Sayfa 348/350 İlkİlk ... 248298338346347348349350 SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 2,777 - 2,784 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1.  Alıntı Originally Posted by zifige Yazıyı Oku
    ideal için şunu söyleyebilirim ki kullandığım hiç bir firmada ideal ile bir sıkıntı yaşamadım. ama matriksle aynı anda kullandığımdan ve matriks de donma sorunu yaşadığımdan bir çok firma denemek durumunda kaldım.

servercity, makdos, control, turhost, radore, pratik suncucum,serverplus

genel olarak dediğim gibi ideal kaynaklı bir sorun yaşamadım ama genel görüşüm

pratiksunucuum fp olarak iyidir
    serverplus şimdiye kadar benim çalıştığım en ilgili firma oldu.

işletim sistemi de ilk zamanlarda windows güncelleme sorunları yaşadığımdan çok uzun süre sıkıntısız win 2012 r2 kullandım. son firmalarda win 10 kullandım yine sıkıntısızdı.
    Yazdıgınız sunucuların hepsini inceledim. Özellikle turkhost f/p oranı kagıt üstünde çok iyi görünüyor.

2.  Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    Yazdıgınız sunucuların hepsini inceledim. Özellikle turkhost f/p oranı kagıt üstünde çok iyi görünüyor.
    turkhost yazmışsınız yazım hatası olabilir mi diye baktım gerçekten varmış. ben turhost dedim aman yanlış yönlendirme yapmıyım.

turhost ise dediğiniz iyi bir firmadır hatta piyasaya göre fiyatları bir tık pahalıdır. kampanyaya denk gelmiş olabilirsiniz.

3.  Alıntı Originally Posted by zifige Yazıyı Oku
    turkhost yazmışsınız yazım hatası olabilir mi diye baktım gerçekten varmış. ben turhost dedim aman yanlış yönlendirme yapmıyım.

turhost ise dediğiniz iyi bir firmadır hatta piyasaya göre fiyatları bir tık pahalıdır. kampanyaya denk gelmiş olabilirsiniz.
    Pardon ben firma ismini yanlış yazmışım. Ben sizin yazdıgınız firmaları incelemiştim. Benim f/p oranı olarak begendigim turhost firmasıdır.

4. siz mesela nasıl bir makine kullanıyorsunuz? hangi paket uygun geliyor. ben matriks ile hep üst paketlere gidiyordum işlemci için ama ideal çok yüksek olmayan kongfigürasyonlarla da sorunsuz çalışıyor sanırım

5.  Alıntı Originally Posted by zifige Yazıyı Oku
    siz mesela nasıl bir makine kullanıyorsunuz? hangi paket uygun geliyor. ben matriks ile hep üst paketlere gidiyordum işlemci için ama ideal çok yüksek olmayan kongfigürasyonlarla da sorunsuz çalışıyor sanırım
    İdeal matriks kadar agır olmasada robotların sorunsuz çalışması için iyi özelliklerin olması iyi olur.

Ben 6 çekirdek , 6 gb ram ,80 gb ssd kullanıyorum. (sunucu)

Birde idealde bütünüyle donma olmaz. Farklı modüller var bu modüllerden biri donarken başka modül çalışabiliyor. Bu yüzden çok çekirdekli sistemler tavsiye ediliyor.

selam robotçu arkadaşlar
    size bir sorum olacak ,5 tane sistem mevcut hepsine eşit miktarda lot baglamak kaydıyla ,ay sonu ortalamada alacagımız puanın bir formülü varmı acaba
    ha bu arada 5 robotun overali topla 5 e böl degil cevabımız.....
    DUHUL 2007...
    BİZİ BİLEN BİLİR....

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Eskişehir / Duhul 2007
    Gönderi
    4,612
     Alıntı Originally Posted by devran42 Yazıyı Oku
    selam robotçu arkadaşlar
    size bir sorum olacak ,5 tane sistem mevcut hepsine eşit miktarda lot baglamak kaydıyla ,ay sonu ortalamada alacagımız puanın bir formülü varmı acaba
    ha bu arada 5 robotun overali topla 5 e böl degil cevabımız.....
    formül değil ama zaten hazır modül var.

birleşik sistem getiri eğrisi diye
    tüm sistemler oraya tanımlanır
    hangisi ne yapmış izlenebilir.
    getiri ortalamasıda ayrıca çizilir.

grafikte
    S
    birleşik sistem getiri eğrisi
    Bear_Bull
    @BearBull26

Matriksde bakabilecegim yer varmı veya uygulayabilecegim bi excell
    DUHUL 2007...