Sayfa 337/350 İlkİlk ... 237287327335336337338339347 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 2,689 - 2,696 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1.  Alıntı Originally Posted by automatic Yazıyı Oku
    Denemedim muhtelemen olur ancak mantıken hangisine göre backtest yapacağız gol mü yedik ne oldu şimdi

Bir de 10 a böldük desek sistem.seviye kullananlar sinyalin tetiklendiği noktaya çarpı 10 mu diyecek sistem.seviyecileri buraya davet ediyorum :D
    3. twitte sistem.seviye ile ilgili yapilmasi gereken belirtildi.

Bu yontemde veriler ve indikatorler vs, 10a bolunerek, yani sanki sifir atilmamis gibi, sistemde islem sokulup cikan degerler 10la carparak sifir atilmis seviyeye geri cekiliyor.

"Sistem.Seviye[i] = Sistem.Seviye[i] * 10" u sadece 2. mavi bolgeye eklemeniz yeterli.

Donusturulmus haliyle backtest/optimizasyon yapabilir. Yeni GetiriKZ eski getiriKZ*10 gibi olacaktir, az bir sapma gorulebilir.

Sorunun kaynagi tam olarak nedir bilemiyorum ama float sayi tipinin ondalik basamak sayisinin azalmasi ile bazi hesaplamalarda sapmalara neden oldugundan supheleniyorum. Nedenini tam olarak anlayana kadar bu cozum sisteminizin eski davranisina yakin hareket etmesini saglayacak diye tahmin ediyorum.
    twitter @AlgoTrd

2.  Alıntı Originally Posted by C.SAK Yazıyı Oku
    grafik ekranında maxdd gösteren bir kod var mı devamlı arka tarafa bakmak istemiyorum
    https://twitter.com/AlgoTrd/status/1262675865084796928?s=20

twitter @AlgoTrd

3.  Alıntı Originally Posted by automatic Yazıyı Oku
    Sistem.Seviye ile çalışan sistemlerim geçiş sonrası ciddi oranda geçmiş performansı düştü. Sistem.SayiYuvarla ile 0.25 basamağa göre yuvarlattım. Benzer problem yaşayan var mı sebebi ne olabilir ?
    alhalla bende herhangibir problem yokki detaylı kontrol etmedim ama sadece rakamlar sayısal olarak değişti.

Ama sonda kalan görmediğimiz 0000000 ların sonuçları olabilir tam sayı olmadıgı için yani ben bir fark göremedim sistemimle ilgili.

Alıntı Originally Posted by EMLAK Yazıyı Oku
    son 8-10 günde kar eden sistemci varmı ?
    bugunu sayıyorsak evet.

Alıntı Originally Posted by automatic Yazıyı Oku
    Denemedim muhtelemen olur ancak mantıken hangisine göre backtest yapacağız gol mü yedik ne oldu şimdi

Bir de 10 a böldük desek sistem.seviye kullananlar sinyalin tetiklendiği noktaya çarpı 10 mu diyecek sistem.seviyecileri buraya davet ediyorum :D
    Dİrek sayıyı yuvarlarken eskiden 0,025 idi şimdi 0,25 olarak yuvarlıyorsun.
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

4. EUR USD GRAFİĞİNİN @FX olan versionundan emir çıkartacaktık VIPli grafik çok abuk subuk
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

5.  Alıntı Originally Posted by erhanacikgoz1 Yazıyı Oku
    alhalla bende herhangibir problem yokki detaylı kontrol etmedim ama sadece rakamlar sayısal olarak değişti.

Ama sonda kalan görmediğimiz 0000000 ların sonuçları olabilir tam sayı olmadıgı için yani ben bir fark göremedim sistemimle ilgili.

bugunu sayıyorsak evet.

Dİrek sayıyı yuvarlarken eskiden 0,025 idi şimdi 0,25 olarak yuvarlıyorsun.
    Yüzdesel anlamda hesaplatıyorum puan bazlı bakmadım. Bütün sistemlerde maxdd ve yüzdesel getiriler değişti..

6.  Alıntı Originally Posted by C.SAK Yazıyı Oku
    Merhaba

İdeal'in örnek şablonlarından yani kendi sisteminde olan bir şeyi nasıl kodlamaya çalışıyordum ama yapamadım. ekteki dosyadaki veriler nasıl kodlanabilir. izleyenstop,kar al ve karlı işlem oran filtresini kodun içine nasıl ekleyebiliriz. yapabilen arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

https://ibb.co/94qYymF
    Değerli dostlar otomatik şablon kodlanabilir mi. yapabilen varsa yardımcı olabilir misiniz.

7. kolay gelsin geçmiş tüm barları okuyup hissenin en yüksek gördüğü fiyatı 1 olarak yazıp en düşük fiyatı da 0 olarak hesaplayıp hissenin sonraları hergün görmüş olduğu fiyata göre en yüksek fiyatın üstündeyse 1 değeri devam edecek ( diğelim hisse en yüksek 2 lira gördü ve şimdi 1.96 ise bugünün en yükseği çarpı1 bölü en son 26 bar önce yüksek gördüğü fiyat ve indikatörün alacağı değer bunu düşük olarak da hesaplayıp örnek en düşük hisse 0,80 kuruş diğer değişkeni 0 olarak hesaplayıp yine o her gün yüksek ve düşük bardan bakarak bu şekilde değer verebileceğimiz bir şeyler yapabilir miyiz ) ben bir şeyler yaptım ama sizlerden destek alarak biraz daha iyi olabilir 2 tane değişken çizeceğim yüksek olan için ve düşük olan için

8. bir de aklımda söyle bir şey var hissenin kapanış fiyatını okuyup sonraki gün kü fiyatı bir öncek fiyata göre yüzdesel olarak ne kadar değişmiş onuçizdirmek istiyorum yüksekse 1 cizgi olacak aynısını düşük içinde hesaplayıp düşüş olarak da aynı çizgiyi yüzdesel olarak hesaplamak ve onu çizgilere yansıtmak istiyorum teşekkür ederim

Sayfa 337/350 İlkİlk ... 237287327335336337338339347 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •