler paramı almıyor diye takılmış olabilirsiniz.
    Liste isteyen indikatörlerde aşağıdaki gibi Kapanış listesini verebilirsiniz.

PHP Code:
    var 
    C_60 Sistem.GrafikFiyatOku(V_60"Kapanis");
    var 
    E_60 Sistem.MA(C_60"Exp"10);
    var 
    var 

7. Teşekkürler hocam kapanışı alakasız yere yazmisim

Alıntı Originally Posted by Hector Salamanca Yazıyı Oku
    giriş tavsiyesi; hiç bulaşmayın, zamanınıza yazık.
    eğer zamanım çok, paramda çok, canım da sıkılıyor birşeylerle meşgul olsam fena olmaz aslında diyorsanız, niye olmasın.

Niye olmasın diyenler için ilk tavsiyem poker gibi at yarışı gibi daha faydalı işlerle uğraşmak.
    ikinci tavsiyem ise; sürekli sinyalde olan robotlara daha basit sistemlerde başarılı olmadığınız sürece bulaşmayın. basit başlayın.nasıl basit?
    yapmanız gereken ilk robot türü çoğunlukla FLAT da duran robot türüdür. en emin olduğunuz koşulda pozisyon açan ve bu pozisyon için kar-alan yada zarar kesen bir robot yapın.
    bunda başarılı olamıyorsanız robotu bırakın pokere başlayın.

sizin sorduklarınız;

1-
    repaint nasıl yapılır, nasıl yapılmaz öğrenin. repaint maç bittikten sonra kupondaki tahmini tükenmez kalemle değiştirmek demektir.o lanet olası son bara bulaşmayın.forumu okuyun.
    brüt karın(komisyon ve kayma hariç) hayal kırıklığı olduğunu ve performans ekranının brüt kar gösterdiğini bir kağıda yazıp monütöre yapıştırın. her kahve yudumunda o kağıda bakıp derin derin düşünün.

2-
    para, para, para. ne kadar parayla başladığınızı, ne kadar sürede ve ne kadar "NET" TL elde ettiğinizi sisteminizde hesaplayın. tatmin ediyor mu? güzel demektir. hesaplayamıyorsanız giriş tavsiyesini dikkate alın robotu bırakın pokere başlayın.

3- işlem sayısının bir önemi yok aslında, eğer kayma-komisyon dahil kar hesabı yapıyorsanız.eğer kayma-komisyon dahil kar hesabı yapıyorsanız.eğer kayma-komisyon dahil kar hesabı yapıyorsanız.
    Hahahahahaahah, Süper fikir. Ama pokerden daha bağımlı olabilirsiniz, borsada.
    Amatörce (araştıran-bulamayan-kısmı bulan bir kişiyim)
    *İdealgo Repainti önlüyor.
    *Aslında sisteminiz zararlı bile olsa, nerede kar ettiğini biliyorsanız, ona uygun yerde çalıştırdığınızda kar ettirebilirsiniz.
    *Ayda 20 işlem, getiri güzel. Ama ardışık zarar kötü.Forumdan başarılı bir ustanın (ismini vermeyeyim) Twitterdan bana dediği "ne kadar zarar edeceğim" sözü güzeldir. Sisteminizin ardışık zararı ne kadardır. Getirisi güzel olan bir sistem 3000 puan yemesi hiç hoş olmuyor. Bunu 2 kere üstüstte yaptığında geçmiş olsun demenize gerek kalmaz. Bence sistemlerdeki en önemli nokta burasıdır.
    *Kar eden her sistem güzeldir.
    *Optimizasyona karşıyım.(Eğer belirli bir bölgede belirli bir kalıp üzerinden yapılıyorsa değilim).
    * Kaymayı önemsemiyorum. Stratejim, %50 ile oynamak, kalan %50 belirli kalıplarda lot attırarak kayma ve robot performansını arttırıyorum
    *Nacizane tavsiyem Trend robotudur. (krdmd de 2,20 den bağladığım robot şuan 2,65 den çıktı. 3 işlem 1 i 3 kademe zararlı).
    *bir robotum günde zigzaglı piyasa ise günde 20 işlem yaptığını biliyorum.
    * ardışık zararı kötü olan robotu kesinlikle viopta denemeyim. )) Kendimden biliyorum))

Sayfa 321/350 İlkİlk ... 221271311319320321322323331 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •