Special Days Image
Sayfa 103/350 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 817 - 824 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1. sayın ümit; z-score gibi tanımların anlatımını FİYAT ile nasıl bağdaştıracağız

2. Sistem Karşılaştırma 2

Alıntı Originally Posted by cem_songa Yazıyı Oku
    sayın ümit; z-score gibi tanımların anlatımını FİYAT ile nasıl bağdaştıracağız
    Edit: sildim yazdigimi. Size atarim dm den.. yukaridaki kanunun memlekette tam manasiyla uygulandigini görmek istiyorum

3. Z puan normal dagilimdan gelir. Ortasi aldiginiz orneklemdeki ( sistem icin periyot) degerlerin ortalamasidir. Ortalamanin sagina ve soluna uzakliklar standart sapma olarak ifade edilir. Bu standart sapmalarin istatistikte sabit yuzdeleri vardir. Mesela ortalamanin 2 standart sapma saginda ve solunda sanirim degerlerin yuzde 95'i bulunur. 3 s.s. saginda ve solunda 99.7'si idi sanirim. Aslinda bollinger band'larindakine benzer mantik. Bir degerin Zpuani = sayinin ortalamadan farki/ standart sapmadir. Burdan sonrasi bu degerleri nasil kullanacaginiz size kalmis sisteminizde. Ben kendim ortalama yerine regresyon denklemini yazdirip, regresyon degeri uzerinden hesp yapiyorum. Dahasi regresyon denklemini geriye dogru da kullanip periyotu da buluyorum

SM-A310F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. a - saldım çayıra mevlam kayıra
    b - istatistiksel yöntemler
    c - DSP (digital signal processing , sayısal sinyal işleme)

Türk yatırımcı genelde "a" şıkkını kullanıyor. Yurtdışında çalıştığım kurumda "b" ve "c" şıklanırını kullanıyorduk.

Uydudan gelen TV sinyalini ayıklayıp görüntüye , cep telefonu sinyalini konuşmaya çeviren yöntem DSP'dir.
    Sakallı suratından yüzünü teşhis eden FaceID, parmak izi okuyucusu, retina tarayıcısı DSP'nin alt dalı olan digital image processing kullanır.

Sinyaller frekans domaininde işlenir, bunu sağlayan matematik yönteminin adı z-transformdur.
    Bunları anlamaya çalışmakla boş yere zaman kaybetmeyin,
    Internette
    "digital signal processing in trading" veya "z-transform in trading" yazın, bulduğunuz kod parçalarından veya tool-kitlerinden yararlanın.

Devamı haftaya...

5.  Alıntı Originally Posted by Andromeda Yazıyı Oku
    a - saldım çayıra mevlam kayıra

Türk yatırımcı genelde "a" şıkkını kullanıyor. Yurtdışında çalıştığım kurumda "b" ve "c" şıklanırını kullanıyorduk.

Uydudan gelen TV sinyalini ayıklayıp görüntüye , cep telefonu sinyalini konuşmaya çeviren yöntem DSP'dir.
    Sakallı suratından yüzünü teşhis eden FaceID, parmak izi okuyucusu, retina tarayıcısı DSP'nin alt dalı olan digital image processing kullanır.

Sinyaller frekans domaininde işlenir, bunu sağlayan matematik yönteminin adı z-transformdur.
    Internette
    "digital signal processing in trading" veya "z-transform in trading" yazın, bulduğunuz kod parçalarından veya tool-kitlerinden yararlanın.

Devamı haftaya...
    Paylasim icin tesekkurler, bir cok kisi icin faydali olabilecek bilgiler var.

SM-A310F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by Andromeda Yazıyı Oku
    a - saldım çayıra mevlam kayıra

Internette

Devamı haftaya...
    dsp icin yollar genelde john ehlers e cikiyor, ehlers in indikatorleri ne kadar verimli, bunlari kullanarak degisik bir konseptle calismak mi gerekir bilemiyorum. sizce ehlers bu isin neresinde. efsane mi yoksa kitabimi yazarim isime bakarim mi diyor kendisi epeyce de yasli sanki.
    bang bang you shot me down..

C++

https://www.jjj.de/fxt/doc/bpol-doc.txt

http://mathworld.wolfram.com/Z-Transform.html

yani 1987 den itibaren yazılan çizilen şeyleri neden yeni bir okmuş gibi gösteriliyor.

tabi bizim aylık 25 k ortalama yapıyorum kasıyorum diyenlerin hali komik oluyor geri kalmışlık konusunda

varacağınız son şey ( bütün teoremleri topladığınızda denediğinzde) yine ya polinominal yada MA dır indirgeme olarak.. yada H-L toplamlarıdır.

onuda 3 senelik grafik açıp ortalama üzerinde oynadığınızda ( ki bu opta giriyor zaten ) : )))

mikemmel sistemler fotosunu sizde çekebilirsiniz.

ha sonra birileri gibi 2 sene müzikte dinletirseniz sağımda bi yere kadar diyip yeni sistemlerle yine gelirler buraya .

diğerini çöpe atıp :D:D
    Son düzenleme : EMLAK; 09-10-2018 saat: 13:59.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

emlak selam
    bu topikte yazan son 10-15 kişinin kaçı çift nicklidir, yönetime bir Dm atsan da incelense, sen ve bende dahil.

Sayfa 103/350 İlkİlk ... 35393101102103104105113153203 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •