Sayfa 279/350 İlkİlk ... 179229269277278279280281289329 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 2,225 - 2,232 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1. [IMG][/IMG]

Bu ayın ilk extresini ben paylaşayım. 1 ocakta 10 000 tl teminat bağladım. Bu ay bu kadar kar üretti.
    Ayın 15 i gibi kar 6800 kadar çıkmıştı , 25 ocakta 1900 kadar düşmüştü.
    31 ocak ta tüm pozisyonları kapatıp şubat vadeye taşıdıgım için orayı göstermedim.

XU30 da farklı yapıda sistemler çalıştıgı için portföye tam yansımamış bu ay 3 kontratla dönüyordu.
    Daha önce 2-3 lotla endeks kontratında deneme niyetinde işlem açıyordu. Yavaş yavaş viopa aktardıgım parayı büyütüyorum.

Alıntı Originally Posted by atakanözbaki Yazıyı Oku
    [IMG][/IMG]

Bu ayın ilk extresini ben paylaşayım. 1 ocakta 10 000 tl teminat bağladım. Bu ay bu kadar kar üretti.
    Ayın 15 i gibi kar 6800 kadar çıkmıştı , 25 ocakta 1900 kadar düşmüştü.
    31 ocak ta tüm pozisyonları kapatıp şubat vadeye taşıdıgım için orayı göstermedim.

XU30 da farklı yapıda sistemler çalıştıgı için portföye tam yansımamış bu ay 3 kontratla dönüyordu.
    Daha önce 2-3 lotla endeks kontratında deneme niyetinde işlem açıyordu. Yavaş yavaş viopa aktardıgım parayı büyütüyorum.
    Sepet güzel yanlız hepsini aynı miktar teminat ayarlasanız daha güzel olmazın..
    DUHUL 2007...
    BİZİ BİLEN BİLİR....

3. @atakanözbaki, tebrikler hocam, basarılan daimi ve katlanarak artsın insallah. ekstreleri her ay, duzenli paylasmaya karar verdim bence. daha takip edilebilir, guvenilir ve motive edici olacak bnm icin de.

1 ayı daha bitirirken her 2 projede de durumlara bakalım once birinci yeniden baslayarak.

https://hizliresim.com/AOoJ7Q

evet, birinci yeni de bu ay tabiri yerinde ise durduk gecen ay ile neredeyse aynıyız. 5k ile basladığımız projeyi ilk ay 9.3k'ya getirirken, bu ay itibari ile sadece 10.1k' dayız aslında bu ayki hedefimize yakınslamıştık ama "matrikte bir kayma oldu" ve "el elde, baş başta kaldık" böyle projeye başlarken 12 değil de 13 ay diyerek kendimize 1 ay avans vermiştik. o avansi kullandığımız bir ay oldu birinci yeni için.

https://hizliresim.com/5NAVMA

https://hizliresim.com/00PDnV

ikinci yeni projemizde 2 ayrı hespa kullandiğimiz icin 2 ayrı ekstre paylasıyorum. bahsettigim rakamlar (kazanclar/kayıplar) toplamı seklinde olacka haliyle. geceye poz'da girdik, gece seasında kapanmak uzere, bu acık pozların adetlerini kapattım sadece. her ne kadar gece seasında kapatmıs olsam da karı/zararı subata yazacak.

ikinci yeni'de, neredeyse sermayemizin yarısını tek bir ayda kar yazacakken, pala remzi abimiz olmaz dedi 68k civari kar ile bu ayı kapattık. hedeflerimize yakın gidiyoruz. daha iyisini elde ettimişken olmadı diye dökülmüş süte ağlamanın gereği yok, olan oldu. hatalarımızı not aldık.

her 2 projeye ozet olarak bakacak olursak:

https://hizliresim.com/JV52AE

ikinci yeni'de yaptığımız karların hepsini/buyuk bir kısmını dısarı cıkartıyoruz. bunu, "kumarhanenin parası ile oynayan kumarbazın yanılgısı"na dusmek icin degil, daha kontrolllu gitmek icin yapıyorum.

ikinci yeni'de ilk ayda hedefledigim tutarın 150k'nın, %95'ini aldık. toplam gerceklestirmemiz gereken tutarın (75k*12=900k)nın ise yaklasık %16 sını tamamladık. birinci yeni'de ise toplam ulasmamız gereken tutarın daha %10'ndayız.

ilk ay, sadece trade ederken hiç not tutmadım. ikinci ay(ocak ayı) not tutmaya da başladım. ozellikle hatalarımı da yazıyorum. subatta ise daha duzenli not tuttacagım (profit faktor, kayıplı gun, en buyuk kayıp/kazanc vs vs) seklinde.

ilk etapta aklıma gelenler bunlar. yine birseyler olursa guncellerim.

herkese bol, bereketli ve sürdürülebilir kazançlar

4. Her iki arkadasimiza da tebrikler.

Bende sistemin isi bitince paylasirim.

Ara ara dinlenme surecleri oluyor su an islemde oldugu icin. Pek anlamli olmayacak.

Bu arada 2 adet islem oldu biri 25 biri 18 kaydi bilginize
    Senin almaya cesaret edemediğin riskleri alanlar, senin yaşamak istediğin hayatı yaşarlar..
    Sokrates twit @erhanacikgoz1

5.  Alıntı Originally Posted by ikinciyeni Yazıyı Oku
    @atakanözbaki, tebrikler hocam, basarılan daimi ve katlanarak artsın insallah. ekstreleri her ay, duzenli paylasmaya karar verdim bence. daha takip edilebilir, guvenilir ve motive edici olacak bnm icin de.

1 ayı daha bitirirken her 2 projede de durumlara bakalım once birinci yeniden baslayarak.

https://hizliresim.com/AOoJ7Q

evet, birinci yeni de bu ay tabiri yerinde ise durduk gecen ay ile neredeyse aynıyız. 5k ile basladığımız projeyi ilk ay 9.3k'ya getirirken, bu ay itibari ile sadece 10.1k' dayız aslında bu ayki hedefimize yakınslamıştık ama "matrikte bir kayma oldu" ve "el elde, baş başta kaldık" böyle projeye başlarken 12 değil de 13 ay diyerek kendimize 1 ay avans vermiştik. o avansi kullandığımız bir ay oldu birinci yeni için.

https://hizliresim.com/5NAVMA

https://hizliresim.com/00PDnV

ikinci yeni projemizde 2 ayrı hespa kullandiğimiz icin 2 ayrı ekstre paylasıyorum. bahsettigim rakamlar (kazanclar/kayıplar) toplamı seklinde olacka haliyle. geceye poz'da girdik, gece seasında kapanmak uzere, bu acık pozların adetlerini kapattım sadece. her ne kadar gece seasında kapatmıs olsam da karı/zararı subata yazacak.

ikinci yeni'de, neredeyse sermayemizin yarısını tek bir ayda kar yazacakken, pala remzi abimiz olmaz dedi 68k civari kar ile bu ayı kapattık. hedeflerimize yakın gidiyoruz. daha iyisini elde ettimişken olmadı diye dökülmüş süte ağlamanın gereği yok, olan oldu. hatalarımızı not aldık.

her 2 projeye ozet olarak bakacak olursak:

https://hizliresim.com/JV52AE

ikinci yeni'de yaptığımız karların hepsini/buyuk bir kısmını dısarı cıkartıyoruz. bunu, "kumarhanenin parası ile oynayan kumarbazın yanılgısı"na dusmek icin degil, daha kontrolllu gitmek icin yapıyorum.

ikinci yeni'de ilk ayda hedefledigim tutarın 150k'nın, %95'ini aldık. toplam gerceklestirmemiz gereken tutarın (75k*12=900k)nın ise yaklasık %16 sını tamamladık. birinci yeni'de ise toplam ulasmamız gereken tutarın daha %10'ndayız.

ilk ay, sadece trade ederken hiç not tutmadım. ikinci ay(ocak ayı) not tutmaya da başladım. ozellikle hatalarımı da yazıyorum. subatta ise daha duzenli not tuttacagım (profit faktor, kayıplı gun, en buyuk kayıp/kazanc vs vs) seklinde.

ilk etapta aklıma gelenler bunlar. yine birseyler olursa guncellerim.

herkese bol, bereketli ve sürdürülebilir kazançlar

İkinciyeni tebrik ederim bu kadar çok kontratla büyük cesaret ediyorsunuz. Karları dışarı çıkarmakla iyi ediyorsunuz.

1. ve 2. yeni için kontrat başı aylık olarak kaç puan toplamışsınız bunu bilgisi varmı.

6. Arkadaşlar merhaba, bir grafik de ben paylaşmak istiyorum. Grafik haftalık. Dört seneyi aşkın bir çalışmanın sonunda geliştirdiğim sistemin sonucu.

Son iki haftanın gelirini çektiğim için grafik biraz bozuldu, o yüzden Ocak ayının ilk iki haftasını kapsayan grafiği ekliyorum. Şu an ~7000 liradayım.

Başarıyorum galiba.
    Attached Images Attached Images
    Forumda yazdıklarım tamamen kişisel görüşlerimdir, hiçbir hisseyle ilgili al-sat tavsiyesi vermiyorum.

7. @atakanözbaki tesekkurler. Puan hic hesaplamadim, acikcasi hesaplamayi not tutmayi da dusunmuyorum cunku sonucla ilgileniyorum sadece. Yani puanin kac oldugu ile degil puan carpi kontrat sayisi ilgilendiriyor beni sadece ona fokusum. Birinci yeni de sermaye yani kontrat sayisi az oldugu icin daha cok puan uretmesi gerekirken ikinci yeni de ise daha az puan uretmesi kafi.

Ama yaklasik olarak birinci yeni de ilk ay parayi 2den fazla katladigimiza gore 10000 puandan fazla almisiz ilk ay. Bu ay ise 800tl kazanc olduguna gore yaklasik 800-1000 puan falan uretmis. Ikinci yeni de ise yaklasik 3500 4000 puan arasidir aylik.

Ama soyledigim gibi benim icin onemi yok. Onumuzdeki ay tutmayi dusundugum istatistikler:
    Kazancli gun sayisi
    En buyuk kazanc
    En dusuk kazanc
    En buyuk zarar
    En dusuk zarar
    Kar zarar orani
    Vb gibi

8. @razer: tebrikler hocam surekli olmasi da cok guzel

@atakanözbaki hocam pay vadelilerin ocak vade acik mi , fiziki uzlasmaya mi kaldin?

Sayfa 279/350 İlkİlk ... 179229269277278279280281289329 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •