Sayfa 202/350 İlkİlk ... 102152192200201202203204212252302 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 1,609 - 1,616 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1.  Alıntı Originally Posted by cashhflow Yazıyı Oku
    Kademe gapi o halde ben grafik gapi anlamıştım . Sonuç olarak testler konusunda ne yapılmalı ? Günün ilk barını sistemden çıkartmayı ve kapanışı beklemesini denedim ancak getiri düşüp maxdd ciddi artıyor.Dolayısıyla seviyeli sistemlerim hakkında şüphe duymaya başladım
    grafiği tek tek inceleyip afaki karların oldugu bolgelerı inceleyıp eksiltmen lazım ayrıca bir once puandan da çıkartman lazım

işlem sayısı arttığında bu ihtimal dahada yükseliyor. İşlem sayısı düştüğünde bu ihtimalde nisbeten düşüyor.

hiç gapın olmadıgı bir bölgeyi hem kapanıslı halını hemde kapanısı beklemeyen halını simule edersen farkın ne oldugunu görebilir.

sisteminin kapanısı beklememesının ne kadar fayda sagladıgını tahmin edebilirsin.

gaplerı hariç tutugun varsayımıyla; her işlem için fayda veya zarar çıkartacaktır sistemin kapanısa göre.

totalde kapanısa göre 100 puan daha karlı işlem yaptıgını varsayan bir istatistik çıkartırsan.

İşlem sayısı ile 100 puanı çarp kapanıslı halıne bu puanı ekle net getiriyi görürsün.

BU da ne demek eğer kapanısı beklememek her işleme 100 puan totalde kar saglıyorsa işlem sayısını arttırdıkça getiride artacaktır.

önemli olan kapanısı beklemekle beklememek arasındakı farkın istatistiğini dogru şekilde analiz etmek.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

2.  Alıntı Originally Posted by cashhflow Yazıyı Oku
    Kademe gapi o halde ben grafik gapi anlamıştım . Sonuç olarak testler konusunda ne yapılmalı ? Günün ilk barını sistemden çıkartmayı ve kapanışı beklemesini denedim ancak getiri düşüp maxdd ciddi artıyor.Dolayısıyla seviyeli sistemlerim hakkında şüphe duymaya başladım
    Çok detaylara girme işin içinden çıkamassin

Endeks vadelide kayma komisyon 0,035
    Hisse vadelide kayma komisyon 0,02

Düşerek hesaplama yap , geriye bir şeyler kalıyorsa o rakamları zaten kazandırıyor

Robot çalışma saatinide 09:32 - 18:15 arası yaparsan açılış gaplarinda robot işlem yapmaz

3.  Alıntı Originally Posted by eloy Yazıyı Oku
    Cok guzel konu olmuş sayın ykoc.

Hep aynı kriterlerle işleme girmeye programlı robotları da kendimize benzetmeye çalışmıyor muyuz aslında?

Sistemlerimizin de zaman zaman mantığını değiştirmesini istiyoruz ve bunu da belli bir sistematik ile yapmasını istiyoruz. Bu da kompleks sistemlerin başlangıç noktası oluyor bana göre.

Hep aynı şeyi yap ama şöyle olunca yapma vb kural dısı durumlar üreterek karlılığı arttırmaya çalışıyoruz ama bunun faydası var mı bilmiyorum?

Gerçekten basit olan mı güzel yoksa kompleks olan mı avantajlı uzun vadede?yoksa ikisi aynı yerde mi buluşuyor?

Bence cevabı başka yerlerde aramalıyız ve ben bulmaya yaklaştığımı düşünüyorum. Yıl sonuna doğru herşey aynı şekilde yolunda giderse sanırım topicteki herkesi etkileyecek bazı tablolar paylaşmayı düşünüyorum.
    Eloy hocam selamlar; merak ediyorum tespitlerinizi. Bende de çok şey birikti aslinda, istanbul mu yapsak tekrar

4.  Alıntı Originally Posted by umit_ykoc Yazıyı Oku
    Eloy hocam selamlar; merak ediyorum tespitlerinizi. Bende de çok şey birikti aslinda, istanbul mu yapsak tekrar
    ykoc hocam cok memnun olurum ama benim tespitlerimin biraz daha yere sağlam basan hale gelmesi için zamana ihtiyacım var. Bu işi uzun vadeli düşündüğüm için sanırım yıl sonuna kadar gözlem-işlem yapmaya devam etmem gerekiyor. Sonrasında tespitlerim daha netleşmiş olarak özellikle sizinle ciddi bir sinerji üretebileceğimizi düşünüyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by eloy Yazıyı Oku
    ykoc hocam cok memnun olurum ama benim tespitlerimin biraz daha yere sağlam basan hale gelmesi için zamana ihtiyacım var. Bu işi uzun vadeli düşündüğüm için sanırım yıl sonuna kadar gözlem-işlem yapmaya devam etmem gerekiyor. Sonrasında tespitlerim daha netleşmiş olarak özellikle sizinle ciddi bir sinerji üretebileceğimizi düşünüyorum.
    Şurasi bir gercek ki tespit konusu hiç bitmeyecek, yaza doğru uygun bir zaman belirleyelim , yine buluruz konuşacak bişeyler

6.  Alıntı Originally Posted by umit_ykoc Yazıyı Oku
    Şurasi bir gercek ki tespit konusu hiç bitmeyecek, yaza doğru uygun bir zaman belirleyelim , yine buluruz konuşacak bişeyler

Elbet yapalım hatta sakıncası yoksa başka sistemciler de gelsin tanışır dertleşiriz biraz . İlerleyen dönemde dediğim gibi sadece ikimiz ayrıca bi buluşalım istiyorum

7.  Alıntı Originally Posted by eloy Yazıyı Oku
    Elbet yapalım hatta sakıncası yoksa başka sistemciler de gelsin tanışır dertleşiriz biraz . İlerleyen dönemde dediğim gibi sadece ikimiz ayrıca bi buluşalım istiyorum
    Bana uyar. Zannediyorum ideal ve aracı kurumların da organize edeceği buluşmaları olacak sistemci arkadaşlarla da orada buluşabiliriz diye düşünüyorum.

8.  Alıntı Originally Posted by umit_ykoc Yazıyı Oku
    Bana uyar. Zannediyorum ideal ve aracı kurumların da organize edeceği buluşmaları olacak sistemci arkadaşlarla da orada buluşabiliriz diye düşünüyorum.
    ideal eğitim işler ne oldu hocam ses seda yok ?

Sayfa 202/350 İlkİlk ... 102152192200201202203204212252302 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •