Sayfa 347/350 İlkİlk ... 247297337345346347348349 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 2,769 - 2,776 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1. brute force saldırıları pek fazla kaynak kullanmıyor , windows başa çıkıyor bi şekilde
    ama özellikle sizi koparmak için saldırı yapılıyorsa durum farklı olabilir
    vps kiralamalarda sorun olabiliyor aynı makinada oyun sunucusu kiralanmış oluyor mesela , bunlar birbirinmi offline a düşürmek için saldırı falan kiralarlar çok olur , arada sizin munis kendi halindeki vps iniz etkilenir yada restart ederler haber vermezler ip değiştirirler geç farkedersiniz

2.  Alıntı Originally Posted by kenten Yazıyı Oku
    evde latency problemi olur speedtest ten istanbul telekom serverına ping süresine bak istersen bir , 1-2 ms leri evde alamassın
    servis sağlayıcı portunla oynar falan
    , aldığın ups ev tipidir bozulur biri düğmesine dokunur sitenin jeneratorune mazot koymayı unuturlar evde şebeke arızası olur
    fazla risk var
    Ekran Alıntısı.jpg

speed test sonucu bu şekilde sanırım 2 ms .

*+ buarada viop pay vadelilerin uzun datasını (1- 5 dk)paylaşmak isteyen olursa [email protected]

3.  Alıntı Originally Posted by zifige Yazıyı Oku
    Ekran Alıntısı.jpg

speed test sonucu bu şekilde sanırım 2 ms .

*+ buarada viop pay vadelilerin uzun datasını (1- 5 dk)paylaşmak isteyen olursa [email protected]
    turkcell kullanıyosunuz sanırım , turkcell serverını pinglemişsiniz , server olarak ttelekom avrupa seçin ona bakın . daha gerçekci verir.
    şimdi hatırlamıyorum idealin pinge cevap veren bir ip si vardı , command promttan onu pinglemek daha da gerçekci olur

4.  Alıntı Originally Posted by kenten Yazıyı Oku
    turkcell kullanıyosunuz sanırım , turkcell serverını pinglemişsiniz , server olarak ttelekom avrupa seçin ona bakın . daha gerçekci verir.
    şimdi hatırlamıyorum idealin pinge cevap veren bir ip si vardı , command promttan onu pinglemek daha da gerçekci olur
    bir ara forumda yzaılmıştı ama bende hatırlayamadım IP yi.

5. telekom avrupa serverı seçince 4 ms çıktı direk
    Attached Images Attached Images

6. Sunucu firmamış 3 ay önce degiştirmiştim. İnternet kesintisinden dolayı açılan ideal şifre penceresi beni bıktırmıştı. Hergün sunucuya girdigimde karşıma çıkıyordu. Yeni firmadada aynı degişen hiç bir şey yok. Gün de 2 defa o pencere ile karşılaşıyorum.

Defalarca ideal , sunucu firması ile görüşmeler yaptım değişen bir şey yok.

Allahtan robotun çalışmasına mani olmuyor. 3 aydır kesilmelere ragmen robotlarda bir olumsuzluk görmedim.

7. Ben uzun suredir makdos kullaniyorum, memnunum.

Uzun suredir kullanip memnun oldugunuz sunucu firmalari nelerdir, onerebileceginiz guvenilir olanlar ?

Cok eskiden fiziksel makina kiraliyordum sonra daha performansli VDS e gectim.

VPS, VDS ve fiziksel olarak hangisi daha iyidir sizce ?

Birde sizce hangi isletim sistemi, server 2012 R2, server 2019 ya da win 10 pro ?

SM-M315F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by NUTCRACKER Yazıyı Oku
    Ben uzun suredir makdos kullaniyorum, memnunum.

Uzun suredir kullanip memnun oldugunuz sunucu firmalari nelerdir, onerebileceginiz guvenilir olanlar ?

Cok eskiden fiziksel makina kiraliyordum sonra daha performansli VDS e gectim.

VPS, VDS ve fiziksel olarak hangisi daha iyidir sizce ?

Birde sizce hangi isletim sistemi, server 2012 R2, server 2019 ya da win 10 pro ?

SM-M315F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    ideal için şunu söyleyebilirim ki kullandığım hiç bir firmada ideal ile bir sıkıntı yaşamadım. ama matriksle aynı anda kullandığımdan ve matriks de donma sorunu yaşadığımdan bir çok firma denemek durumunda kaldım.

servercity, makdos, control, turhost, radore, pratik suncucum,serverplus

genel olarak dediğim gibi ideal kaynaklı bir sorun yaşamadım ama genel görüşüm

pratiksunucuum fp olarak iyidir
    serverplus şimdiye kadar benim çalıştığım en ilgili firma oldu.

işletim sistemi de ilk zamanlarda windows güncelleme sorunları yaşadığımdan çok uzun süre sıkıntısız win 2012 r2 kullandım. son firmalarda win 10 kullandım yine sıkıntısızdı.

Sayfa 347/350 İlkİlk ... 247297337345346347348349 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •