Sayfa 315/350 İlkİlk ... 215265305313314315316317325 ... SonSon
Arama sonucu : 2796 madde; 2,513 - 2,520 arası.

Konu: Sistem Karşılaştırma 2

1. [IMG][/IMG]

Bugün vade geçişi yaptım, 30 mart - 29 nisan arası portföy sonucu üsteki gibi oldu.

Bu ay neredeyse portföyde artıya hiç geçemedim. Ayın ilk 2 günü -5000 ile başladı portföy . Bir ara zararı tamamen sıfılamıştı. Sonra ters bir gab yedik geri -6000 kadar çıktı zarar.

Bu ay porföyün çeşitlendirmesiyle biraz oynadım o çok ters oldu. Ayın 20 sinine kadar pegasus robotlarını çalıştırmamıştım. Portföyde zararda olunca belki pegasus kurtarır dedim. ilk 20 gün %60 kar getiren pegasus , Son 10 günde %20 zarar getirdi. Zararımın katlanmasına sebeb oldu. Zararın 2000 tl si pgsustan. Sanırım bu ay pegasustan tek zarar eden benim.

Endeks kontratlarında da kontrat başı 6000 puan zarar var.

Teminat 23-24 civarı zararda %2 - 2,5 civarı bir şey. Önceki ayların ortalama kazancı % 4 civarıydı.

Ay bazında hiç kaybetmeme teorimde çökmüş oldu.
    Yazacagım sistemlerdede her ay kaybetme me stratejisi için fazla kasmama gerek yok artık.

2. Atakan bey konuyu baştan okuyunca sizinde azminiz gelişiminiz görülüyor. Sizde umarım en kısa sürede istediğiniz sistemlere ulaşırsınız.

Katılırmısınız bilmem ama imkb 30 diyoruz sağlam diyoruz robot vs diyoruz. Yan tahtalar da kalkmayan kağıt kalmadı thy garan 10 kademede dönüyor acayip sinir bozucu.

3. hocam oncelikle gecmis olsun. genel olarak ozellikle pay vadelilerde cok basarili buluyorum sizi, fazlasiya geri cikaracaginiza inaniyorum. pay vadeliler bana zor gelen bir alan. bir de bu kaldırac oranları da karısık/farklı garan, vakbn 5-6 seviyelerinde iken, bim'de, endeks vadelide 10. bir de herhangi bir harekette likite endeks vadelilere kıyasla çok az olabiliyor. şimdi pay vadelide trade etseydim, bu ortamda bu ay etmezdim diyeceğim ama başka bir arkadaşımız haklı olarak olur mu çok güzel fırsatlar verdı, tam zamanydı diyecek ki gercekten oyleydi pgsus'ta contango varken cesaret edip alamadık. stop fiyatın altında işte ne duruyorsun dedim kendime ama alamadım nasip. benim bu ay çok iyi geçti. yarın belki islem yaparız, ay kapansın yarın ben de atarım ekstreyi.

yine sizin fikiriniz ama nacizane benim fikrim sistemi kurgularken ay bazında eksi yazmama onemli. defalarca yazmışımımdır yeniden yazıyorum kusura bakmayın lutfen ama az kaybetmek cok onemli ben kendi stratejimi buna göre olusturuyorum hep. hatta gecen bununla ilgili bir söze denk gelmiştim, "bazen az kaybetmek de kazanmaktır" ikinci yeni ilk başlarken ay bazında kaybetmeyeyi hedefleyecek şeklide kurgulamistim, zaman ilerledikçe bunu hafta bazında da kaybetmeyecek şekilde (veya az kaybedecek şekilde, veya az riskli poz'lara girecek şekilde) revize ettim. gunluk bazda ise boyle bir sey dusunmuyorum. cunku arasıra kaybetmek iyidir, beni kendime getiriyor poza aşırı güvenmemi engelliyor.

bir lastik üreticisi, sürtünmeyi hepp minuma çekmeye çalışır, sıfıra yakısmaya uğraşır ama eğer sıfır olabilseydi arabalar duramazdı

atakan hocam bu ay pala dediğimiz herif yapacağını gap ile sabah açılışla yaptı. gün içi marj bırakmadı sayılır 500-600 puana gün içi döndürmeye çalıştı ama yapacağını zaten sabah açılışta halletti.

bu nedenle bana göre bu ay zararla kapatman normal.

geceye pozsiyon taşıyorsanız normal kullandığınız kaldıracın yarısını kapamak ve sabah sistem durumuna göre işleme yeniden girmek çözüm olabilir gibi.

günlük grafiklere bakarsanız zaten dipten buraya hergün gaple geldi.

herkese bol kazançlar.
    Ateşleri ateşlere katarak gel.. denizleri denizlere katarak.

5.  Alıntı Originally Posted by razer Yazıyı Oku
    Bir paylaşım daha yapayım, önceki şuradaydı.

Bugün itibariyle dört ay geride kaldı. 563 liradan 13.700 liraya ulaşmış bulunuyorum, üstelik İdeal'i ve kredi kartı ekstremi de bu süreçte portföye ödettim, bundan sonra minimum çekim yaparak ilerlemeye çalışacağım. Hedefim Mart sonunda 50.000'e gitmek, umarım bu hedefime ulaşabilirim. Bu süreçte anladım ki süreklilik gereken tek şeymiş, ne kadarla başladığınızın da çok bir önemi yokmuş... Sürekliliği yakaladığınız zaman kartopu etkisini başlatıyorsunuz...

Herkese başarılar dilerim.
    29 Nisan itibariyle bir güncelleme daha yapıyorum, planlarım biraz gecikti...

An itibariyle 26 bin liradayım. Nisan ayında >%150 getiri sağlayarak en iyi aylarımdan birini yaşadım, bu ay 30 bin olmak üzere, toplamda 45 bin lira civarı para çekmiş oldum. Hepsi 563 liradan.

Borçlar vs vardı, onlardan kurtuldum, 26 ile yola devam ediyorum. Eksi kapattığım tek bir hafta dahi yok.

Toplamda dört yıl sürdü ama başarıyorum galiba sonunda, denemekten hiçbir zaman vazgeçmemenin meyvelerini topluyorum sanırım.
    Son düzenleme : razer; 29-04-2020 saat: 21:11.
    Forumda yazdıklarım tamamen kişisel görüşlerimdir, hiçbir hisseyle ilgili al-sat tavsiyesi vermiyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by razer Yazıyı Oku

An itibariyle 26 bin liradayım. Nisan ayında >%150 getiri sağlayarak en iyi aylarımdan birini yaşadım, bu ay 30 bin olmak üzere, toplamda 45 bin lira civarı para çekmiş oldum. Hepsi 563 liradan.

Borçlar vs vardı, onlardan kurtuldum, 26 ile yola devam ediyorum. Eksi kapattığım tek bir hafta dahi yok.

Toplamda dört yıl sürdü ama başarıyorum galiba sonunda, denemekten hiçbir zaman vazgeçmemenin meyvelerini topluyorum sanırım.
    Hocam tebrik ederim cidden. Biraz detaylı bilgi verebilir misiniz sisteminiz hakkında?
    Sistemin kurgusu ne üzerine, aylık işlem ortalamanız kaç, bar kapanışıyla mı canlı barda mı çalıştırıyosunuz, maxdd %kaç, maksimum yatayda karsız bekleme süresi ne...

7.  Alıntı Originally Posted by razer Yazıyı Oku

Tebrikler, Allah bereket versin çok güzel olmuş hakikaten.

8. arkadaşlar sistemlerinizin başarısı son bir kaç ayda ise temkinli olmanızda fayda var, daha uzun süre denenmeyen sistemler için risk katsayınızı artıracak hareketlerden uzak durun.

Sayfa 315/350 İlkİlk ... 215265305313314315316317325 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •